Dziedzictwo odc. 58: Ikbal chce pozbyć się Yusufa z rezydencji! Yaman zgadza się zatrudnić Zuhal!

Odcinek 58: Yaman, Yusuf i Seher robią wspólne zdjęcie na prośbę chłopca. Seher czuje się wyczerpana i senna po zażyciu pigułek, które podmieniła Ikbal. Mimo późnej pory, nadal leży w łóżku, co bardzo martwi Yusufa. Chłopiec przyprowadza do niej swojego stryjka, który zapewnia go, że z jego ciocią wszystko jest w porządku, uznając, że jest po prostu zmęczona. Ikbal z kolei straszy Yusufa, że Seher zachorowała tak samo, jak wcześniej jego mama. Kiraz próbuje wyjaśnić Aliemu powody, dla których ukrywała przed nim prawdę, ale komisarz nie chce jej słuchać. Osman odbiera telefony związane ze ślubem Aliego i Begum. Mówi komisarzowi, że musi podjąć ostateczną decyzję związaną ze swoim związkiem.

„Wszyscy są tacy sami” – stwierdza Ali. – „Nie ma znaczenia, czy Begum, czy inna osoba. To nie jest trudna decyzja”. „Więc porozmawiasz z Begum?”. „Porozmawiam najszybciej jak to możliwe, nie martw się”. Tymczasem siostry piją kawę przy stoliku na zewnątrz. „To najprzyjemniejsze śniadanie, odkąd tu przyjechałam” – oznajmia Zuhal, nabierając głęboko świeżego powietrza. – „Jak miło, kiedy ta dziewucha jest na uboczu”. „Seher nie będzie więcej jadła z nami śniadań. Wszystko idzie po naszej myśli. Pozbędziemy się tej niedogodności”. „Co z Yusufem?”. „Jego także odeślemy. Kiedy jego ciocia śpi, został sam”.

Na zewnątrz wychodzi zasmucony Yusuf. Podchodzi do stolika, przy którym siedzą Ikbal i Zuhal. „Co ci się stało, kochanie?” – pyta ta pierwsza z fałszywą troską. – „Dlaczego twoja twarz jest taka smutna?”. „Poszedłem do cioci. Ona dalej śpi”. „Och, jestem zdruzgotana, kiedy widzę cię takiego. Moje nieszczęśliwe dziecko”. „Zawsze mówiłeś, że twoja mama tak spała” – przypomina Zuhal. „W tamtym czasie odwiedzałeś mamę kilka razy dziennie, prawda?”. „Yusuf, boisz się, że coś stanie się twojej cioci, tak jak wcześniej stało się twojej mamie?”. Chłopiec potakuje, a jego twarz ogarnia jeszcze większy smutek. Z kącika jego oka wypływa łza, którą szybko ociera rączką.

„Yusuf, kochany, idź i pobaw się na podwórku” – mówi Ikbal, a gdy chłopiec odchodzi, zwraca się do siostry: „Zostało niewiele czasu. Tak właśnie odeślemy stąd tego malucha. Teraz porozmawiam z Yamanem o twojej pracy, ale bądź ostrożna. Uważaj, aby nie zrobić nic, co mogłoby go rozzłościć. Gdy uzyskasz stanowisko w firmie, na jakie zasługujesz, powiem Yamanowi, że przekażę ci moje udziały. Będziesz mnie reprezentować w firmie, dzięki czemu będziesz blisko Yamana”. „Czy Yaman się na to zgodzi?” – pyta Zuhal. „Nie martw się o nic”.

Selim odbiera z posiadłości przygotowane jedzenie. Od Yusufa dowiaduje się, że Seher ciągle śpi. Ikbal udaje się do gabinetu Yamana i przekonuje go, by zatrudnił jego siostrę. Mówi także, że chce przekazać jej swoje udziały. „Jesteś pewna, bratowo? To poważna decyzja” – stwierdza mężczyzna. Kobieta w odpowiedzi potakuje głową. – „Dobrze, niech będzie tak, jak chcesz”. W następnej scenie Ikbal wchodzi do pokoju siostry. „Wszystko idzie zgodnie z planem” – oznajmia zadowolona. – „Już wkrótce twoja opinia zostanie doceniona w firmie. A co najważniejsze, zawsze będziesz obok Yamana”.

„Nadal nie mogę uwierzyć, że Yaman się na to zgodził, siostro” – mówi Zuhal. „Nie miał wyjścia. Od lat opiekuję się jego bratem. I po co to wszystko? Właśnie dla tych dni, które nadejdą. W przeciwnym razie, czym różnię się od wdowy? Teraz twoja kolej. Będziesz trzymała sznurki w tej firmie”. „Obiecuję ci, siostro. Będę ciężko pracowała dla ciebie, nie tylko dla siebie. Ale bardzo trudno będzie osiągnąć te rzeczy, póki nie pozbędziemy się Yusufa i jego ciotki”. „Nie martw się, plan działa bardzo dobrze. Dzisiejszej nocy zadam wielki cios”. „Co się stanie?”. „Użyję trochę magii…”.

Ikbal udaje się do swojego pokoju. Siada na łóżku i odtwarza na telefonie dawne nagranie Kevser i Yusufa. Zamierza je wykorzystać w swoim planie. Opisywany odcinek można obejrzeć w oryginalnej wersji językowej w serwisie YouTube. W polu wyszukiwania należy wpisać „Emanet 38. Bölüm”. Początek 0:12:18, koniec 0:53:10. Odcinki z polskim lektorem dostępne na stronie vod.tvp.pl (po emisji w TV).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *