Dziedzictwo: Kiraz odzyskuje wolność! Seher zostaje oskarżona o współpracę z mafią!

Odcinek 82 – streszczenie: Sultan pojawia się przed celą Kiraz. „Sprowadzasz tylko kłopoty w życiu Aliego!” – grzmi nestorka. – „Mój syn straci przez ciebie pracę! Zaoferowałam ci możliwość ucieczki, ale nie uciekłaś. Znalazłam ci męża, ale schowałaś się za Alim i odmówiłaś. Zobacz, co zrobiłaś. Stworzyłaś problemy dla mnie i Aliego! Nie napełniaj teraz tych wielkich oczu łzami”. Do pomieszczenia wchodzi komisarz. „Ciociu, co tu robisz?” – pyta. – „Jak się tu dostałaś?”. „Jak miło, że przyszedłeś. Widzisz, co ona nam zrobiła?” – Wskazuje ręką na Kiraz, z oczu której płyną łzy. – „Teraz nie możesz mi powiedzieć, że musimy zachować to w tajemnicy. Wszyscy to wiedzą! Ta dziewczyna jest jak diabeł, synu!”.

„W porządku, ciociu. Wszystko rozwiążę” – zapewnia Ali. „Rozwiążesz? W jaki sposób? Spójrz mi w oczy i powiedz. Czy możesz mi zagwarantować, że wyjdziecie z tego suchą nogą?”. „Znajdę wyjście.” – Mężczyzna zabiera ciotkę do głównego pomieszczenia. Każe Firatowi wezwać dla niej taksówkę. Prosi także, by niczego nie mówiła Seher, gdy wróci do domu. „Ona odeszła” – oznajmia Sultan. „Jak to? Dokąd odeszła?”. „Zabrała dziecko i poszła do rezydencji. Powiedziała, że to dla jego dobra”. „Coś tu nie gra, Firacie” – Ali zwraca się do przyjaciela. „Zamówię taksówkę dla cioci i od razu do niej pojadę”.

Ali odbiera telefon od znajomego. „Znalazłem narzeczonego Meryem Gundoglu” – oznajmia mężczyzna po drugiej stronie. – „Nazywa się Dogan Karatash i pracuje teraz w Stambule”. „Natychmiast przyślij mi adres. Jadę prosto do niego”. Akcja przenosi się do firmy. Zuhal podsłuchuje rozmowę telefoniczną Nedima. „Co to znaczy, że nie możesz tego rozwiązać?” – pyta oburzony mężczyzna. – „Czy nie dzwoniłem do ciebie zeszłej nocy? Powiedziałem ci, żebyś wszystko anulował. Nazwisko Seher Kerimoglu ma zostać wymazane z każdego rejestru w ciągu godziny! Policja nigdy nie powinna poznać tego nazwiska”.

„W razie potrzeby, użyj swoich kontaktów” – kontynuuje Nedim. – „To rozkaz pana Yamana. Dziewczyna nie może być w żaden sposób powiązana z oszustwem”. Zuhal telefonuje do siostry. „Mam bombowe wieści” – oznajmia podekscytowana. – „Myślę, że rozwiązanie wszystkich naszych problemów zostało znalezione”. „Jakie rozwiązanie? Powiedz mi od razu”. „Nie masz pojęcia, czego się dowiedziałam. Yaman zastawił pułapkę na Seher, zanim wróciła do rezydencji z Yusufem. Wydaje się, że mają problem z anulowaniem tego planu. Seher będzie bardzo cierpieć”.

Ezgi przychodzi do kawiarni, gdzie umówiła się z Begum. „Co się stało? Powiedz mi!” – mówi, dosiadając się do stolika, przy którym siedzi już prawniczka. – „Umieram z ciekawości. Wczoraj doprowadziłaś do aresztowania Kiraz, a dziś zostałaś jej adwokatką”. „Nie bądź naiwna, Ezgi. Z pewnością nie będę bronić tej naiwnej wieśniaczki”. „Dlaczego więc wzięłaś jej sprawę?”. „Aby mieć pewność, że zostanie ukarana. Los tej oszustki jest teraz w moich rękach. Zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby została tam, gdzie zasługuje. Umówiłam dziś spotkanie z prokuratorem. Bez względu na to, co zrobi Ali, nie pozwolę mu jej uratować. Zanim się zorientuje, co się stało, Kiraz trafi do więzienia”.

Firat przyjeżdża do rezydencji. Przekonuje Seher, że nie może ufać Yamanowi i zrobiła źle, wracając do rezydencji. Dziewczyna jest jednak pewna swojej decyzji i nie zamierza jej zmieniać. Ali znajduje człowieka, który chciał zmusić Kiraz do ślubu, i w stanowczy sposób nakazuje mu wycofanie skargi przeciwko dziewczynie. Akcja wraca do rezydencji. Yaman i Seher schodzą po schodach prowadzących do ogrodu. „Mam pewne wieści w sprawie, o której rozmawialiśmy wczoraj” – oznajmia mężczyzna. – „Wynająłem dom, w którym zamieszkasz razem z Yusufem. Dzięki temu nie będzie problemu, jeśli urzędnicy zechcą przeprowadzić kontrolę”.

„Nadal nie wiemy, kto złożył skargę do opieki społecznej” – kontynuuje Yaman. – „Z tego powodu nie informuj nikogo o sprawie domu. Tylko ty i ja o niej wiemy”. Do prokuratury dociera informacja o wycofaniu skargi. Kiraz odzyskuje wolność. Nie musi już się ukrywać. Do rezydencji przyjeżdżają policjanci. Zatrzymują Seher, jako podejrzaną o oszustwa finansowe. Dziewczyna jest zdezorientowana. Zupełnie nie rozumie, jak mogła znaleźć się w takiej sytuacji. Błaga funkcjonariuszy, by pozwoli jej pożegnać się z Yusufem.

W następnej scenie Yaman rozmawia z Nedimem. „Miałeś anulować plan” – przypomina wzburzony Kirimli. – „Powiedziałeś, że to rozwiążesz!”. „Zrobiłem, co mogłem, ale…”. „Powiedzieli, że jest podejrzana o poważne oszustwo. W co ją wplątałeś?”. „Otworzyliśmy konto bankowe na nazwisko ciotki Yusufa. Połączyliśmy konto z gangiem, który był obserwowany przez policję. Gang Kirman, kierowany przez Turguta Kirmana. Przelaliśmy pieniądze na ich konto z rachunku ciotki Yusufa. Kiedy kazałeś mi anulować plan, natychmiast zamknąłem konto, ale policja już wszystko namierzyła”.

„Jak mogłeś ją wciągnąć w tak poważne przestępstwo?” – pyta wściekły Yaman. „Działałem według twoich instrukcji” – stwierdza Nedim. „Połącz mnie z Turgutem. W tej chwili!”. Kirimli uderza pięścią w ścianę. Na jego dłoni pojawia się krew. Podczas gdy wszyscy cieszą się z powrotu Kiraz do domu, Begum i Sultan kipią gniewem. Opisywany odcinek można obejrzeć w oryginalnej wersji językowej w serwisie YouTube. Początek 0:27:27 wideo „Emanet 56. Bölüm”, koniec 0:16:18 wideo „Emanet 57. Bölüm”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *