Dziedzictwo odcinek 188 i 189: Zuhal zajmuje miejsce Seher! Yaman chce wykluczyć żonę z życia Yusufa!

Odcinek 188 – streszczenie: Yaman chce wejść do sypialni. Zatrzymuje się przy uchylonych drzwiach i podsłuchuje monolog Seher, wpatrzonej w zdjęcie Yusufa umieszczone w jej wisiorku. „Dla nikogo innego, tylko dla ciebie” – mówi do siebie dziewczyna. – „Tylko dla ciebie znoszę to piekło. Będę mieszkała pod tym samym dachem, co wróg, który wbił mi nóż w plecy. Jedyny powód, dla którego przyszłam do tej rezydencji i znoszę te wszystkie upokorzenia, to ty. Nie było innego i nie będzie”.

Yaman przypomina sobie słowa Nedima, który nadal, pomimo wszystkich niezbitych dowodów, nie wierzy w zdradę Seher. Siada w fotelu przy biurku i zamyśla się głęboko. Gdy kilka chwil później mężczyzna wchodzi do sypialni, jego żona wypuszcza z rąk książkę. Wypadają z niej kwiaty – jedne z tych, które znajdowały się w pokoju hotelowym, w którym zatrzymali się podczas podróży poślubnej. Seher szybko podnosi je i zawstydzona odchodzi do łazienki.

W oczach Yamana pojawia się iskierka zwątpienia. Już nie jest taki pewien zdrady żony. Nagle na telefon dziewczyny przychodzi SMS od Selima. Mężczyzna, niewiele myśląc, odczytuje go: „Seher, wiem, że wszystko się skomplikowało, pogorszyło. Ale możemy porozmawiać i wyjaśnić to sobie. Zawsze, kiedy mnie potrzebujesz, jestem dla ciebie dostępny. Nie zapominaj tego, czekam na ciebie”. Na twarzy Yamana ponownie pojawia się gniew. Odkłada urządzenie, opuszcza sypialnię, a następnie wychodzi na zewnątrz. Poprzysięga sobie, że nie nabierze się więcej na niewinną twarz Seher, i odbierze jej Yusufa.

Gdy rano Seher odczytuje wiadomości od Selima, natychmiast je kasuje, będąc coraz bardziej poirytowana natarczywością mężczyzny. Udaje się do jadalni, gdzie reszta domowników spożywa już śniadanie. Zuhal karmi Yusufa, a jemu wyraźnie się to podoba. Po śniadaniu Yaman ponownie sprawdza telefon żony. Odkrywa, że usunęła wiadomości od Selima, co tylko potęguje jego złość. Postanawia wykluczyć ją ze wspólnych wyjść z Yusufem. Jej miejsce zajmuje Zuhal. Bora zawozi Neslihan na jej pierwsze zajęcia.

Odcinek 189 – streszczenie: Yaman zamyka Seher w pokoju i jedzie do parku razem z Zuhal i Yusufem. Na miejscu dorośli nie przejawiają zainteresowania chłopcem i dochodzi do nieprzyjemnego incydentu. Yusuf moczy się w spodnie, czego jednak zajęci sobą dorośli nie zauważają. Po zakończeniu pierwszego dnia kursu Neslihan spotyka Firata. Razem udają się na wybrzeże i jedzą bajgle. Nedim mówi Yamanowi, że jeśli udowodnią przed sądem, że Seher dopuściła się niewierności, łatwiej mu będzie przejąć opiekę nad Yusufem.

Seher musi posunąć się do gróźb, by Yaman wypuścił ją z pokoju. Od razu udaje się do swojego siostrzeńca i odkrywa, że zmoczył się w spodnie. Pociesza go i zabiera do łazienki, by się przebrał, po drodze rzucając Yamanowi pogardliwe spojrzenie. Po spotkaniu z Neslihan Firat jest w doskonałym nastroju, co nie umyka uwadze jego przełożonego. Jest jednak zdziwiony, że dziewczyna zadawała mu tyle pytań o to, co lubi. Kirpi przekonuje go, że chce mu kupić prezent w ramach podziękowania za odzyskaną torebkę. Następnie, gdy Firat jest pogrążony w rozmyślaniach, wysyła z jego telefonu SMS do Neslihan, zapraszając ją na kawę.

Firat jest zły na kolegę z pracy, ale gdy widzi odpowiedź od dziewczyny, w której się zakochał, cała złość natychmiast mu przechodzi. Adalet wręcza siostrzenicy swoją kartę płatniczą, pozwalając jej kupić sobie kilka ubrań za rozsądną cenę, by ładnie wyglądała podczas zajęć. Gdy jednak widzi rachunek za dokonane zakupy, łapie się za głowę. Nie poznaje swojej siostrzenicy. Nie może uwierzyć, że zachowała się tak nieodpowiedzialnie, beztrosko wydając tak duże pieniądze.

Gdy Yusuf zasypia, Seher udaje się do gabinetu męża i staje z nim twarzą w twarz. „Jak mogłeś mi zrobić coś takiego?” – pyta. – „Obrażałeś mnie, a ja milczałam. Zaciskałam zęby za każdym razem, kiedy mnie poniżałeś. Pozwoliłam na wszystkie upokorzenia, modląc się do Boga, aby dał mi cierpliwość. Wszystko to zrobiłam dla Yusufa. Co miało znaczyć zamknięcie mnie dzisiaj w pokoju? Nie jestem twoją niewolnicą. Nie jestem zwierzęciem, które możesz zamknąć w klatce. Wiesz, co się stało, kiedy mnie tam zamknąłeś? Yusuf mnie potrzebował, a mnie przy nim nie było”.

„Podczas gdy żyję tylko dla niego” – kontynuuje Seher – „nie mogłam mu pomóc, kiedy mnie potrzebował. Możesz mnie obrażać, ile tylko chcesz, ale Yusufa nie możesz mi zabrać. W porządku, zrzuciłeś mnie ze szczytu. Wpadłam w twoją pułapkę, wygrałeś. Ale rozdzielić mnie i Yusufa. Powodem, dla którego to wszystko znoszę, jest tylko on. Gram w tę brudną grę tylko dla niego. Nigdy nie zapomnę tego, co zrobiłeś. Yusuf potrzebuje mnie tak samo jak ciebie”.

„Od teraz będziesz miał przed sobą zupełnie inną Seher” – mówi dalej dziewczyna. – „Nie pozwolę ci ingerować w moją relację z Yusufem ani splamić mojego honoru. To koniec!” – Patrzy na Yamana mocnym, ostrym jak skalpel wzrokiem. – „Nie waż się stawać między mną a Yusufem. Nie waż się więcej zabierać go ode mnie!”. „Nie możesz tak do mnie mówić!” – zabrania mężczyzna, ściskając ramię żony. „Bo co mi zrobisz? Zabijesz mnie? Rozerwiesz mnie na strzępy? A może znowu mnie zamkniesz? Zabiłeś mnie kiedyś swoimi kłamstwami. Nie możesz mnie zabić po raz kolejny. Dla Yusufa, jeśli to konieczne, będę walczyć z tobą do ostatniej kropli krwi”.

Yaman zwalnia uścisk. Seher odwraca się i odchodzi z dumnie podniesioną głową. Neslihan rozmawia przez telefon ze swoją przyjaciółką. „Ayse, koniecznie muszę kupić ten prezent” – mówi do słuchawki. – „Chcę podziękować Borze. Czuję się dłużna wobec niego”. „Dlaczego nie użyjesz karty swojej cioci?”. „Nie mogę tego zrobić. Oddałam jej kartę, kiedy ostro na mnie nakrzyczała”. „Powiem ci coś, ale nie złość się. Jeśli nie możesz wziąć karty oficjalnie, dlaczego nie weźmiesz jej w tajemnicy? Wpłacisz pieniądze z powrotem, jak tylko dostaniesz wypłatę”.

„Oszalałaś?” – pyta oburzona Neslihan. – „Mam się zachować, jak złodziejka?”. „Zwrócisz pieniądze. Twoja ciocia nawet tego nie zauważy”. „Nie mogę. No nic, znajdę inny sposób. Zadzwonię do ciebie później”. Firat kupuje prezent dla Neslihan. Czy dziewczyna pójdzie za radą przyjaciółki i potajemnie skorzysta z karty Adalet?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *