Dziedzictwo odc. 28 i 29: Ikbal niszczy sukienkę Seher! Yaman jest zazdrosny o Seher! [Streszczenie + Zdjęcia]

Odcinek 28: Ikbal pociesza pogrążoną w rozpaczy siostrę. Mówi jej, że przygotują przyjęcie urodzinowe dla Yusufa, aby zrobić dobre wrażenie na Yamanie i tym samym obniżyć notowania Seher. Tymczasem ciocia Yusufa przynosi Yamanowi antybiotyk, by w jego ranę nie wdało się zakażenie. Mężczyzna odmawia przyjęcia lekarstwa i każe dziewczynie wyjść. Gdy jednak zostaje sam, łyka tabletkę. Ikbal wręcza Yusufowi garnitur, jaki ubierze na swoje przyjęcie urodzinowe. Chłopiec prosi ciocię, by ubrała sukienkę księżniczki. Seher jest smutna, ponieważ wie, że nie będzie w stanie spełnić życzenia Yusufa, gdyż nie stać jej na taką sukienkę.

Begum spotyka się w parku ze swoją przyjaciółką Ezgi. „Nie rozumiem, dlaczego Ali nie zwolnił tej dziewczyny” – mówi zdenerwowana. – „Nie daje mi żadnych wyjaśnień. Szaleje, kiedy zadaję mu pytania”. „Myślę, że trochę przesadzasz” – oznajmia Ezgi. – „W ten sposób poniżasz się w oczach Aliego”. „Co mam więc zrobić? Powiedz mi”. „Po prostu się odpręż. Nie przytłaczaj go. Jeśli dalej będziesz się tak zachowywać, jeszcze bardzie odepchniesz go od siebie. I to przez kogo? Przez zwykłą pokojówkę?”. „Muszę mieć w tym domu kogoś zaufanego. W przeciwnym razie nie będę mogła pozbyć się wujka Osmana. Nie rozumiem, dlaczego Ali tak się uparł na tę głupią dziewczynę.

Seher przygotowuje dla Yamana specjalny napar, który tata przyrządzał jej w dzieciństwie, gdy była chora. Zanosi go do gabinetu mężczyzny. „Więc to jest mikstura twojego ojca?” – pyta Kirimli. „Właściwie moja mama nauczyła go tego przepisu. Umarła, rodząc mnie. Może to nie ta mikstura, a opieka taty była tym, co mnie uzdrowiło. W każdym razie… Wypij to, a od razu poczujesz się lepiej. Nie pozwól, by ostygło”. Seher wraca do swojego pokoju. Odbiera telefon od Selima, który prosi ją o pomoc w restauracji, ponieważ jego kucharz się rozchorował.

„Potraktuj to jako ofertę pracy” – oznajmia przyjaciel. – „Co o tym myślisz?”. „Cóż…” – Seher zastanawia się, co odpowiedzieć. – „Jak mogę zostawić Yusufa samego?. „Możesz przyjść, kiedy będziesz miała czas. Najpierw pomyśl, a potem powiedz mi o swojej decyzji. Będę czekał na twoją odpowiedź”. Adalet wręcza Seher prezent – sukienkę, którą uszyła, gdy chodziła jeszcze do szkoły. Dziewczyna jest szczęśliwa, bo będzie miała, w co się ubrać na przyjęcie urodzinowe Yusufa. Ali przypomina Kiraz, że nie może przedstawiać się innym swoim prawdziwym imieniem.

Odcinek 29: Seher ubiera sukienkę, którą dostała od Adalet. Kiraz mówi Aliemu, że postara się jak najszybciej znaleźć pracę i nie będzie dłużej narażać jego i wujka Osmana na niebezpieczeństwo. Yaman wypija napar, który przygotowała dla niego ciocia Yusufa. Ikbal rozrywa uszytą przez Adalet sukienkę, by Seher nie miała się w co ubrać. Przyłapana przez dziewczynę tłumaczy jej, że przyszła zabrać sukienkę do pralni chemicznej, bo nie wiadomo przez ile lat wisiała w wilgoci. Seher nie zauważa, że sukienka jest porwana.

Wieczorem Selim ponownie dzwoni do Seher. Przyjaciółka potwierdza, że pomoże mu w restauracji. Yaman przypadkowo podsłuchuje jej rozmowę z Selimem i jest wyraźnie zazdrosny, co w jego przypadku objawia się wzrostem poziomu gniewu. Nazajutrz Ikbal daje Zuhal sukienkę, którą kupiła dla niej specjalnie na przyjęcie Yusufa. Snuje także wizję jej ślubu z Yamanem, który, na co ma nadzieję, wydarzy się w niedalekiej przyszłości.

„Potem posiądziemy wszystko to, na co zasługujemy” – mówi Ikbal, obejmując ramiona siostry. – „Władzę, kontrolę i pieniądze. Wszystko. Zrozumiałaś mnie? Kto nie marzy o takim życiu?” – Zuhal potakuje twierdząco. – „Brawo, moja droga siostro. Chodźmy teraz zjeść śniadanie”. Begum sugeruje Aliemu, że powinni wyznaczyć datę ślubu. Mężczyzna wykręca się od tej rozmowy pilnymi obowiązkami służbowymi. Opisywane odcinki można obejrzeć w oryginalnej wersji językowej w serwisie YouTube. Początek 0:22:49 wideo „Emanet 17. Bölüm”, koniec 0:35:02 wideo „Emanet 18. Bölüm”. Odcinki w polskiej wersji dostępne na vod.tvp.pl.