Zakazany owoc odcinek 455 i 456: Ender odkrywa tajemnicę Dogana! Mężczyzna od lat ma kochankę!

Odcinek 455 – streszczenie: Siostry jadą do szpitala, aby podziękować Selimowi za jego pracę. Wcześniej Zeynep zachodzi do kwiaciarni, gdzie spotyka Kumru. Córka Dogana udaje, że jest tu tylko klientką. Yildiz jest pod wrażeniem przystojnego lekarza. Zaprasza go do willi, używając swojej mamy jako wymówki. „Moja siostra jest bardzo nieśmiała i nie powiedziała ci tego wczoraj” – mówi Yildiz. – „Nasza mama jest chora”. „Co jej dolega?” – pyta Selim. „My też tego nie wiemy. Mama boi się lekarzy i szpitali. Za nic nie możemy jej tu przywieźć. Jesteśmy bardzo zmartwione. Czy możesz zbadać ją w naszym domu?”.

„Siostro, nie róbmy panu doktorowi kłopotu” – odzywa się Zeynep, nie chcąc już na samym początku zrazić do siebie mężczyzny swoją szaloną mamą. – „Na pewno ma dużo pracy”. „Za godzinę będę wolny” – oznajmia Selim. „Nie ma potrzeby, naprawdę…”. „Jak to nie ma potrzeby, Zeynep? Trzeba!” – upiera się Yildiz. „To jest taka konieczność czy nie?” – pyta doktor, rozbawiony sporem sióstr. „Oczywiście, że jest. Nie chcesz chyba, żeby nasza mama umarła? Proszę, przyjedź do naszego domu”.

„Zeynep, nie musisz się wstydzić” – mówi Selim. – „Kiedy chodzi o chorobę, należy zapomnieć o wszystkim. Oczywiście przyjadę i zbadam waszą mamę. Zostawcie adres sekretarce. Mam dwóch pacjentów, a potem przyjadę do was”. Handan radzi się córki w sprawach sercowych, nie wiedząc, że obie spotykają się z tym samym mężczyzną. Następnie udaje się do szpitala, by osobiście porozmawiać z doktorem. Widzi, jak z placówki wychodzą Yildiz i jej siostra. Nie wierzy w zbiegi okoliczności i w jej głowie pojawia się myśl, że Zeynep może być kochanką Selima. Każe swojemu asystentowi to zbadać.

Selim przyjeżdża do willi, by zbadać Asuman. Kobieta robi wszystko, by zawstydzić przed nim swoje córki. Nie chce, by Zeynep wiązała się z lekarzem, kiedy ma u swojego boku zdecydowanie bogatszego Engina. Dogan informuje córkę, że rozwodzi się z Ender. Kumru początkowo jest zadowolona, jednak szybko uzmysławia sobie, dlaczego jej ojciec zdecydował się na taki krok, i ogarnia ją złość.

„Nie waż się” – zabrania Kumru. – „Nie waż się mówić mi, że wracasz do Yildiz. To zła kobieta. Wysłała cię nawet do więzienia”. „Nic takiego nie powiedziałem” – stwierdza Dogan. „Ale też nie zaprzeczyłeś. Nie powiedziałeś, że do niej nie wrócisz”. „Kumru, możemy porozmawiać o tym później?”. „Proszę cię, żebyś pomyślał logicznie, tatusiu. Z Ender też nie jestem zachwycona, ale ona przynajmniej nie zrobiła ci krzywdy. Proszę, zastanów się dobrze, zanim zrobisz następny krok”.

Selim pojawia się na organizowanej przez Yildiz imprezie noworocznej. Handan dowiaduje się o tym i jest pewna, że Yildiz chce zeswatać lekarza ze swoją siostrą. Jest zdeterminowana, by zemścić się na córkach Asuman.

Odcinek 456 – streszczenie: Wstaje nowy dzień. Upewniwszy się, że decyzja Dogana o rozstaniu jest ostateczna, Ender udaje się do willi rywalki. „Musimy porozmawiać” – oświadcza, stając z Yildiz twarzą w twarz. „O czym mamy rozmawiać, Ender? Po tym wszystkim, co się wydarzyło, może jeszcze napijemy się kawy?”. „Yildiz, posłuchaj mnie, to bardzo ważne”. „Co się stało? Jesteś w ciąży i przyszłaś przekazać mi dobrą wiadomość?”. „Nie. Żałuję tego, co się stało, i przyszłam prosić cię o przebaczenie”.

„Nie próbuj mnie okłamywać, Ender” – zastrzega Yildiz. – „Nigdy w życiu nie prosisz nikogo o przebaczenie ani niczego nie żałujesz. Co znowu kombinujesz?”. „Słyszałaś dobrze. Przepraszam, miałaś rację. Dogan nie jest taki, na jakiego wygląda. Kiedy zdecydował się ze mną rozwieść, przeprowadziłam małe dochodzenie”. „Czy to nie oczywiste, dlaczego chce się z tobą rozwieść?” – Yildiz wymownie wskazuje na siebie. „Wybacz, ale nie jesteś wystarczającym powodem”.

„Co się stało z twoimi przeprosinami?” – pyta córka Asuman. „Dobrze, zostawmy już ten temat. Dogan okłamał nas obie. Okazuje się, że ma kochankę, którą od lat ukrywa przed wszystkimi. Zniszczył życie nam obu. Tobie opowiadał jedno, mnie co innego, a tak naprawdę w jego życiu od lat jest ktoś inny”. „Co ty mówisz? Kogo masz na myśli?” – w głos Yildiz wkrada się zaniepokojenie. „Ma na imię Julia”.

Selim zabiera Kumru do ulubionej restauracji swoich rodziców. Ku nieszczęściu dziewczyny, do tego samego lokalu przychodzi jej ojciec, jednak i tym razem udaje się jej utrzymać swoje kłamstwo przed doktorem. Akcja wraca do poprzedniej sceny. „Ender, wymyśliłaś sobie to wszystko, prawda?” – pyta Yildiz. „Słuchaj, mówię prawdę. Jestem pewna, że Dogan od lat jest w związku z tą kobietą”. „Dogan ma kochankę, o której nikt nie wie? Lepiej powiedz otwarcie, że sama zatrudniłaś tę kobietę”. „Nikogo nie zatrudniłam”. „Dlaczego w to nie wierzę?”.

„Okej, kiedy Dogan poprosił o rozwód, pomyślałam, że ma to coś wspólnego z tobą” – przyznaje Ender. – „Udało mi się podejrzeć jego hasło w telefonie. Myślałam, że porozumiewacie się w tajemnicy i chciałam zdobyć dowód, aby wykorzystać go w sądzie”. Następuje retrospekcja. W środku nocy, gdy Dogan smacznie spał, Ender sprawdziła jego telefon. Otworzyła listę ostatnich połączeń i jej uwagę zwrócił cały szereg rozmów wykonanych z kontaktem podpisanym inicjałami J.M.

Zaintrygowana Ender kliknęła przycisk połączenia z tajemniczym kontaktem. Po chwili w słuchawce rozbrzmiał głos zaspanej kobiety: „Kochanie? Halo, Dogan? Zadzwoniłeś przez pomyłkę?”. Ender rozłączyła się szybko i usunęła wykonane przez siebie połączenie z listy ostatnich połączeń. Akcja wraca do teraźniejszości. „Więc kobieta odebrała i powiedziała: kochanie?” – Yildiz nadal jest nieprzekonana do tej historii. „Dokładnie tak”. „Wciąż jesteś jego żoną. Porozmawiaj z nim, zamiast mówić mi o tym”.

„Yildiz, ta sytuacja nie jest taka prosta” – przekonuje siostra Canera. – „Od rana badam tę sprawę. Numer należy do Julii Moran. „Julia Moran? Teraz będziemy walczyć na arenie międzynarodowej? Jestem już zmęczona”. „Zobacz, to jej zdjęcie.” – Ender podaje rozmówczyni swój telefon. – „W wywiadzie, który udzieliła wiele lat temu, mówiła o Doganie jako o swoim najbliższym przyjacielu. Oznacza to, że ich związek trwa od tego czasu. Mówię ci, Yildiz, Dogan zdradził nas wszystkich. Tak naprawdę jedyną miłością, o której nie może zapomnieć, jest właśnie ta kobieta”.

„Dlaczego więc się z nią nie ożenił?” – nie rozumie Yildiz. „Moim zdaniem ta Julia wcale tego nie chce”. „Jak to? Każda kobieta chce poślubić Dogana, tylko nie Julia. O co chodzi?”. „O to, że Julia jest znacznie bogatsza od Dogana. Znacznie bardziej kulturalna i znacznie lepiej wykształcona. W ten sposób go do siebie przywiązała, swoją obojętnością. Powiedz mi teraz, Yildiz, czy chcesz, żeby mężczyzna tak się tobą bawił?”. „Bardziej nie mogę pogodzić się z tym, że osoba, którą uważałam za najlepszą przyjaciółkę, wyszła za Dogana”.

„Czego nie możesz zrozumieć, Yildiz?” – pyta Ender. – „Dogan każe mi się rozwieść, od ciebie oczekuje, że mu wybaczysz, ale w rzeczywistości od lat związany jest z zupełnie inną kobietą. Okłamuje nas obie! Jeśli zdecydujesz się wrócić do Dogana, nie zbudujesz z nim szczęśliwej rodziny. Ta kobieta jest w życiu Dogana od lat i nadal będzie. Jeśli mi nie wierzysz, przeprowadź własne badania. Kiedy się upewnisz, porozmawiamy ponownie. Jeśli nie chcesz, żeby Dogan okłamywał cię jak głupca, przystąpmy do wspólny działań. Pa!” – Ender macha rozmówczyni na pożegnanie i opuszcza jej dom.

Yildiz wzywa do siebie Sedaia i każe mu dowiedzieć się wszystkiego na temat Julii Moran. Myśl, że Dogan mógł zdradzać ją przez cały czas trwania ich związku, sprawia, że czuje się naprawdę źle. Tymczasem Mete na polecenie Dogana dowiaduje się, kim jest mężczyzna, z którym Kumru spotkała się w restauracji. Gdy składa szefowi raport, mówi także, że po wyjściu z lokalu jego córka pojechała do kwiaciarni.

Emir, Sedai i Caner łączą siły w badaniu tajemniczej Julii. Kumru przychodzi do firmy, gdzie wezwał ją ojciec. „Co to ma wszystko znaczyć?” – pyta Dogan, posyłając córce groźne spojrzenie. – „Widzę cię z obcym facetem w restauracji, a ty błagasz mnie, żebym udawał, że cię nie znam, że nie jestem twoim ojcem. Wyjaśnisz mi to?”. „Tatusiu, Selim jest moim chłopakiem, ale to jeszcze bardzo wczesny etap”. „Jak to? Ukrywasz go, bo niedawno go poznałaś?”. „Nie, nie chodzi o to. Czy mogłabym coś przed tobą ukrywać?”.

„Po co zatem te tajemnice?” – nie rozumie mężczyzna. – „Kumru, czy wplątałaś się w coś złego?”. „Nie, nie ma nic takiego. Selim jest bardzo dobrą osobą. Jest lekarzem, który bezinteresownie pomaga innym ludziom. Nie interesują go pieniądze ani status społeczny”. „Więc problem nie leży w nim, a w tobie? To chcesz mi powiedzieć”. „Dokładnie tak, nawet o tym rozmawialiśmy. Powiedziałam ci, że mężczyznom w moim życiu bardziej zależy na moim nazwisku, niż na mnie. Denerwuje mnie to, dlatego postanowiłam coś z tym zrobić”.

„Czy mogę dowiedzieć się, co postanowiłaś?” – pyta Dogan. „Selim nie wie, kim jestem. To znaczy nie wie, że jestem twoją córką. Myśli, że jestem biedna. Pomógł mi nawet znaleźć pracę w kwiaciarni”. „Znalazłaś pracę? W kwiaciarni?” – Mężczyzna jest wręcz zszokowany. „Tak. Teraz codziennie tam chodzę”. „Nie mogę uwierzyć! Ty naprawdę wmówiłaś mu to kłamstwo. Teraz rozumiem, dlaczego masz na sobie te ubrania”. „Nie myślałam, że to zajdzie tak daleko”. „Kumru, każde kłamstwo ma swój koniec. Prawda w końcu wyjdzie na jaw i co wtedy? Jaka osoba zechce być z kimś, kto tak kłamie?”.

„Wiem, tato, jestem tego świadoma” – odpowiada Kumru, spuszczając głowę. „Nie zachowujesz się tak, jakbyś była świadoma”. „Porozmawiam z Selimem. Kiedy mu powiem, przez co przeszłam, zrozumie mnie”. „Tak myślisz? Jeśli znajdzie się mężczyzna, który zrozumie to, co zrobiłaś, i jeśli jest to właśnie on, myślę, że powinnaś od razu za niego wyjść”. „Zrobię to, tylko udawaj, że mnie nie znasz, proszę.” – Kumru składa dłonie jak do modlitwy i robi błagalną minę.

„Aha, jest jeszcze coś, co powinieneś wiedzieć” – przypomina sobie Kumru. „Co jeszcze powinienem wiedzieć?” – pyta Dogan, odczuwając strach przed tym, co za chwilę może usłyszeć. „Selim myśli, że mam na imię Ezgi. Wynajęłam też dom należący do Ezgi. Myśli, że tam mieszkam. To już wszystko”. „Co jeszcze mogłoby być, córko? Jestem naprawdę w szoku!”. Czy Kumru znajdzie w sobie odwagę i sama powie Selimowi prawdę? Czy Dogan naprawdę ma kochankę, o której nikt nie wiedział?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *