Dziedzictwo odcinek 226: Ikbal zostaje przeniesiona do nowej kryjówki! Zuhal przygotowała dla niej nową pułapkę!

Odcinek 226 – streszczenie: Podczas gdy Ikbal doświadcza straszliwych tortur, Nedim znajduje jej porzucony na drodze samochód oraz zabitego kierowcę. Wzywa na miejsce policję. Tymczasem w więzieniu Melahat wybudza Zuhal. „Wstawaj, paniusiu!” – mówi liderka. „Co się dzieje?” – pyta dziewczyna, szybko podrywając się z pryczy. – „Czy są jakieś wieści?”. „Oczywiście, że tak. Ta praca zakończy się dzisiaj. Wydamy twoją siostrę i dostaniemy pieniądze”. „Nie! Dzisiaj nie ma mowy. Błagam, potrzymaj ją trochę dłużej”. „Co mamy zrobić? Mamy ją bardziej torturować? Chcesz, żeby wyrwali jej paznokcie?”.

„Nie” – odpowiada Zuhal z szaleństwem w oczach. – „To, co teraz zrobisz, zaboli ją bardziej niż cokolwiek innego”. „Co chcesz, żeby zrobili? Mają jej wyrwać język?”. „Przeciwnie. Niech zrobią coś zupełnie odwrotnego”. Yaman odbiera kolejny telefon od porywaczy. Tym razem słyszy po drugiej stronie głos przerażonej, zrozpaczonej bratowej: „Yamanie, błagam, uratuj mnie! Oni mnie tu zabiją!”. „Wytrzymaj, bratowo. Natychmiast przybędę ci na ratunek”. „Nie mogę już tego znieść! Proszę, uratuj mnie!”.

„Kirimli” – słuchawkę przejmuje porywacz. – „Jeśli chcesz uratować swoją ukochaną bratową, zacznij przygotowywać pieniądze. Czekaj na wieści ode mnie. Nie waż się powiadamiać policji.” – Rozłącza się. Akcja przenosi się do domu komisarza. Ali znajduje pod magnesem na lodówce liścik od Kiraz: „Komisarzu, mogę się spóźnić, jeśli w restauracji będzie dużo pracy. Ugotowałam twoje ulubione jedzenie i włożyłam je do lodówki. Nie waż się na mnie czekać, jeśli się spóźnię. Nie dbasz o siebie prawidłowo, nie jesz regularnie. Martwię się o ciebie, gdy nie jesz”. Mężczyzna otwiera lodówkę. Widząc przygotowane przez Kiraz jedzenie, wybucha płaczem.

Nedimowi udaje się ustalić miejsce, gdzie prawdopodobnie przetrzymywana jest Ikbal. Yaman i Seher natychmiast przyjeżdżają do magazynu, ale kobiety już tam nie ma. Na podłodze znajdują jej pierścionek, dzięki czemu mają pewność, że tutaj była. Mężczyzna ponownie odbiera telefon od porywaczy. „Kirimli, nie poczekałeś na wiadomość od nas” – mówi drab. – „Nie zachowujesz się dobrze”. „Gdzie jesteś? Natychmiast prześlij mi lokalizację!”. „Tych spraw nie rozwiązuje się tak łatwo. Zostaniesz ukarany za nieposłuszeństwo. Ten błąd będzie cię drogo kosztował. Cena za twoją bratową nie wynosi już jeden, a pięć milionów dolarów. Tym razem nie waż się popełnić błędu. Naucz się cierpliwości, Kirimli”.

Po chwili Yaman otrzymuje nagranie, na którym Ikbal poddawana jest brutalnym torturom. Seher odwraca wzrok, nie mogąc na to patrzeć. Mężczyzna czuje się winny. Uważa, że to przez niego jego bliscy cierpią. Tymczasem Ikbal trafia do nowego lochu. Spotyka tu inną, przykutą do ściany dziewczynę. „Kim jesteś?” – pyta żona Ziyi. „Nazywam się Sengul. Zostałam. Nie wiem nawet, jak długo już tu jestem. Mimo że moja rodzina zapłaciła okup, nie uwolnili mnie. Myślałam, że mnie zabiją. Próbowałam uciec, ale mnie złapali. Związali mnie i przykuli do ściany. Nie będę ci mówić o torturach, jakich doświadczyłam. Teraz czekam już tylko na swoją śmierć”.

„Naprawdę myślałaś, że wypuszczą cię po otrzymaniu okupu?” – kontynuuje porwana dziewczyna. – „Są mordercami. Ich oczy niczego nie widzą. Nie miej nadziei, że będziesz zbawiona. Jedynym ratunkiem przed nimi jest śmierć”. Akcja przenosi się do więzienia. Melahat podchodzi do Zuhal i mówi: „Zastawiliśmy pułapkę, aby twoja siostra się przyznała. Jesteś bardzo mądra. Nawet diabłu nie przyszłoby do głowy w taki sposób zmusić siostrę do przyznania się i nagrania jej”.

„Nauczyłam się tego od samej mistrzyni, mojej siostry” – oznajmia Zuhal. – „Wystarczy wiedzieć, jak zrobić właściwy krok. Ale czy tej dziewczynie uda się przekonać ją do przyznania się do winy? Nie jest łatwo przekonać moją siostrę do mówienia”. „Wysłałam do niej Sengul. Jej pseudonim to szczypce. Sengul rozwiąże język twojej siostry, nie martw się. Do jutra będzie ćwierkać jak wróbel. Swoją drogą, twój szwagier nas nie posłuchał. Najwyraźniej lubi kłopoty. Prawie nas znalazł i z tego powodu zwiększyliśmy okup. Jeden milion dolarów to za mało jak na Yamana Kirimli”.

„Co?” – pyta Zuhal z oburzeniem. – „Jak mogłaś zrobić coś takiego bez mojej wiedzy? Nie tak się umawiałyśmy!”. „Kim jesteś, żeby się ze mną porównywać?” – Liderka chwyta dziewczynę za bluzkę i pociąga ją do góry. – „To, że zrobiłyśmy razem interes, nie znaczy, że jesteśmy partnerkami. A może martwisz się o pieniądze szwagra?”. „Nie miałam tego na myśli, siostro Melahat.” – Głos Zuhal ponownie jest pokorny. „Wyrwę ci język i dam ci go do zjedzenia! Zejdź mi z oczu!” – Liderka puszcza dziewczynę.

Ali, Sultan, Ibrahim i Firat jedzą przygotowany przez Kiraz obiad. Nestorka wyciąga zeszyt z przepisami zapisanymi przez Kiraz. Praktycznie przy każdej pozycji znajduje się dopisek dotyczący komisarza. To jeszcze bardziej pokazuje Aliemu, jak ważny był dla dziewczyny. Serial Dziedzictwo emitowany jest od poniedziałku do piątku na antenie TVP1 o godz. 16:05. Odcinki z polskim lektorem dostępne są także na stronie vod.tvp.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *