Zakazany owoc odcinek 438: Ender i Dogan zostają mężem i żoną! Engin wyznaje Yildiz miłość!

Odcinek 438 – streszczenie: Dowiedziawszy się, że Ender odeszła z firmy Engina, Handan każe swojemu asystentowi odesłać młodą sekretarkę Melodi, uznając ją w obecnej sytuacji za zbędną. Ender z pomocą Canera próbuje sprowadzić Kumru do domu, chcąc zyskać w oczach Dogana. Choć jest bardzo zła z powodu decyzji ojca o ślubie z Ender, dziewczyna zgadza się przyjść na dzisiejszą uroczystość. Yildiz wychodzi z pokoju. Dochodzi do wniosku, że siedzenie w zamknięciu i wylewanie łez do niczego jej nie zaprowadzi. Zamiast tego jest zmotywowana, by to swoich rywali doprowadzić do płaczu. „Każdy z nich powoli zapłaci za to, co mi zrobił” – oświadcza w rozmowie z mamą i siostrą.

Yildiz zakłóca ślub Ender i Dogana. Traktuje swoją rywalkę dokładnie tak samo, jak ona potraktowała ją przed laty, gdy Yildiz szykowała się do ślubu z Halitem. Narzeczeni składają podpisy pod aktem małżeństwa. Nieoczekiwane pojawienie się Yildiz wyraźnie wytrąciło ich jednak z równowagi. Wieczorem Hilal wraca z Włoch. Udaje się prosto do pokoju Dogana. „Kiedy cię nie było, wydarzyły się pewne rzeczy” – oznajmia mężczyzna. „Yildiz, prawda? Oszukała cię, a ty od razu jej uwierzyłeś!”.

„To nie ma nic wspólnego z Yildiz” – zaprzecza mężczyzna. – „Ender i ja dzisiaj… pobraliśmy się”. „Co?” – pyta zszokowana prawniczka. Jest kompletnie zdezorientowana; nie wie, czy to się jej śni, czy dzieje się naprawdę. – „Co powiedziałeś?”. „Ożeniłem się z Ender”. „Doganie, oszalałeś? Skąd to się wzięło? Nie mogę uwierzyć! To dlatego wysłałeś mnie do Włoch! Aby się mnie pozbyć!”. „Ty i ja mieliśmy umowę”. „Byliśmy razem, Doganie! Czy to jest umowa?”.

„Niczego ci nie obiecywałem” – stwierdza ojciec Kumru. „A Yildiz? Co stało się z nią?”. „Temat Yildiz jest zamknięty i nigdy więcej nie zostanie otwarty”. „Oszaleję! Skąd wziął się ten ślub z Ender? Nie jesteś w niej przecież zakochany. Jeżeli to miało być tylko na pokaz, dlaczego wybrałeś Ender, a nie mnie? Doganie, czy Ender ci groziła?”. „Uważasz mnie za osobę, która poddaje się groźbom? Hilal, to wyłącznie moja decyzja”. „Jak mogłeś to zrobić, nie myśląc o mnie?”. „Nasze narzeczeństwo było na pokaz i zakończyło się. Oczywiście chcę kontynuować z tobą współpracę. Nie widzę problemu”.

„Przepraszam, a co z moimi uczuciami?” – pyta Hilal. – „Poświęciłam ci swoje życie”. „Przykro mi, ale nie możesz dłużej przebywać w tym domu. Zarezerwowałem dla ciebie pokój w hotelu. Wynajmę ci dom w dowolnej lokalizacji, jeśli chcesz kontynuować pracę. Nigdy nie zapomnę tego, co dla mnie zrobiłaś”. „Ja też nie zapomnę tego, co mi zrobiłeś. Jutro poinformuję cię o mojej decyzji dotyczącej naszej współpracy. Dzisiaj nie chcę cię już słuchać”. Hilal schodzi na dół. Przy drzwiach stoją walizki z jej rzeczami, które Ender kazała spakować Ezgi. Wściekła prawniczka zapowiada siostrze Canera, że nie zostanie tu długo.

Yildiz przyjeżdża do domu Engina. „Nie wiem już sama, co jest prawdą, a co kłamstwem z tego, co mówią” – oznajmia córka Asuman. – „Jak to wszystko się zaczęło? Przyszłam dowiedzieć się tego od ciebie”. „Dobrze, wyjaśnię ci. Ender przyszła do mnie i powiedziała, że planuje ze mną przyszłość”. „To już wiem, ale nie rozumiem, jak w tym wszystkim znalazł się Dogan. Czy Ender wszystko zmyśliła, żeby być z Doganem?”. „Yildiz, zakończyłem wszystko z Ender w chwili, gdy po raz pierwszy cię zobaczyłem”.

„Co to znaczy?” – nie rozumie mama Halitcana. „Jesteś kobietą moich marzeń. Wiem, że nie musi być to odwzajemnione, ale będąc w tym stanie, nie mogłem poślubić innej. Czas się dla mnie zatrzymał, kiedy cię zobaczyłem”. „O czym ty mówisz, Enginie?”. „Przepraszam, ale to właśnie czuję. W końcu poznałem kobietę swoich marzeń”.

„To właśnie powiedziałeś Ender?” – pyta zdumiona Yildiz. „Tak, powiedziałem jej to”. „Nie mogę uwierzyć! Pobrali się dzisiaj, bo myślą, że jesteśmy zakochani, wiesz?!”. „Powiedziałem Ender o moich czysto platonicznych uczuciach. Uwierz mi, zaznaczyłem, że z twojej strony nic takiego nie ma. Nie powiedziałem, że ty i ja jesteśmy razem. Nawet o czymś takim nie wspomniałem”. Czy znając prawdę, Yildiz zrezygnuje z zemsty? Co zrobi Hilal? Jak długo przetrwa małżeństwo Dogana i Ender?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *