Dziedzictwo odcinek 36, 37 i 38: Yaman spłaca długi Seher! Selim zabiera broń i jedzie na spotkanie z Yamanem! [Streszczenie + Zdjęcia]

Odcinek 36: Seher spotyka żonę właściciela domu, w którym mieszkała wraz z ojcem. Okazuje się, że mężczyzna skierował do sądu sprawę o zaległy czynsz. Nedim dowiaduje się o problemach finansowych dziewczyny i mówi o nich Yamanowi. Wieczorem Osman udaje się na komisariat i zgłasza zaginięcie Aliego i Kiraz. Funkcjonariusze sprawdzają nagrania z kamer. Na komisariacie zjawia się także Begum. Jest zaskoczona, gdy dowiaduje się, że Kiraz wcale nie została aresztowana i zaginęła wraz z Alim.

Cenger mówi Seher, że Yaman czeka na nią w gabinecie. Gdy dziewczyna pojawia się przed Kirimlim, ten wyciąga w jej kierunku kopertę. „Nie musisz już pracować” – oświadcza mężczyzna. – „Twoje długi zostały spłacone”. „Jak mogłeś spłacić moje długi bez mojej zgody?” – W głosie dziewczyny nie ma wdzięczności, natomiast wyraźnie pobrzmiewa oburzenie. – „Myślisz, że zrobiłeś mi przysługę, nie pytając, czy w ogóle tego chcę? Z góry założyłeś, że przyjmę te pieniądze”. „Nie obchodzą mnie twoje długi. Dla mnie liczy się tylko Yusuf. To dla niego to zrobiłem. Od tej chwili nie będziesz już pracować. Twoja praca jest tutaj, w domu. Twoim zadaniem jest opieka nad Yusufem”.

Yaman odchodzi, nie pozwalając Seher na żaden komentarz. Dziewczyna postanawia, że w ratach odda mu całą kwotę, gdyż nie chce być jego dłużniczką, a w rezydencji jest dla swojego siostrzeńca, nie dla pieniędzy. W magazynie Kiraz zasypia z głową opartą na ramieniu Aliego. Nazajutrz Seher informuje Yamana, że chce zabrać Yusufa do parku. Mężczyzna zgadza się, ale tylko pod warunkiem, że będzie z nimi ochrona. Do magazynu wraca jeden z bandziorów. Przez swoją nieuwagę Kiraz ujawnia swoją obecność. Ali ratuje ją przed drabem, ale po chwili zostaje otoczony przez jego kolegów.

Odcinek 37: Seher, z powodu pilnych obowiązków w restauracji, nie może zabrać Yusufa do parku. Ikbal przekonuje ją, by spełniła życzenie chłopca i zabrała go ze sobą do pracy. „To będzie dla niego miła odmiana” – mówi. – „Czasami myślę, że ten dom jest dla niego jak ogromne więzienie”. Policjanci znajdują magazyn, w którym Ali i Kiraz zostali zamknięci, jednak teraz żadnego z nich tam nie ma. Oboje są w tej chwili transportowani przez bandziorów na spotkanie z ich szefem. Na miejscu podejmują próbę ucieczki. Dochodzi do strzelaniny.

Spotkanie biznesowe Yamana zostaje odwołane i mężczyzna wraca wcześniej do domu. „Czy Yusuf i jego ciotka już wrócili?” – zwraca się do bratowej. „Jeszcze nie” – odpowiada Ikbal. „Jak to nie? Co od samego rana robią w parku?”. „Seher zabrała Yusufa do restauracji. Pojawiło się jakieś pilne zamówienie. Ale nie martw się, jest z nimi ochrona. Powiadomią cię, jeśli…”. Yaman nie słucha dłużej kobiety. Odwraca się i opuszcza dom. Jedzie prosto do restauracji. Widzi siedzących przy jednym stoliku Seher, Yusufa i Selima. Po ich radosnych twarzach jasno widać, że czują się dobrze w swoim towarzystwie.

Gdy Selim opuszcza lokal, Yaman wchodzi do środka. Daje znać ochroniarzowi, by zabrał Yusufa do samochodu, i wbija groźne spojrzenie w Seher. Dziewczyna próbuje wyjaśnić, dlaczego zabrała Yusufa do restauracji bez jego zgody, ale tylko bardziej go rozzłaszcza. Kirimli przewraca stolik. Rzuca na ziemię kilka banknotów za wyrządzone szkody i odchodzi. Ali z telefonu jednego z bandziorów dzwoni do Firata. Mówi, że jemu i Kiraz nic nie jest, i podaje lokalizację, w której się znajdują.

Odcinek 38: Baris, pracownik restauracji, opowiada Selimowi o najściu Yamana i jego zachowaniu. Zmartwiony Selim dzwoni do Seher, a po chwili sam odbiera telefon od Ikbal. „Nie potrafię wyrazić słowami, jak jest mi przykro z powodu tego, co się stało” – mówi kobieta. „Jak się dowiedziałaś? Seher ci powiedziała?”. „Nie, dowiedziałam się przypadkiem. Yaman potraktował Seher bardzo źle. Czasami traci nad sobą panowanie. Na początku Seher nie wydała z siebie ani dźwięku, ale potem wybuchnęła takim płaczem, że pękło mi serce. To zrozumiałe, że czuje się źle z powodu szkód, jakie wyrządził ci Yaman. Zniszczył restaurację”.

„Niech pani będzie przy Seher” – prosi Selim. – „Nie zostawiaj jej samej. Nikt nie może jej skrzywdzić. Nie pozwolę na to”. Po skończonej rozmowie Selim podchodzi do swojego biurka, otwiera szufladę i wyciąga z niej… pistolet! Kiraz jest już w domu. Opowiada Osmanowi, jak Ali uratował jej życie. Komisarz tymczasem odbiera gratulację od swoich kolegów za rozbicie groźnej szajki. Akcja przeskakuje do wieczora. Seher puka do gabinetu Yamana. Po chwili mężczyzna wychodzi na korytarz.

„Chcę coś wyjaśnić” – oznajmia Seher. – „Poszłam do restauracji z własnej woli. Ponieważ byli ze mną twoi ochroniarze, nie widziałam zagrożenia dla Yusufa. Selim nie ma z tym żadnego związku. Nie chcę, żeby ucierpiał z powodu moich błędów. Grzecznie cię proszę, zostaw Selima w spokoju”. Yaman niczego nie odpowiada, tylko wraca do gabinetu. Przegląda zdjęcia z urodzin Yusufa. Tę fotografię, na której widać Selima i Seher, od razu rozrywa.

Kiraz w nocy dręczą koszmary. Krzyczy przez sen. Ali, by czuła się bezpieczniej, zostaje w jej pokoju i zasypia na krześle. Rano komisarz odbiera telefon od Begum. Prawniczka informuje go, że wzięła wolne w pracy, by mieć czas tylko dla niego i pomóc mu zapomnieć o ostatnich wydarzeniach. Mężczyzna mówi jednak, że ma pilne sprawy, którymi musi się zająć. Selim, załadowawszy wcześniej pistolet nabojami, wsiada do samochodu i dzwoni do Yamana.

„Spotkajmy się i porozmawiajmy jak mężczyzna z mężczyzną” – proponuje przyjaciel Seher. „Dobrze. Przyjedź do portu” – odpowiada Yaman. Jaki będzie finał tego spotkania? Czy Selim naprawdę jest gotowy użyć broni? Opisywane odcinki można obejrzeć w oryginalnej wersji językowej w serwisie YouTube. Początek 0:49:04 wideo „Emanet 22. Bölüm”, koniec 0:58:25 wideo „Emanet 24. Bölüm”. Odcinki z polskim lektorem dostępne na stronie vod.tvp.pl (po emisji w tv).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *