Dziedzictwo odcinek 310 i 311: Yaman odnajduje lekarkę! Seher dowiaduje się, że to Ikbal zabiła jej siostrę!

Odcinek 310 – streszczenie: Cenger przywołuje Cicek do porządku, ostrzegając ją, że jeżeli nie będzie przestrzegać obowiązujących w rezydencji zasad, zostanie stąd usunięta. Ibrahim zastanawia się, dlaczego komisarza i Duygu nie ma od rana na komisariacie. Firat dzwoni do Aliego. Dowiaduje się, że ich akcja nieco się przeciągnęła i że nie wróci na noc do domu. Komisarz chce ukryć przed bliskimi, że został postrzelony. Duygu wyznaje mu, kim jest dziewczyna, której szuka.

Późnym wieczorem, gdy Seher już zasnęła, Yaman odbiera telefon od Nedima z wiadomością, że znalazł lekarkę. Kirimli, patrząc na śpiącą żonę, szepcze do siebie: „To już koniec. Kiedy wrócę, będziemy mieli nowe, piękniejsze wspomnienia niż te, które chcesz wymazać. Obiecuję ci. Dzisiejszej nocy zrozumiesz, że jestem niewinny. Kiedy się obudzisz, wszystko będzie dla nas zupełnie inne. Znowu będę mógł spojrzeć ci w oczy, nie powodując bólu”.

Yaman wychodzi na korytarz, gdzie spotyka Cengera. „Wreszcie znaleźliśmy lekarkę” – oznajmia, nie wiedząc, że są podsłuchiwani przez Cicek. – „Już niedługo usłyszę z jej ust prawdę, na którą czekałem od dawna”. „Cieszę się. Mam nadzieję, że wrócisz z dobrymi wiadomościami”. „Seher śpi w pokoju. Nie czuje się dobrze, jest strasznie zdenerwowana. Może wykonać jakiś nieoczekiwany ruch. Nie pozwól jej wyjść z Yusufem. Miej na nią oko, dopóki nie wrócę”.

Cicek informuje Zuhal, że ludzie Yamana znaleźli lekarkę. Siostra Ikbal wybiera numer do lekarki, lecz ta nie odbiera. Wysyła jej więc wiadomość: „Wiedzą, gdzie jesteś. Natychmiast pozbądź się telefonu i uciekaj gdzieś, gdzie cię nie znajdą”. W następnej scenie Yaman i Nedim znajdują porzucone na drodze auto lekarki oraz leżącą obok pojazdu kartę SIM. „Dowiedziała się, że jej szukamy, i uciekła” – stwierdza Kirimli. „Kto mógł ją ostrzec?” – pyta Nedim.

„Nie wiem!” – Wściekły Yaman uderza pięściami w karoserię auta. – „Wyślij ludzi. Niech sprawdzą wszystkie miejsca, do których mogła się udać. Będzie próbowała uciec z miasta, z kraju. Nie pokazujcie się, dopóki jej nie znajdziecie!”. Akcja przeskakuje do następnego dnia. Ali budzi się. Duygu spędziła noc obok niego, zasypiając w fotelu z głową opartą o poręcz łóżka. W tym czasie budzi się także Seher. Widząc że jest wolna a Yamana nie ma w domu, postanawia uciec wraz z Yusufem. Cenger jednak nie pozwala im opuścić rezydencji, choć dziewczyna twierdzi, że chce tylko zabrać siostrzeńca do parku. Ali wychodzi ze szpitala. Razem z Duygu ruszają na dalsze poszukiwania.

Odcinek 311 – streszczenie: Yaman ściga samochód uciekającej lekarki. Przecina jej drogę, zmuszając do zatrzymania. „Nadszedł czas, żebyś powiedziała mi prawdę” – oświadcza, trzymając kobietę za ramiona. Tymczasem Seher ucieka wraz z Yusufem z rezydencji, ukrywając chłopca w walizce. Wypuszcza go, gdy są na drodze. „Teraz wszyscy w domu mnie szukają?” – pyta malec, myśląc, że bawią się w chowanego. „Oczywiście, że cię szukają”. „Będą zaskoczeni, kiedy mnie zobaczą. Wróćmy do domu. Zrobię wszystkim wielką niespodziankę”. „Musimy najpierw pójść w jedno miejsce”.

„Dokąd?” – docieka Yusuf. „Nie mogę ci powiedzieć, to niespodzianka”. „Mnie też zaskoczysz? Dobrze, a czy stryjek tam przyjdzie?”. „Tak, twój stryjek też przyjdzie” – odpowiada Seher, a następnie mówi w myślach: „Pierwszy raz cię okłamuję, kochanie, ale jestem do tego zmuszona”. Cenger i Neslihan odkrywają, czego Seher się dopuściła. Tymczasem Yaman, grożąc lekarce bronią, żąda, by przyznała się do współpracy z Ikbal.

„Proszę, nie rób mi nic. Przysięgam, że nie zrobiłam tego celowo” – zarzeka się kobieta. – „Ikbal Kirimli mnie do tego zmusiła. Groziła mi. Byłam przerażona. Groziła mi własną matką oraz życiem mojej córki. Powiedziała, że zrobi im krzywdę, jeśli nie zniszczę raportu. Ta kobieta jest morderczynią. Otwarcie powiedziała, że zabiła Kevser. Powiedziała, że nie zatrzyma się przed niczym, by osiągnąć swój cel. Stałam się zabawką w jej rękach. Zatuszowałam to morderstwo. Ale jak tylko usłyszałam, że Ikbal Kirimli umarła, chciałam, by sprawiedliwości stało się zadość. Proszę, nie rób mi krzywdy”.

„Jeśli chcesz, by sprawiedliwości stało się zadość, powiesz to raz jeszcze” – oznajmia Yaman. Nedim odbiera telefon. Przekazuje swojemu szefowi, że Seher uciekła wraz z Yusufem. „Zabrała też paszporty” – dodaje. „Sprawdźcie wszystkie miejsca, gdzie może kupić bilet” – Yaman wydaje polecenie swoim ludziom. – „Ja jadę na lotnisko. Pilnujcie pani doktor”.

Seher zamawia telefonicznie bilet na statek płynący do Bośni. Zatrzymuje taksówkę i jedzie wraz z siostrzeńcem do portu. Nedim dowiaduje się o wykonanej przez dziewczynę płatności kartą i informuje Yamana. Ali i Duygu zatrzymują mężczyznę, który poprzedniego dnia postrzelił komisarza. Zatrzymany udaje chorego psychicznie i nie odpowiada na zadawane pytania. W końcu oznajmia, że nie znajdą dziewczyny, której szukają, bo ta nie żyje. Duygu wybucha rozpaczliwym szlochem.

Gdy Seher ma wejść wraz z siostrzeńcem na pokład statku, odbiera wiadomość z plikiem wideo od Nedima. „Nie wyjeżdżaj, dopóki tego nie zobaczysz” – napisał asystent Yamana. – „To bardzo ważne. Nie pozwól, by Yusuf to usłyszał”. Dziewczyna prosi chłopca, by przez chwilę zajął się sobą, wkłada słuchawkę do uszu i odpala nagranie. Widać na nim lekarkę, która mówi do kamery: „Jestem Aysu Donmez, biegła sądowa, która sporządziła raport w sprawie śmierci Kevser Kirimli. Sprawcą morderstwa Kevser Kirimli była Ikbal Kirimli”.

„Przyznała mi się do tego” – kontynuuje lekarka na nagraniu. – „Zmusiła mnie, bym zmieniła raport. Nie miałam innego wyboru, przepraszam”. W tym momencie w porcie pojawia się Yaman. Biegnie co sił w nogach. Zatrzymuje się dopiero, gdy dociera do swojego bratanka. Kieruje wzrok na żonę, która patrzy na niego zaskoczona. Czy Seher uwierzy w to, co właśnie usłyszała? Czy zrozumie, dlaczego Yaman musiał ją okłamać? Czy siostra Duygu naprawdę nie żyje?

Opisywane odcinki są dostępne na YouTube. Oglądaj od 51:40 wideo „Emanet 224. Bölüm” do końca wideo „Emanet 225. Bölüm”. Wszystkie streszczenia opublikowane na tej stronie są moją własnością intelektualną. Zabrania się ich kopiowania, publikowania na innych stronach internetowych, kanałach YouTube, oraz wykorzystywania w jakikolwiek inny sposób bez mojej wyraźnej zgody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *