Dziedzictwo odcinek 299 i 300: Yaman zostaje postrzelony, osłaniając Seher! Duygu natrafia na ślad siostry!

Odcinek 299 – streszczenie: Ziya z telefonu pielęgniarki dzwoni do Yamana, aby opowiedzieć mu o swoim śnie, w którym widział Kevser. Wspomnienia mężczyzny powoli nabierają klarowności, niestety nie przypomniał sobie jeszcze, jak zginęła siostra Seher. Nedim natrafia na ślad szofera, z którym kiedyś rzekomo Kevser miała romans. Seher całą noc nie spała, bijąc się z myślami, czy powinna fałszywie oskarżyć swojego męża. Widząc, jak Yusuf gra ze swoim stryjkiem w rzutki, dochodzi do wniosku, że kłamanie jest czymś bardzo złym i nie może tego zrobić. Dzwoni do Firata.

„Udało ci się zdobyć zdjęcia?” – pyta policjant. „Tak, mam je na telefonie”. „Super. Wyślij mi je natychmiast. Albo przyjedź na komisariat, abyśmy mogli rozpocząć procedurę”. „Nie, Firacie, nie wyślę ci zdjęć. Zrezygnowałam z tego”. „Jak to? Dlaczego?”. „Przejrzałam wiadomości na telefonie. Yaman nie ma nic wspólnego z przemytem. Przejął broń Camgoza, aby uratować mnie i Yusufa. Dlatego nie użyję tych zdjęć, aby wysłać go do więzienia”. „Seher, posłuchaj…”. „Nie, to nie byłoby właściwe. Jaki w tym sens, jeśli stanę się taka jak on?”. „Rozumiem, ale przemyśl to jeszcze”.

„Moja decyzja jest ostateczna” – oświadcza Seher. – „Chcę się go pozbyć, ale nie w ten sposób. Jestem pewna, że znajdę inny dowód potwierdzający jego winę”. „W porządku, zróbmy więc tak. Znajdź potwierdzenia dostaw i płatności. Wszystko, co się z tym wiąże, może przynieść nam korzyść. Porównując je z dokumentami straży granicznej, możemy znaleźć pewne pominięcia. Czekam na wieści od ciebie”.

Seher podsłuchuje rozmowę telefoniczną męża, podczas której Yaman wspomina o przesyłce i magazynie. Przekonana, że chodzi o jakiś przemyt, postanawia go śledzić. Ali chce pomóc Duygu przy przenoszeniu pudeł z rzeczami, ale policjantka stanowczo mu tego zabrania. „Niczego nie dotykaj!” – krzyczy. – „Ani moich rzeczy, ani mojego życia! Zrozum, że cię nie chcę! Trzymaj się z daleka, jak ci mówię!”.

Seher taksówką jedzie za mężem do magazynu. Nie zdaje sobie sprawy, że sama jest śledzona przez człowieka Camgoza. Na miejscu Yaman w brutalny sposób przesłuchuje swojego dawnego szofera. Wypytuje go o okoliczności śmierci Kevser. Chce wiedzieć, czy Ikbal miała z tym coś wspólnego. Gdy kierowca dowiaduje się, że Ikbal nie żyje, rozwiązuje mu się język. „Nie mogłem nic mówić ze strachu przed panią Ikbal” – tłumaczy. – „Groziła, że zabije mnie i moją rodzinę. Wszystko ci powiem. Pani Ikbal była wrogiem pani Kevser. Chciała ją poniżyć w twoich oczach”.

„Dała mi dużo pieniędzy” – kontynuuje szofer. – „Powiedziała wszystkim, że pani Kevser ma ze mną romans. Nie miałem z tym nic wspólnego. To wszystko było oszczerstwem”. Wściekły Yaman podnosi rękę, by uderzyć więźnia, gdy nagle rozlega się krzyk jego żony: „Ty draniu! Ty prostaku!” – Seher podbiega do kierowcy i sama zaczyna go bić. – „Bądź przeklęty! Jesteś świadomy tego, co zrobiłeś? Zabiłeś moją siostrę! Zabiłeś ją swoimi kłamstwami!”. „Skąd się tu wzięłaś?” – pyta Yaman, powstrzymując żonę. – „Co tu robisz?”.

„Puść mnie! Zwłaszcza ty nic nie mów!” – odpowiada Seher, wyrywając się. – „Wszyscy połączyliście siły i zabiliście moją siostrę kłamstwami! Zniszczyliście jej życie! Zostawiliście jej dziecko bez matki! Jak zapłacicie za ten grzech? Czy wystarczy wam życia na to? Uwierzyłeś w oszczerstwa, nie pozwalając jej się wytłumaczyć!” – Kieruje wzrok na męża. – „Zniszczyłeś życie mojej siostrze! Zmieniłeś jej dom w loch! Potem… Dopóki oddycham, nie wybaczę ci!”.

Wzburzona Seher opuszcza magazyn. Yaman chce wyładować swoją wściekłość na szoferze, ale naraz uświadamia sobie, że jego żona mogła być śledzona. Dziewczyna dzwoni do Firata i informuje go, że zaraz przyjedzie do komisariatu. Wydaje się, że zmieniła decyzję odnośnie przekazania zdjęć i fałszywego oskarżenia męża. Stoi na chodniku, czekając aż na drodze pojawi się taksówka. Nie widzi znajdującego się po drugiej stronie drogi bandziora, który zza zarośli mierzy do niej z pistoletu. Yaman dostrzega go i własnym ciałem osłania żonę! Zostaje postrzelony! Kula przeszyła jego bark. Seher wzywa karetkę.

Następna scena rozgrywa się w szpitala. Seher stoi przy łóżku męża, którego rana została już opatrzona. „Pacjent miał dużo szczęścia” – oznajmia lekarka. – „Kula go tylko drasnęła. Rana jednak jest podatna na infekcje, dlatego ważne jest regularne zmienianie opatrunku, a także dopilnowanie, by pacjent przyjmował antybiotyk. Zatroszczysz się o to?”. „Tak, zajmę się tym” – potwierdza Seher.

Odcinek 300 – streszczenie: W aktach gangu narkotykowego Duygu znajduje zdjęcie nastolatki, która ma na ręku znajomą jej bransoletkę z literką D. Czuje, że dziewczyna może być jej zaginioną przed laty siostrą Yasemin. Siostry dawno temu wymieniły się bransoletkami, by nigdy o sobie nie zapomnieć. Policjantka postanawia dołączyć do śledztwa prowadzonego przez resztę zespołu, co jest zaskoczeniem dla Aliego, bo wcześniej zarzekała się, że nie chce pracować z zespołem, uważając jego członków za niekompetentnych leni.

Yaman i Seher składają zeznania na komisariacie. Ujęty gangster zeznaje, że celem jego ataku nie był Kirimli, tylko jego żona. Firat namawia mleczną siostrę, by zdecydowała się przekazać obciążające Yamana zdjęcia, lecz dziewczyna podtrzymuje swoją decyzję, że tego nie zrobi. Po powrocie do domu Seher przypomina sobie wszystkie momenty, gdy Yaman narażał dla niej swoje życie: to, jak wyciągnął ją z grobu, jak najpierw uratował ją z rąk Ozana, a jakiś czas później Selima. Nie rozumie, jak bohaterski, gotowy do poświęceń mężczyzna może być jednocześnie mordercą jej siostry.

Gangster Camgoz próbuje uciec za granicę. Wcześniej jednak wpada w ręce Yamana, który oddaje go w ręce policji, choć czuł wielką pokusę, by ukarać go własnoręcznie. Dawny Yaman z pewnością zrobiłby właśnie to, ale nie obecny. Gdy wraca do domu, ma gorączkę i czuje się osłabiony, a z miejsca, gdzie trafiła go kula, sączy się krew. Seher troskliwie opiekuje się mężem, niepokojąc się o jego stan, choć wcześniej sama próbowała utwierdzić się w przekonaniu, że czuje do niego tylko nienawiść. Jak się jednak okazuje, serca nie da się oszukać.

Opisywane odcinki są dostępne na YouTube. Oglądaj od 22:51 wideo „Emanet 217. Bölüm” do 51:20 wideo „Emanet 218. Bölüm”. Wszystkie streszczenia opublikowane na tej stronie są moją własnością intelektualną. Zabrania się ich kopiowania, publikowania na innych stronach internetowych, kanałach YouTube, oraz wykorzystywania w jakikolwiek inny sposób bez mojej wyraźnej zgody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *