Elif odcinek 672 i 673: Finał trzeciego sezonu! Ślub Yusufa i Melek! [Streszczenie + Zdjęcia]

672 i 673: Yusuf otwiera drzwi swojego pokoju. Na korytarzu widzi stojącą Melek. „Co tu robisz?” – pyta. „Jesteś pewien, że chcesz się stąd wyprowadzić?” – pyta kobieta. – „Przepraszam, ale przypadkowo usłyszałam twoją rozmowę telefoniczną. Wydaje mi się, że wyraźnie powiedziałam ci, co o tym myślę”. „Proszę, zaufaj mi. Po prostu staram się zrobić to, co będzie dla nas najlepsze”. „Nie rozumiem. Dlaczego tak nagle chcesz porzucić wszystko? Co jest motywem tej decyzji? Chodzi o Arzu, prawda?”. „Tak…”. „I na pewno nie ma innego powodu?”. „Nie, to jest jedyny powód. Twoje bezpieczeństwo jest dla mnie najważniejsze. Proszę, musisz mi zaufać. Najlepsze, co teraz możemy zrobić, to spakować walizki i przeprowadzić się do innego miasta”.

Melek udaje się do swojego pokoju. Siada na łóżku i mówi do siebie: „Jest coś, co przede mną ukrywasz, Yusuf. Arzu nie jest jedynym problemem. Dlaczego nie powiesz mi, co się dzieje? Chcę, żebyś był ze mną szczery”. Akcja przeskakuje do następnego dnia. W antykwariacie Yusuf rozmawia z Orhanem. „Skąd wziął się ten pomysł?” – pyta zdziwiony adwokat. – „Nie rozumiem, dlaczego osoba w twoim wieku miałaby sporządzać testament? Czy masz jakiś problem?”. „Nie ma żadnego problemu, ale Elif i Melek są od teraz moją odpowiedzialnością. Muszę się nimi zaopiekować. Gdyby coś mi się stało, chcę, żeby dostały wszystko, co mam”.

„To jest jedyny powód?” – docieka Orhan. „A jaki inny mógłby być?” – pyta Yusuf. „Nie wiem, ty mi powiedz. Chcę, żebyś był ze mną szczery, przyjacielu”. „Orhan, przygotujesz ten testament czy nie? Odpowiedz mi szybko, nie mam czasu do stracenia”. „Oczywiście, że to zrobię, ale powiedz mi, co się dzieje? Nagle postanowiłeś spisać testament i wyprowadzić się do innego miasta. To jasne, że coś przede mną ukrywasz”. „Pamiętasz, jak jakiś czas temu opowiadałem ci o mojej cioci, z którą nie widziałem się od wielu, wielu lat?”. „Masz na myśli kobietę, która oszukała twojego ojca?”. „Tak, właśnie o niej mówię. Kilka dni temu w księgarni pojawił się mężczyzna. Myślałem, że to zwykły klient. Kiedy jednak wychodził, zostawił na biurku list”.

„Co było w tym liście?” – pyta Orhan. „To był list od tej cioci” – wyjaśnia Yusuf. – „Napisała w nim, że jest chora i wkrótce umrze. Zapewniała, że bardzo żałuje tego, co stało się w przeszłości, i chce, żebym ją odwiedził”. „Rozumiem, ale w czym jest problem?”. „Ciocia postanowiła zostawić mi cały swój majątek, ale ja go wcale nie chcę. Ciocia Macide ma zięcia o imieniu Tarik. To bardzo niebezpieczny człowiek. Zrobi wszystko, aby fortuna trafiła w jego ręce. Ostatniego wieczoru napadł na mnie zamaskowany mężczyzna i zagroził nożem…”. „Co?! Dlaczego nic mi o tym nie powiedziałeś?”. „Nie miałem czasu. Ostatnie dni są dla mnie jak piekło. Boję się, że coś może się stać także Melek”.

„Więc to jest prawdziwy powód, dla którego chcesz przeprowadzić się do Bursy” – stwierdza Orhan. „Jestem na celowniku tych ludzi” – mówi Yusuf. – „Wcześniej czy później znowu zaatakują. Czekają tylko na właściwy moment. Jeśli coś mi się stanie, zaopiekujesz się Melek i Elif, dobrze?”. „Nie mów bzdur, Yusuf! Nic złego się z tobą nie stanie!”. „Orhan, obiecaj mi to, proszę”. „W porządku, bracie, obiecuję”. Arzu tymczasem śledzi Mustafę – prawą rękę cioci Yusufa. Dociera za nim do nadmorskiej restauracji. Zajmuje stolik obok, a następnie zwraca się do mężczyzny: „Przepraszam, czy mogłabym skorzystać z pańskiego telefonu? To naprawdę pilne”.

„Oczywiście, proszę bardzo” – Mustafa przekazuje Karapinarównie swoją komórkę. Ta odwraca się i udaje, że rozmawia z mamą. Tak naprawdę sprawdza w książce telefonicznej numer Macide i zapamiętuje go. Oddaje mężczyźnie telefon i wraca do swojego stolika, gdzie na karteczce zapisuje numer. Nagle telefon Mustafy zaczyna dzwonić. Mężczyzna odbiera połączenie i mówi do słuchawki: „Tak, pani Macide? Proszę się nie martwić, doprowadzę go do pani, zanim Tarik zrobi mu coś złego. Oczywiście, proszę pani. Do widzenia”. Człowiek ciotki Yusufa rozłącza się i opuszcza restaurację. „Zatem nasz czarny charakter nazywa się Tarik” – mówi do siebie Arzu. – „Ta historia robi się coraz bardziej interesująca”.

W następnej scenie widzimy, jak Sitare i dziewczynki wracają z zakupów. Za bramą zatrzymuje się Leyla i mówi do siebie, spoglądając na podwórko: „Co się dzieje? Co one niosą w tych torbach? Och, nie mogę uwierzyć, że oni naprawdę się pobiorą! Ach, Yusuf, ach! Wszystko mogło być inaczej, ale ty oddałeś swoje serce tej głupiej Melek! Ale nie myśl sobie, że wygrałaś, Melek! Będziesz największą przegraną! Yusuf nie będzie twój! Nigdy na to nie pozwolę! Nigdy!”.

Akcja przenosi się do domu Veysela. Ayla kończy pakować swoje rzeczy do torby. „Wydaje się, że jestem gotowa” – mówi dziewczyna. – „Nikt nie może zobaczyć, jak wychodzę. Ach, Can, pospiesz się. Powiedziałeś, że wkrótce do mnie zadzwonisz. Do diabła! Musimy opuścić to miejsce najszybciej, jak to możliwe. Zadzwoń do mnie wreszcie!”. Tymczasem Yusuf wraca do domu. Zanosi do pokoju Melek suknię ślubną. „Nie mogę się doczekać, aby ją w niej zobaczyć. Kto wie, jak piękna będzie” – rozmarza się mężczyzna. Następnie dostrzega leżącą na szafce książkę, którą podarował kobiecie. Bierze ją do ręki i przegląda strony. W środku, oprócz zasuszonej róży, znajduje złożoną kartkę. To list od Arzu, który Melek znalazła w drzwiach!

Gdy Melek przychodzi do domu, Yusuf prosi ją na rozmowę. Oboje wychodzą na zewnątrz. „Kiedy zamierzałaś mi o tym powiedzieć?” – pyta mężczyzna, pokazując list. „Yusuf, słuchaj…” – odzywa się mama Elif. „Jak mogłaś to przede mną ukryć?”. „Jesteś wystarczająco zdenerwowany. Do tego stopnia, że postanowiłeś nawet zabrać nas do Bursy. Nie chciałam tego bardziej komplikować”. „Nie możesz ukrywać przede mną tak ważnych rzeczy. Bez względu na wszystko”. „Ona po prostu próbuje nas przestraszyć. Co może nam zrobić?”. „Mówimy o Arzu. Musisz mi mówić o takich rzeczach. Komu mamy ufać, jeśli nie sobie nawzajem?”.

„Mówisz o zaufaniu, ale myślę, że ty także coś przede mną ukrywasz” – oznajmia Melek. – „Czuję, że jest coś, o czym mi nie mówisz. Czy Arzu to jedyny powód, dla którego wyjeżdżamy do Bursy?”. „Nie” – przyznaje Yusuf. „Więc o co jeszcze chodzi?”. „Nie wiem, jak to wytłumaczyć, ale moim jedynym celem jest zapewnienie wam bezpieczeństwa”. „Dobrze, ale powiedz mi, o co chodzi?”. „Mam pewną ciotkę, z którą nie utrzymywałem żadnego kontaktu…”.

Kamera przenosi się na chodnik, gdzie stoi Yahya i rozmawia przez telefon. „Rozumiem, panie Tariku, ale proszę dać mi jeszcze jedną szansę” – mówi kuzyn Leyli. „Dałem ci już jedną szansę, ale ją zmarnowałeś!” – grzmi mężczyzna po drugiej stronie. – „Nie udało ci się zabić Yusufa!”. „To prawda, ale tym razem obiecuję dać z siebie wszystko”. „Nie chcę słuchać twoich pustych słów! Jeśli chcesz dostać szansę, musisz zabić tego człowieka!”. „W porządku, zrobię to. Daję panu swoje słowo, że go zabiję”. „Mam taką nadzieję”. „Poinformuję pana, gdy będzie już po wszystkim”. „Dobrze, pospiesz się”.

Yahya rozłącza się i kieruje przez płot mordercze spojrzenie na Yusufa. Kamera wraca na podwórko. „Teraz już wszystko rozumiem” – oznajmia Melek. „Wynośmy się stąd jak najszybciej. Ty, ja i dziewczynki” – mówi bibliotekarz. „Dobrze, wyjedziemy” – na twarzy kobiety pojawia się uśmiech. Yusuf wyciąga z kieszeni szkatułkę z obrączkami i mówi: „Jeśli zaakceptujesz ten pierścień, pustka, którą mam w sercu, zostanie ponownie wypełniona”. Melek wyciąga dłoń, a mężczyzna nakłada na jej palec obrączkę.

„Nigdy nie wiedziałem, jak to jest unosić się w przestworzach, dopóki nie poznałem ciebie” – oznajmia bibliotekarz. – „Nie zdawałem sobie sprawy, czym jest miłość, dopóki cię nie spotkałem. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby zasłużyć na twoją miłość. Zawsze będę trzymał twoją rękę w ten sposób”. „Złożę ci tę samą obietnicę” – mówi Melek. – „Zawsze będę przy tobie, bez względu na to, gdzie postanowisz się udać. Będziemy razem”. „Dziękuję. Zobaczysz, że będziemy bardzo szczęśliwi w Bursie”. „Nie mam nic przeciwko życiu w Bursie. Liczy się tylko to, że będziemy razem”. „Mój dom jest tam, gdzie będziecie ty i dziewczynki. Pamiętaj o tym”.

Arzu jest w kawiarence internetowej i rozmawia przez telefon. „Chcę wiedzieć, do kogo należy ten numer” – Karapinarówna podaje numer, który spisała z telefonu Mustafy. – „Macide Haktanir, tak? Dobrze, dziękuję bardzo. Miłego dnia”. Po skończonej rozmowie Arzu wpisuje w wyszukiwarce internetowej imię i nazwisko ciotki Yusufa. Znajduje artykuł z nagłówkiem: Silna i wpływowa rodzina Haktanir podpisała kolejny kontrakt. „No jasne! To ci bogaci Haktanirowie!” – mówi podekscytowana kobieta i czyta kolejny nagłówek: „Holding Haktanir, który kontroluje sześćdziesiąt procent rynku diamentów, wchodzi na rynek amerykański„.

„Nie mogę uwierzyć. Ten człowiek należy do rodziny milionerów!” – zachwyca się Arzu. – „Teraz rozumiem, dlaczego próbują go zabić. Teraz sprawdźmy, kim jest pan Tarik. Bardzo chciałabym mu pomóc…”. Akcja przeskakuje do wieczora. Ayla chodzi nerwowo po swoim pokoju. „Dalej, Can” – mówi dziewczyna. – „Dlaczego jeszcze nie zadzwoniłeś? Chyba nie zostawisz mnie ponownie w pół drogi? Off…”. Nagle na telefon Ayli przychodzi wiadomość od biologicznego ojca jej dziecka: „Kochanie, bądź jutro w parku. Bardzo cię kocham”.

Akcja przenosi się do domu Yusufa. Oprócz narzeczonych i dziewczynek, przy stole siedzą także Sitare i Orhan. „Jutro zaczniemy wszystko od nowa” – mówi bibliotekarz. „Jak jest w Bursie?” – pyta Elif. „Jestem pewna, że ci się spodoba” – oznajmia Melek. „Chciałbym, żebyśmy wszyscy mogli tam pojechać” – mówi Yusuf. – „Niestety będziemy oddaleni od siebie”. „Nie jedziecie przecież na inną planetę” – stwierdza Sitare. – „Będziemy was odwiedzać”. „Cieszę się, że jedziemy razem” – mówi Elif do Inci. „Ja też się cieszę” – oznajmia siostra Asuman. – „Gdybyście nie zabrali mnie ze sobą, schowałabym się w bagażniku samochodu i wraz z wami pojechała”.

Wszyscy zanoszą się radosnym śmiechem. „Orhan, powierzam ci księgarnię i dom” – oznajmia Yusuf. – „Pewnego dnia na pewno wrócimy do tego domu i tak jak teraz rozpoczniemy kolejny etap naszego życia”. Akcja przeskakuje do następnego dnia. Sitare wchodzi do pokoju Melek. Mama Elif ubrana jest już w suknię ślubną. „Ach, nie mogę uwierzyć” – zachwyca się Sitare. – „Wyglądasz naprawdę przepięknie. Mam nadzieję, że pewnego dnia mnie także spotka takie szczęście. Teraz już chodź, urzędnik już tu jest”. Akcja przenosi się na podwórko, które jest pełne gości.

„Jak tam? Bardzo jesteś zestresowany?” – Orhan zwraca się do pana młodego. „Wręcz przeciwnie. To najszczęśliwszy dzień w moim życiu” – odpowiada Yusuf. Po chwili z domu wychodzi Melek. Wszyscy goście biją brawo. Akcja przenosi się do parku, gdzie Ayla zjawia się na umówionym spotkaniu z Ceyhunem. „Przepraszam za spóźnienie, ale trudno było mi przekonać innych, by poszli na ślub, zostawiając mnie samą” – tłumaczy dziewczyna. – „Na szczęście mi się udało. Teraz ty, ja i nasze dziecko stworzymy szczęśliwą rodzinę. Opuśćmy to miejsce jak najszybciej. Nie ma sensu dłużej zwlekać”. „Nie martw się. Odtąd czeka nas wspaniałe życie” – zapewnia chłopak. – „Życie, na które oboje zasługujemy”.

„Jestem bardzo podekscytowana” – oświadcza Ayla. – „Na co jeszcze czekamy? Chodźmy jak najszybciej!”. „Pójdziemy, oczywiście, ale najpierw muszę porozmawiać z twoim ojcem” – oznajmia Ceyhun. „Z moim tatą?” – żona Murata robi duże oczy. „Tak. Powiem mu wszystko”. „Can, co masz na myśli? W ogóle cię nie rozumiem…”. „Co sobie myślałaś? Po raz kolejny zgrzeszyłaś, a ja wykorzystam to na swoją korzyść”. „Na Boga, o czym ty mówisz?”. „Jeszcze nie zrozumiałaś? Będziesz mieć dziecko z mężczyzną, którego nie poślubiłaś. Okłamałaś innego, by zajmował się nieswoim dzieckiem. Czy ty nie masz za grosz wstydu, Ayla?”.

„Jesteś idiotą! Okłamałeś mnie!” – krzyczy oburzona Ayla. „Przepraszam, ja skłamałem? Ja mówię tylko prawdę” – stwierdza chłopak. – „Jeśli nie chcesz, żeby wszyscy dowiedzieli się, jakiego rodzaju kobietą jesteś, twój ojciec będzie siał zapłacić bardzo słono za moje milczenie. W innym razie wszystko wyjdzie na jaw”. „Ty palancie! Ty przeklęty kłamco!” – w oczach dziewczyny pojawiają się łzy. – „Niech cię Bóg ukarze!”. Ceyhun chwyta Aylę za ramię i siłą ciągnie ją w stronę domu jej ojca.

Melek i Yusuf składają podpisy pod aktem małżeństwa. „W imieniu gminy Beykoz ogłaszam was mężem i żoną” – oświadcza urzędnik. Wokół rozlegają się brawa. Kiedy para młoda kończy przyjmować życzenia od gości, Yusuf podchodzi do znajdującego się na podwórku Mustafy. „Co tu robisz?” – pyta. – „Nie przypominam sobie, bym zapraszam cię na ślub”. „Przyszedłem złożyć ci życzenia. Wszystkiego najlepszego” – mówi prawa ręka Macide. „Proszę, opuść ten dom”. „Posłuchaj, złożyłem obietnicę twojej ciotce. Jej intencje naprawdę są dobre”. „Powiedziałem ci już wszystko, co miałem do powiedzenia. Nie zbliżaj się do mojej rodziny. Chcę, żebyś stąd odszedł”.

„Nie ja jestem tym, który chce cię skrzywdzić” – zapewnia Mustafa. – „Jestem tutaj, aby zapewnić ci bezpieczeństwo. Jeśli chcesz chronić swoją rodzinę, zabierz bliskich i jedźcie razem do domu pani Macide. Będziecie tam bezpieczni”. „Sam potrafię zadbać o bezpieczeństwo moich bliskich” – oświadcza bibliotekarz. – „Nie potrzebuję niczyjej pomocy. A zwłaszcza pomocy pochodzącej od tej kobiety. Miłego dnia”. Zrezygnowany Mustafa odchodzi. Po chwili Melek podchodzi do męża i pyta: „Kim był ten mężczyzna?”. „To jeden z moich klientów” – odpowiada Yusuf. – „Myślę, że na nas już czas”. „Masz rację. Pożegnajmy się ze wszystkimi”.

W następnej scenie państwo młodzi i dziewczynki są już w trasie. „Zobacz, Inci, ile ptaków” – Elif wskazuje za okno. – „Ptaki są bardzo piękne, prawda, wujku Yusufie?”. „Zgadza się” – potwierdza mężczyzna. „Wujku Yusufie, czy ptaki nigdy się nie gubią?” – pyta Inci. – „Jak znajdują swoje gniazda?”. „Nie gubią się. Gdziekolwiek się udają, nigdy nie zapominają o swoich gniazdach. Każdego dnia pokonują wielkie odległości, by znaleźć jedzenie, ale zawsze wracają do miejsca, gdzie znajduje się ich gniazdo”. „Jeśli my się zgubimy, znajdziesz nas?” – pyta Elif.

„Myślę, że robił to już wiele razy” – stwierdza Melek. „Oczywiście. Znajdę cię, gdziekolwiek pójdziesz” – zapewnia Yusuf. – „Zawsze będziecie bezpieczne pod moimi skrzydłami. Nigdy nie zostawię was samych”. Nagle mężczyzna dostrzega postawiony w poprzek drogi samochód dostawczy. „Yusuf, zrób coś! Zahamuj!” – krzyczy Melek. „Nie mogę! Hamulec nie działa! Trzymajcie się mocno!” – bibliotekarz odbija mocno w lewo, by uniknąć zderzenia z dostawczakiem. Przerażone dziewczynki krzyczą wniebogłosy. Samochód Yusufa wypada z drogi i dachuje! Z silnika wydobywa się biały dym. W środku widzimy nieprzytomną Inci oraz zakrwawionych Melek i Yusufa. Jedynie Elif udaje się wydostać z pojazdu. Czy tylko ona przeżyła ten wypadek?!

Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania streszczeń na inne strony! Za łamanie praw autorskich grozi odpowiedzialność karna.

90 thoughts on “Elif odcinek 672 i 673: Finał trzeciego sezonu! Ślub Yusufa i Melek! [Streszczenie + Zdjęcia]

  1. Streszczenia czwartego sezonu nie będą zamieszczane. Powodem jest brak czasu na sporządzanie opisów trzech seriali. Streszczenia obecnie emitowanego sezonu nie cieszą się już taką popularnością, jak dwóch poprzednich. Ich oglądalność jest zdecydowanie niższa w porównaniu do opisów „Przysięgi” i „Więźnia miłości”.

   1. Czy jest mozliwosc gdzies na innej stronie przeczytac streszczenie lub opis 4 sezonu Elif z odcinkami do przodu??

 1. Prosimy jednak o streszczenia 4 sezonu. Szkoda tak urwać tym bardziej że Przysięga czy Więzień miłości nie będą trwały tak długo. Ja nie oglądam Elif bo jestem w pracy i tylko że streszczenie wiem co i jak.

   1. Yusuf zginął, bo grający go aktor odszedł z serialu po 3 sezonie. Melek przeżyła, ale zobaczymy ją dopiero w bodajże odc. 735 wg polskiej numeracji.

  1. Streszczenie znajdziesz na telemagazynie. Co prawda, mało szczegółowe i tylko parę odcinków do przodu, ale to zawsze coś.

   1. A wiadomo może, czy po trzecim sezonie będzie jakaś przerwa, czy może skończy się ta seria i na następny dzień będzie już czwarta?

    1. Jeśli nie będzie jakiś wydarzeń czy transmisji sportowych, to 4 sezon rozpocznie się tuż po zakończeniu 3 sezonu, bez żadnej przerwy.

  1. Właśnie dobrze że nie będzie streszczeń.Kto jest ciekawy to obejrzy sobie odcinek w tv a nie będzie czytał streszczeń na miesiąc przed emisą odcinka.

  2. Ja takze bardzo ale to bardzo bym chciala i prosze strone Turkweb.pl aby nadal pisala streszczenia a inne seriale mogliby odpuscic 😉 Pozdrawiam i mam wielka nadzieje ze tak bedzie.

   1. Ale streszczenia „Przysięgi” i „Więźnia miłości” mają satysfakcjonującą liczbę wyświetleń, więc ich sporządzanie jest opłacalne. Streszczenia „Elif” nie przyniosły oczekiwanych wyników, dlatego ich kontynuowanie nie jest opłacalne.

  1. Tak, Melek, Elif i Inci przeżyją. Umut Özkan (Yusuf) odszedł z serialu po 3 sezonie. Selin Sezgin (Melek) miała przerwę aż do odcinka 625 w tureckiej numeracji.

 2. Bardzo prosimy o streszczenia 4 sezonu Elif ,nie zawsze mogę oglądać ,bo pora emisji jest trochę nie pasująca ,to streszczenia są potrzebne .

 3. Tak prosimy o streszczenia 4 sezonu ponieważ nie mamy jak obejrzeć A ja zawsze czytam te streszczenia proszę kontynułujcie je

  1. Bez zwiększenia liczby osób tworzących zespół redakcyjny, nie ma możliwości kontynuacji sporządzania streszczeń aż trzech seriali.

 4. A może by tak w skrócie ktoś streścił cały kolejny sezon, bez streszczania odcinków, jak już macie zamiar skończyć ze streszczaniem ich.
  Ja nie oglądałam Elif, a codziennie tu wchodziłam i czytałam. Może ze 3 odcinki w tv i to nie całe. Ciekawa jestem co będzie dalej.

 5. popieram tę prośbę, to nieludzkie, żeby tak skończyć, gdy niegodziwa Arzu , która spowodowała tyle odniosła sukces.

  1. Bo i w pewnym sensie serial kończy się na 3 sezonie, kiedy znika prawie cała najlepsza obsada. Już nie będzie genialnego duetu Murat i Veysel, bo ulubiony głąb Veysela, Murat, ostatni raz występuje w ostatnim odcinku 3 serii, Arzu i jej intryg przeciwko wszystkim, Aliye, Zeynep i Selima, Yusufa, Umita czy Goncy. Nawet tej znakomitej muzyki Murata Evgina będzie brakowało, bo w 4 sezonie zmienił się kompozytor.

     1. Niektórzy piszą że nie mają jak oglądać. Macie czas na czytanie a nie możecie wejść na stronę vod.tvp.pl? Przecież są tam powtórki wszystkich seriali.

 6. To przestańcie pisać streszczenia więzień miłości albo róbcie krótkie streszczenia jak na początku z serialu elif proszę was

 7. Proszę was o kontynuowanie streszczeń do dalszych odcinków elif 4 i 5 sezonu zawsze wchodzę na waszą stronę i zaglądam co będzie nowego w elif, przysiędze czy więzień miłości.

 8. Również proszę o streszczenia 4 sezonu Elif, ponieważ nie mam jak oglądać serialu codziennie przy kawce czytam Wasze streszczenia. Baaardzo proszę o dalsze( nawet krótsze) streszczenia.

 9. Ja również dołączam się do prośby, mieszkam zagranicą, stream tvp mam zablokowany ze względu na lokalizację i streszczenia są jedyną formą śledzenia co u Elif ( a oglądałam ten serial z babcią jeszcze przed wyjazdem z Polski, i teraz często przez telefon rozmawiając z babcią wymieniamy się odczuciami co do serialu, co kilka odcinków. Byłoby mi bardzo przykro nie mogąc już tak z babcią porozmawiać, bo nie będę wiedzieć co i jak. A i ona często dopytywała co będzie u Elif, bo się wczuła w akcje serialu.. bardzo prosimy, nie muszą być aż tak długie i szczegółowe, ale niech chociaż trochę pozostanie..

 10. Równierz proszę o streszczenia 4 i 5 sezonu. Godzina emisji „Elif” w telwwizji nie pasuje mi. Studjuje, pracuje i wychowuje 2 dzieci. Gdyby „Elif” była emitowana po 20 to było by lepiej, ale godzina 14 jest dla mnie, jak i dla wileu innych osób nie odpowiednia. Codziennie zaglądam na waszą stronę i czytam streszczenie, żeby pozostać na bierząco z serialem. Byłoby nam bardzo przykro, gdyby przerwano streszczenie. Wiele kwestii jest jeszcze nie wyjaśnionych. Wszyscy chcemy wiedzieć co się stanie w 4 sezonie… Jeszcze raz barszo prosimy. ??Pozdrawiam

 11. 673: Melek i Yusuf nie żyją! Elif mieszka u rodziny Yusufa!
  674: Inci trafia pod opiekę Veysela i Tulay. Elif ucieka od Vildan i ukrywa się w lesie!
  675: Reyhan natyka się na Kerema!
  676: Kerem znajduje bransoletkę prawdopodobnie należącą do Reyhan
  677: Elif ma wypadek!
  678: Stan Elif jest krytycznyQ
  679: Veysel i Tulay otwierają sklep z nićmi! Elif odzyskuje przytomność!
  680: Tarik porywa Elif ze szpitala
  681: Reyhan odkrywa obecność Elif w rezydencji

 12. 682: Reyhan opiekuje się Elif
  683: Matka Reyhan przyprowadza Elif do Macide
  684. Elif poznaje Kerema!
  685. Tarik widzi Elif z Macide
  686. Tarik chce udusić Vildan. Tarik zdradza Humeyrę
  687. Leyha ratuje Elif przed Vildan
  688. Reyhan zabiera Elif na plac zabaw. Vildan traci przytomność
  689. Tarik grozi Elif
  690. Humeyra daje Reyhan naszyjnik! Wspólna przejażdżka motorem Kerema i Reyhan!
  691. Tarik przegrywa wszystkie pieniądze. Mężczyzna chce rozjechać Elif samochodem!
  692. Kerem i Reyhan nie mogą wydostać się z windy
  693. Elif ucieka Tarikowi
  694. Rodzina Hactanir obchodzi jakąś uroczystość
  695. Kerem podsłuchuje rozmowę Tarika
  696. Humeyra oskarża Reyhan kradzież. Elif traci przytomność
  697. Reyhan rzuca pracę w rezydencji
  698. Kerem szuka Reyhan. Dziewczyna zostaje napadnięta. Elif podsłuchuje rozmowę Tarika i Vildan
  699. Kerem ratuje życie Reyhan. Mężczyzna sprowadza dziewczynę z powrotem do rezydencji. Humeyra znęca się nad Elif
  700. Kerem widzi Reyhan z jakimś mężczyzną
  701. Kerem dostaje kwiaty
  702. Okazuje się, że Vildan jest siostrą Julide
  703. Reyhan zostaje potrącona przez samochód
  704. Kerem oddaje krew dla Reyhan
  705. Reyhan odzyskuje przytomność
  706. Elif mówi coś Keremowi. Mężczyzna robi wielkie oczy
  707. Elif traci przytomność. Vildan obcina jej kosmyk włosów
  708. Tarik jest swoją kochanką na randce
  709. Vildan odbiera telefon i robi wielkie oczy
  710. Tarik porywa Elif. Dziewczynka ucieka od mężczyzny
  711. Vildan odnajduje Elif.
  712. Vildan pomaga Elif w ucieczce i przekazuje dziewczynkę innej rodzinie. Elif mija się z Inci
  713. Yafer chce sprzedać Elif
  714. Yafer chce udusić Elif
  715. Humeyra jest w ciąży. Kerem znowu ratuje Reyhan
  716. Macide daje pieniądze jakiemuś facetowi
  717. Humeyra traci przytomność
  718. Tarik dowiaduje się, że Humeyra jest w ciąży. Kerem widzi Tarika z inną kobietą
  719. Tarik atakuje Vildan
  720. Vildan wyjeżdża. Elif ucieka z domu Yafera
  721. Kerem jest zauroczony Reyhan
  722. Elif ukrywa się w sklepie Veysela i Tulay
  723. Elif trafia do domu Julide
  724. Elif zostaje potrącona przez samochód
  725. Macide dowiaduje się o wypadku Elif! Dziewczynka znika ze szpitala!
  726. Elif znowu trafia do domu Yafera!
  727. Kerem otrzymuje tajemniczy list
  728. Sema w śmiertelnym niebezpieczeństwie
  729. Humeyra urządza pokój dla dziecka. Vildan zabiera Elif z domu Yafera
  730. Wielka awantura w domu Haktanir!
  731. Ara widzi w gazecie zdjęcie Reyhan
  732. Humeyra spotyka matkę Reyhan
  733. Reyhan wyjeżdża za granicę
  734. Vildan odwiedza Tarika. Kerem nie może pogodzić się z odejściem Reyhan
  735. Melek żyje. Kobieta jest biedna i je ze śmietnika
  736. Melek szuka Elif
  737. Melek przypomina sobie wydarzenia z przeszłości
  738. Veysel i Tulay otrzymują list od Selima i Zeynep.
  739. Elif wpada w pułapkę Tarika
  740. Elif boi się tarika
  741. Kochanka Tarika nie wpuszcza go do domu
  742. Tarik daje swojej kochance naszyjnik
  743. Elif ucieka z domu Vildan
  744. Elif udaje się na policję
  745. Safak i Julide zbliżają się do siebie
  746. Vildan przyprowadza Elif do rezydencji
  747. Vildan wraca do pracy w rezydencji
  748. Kochanka Tarika przychodzi do rezydencji
  749. Pojawia się Sureya
  750. Sureya wprowadza się do rezydencji
  751. Elif pokazuje Sureyi zdjęcie na którym jest Kerem i Reyhan
  752. Kłótnia Ary i Sureyi
  753. Macide, Kerem i Tarik siedzą w salonie
  754. Safak przychodzi do sklepu Tulay
  755. Poważna rozmowa Tarika i Macide
  756. Tarik namawia Vildan, by wywołała poronienie u Humeyry
  757. Veysel mija się z Melek
  758. Policja wyrzuca Melek z domu
  759. Julide pomaga Melek
  760. Inci spotyka Melek
  761. Tulay nie wierzy Inci, że widziała Melek
  762. Inci chce uciec z domu
  763. Melek Rozmawia z Julide
  764. Spotkanie Melek i Inci
  765. Melek idzie do domu Julide i Emrihana
  766. Veysel rozmawia z Tulay
  767. Julide jest u Tulay!
  768. Kerem nabiera podejrzeń wobec Tarika!
  769. Spotkanie Melek i Tulay
  770. Veysel dowiaduje się, że Melek żyje
  771. Melek głaszcze Emrihana po głowie
  772. Elif zakrada się do gabinetu Tarika
  773. Kerem jest chory
  774. Macide traci przytomność
  775. Macide trafia do szpitala
  776. Melek trafia do tego samego szpitala co Macide! Kobieta zauważa ciotkę Yusufa!
  777. Melek ucieka ze szpitala
  778. Kerem i Sureya zbliżają się do siebie
  779. Melek szyje ubranie
  780. Vildan postanawia uciec z rezydencji. Tarik jednak staje jej na drodze
  781. Vildan atakuje Tarika. Macide wychodzi ze szpitala
  782. Melek odzyskuje pamięć
  783. Kochanka Tarika ma innego faceta
  784. Taniec Kerema i Sureyi
  785. Nowe problemy Julide
  786. Melek i Julide tracą dom
  787. Veysel, Tulay, Melek i Julide jadą samochodem
  788. Melek przypomina sobie coś tajemniczego
  789. Veysel wyjawia coś Melek
  790. Safak i Julide przychodzą do jakiegoś mężczyzny
  791. Melek ma koszmary
  792. Kerem jest szczęśliwy
  793. Melek przytula Inci
  794. Melek ucieka przed ludźmi Tarika
  795. Humeyra nakrywa Tarika z kochanką
  796. Humeyra mówi Keremowi, że Tarik ją zdradza
  797. Pojawia się jakaś kobieta w domu matki Safaka
  798. Kochanka Tarika podsłuchuje rozmowę Kerema i Sureyi
  799. Tarik chce zgwałcić Melek
  800. Wielka kłótnia Tarika i Humeyry!
  801. Pojednanie Elif i Humeyry. Tarik upija się
  802. Do Kerema przychodzi jakiś mężczyzna
  803. Melek chce podjąć pracę w rezydencji
  804. Melek przychodzi do rezydencji
  805. Melek zaczyna pracę w rezydencji
  806. Kłótnia Kerema i Tarika!
  807. Tulay rozawia przez telefon z Macide
  808. Humeyra jest załamana. Kobieta prosi o pomoc kochankę Tarika
  809. Elif występuje w reklamie butów
  810. Kerem odbiera niepokojący telefon
  811. Melek wpada na trop Elif. Kobieta traci przytomność
  812. Safak ratuje życie Melek
  813. Policja zjawia się w firmie Haktanir
  814. Humreyra przytula się do Tarika
  815. Wypadek kochanki Tarika
  816. Tarik widzi Vildan jak mówi sama do siebie
  817. Melek mdleje na ulicy
  818. Mustafa śledzi Tarika i jego ludzi
  819. Znajoma Kerema ma koszmary
  820. Elif spotyka Melek. Chce do niej pobiec, ale Vildan staje jej na drodze
  821. Vildan podsłuchuje rozmowę Elif, Kerema i Sureyi
  822. Jakaś dziewczyna widzi Safaka, Julide i Emirhana razem. Jest zazdrosna
  823. Bójka Kerema i jakiegoś faceta
  824. Parla spotyka się z tym facetem, z którym bił się Kerem
  825. Ludzie Tarika odwiedzają Veysela
  826. Jakiś facet oświadcza się kochance Tarika. Kobieta przyjmuje jego oświadczyny
  827. Tarik upija się
  828. Bójka Kerema i jakiegoś faceta
  829. Kerem otrzymuje jakiś list
  830. Kerem postanawa oświadczyć się Sureyi. Parla zostaje pobita
  831. Ludzie Tarika chcą zabić Veysela. Mężczyzna unika śmierci. Parla dziwnie się zachowuje
  832. Tarik mści się na kochanku swojej kochanki
  833. Tarik godzi się ze swoją kochanką
  834. Kerem ma złe sny
  835. Wypadek samochodowy Parli
  836. Parla walczy o życie
  837. Parla jest sparaliżowana
  838. Tarik rozmawia z jakąś kobietą
  839. Mustafa spotyka się z Veyselem
  840. Melek w śmietelnym niebezpieczeństwie. Veysel ratuje kobietę. Kerem trafia do aresztu
  841. Dom Julide zostaje zdemolowany
  842. Melek i Veysel ukrywają się przed ludźmi Tarika. Tulay jest w ciąży
  843. Tarik mierzy do Melek z broni
  844. Tarik zabija Veysela
  845. Tulay i Inci dowiadują się o śmierci Veysela
  846. Żałoba w domu Tulay
  847. Mustafa odnajduje Melek. Zawiadamia o tym Macide
  848. Mustafa zostaje zamordowany
  849. Melek i Elif odnajdują się
  850. Policja zjawia się w rezydencji
  851. Humeyra nakrywa Tarika na zdradzie
  852. Humeyra traci ciąże
  853. Macide słyszy rozmowę Melek i Julide
  854. Policja robi nalot na dom Tarika. Mężczyzna ucieka wraz z kochanką
  855. Auto Tarika psuje się podczas ucieczki. Parla odzyskuje władzę w nogach
  856. Parla ukrywa przed rodziną swój powrót do zdrowia. Spotkanie Elif i Inci
  857. Policja znajduje zwłoki Mustafy.
  858. Tulay i Inci wyjeżdżają za granicę
  859. Kerem i Parla szykują się do ślubu
  860. Strzelanina na ślubie Kerema i Parli. Melek i Elif zostają postrzelone. Safak oświadcza się Julide. Tarik zostaje aresztowany

 13. Moim zdaniem „Elif” powinna skończyć się na drugim sezonie wszystko dobrze, by się potoczyło Gonca wyszła za Serdara, Necdet trafił do więzienia i tam umarł, Arzu trafiła do psychiatryka, a Kenan i Melek mogli wziąć ślub i tak mogli to zakończyć. Widać, że kolejne sezony były zrobione dla pieniędzy i na siłę

  1. W ostatnim odcinku 3 sezonu wystąpiła po raz ostatni. Swoją drogą w latach 2017-2018 Cemre Melis Çınar zagrała w bardzo dużej liczbie produkcji.

 14. To państwo od turkweb prosimy kontynułujcie streszczenia bo robicie to doskonałe chce jutro obudzić się i czytać streszczenie kolejnego odc tak jak zawsze proszę szanuje państwa prace

 15. Terio, dziękuję za krótki opis odcinków…
  …może i dobrze, że kończycie ze streszczeniami, bo mam zaległości w czytaniu książek, a tak zawsze mogę kilka stron więcej przeczytać. Poza tym serial już trochę nudny się zrobił. Jak ja bym tyle razy mdlała co Melek i miała tyle wypadków co Elif, to już pewnie by mnie nie było 😉 Twórcy ciągle te postaci maltretują fizycznie… i psychicznie zresztą też.
  Dziękuję za tyle czasu poświęconego na streszczenia – fajnie się tu bywało 🙂
  Działajcie dalej, a ja tymczasem opuszczam Was… do puki się nie wciągnę w kolejne seriale.

   1. wypadek Elif Melek czy Yusufa jey zemstą tarika wspartą pomyslem Arzu,co się dalej stało nie wiadomo może wróciła na końcu 5 sezomu może jej krewny albo nowy mąż z sygnetem Karapinarów jakiś tajemniczy nęż czyzna w radiowozie…

    1. Opinie no właśnie to niestety nie zostało wyjaśnione dlatego dziwne, że nie nakręcono 6 -tej serii Elif. Zastanawiam się kim jest mężczyzna z sygnetem.

     1. Truth chodzi o mężczyznę z sygnetem Karapinarów, którypojawia się za końcu 6 serii Elif.

     2. Truth – odcinek 940, czyli 185 odcinek 5 serii. Jest to odcinek finałowy tej serii. Na początku odcinka pojawia się owy mężczyzna.

     3. Dziękuję, a to na pewno jest sygnet Karapinarów, ktoś sprawdzał czy jest identyczny?

 16. Ten serial jest przerażającą pochwałą ZŁA i krytyką DOBRA. Podli, okrutni, źli ludzie zawsze wygrywają, a dobroduszni, empatyczni, dobrzy są skazani na porażkę. Twórcy serialu przekonują, że nie warto być uczciwym, lepiej być łotrem, bo wtedy łatwiej żyć.

  1. Co do Elif’a słuszna uwaga. A na TVP Seriale dobiega końca (jutro odc 130/160) powtórna emisja serialu Fatmagul, gdzie ostatecznie zwyciężyło dobro.

  1. Razem z panią Aliye zostali w Ameryce. W 4 sezonie wysłali list Tulay i Veyselowi, którzy potem przeczytali go Melek.

 17. Rany, zrozumcie, że ta stronka kieruje się prawami ekonomii jak wszystko inne. Skoro streszczenia Elif są mniej poczytne niż Więzień i Przysięga, to logiczne, że akurat Elif odpada.
  Nie wiem ile osób nad tym pracuje, ale siłą rzeczy policzcie ile zajmuje zrobienie jednego odcinka: obejrzenie odcinka 40 minut. A uważne obejrzenie, z wsłuchiwaniem się, zatrzymywaniem filmu na zapisanie tłumaczenia i opisanie co się akurat dzieje, dużo dłużej. No chyba, że autorzy tłumaczą streszczenie z innego języka, ale to i tak długo schodzi, zwłaszcza, że niektóre zwroty mogą być nieprzetłumaczalne z jednego języka na drugi.

  A dla osób, które nie mogą obejrzeć przez porę emisji : na vod dany odcinek jest jeszcze przez tydzień wrzucony, więc spokojnie można nadrobić później ?

 18. Wiec naprawde nie bedzie dalej juz opisanych odcinkow to smutne? tak bardzo prosze prosze ? a chcialabym sie zapytac czy ktos mi podpowie kim sa te nowe postacie w nowej serii??

  1. Tylko Yusuf zginął w wypadku. Na ostatnim zdjęciu widać Elif, wydostającą się z przetoczonego samochodu. Melek jest nieprzytomna; zobaczymy ją ponownie dopiero w odc. 735 wg polskiej numeracji. Inci też przeżyła.

  2. Melek i Elif będą żyć. Melek nawet pozna jakiegoś mężczyznę i chyba się pobiorą (on nie zginie już).

 19. Arzu nie stoi za wypadkiem Melek i Yusufa. To Tarik który jest mężem kuzynki Yusufa. Chciał zdobyć testament Macide która zapisała go na Melek Yusufa i Elif.
  Jesli ktoś by chciał streszczenie 5 sezonu to zapraszam na moją grupę na Facebooku: ?Elif_Polska? tam wszystko opowiem 🙂

 20. Z obecnej obsady zostanie tylko Melek, Elif, Inci, Tulay, Veysel, Murat i Ayla, ale później tych pięciu ostatnich zostanie wycofanych. Veysel zginie, a po jego śmierci Tulay razem z Inci wyjedzie do rodzinnego miasta. Murata i Aylę po prostu przestaną pokazywać, bez jakiegoś zakończenia ich wątku.

 21. Odc. 674: Mija sześć miesięcy od tragicznego wypadku, w którym zginęli Melek i Yusuf. Elif jest więziona w domu rodziny Haktanir, przez bezwzględnego zięcia Macide Tarika, któremu pomaga służąca Vildan. Wszyscy domownicy z niecierpliwością wyczekują powrotu z Ameryki syna Macide Kerema. Tylko Tarik nie jest z tego powodu zadowolony. Obawia się, że Kerem odbierze mu pozycję w rodzinnej firmie. Zaufana, dobra służąca Yildiz szykuje ucztę na jego przyjazd. Tymczasem młody mężczyzna przed powrotem do domu pragnie przywitać się z ukochanym Stambułem. W tym czasie do miasta przyjeżdża Reyhan. Dziewczyna ma zatrzymać się u krewnej, ale okazuje się, że ta zmarła. Ścigana przez braci Reyhan, przypadkiem wsiada do samochodu Kerema. Tulay i Veysel opiekują się ocalałą z wypadku Inci. Oboje są przekonani, że Elif również zginęła w wypadku. Dziewczynka natomiast nie pamięta tragicznych wydarzeń i wciąż nalega na spotkanie z drogą przyjaciółką.

  Odc. 675: Kerem jest zdumiony pojawieniem się pasażerki na gapę. Dziewczyna nie chce opuścić samochodu. Kerem postanawia więc jechać do domu. Kiedy wyjeżdża na peryferia miasta, Reyhan przekonana, że mężczyzna ma złe zamiary żąda, żeby natychmiast się zatrzymał i wysiada. Kerem i Reyhan kłócą się, po czym rozstają w przekonaniu, że już nigdy więcej się nie zobaczą. Tulay marzy o otwarciu sklepu z włóczkami. Wracając do domu z Veyselem i Inci, zauważa idealny lokal do wynajęcia. Elif jest sama, głodna i przerażona. Vildan bardzo źle ją traktuje. Macide i siostra Kerema Humeyra oraz Yildiz nie posiadają się z radości, kiedy Kerem wraca do domu. Tylko radość Tarika jest pozorna. Elif rani się w palec. Nie wiedząc, co robić, pojawia się w rezydencji. Tarik, chcąc odwrócić uwagę domowników, wylewa na Vildan gorącą zupę. Vildan wykorzystując zamieszanie, zamyka dziewczynkę w spiżarce. Reyhan trafia do domu Haktanirów. Dziewczyna zamierza zapytać tam o drogę, tymczasem Yildiz bierze ją za nową pomocnicę, która miała zacząć pracę w rezydencji.

  Odc. 676: Reyhan jest pod wrażeniem pięknego domu. Yildiz, przekonana, że to nowa służąca, nie daje jej dojść do słowa. W końcu Reyhan udaje się wyjaśnić nieporozumienie. Opowiada kobiecie, że z pomocą matki uciekła z domu, ponieważ chce się uczyć, a ojciec chce wydać ją za mąż. Yildiz wzruszona jej historią i ujęta dobrocią, namawia ją, żeby została i podjęła pracę służącej. Członkowie rodziny Haktanir leczą tęsknotę przy miłej rozmowie. Tylko Tarik nie jest zadowolony z obrotu spraw. Nieustannie podkreśla niedojrzałość Kerema i swój ogromny wkład pracy w firmę, wywołując tym niepokój Macide. Ku swojemu zdziwieniu w rezydencji Reyhan natyka się na Kerema. Zajęty rozmową telefoniczną mężczyzna nie zauważa jej. Yildiz pozostawia otwarte drzwi do spiżarki, a Elif udaje się wymknąć.

  W wolnym czasie mogę pisać streszczenia dalszych odcinków

  1. Super by było Panie Maksie dziękuję ? tylko gdzie będzie Pan je pisał? Tu pod streszczeniem Elif czy pod Przysięgą? Pozdrawiam

  1. W Istambule częsci anatolijskiej euroazjatyckiej jak poprzednio z tym iz teraz przewaznie w Uszkudar dawny Chryzopol południowowschodniej dzielinicy dom Szule przyjacilki Leyli z Iii sezonu będzie słuzył w 5 sezonie za tymczasowy dom Melek także domy Julide i Szafak będa na granicy Beykoz i Uszkudar zcęść końcowa 5 sezonu na plromenadzie w Beyramoglu ale większość w Uszkudar czasem na granicy Uszkudar i Beykoz. jednak wiekszosć w Uszkudar

 22. a tam gdzie jest grana akcja serialu elif chodzi mi o np.antykwariat yusufa czy jego ten dom gdzie to sie znajduje naprawde w rzeczywistosci albo z serialu rezydencja gdzie mieszkała arzu z umitem gdzie to sie znajduje?i pytanie numer dwa czy naprawde selim zeynep i aliye już nie wrócą do serialu?jeśli jednak wrócą to w którym odcinku?czy selima wyleczą będzie cały i zdrowy?kiedy zeynep urodzi i co to będzie dziewczynka czy chłopak?prosze napiszcie coś otym może to śmiesznie zabrzmi ale zeynep aliye i selima brakuje teraz już bez nich ten serial nie jest taki jak przed tem najbardziej brakuje mi zeynep bardzo bardzo ją lubie od samego początku wpadła mi w oko zazdroszcze selimowi takiej żony co ja bym oddał żeby mieć taką kobiete jak zeynep cudowna kobieta błagam wszystkie osoby co są odpowiedzialne za ten serial elif w sensie od strony takiej jakby technicznej scenariusza itd.błagam wródżcie do serialu zeynep prosze prosze prosze prosze prosze prosze prosze brakuje mi jej to moja najlepsza aktorka z serialu normalnie jako aktorke grającą w tym serialu kocham normalnie brakuje mi jej juz nie wspomne ze mi sie podoba ona wpadła mi w oko zazdroszcze selimowi chciałbym być na jego miejscu boże marzy mi sie żeby było mi dane tak spędzić z zeynep pare godzin sam na sam ja i ona tylko albo tak 3=4 dni tylko ja i zeynep cudowna dziewczyna co ja bym oddał żeby osobiście poznać aktorke pogadać z nią poznać sie lepiej bliżej z gulcin tuncok ahhhhh kocham ją normalnie jezu jakby selim to widział co ja tu teraz napisałem chyba by mnie zabił że sie przystawiam do zeynep (jego żony serialowej)zreszta nie wiem czy zeynep by mnie chciała ona młodsza odemnie 9 lat nie wstydze sie tego dynda mi różnica wieku podoba mi sie dziewczyna moja sympatia filmowa kocham ją co zbrodnia czy co nie moja wina że zeynep jest ładna podoba mi sie wpadła mi w oko myśle o niej juz nie wspomne jaki miałem sen ostatnio z nią w roli głównej tylko ciii nikomu ani słowa bo selim jak sie dowie to naprawde bede miał niemałe kłopoty albo odrazu kostnica cmentarz.napiszcie coś o selimie zeynep co pisałem naoczątku tej wiadomości i jeszcze raz sie powtorze ostatni juz zeynep wracaj spowrotem do filmu nie zostawiaj mnie tak samego błagam.pozdrawiam i czekam na odpowiedż.

  1. zEYNEP ODESZLA DEFINITYWNIE BO ROZSTALA SIĘ W PONADROK OD ODEJSCIA Z SERIALU eLIF Z SELIMEM[ EMRE KIVILCIM] I ZWIĄZALA SIĘ Z TURECKIM JAKIMŚ TAM POLITYKIEM POZA TYM ONA GULCIN TUCUK BRZYDKA PRAWDZIWA TURCZYNKA Z USMIECHEM KLAUNA A WREDNA PONOC W ODPOWIEDZIACH WOBEC SWICH FANÓW ZE NIE WIEM I PORZUVCILA AKTORSTWO I ZOSTALA HOSTESA ODSTAWIAJACA WE FRANCJI,BELGII,WLOSZECH I HISZPANII OWA DAWNA ZEYNEB GULCIN TUNCOK JAKIES TAŃCE W KAMPANII REKLAMOWEJ KOSMETYKOW I SUKNI I TYLE PO PROSTU ZOSTALA MODELKA DEFINITYWNIE ZREZYGNOWALA Z AKTORSTWA NIE CHICIALA O SERIALU ELIF NIC SLYSZEĆ I DO SPRAWY EMRE {SELIM }MOŻE BY POWROCIL ALE AKTORKĘ PARTNEKU MUSIELI BY JEMU ZMIENIĆ ,nATOMISST NO MOŻE aYSUN gbUVEN{aLIYE} BY POWROCILA JESLI KTOŚ MIAL BY WRÓCIC TO WLASNIE ONA SELIM MIAL SIĘ Z INFORMACJI Z LISTU WYSLANEGO Z USA DO VEYSELA I TULAY WYLECZYĆ NA JAKIŚ CZAS ALE CZY NA PDWNO I CZY DZIECKO ICH SIĘ BY URODZILO ?CZY SELIM BY pRZEŹŻYL CZY BYLY TO OPTYMISTYCZNE ZALECZENUIE CZY NIE BO GUZ MOZGU W OSTATNIM STADIUM MOŻNA ZALECZYĆ NA DWA TRZY LATA ALE NIE NA TRWALE WIĘC RACZEJ ON SELIM I ZEYNEB BEZ WZGLĘDU KTO BY ICH GRAL BY ODOPADALI ZRESZTĄ FIRMA PRODUKCYJNA MOWILA IŻSELIM I ZEYNEB NIE WRÓCA{CZYLI OBOJE TAM ZMARLI} NO WLSNIE POZOSTALBY SAMOTNA ALIYE KTORA PO INFORMACJI O WYPADKU WEDŁUG LISTU SELIMA ZAMKNĘLA SIE W SOBIE ALE ŻYLA I MOZE JEJ WNUK OD SELIMA I ZEYNEB JESLIBY SIE URODZIL ŻYWY NO WLASNIE ZOSTALABY aLIYE I MOŻE iPEK JEŚLI BY JĄ TAM SPOTKALI ALBO mELEK Z mAHIrEM KUZYNEM YUSUFA I Z ELIF I JESZCZE TULAY WRAZ Z iNCI POJECHALIBY PO ALIYE ABY JASPROWADZIĆ LUB Z NIAW STANACH ZAMIESZKAĆ ALE JEDNO WAZNE ALE….PYTANIE CZY W OGOLE W TYM ROKU BĘFDZIE SERIAL KONTYNUACYJNY BOWIIEM W MAJU A OFICJALNIE 7-10 CZERWCA WRAZ ZOSTATNIA POWTORKA SERIAL eLIF FORMALNIE OFICJALNIE SIE ZKOŃCZYL W TURCJI NA 940 ODCINKU I NA TYM MA NIBY BYC KONIEC PYTANIE CZY BEDZIE JESIENIA TEGO ROKU SERIAL MONTYNUCYJNY NO NIE WIADOMO MOZE NIE BYC WCALE A MOŻE BYC TYLKO iSABELA dAMLA GUVENILIR ELIF MUSI PRZESTAć GRAC ROLĘ bAHAR-mELEK W TUYTULOWYM BAHARI BEKLERKEN CZEKAJAC NA WIOSNĘ W MAJU LUB LATEM TEGO ROKU FILMIE SERIALU KROTKIM ALE O PODOBNEJ FABULE CO ELIF ALE NIE BĘDĄCYM JEGO KONTYNUACJA AZWLASZCZA O PODOBNYM DO YATRALI KUSLAR pORANIONYCH PTAKOW TYCH SAMYCH AUTORÓW I WTEDY BEDZIE WIADOMO CZY NEDZIE MINI SERIAL KONTYNUUJĄCY DZIEJE ELIF POD TAKA CZY INNA NAZWA CZY NIESTETY WCALE JUŻ NIE BĘDZIE zOBACZYMY POZDRAWIAM

  2. Co do lokalizacji rezydencji rodziny emiroglu w rzeczywistosci znajduje sie ona w dzielnicy Resadiye. Trzeba jechac na północ droga Resadiye Cumhuriy Koyu Yolu i skrecic w Esen Cile. Na koncu Esen Cile znajduje sie rezydencja po lewej stronie, a zaraz obok 10 innych rezydencji, ot takie tam osiedle dla ubogich. Co do lokalizacji ksiegarnio-kawiarni 'mizantrop’ Yusufa, to nie pomoge. Pamietalem ostatnio gdzie znajdował sie za to filmowy dom Yusufa oraz dom ktory Bahliye wynajmowala przez krotki czas rodzinie Melek, zreszta ogladajac serial bardzo łatwo jest namierzyc poszczegolne obiekty.
   Co to Zeynep, to sprawa indywidualna lecz wiem jedno, wszystko w serialu to pozory. Wystarczy zobaczyc kto z kim gdzie gra w jakich serialach tureckich. To troche taka mafia aktorska, podobnie jak w polsce gdzie kompletne beztalencia graja w kazdej produkcji: po prostu znajomosci. Reasumujac, moze i niektore tureckie facetki sa przystojne, ale niestety wyglad nigdy nie idzie w parze z charakterem. Kobieta ładna jest pusta, kropka. Nie mozna miec wszystkiego.

 23. a właśnie jeszcze zapomniałem napisać co do muzyki tytułowej znaczy na początku i na końcu serialu elif teraz to ostatnie co leci na początek i koniec filmu fajna muzyka jest 1-2 sezon też fajna muzyka była ale jak teraz w 4 tym sezonie ma sie zupełnie muzyka zmienić na początek i na koniec filmu ma być inna muzyka zupełnie to do kitu szkoda bo mogło już na stałe zostać tak jak jest albo wrócić to co było w 1 i 2 sezonie elif ta najnowsza muzyka bedzie do niczego jak nie ten film przynajmniej jak dla mnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *