Złote serce odcinek 128, 129, 130, 131, 132 [ONLINE]

Odcinki w oryginalnej portugalskiej wersji językowej. Streszczenia napisała Pani Agnieszka Jóźwiak.

128: Duarte wykorzystuje podróż na Azory i oświadcza się Joannie z propozycja wzięcia ślubu już następnego dnia. Diogo wraca do domu z pracy i cieszy się, ze Catarina ukończyła kuracje hormonalna. Vasco nie podoba się pomysł ciąży Catariny. Kiedy Diogo dowiaduje się, ze Vasco jest bratem Joany, razem z Catarina postanawiają przeprowadzić z nim rozmowę. Luis po wypiciu alkoholu zaczyna być agresywny wobec Marii, ale ona nie daje się sprowokować, wyrzuca go z kuchni i zamyka w biurze, a sama zaczyna kierować kuchnia. Po uwolnieniu z zamknięcia Luis prosi byłego szefa kuchni Ivo o pomoc w kuchni, ten podejmuje wyzwanie i w ostatniej chwili zapobiega serii wypadków w kuchni. Joao przychodzi do atelier Ines. Ta namawia go, aby zaprosił ojca na ślub, Joao jednak odmawia, tym bardziej ze nie ma już matki. Beatriz je kolacje z Miguelem i ten namawia ja na wspólne spędzenie nocy, ona wymawia się bólem głowy i tym, ze czuje się pijana. Adriana wychodzi na koncert z Bruno, potem razem idą potańczyć i zbliżają się do siebie, wyznając miłość.Następnego dnia Beatriz wychodzi wcześnie rano z domu, Miguel zastanawia się dokąd. Henrique dzwoni, ze Jonas jest już wyleczony i wraca do Portugalii. Beatriz ciagle otrzymuje telefony od Miguela, zaczyna się bać, Helder radzi jej uciekać z domu. Kurier przynosi jej kwiaty do pracy i z obawa odkrywa, ze to kwiaty od Miguela. Andre i Diogo spotykają się w klinice, w przelocie wymieniają czule spojrzenia. Vasco spotyka się z Isabel i oświadcza, ze nie zamierza się mieszać w jej sprawy i wyjeżdża na Azory. Catarina ostrzega Isabel, ze jeśli nie zachowa tajemnicy, córka nie otrzyma przeszczepu. Maria idzie do sklepu Adriany i informuje ja o problemie ojca. Ta zaczyna się martwić.Bruno i Adriana rozmawiają, ze Ruben nie może się dowiedzieć o ich romansie.

129: Henrique wraca do domu z Afryki, pełen oczekiwań wobec Sofii, przekonany, ze skoro przyczynił się do wyleczenia Jonasa, będzie traktowany jak bohater. Sofia prosi go jednak o rozwód. Alice wykonuje swoją pierwsza sesje zdjęciowa z Helderem i Davidem. Beatriz próbuje za wszelka cenę zachowywać się normalnie wobec Miguela i proponuje wspólne wyjście wieczorem. Kiedy wracają do domu przekonuje się, ze Miguel znów jest agresywny. Maria zmusza Luiza do pracy w restauracji, jednocześnie wyrzuca wszystkie ukryte butelki z alkoholem do kosza. Luis zaczyna być zdenerwowany, ale ustępuje determinacji Marii. Bruno i Adriana zakochani spędzają razem czas w sklepie, po zamknięciu. Ruben zwierza się bratu, ze stracił Adriane. Catarina próbuje wpłynąć na matkę, aby oddalić ja od Luisa. Beatriz zmusza się, aby ukryć przed Miguelem fakt, ze podejrzewa go o morderstwa prostytutek. Catarina i Diogo zaczynaja wywierać presję na Isabel. Freda i Jessice nachodzą w domu osoby, które straciły pieniądze na nietrafionych inwestycjach. Pobity Fred radzi dziewczynie, by pojechała do domu. Duarte i Joana biorą ślub.

130: Isabel zajdzie w ciąże, ale Catarina odkryje związek Diogo z mężczyzna i będzie go szantażować. Diogo przestraszy się Catariny i zaoferuje Isabel przerwanie ciąży. Isabel zgodzi się i przyjmie tabletki przerywające ciąże. Po wszystkim Catarina wyjedzie z córka do Lizbony. Vasco na Azorach otworzy sklep ze sprzętem do surfingu, pomagać mu będzie żona, z która znów się zejdą. Diogo przerażony zachowaniem Catariny zleci jej zabójstwo więźniarce, która wcześniej przyjaźniła się z Maria. Catarina podwoi jednak stawkę za zabójstwo i razem z opłacona morderczynią zabija Diogo, pozorując jego samobójstwo. Beatriz będzie brała po kryjomu lekcje nauki pływania. Razem z Helderem będzie planowała ucieczkę przed Miguelem, wiedząc ze w tym celu musi upozorować swoją smierć. Po raz ostatni spotka się z Pedro i Duarte i poprosi Joane o opiekę nad dzieckiem. Następnie zaproponuje Miguelowi rejs po Douro. W trakcie rejsu Miguel oświadczy się Beatriz a ta przyjmie pierścionek zaręczynowy. Postanowi wypić szampana z tej okazji i dosypie środków nasennych do kieliszka Miguela. Kiedy zaśnie przetnie sobie dłoń i pozostawi ślady krwi na całym jachcie. W tym czasie do wcześniej umówionego miejsca przypłynie Helder. Beatriz wyskoczy z jachtu do rzeki i dopłynie do Heldera. Następnego dnia Miguel zauważy ślady i brak Beatriz i natychmiast zgłosi jej zaginięcie, wkrótce zostanie uznana za zmarła. Beatriz z fałszywym paszportem wyjedzie na Bali i tam będzie pracować przy obsłudze gości hotelowych. Co jakiś czas Helder będzie się z nią kontaktował i przesyłał zdjęcia Pedro. Miguel zleci prywatnemu detektywowi przeprowadzenie śledztwa odnośnie Beatriz. Dowie się, ze uczyła się pływać, a środki z jej karty bankomatowej wypłacane są w jednym z hoteli na Bali. Beatriz podczas pracy w hotelu pozna Portugalczyka Tiago, który pozostał tam po tsunami i poszukuje zaginionej żony.

131: Beatriz zostanie wezwana do uprzątnięcia pokoju gościa hotelowego. Kiedy zacznie sprzątać nagle zaskoczy ja głos Miguela. Beatriz będzie chciała uciekać jednak Miguel złapie ja i zacznie bić, zgwałci ja i postanowi udusić. Ostatkiem sił podczas szarpaniny Beatriz zrzuci ze stolika nóż i wbije go w szyje Miguela, zabijając go. W związku z zabójstwem Beatriz zostanie na Bali aresztowana i skazana na karę śmierci. Uratuje ja Tiago, który okaże się pochodzić z bardzo wpływowej rodziny. Po powrocie do Portugalii Beatriz spotka się z rodzina i wszystko wyjaśni. Fred i Joao nie będą chcieli jej uwierzyć, ze ojciec był seryjnymmorderca. W trakcie sprzątania mieszkania po ojcu znajda mnóstwo ukrytych fotografii dokumentujących zbrodnie.

132: Catarina po śmierci Diogo wraca do Leandro i wymyśla, że jest chora na raka. Leandro lituje się nad nią i postanawia wziąć z nią ślub. Fernanda i Maria są temu przeciwne, jednak dla dobra młodożeńców organizują uroczystość w restauracji Luisa. Nowożeńcy wyjeżdżają w podróż poślubna do Dubaju. W międzyczasie Maria udaje się do kliniki, w której leczy się Catarina i dowiaduje się, ze córka nie jest chora. Po powrocie do domu Maria informuje Catarina, ze wie o jej klamstwie i ze zgłosi na policję, ze Catarina zabiła Antonio. Catarina uderza matkę w głowę, Maria przewraca się i traci przytomność. Catarina wkłada matkę do bagażnika, sprząta ślady krwi. W tym czasie Leandro wraca do domu i proponuje wyjście na kolacje. Catarina zabiera swoje auto. Kiedy wracają z kolacji okazuje się ze ktoś ukradł auto z ciałem Marii.

7 thoughts on “Złote serce odcinek 128, 129, 130, 131, 132 [ONLINE]

  1. Serial „ZŁOTE SERCE” niestety został przerwany na TVP 1 a tureckie seriale nie!!!
    Bardzo dobrze,że jest p.Agnieszka Jóżwiak zajęła się streszczeniem dalszych odcinków,przynajmniej wiadomo co dzieje się dalej w serialu,wielkie dzięki!!!

  2. Dziekuje pani .Tak bedzie wiadomo co dalej.Jest pani wielka…

  3. dziękuję Pani za dalsze losy serialowych bohaterów szkoda tylko że filmu nie można mieć w języku polskim ale jestem zadowolona za streszczenie a kiedy wiadomo coś będą filmy dalsze w telewizji pozdrawiam Panią serdecznie

  4. Jak ja lubiłam ten serial. Szkoda że zawiesili. Myślałam e to na okres wakacji, a tu się dowiaduję e chyba na zawsze. Dzięki a streszczenie tych odcinków. Pozdrawiam 🙂 Danuta.

  5. Też myślałam że tylko przerwa na okres wakacji .Wielka szkoda bo bardzo lubię ten serial.I mam też nadzieję że ktoś wpływowy pozwoli na emisję dalszych odcinków.Byłabym bardzo wdzięczna.

Comments are closed.