Dziedzictwo odcinek 103: Seher próbuje wyrwać się z rąk psychopaty! Yaman odkrywa, że Ozan naraził życie Yusufa!

Odcinek 103 – streszczenie: Seher próbuje uciec z domu Ozana, ale mężczyzna jej na to nie pozwala. Zamyka drzwi na klucz, który następnie chowa do swojej kieszeni. „Nie ma już Yusufa ani Yamana” – oznajmia. – „Będziemy tylko we dwoje, Gonul”. „Nie jestem Gonul” – odpowiada dziewczyna, cofając się. – „Proszę, przestań. Przerażasz mnie”. „Nie masz się czego bać. Nie masz powodu do strachu ani smutku. Dwa dni. W ciągu dwóch dni będziemy najszczęśliwszą parą na świecie. Później umrzemy razem, nigdy się nie rozstając”. Seher ponownie próbuje uciec. Nauczyciel chwyta ją i wciąga do pokoju, który przygotował specjalnie dla niej. Przymocowany do ściany łańcuch przykuwa do jej kostki, następnie wychodzi, nie zważając na krzyki dziewczyny.

Yaman nie przestaje dzwonić do ciotki Yusufa. W końcu wyciąga ukryty pod blatem biurka pistolet i wsuwa go za pasek spodni. „Co ty robisz?” – pyta przestraszona Ikbal. – „Na litość boską, nie rób niczego głupiego. Uspokój się”. „Ten psychopata zapłaci za wszystko!” – Mężczyzna gwałtownie opuszcza swój gabinet. Zuhal zatrzymuje siostrę na korytarzu. „Co się dzieje?” – pyta. – „Dokąd Yaman tak się spieszy?”. „To nauczyciel muzyki włożył kabel do fontanny” – odpowiada Ikbal. – „Yaman wpadł w szał, kiedy to odkrył. Wziął pistolet i popędził go szukać”.

„Pistolet? Siostro, musimy powiedzieć Yamanowi, że ten człowiek jest chory!” – przekonuje przerażona Zuhal. – „Kiedy przeczytałam wiadomość, zobaczyłam również nazwisko lekarza. Zaraz go o tym poinformujemy”. „Nie bądź głupia!” – Ikbal zatrzymuje siostrę, chwytając ją za rękę. – „A jeśli zapyta, dlaczego do tej pory milczałaś? Co wtedy mu powiesz?”. „Co gdyby coś stało się Yusufowi?”. „Ja też nie jestem zadowolona, ale teraz nie możemy już nic zrobić. Musimy cierpliwie czekać. Im mniej szkód z tego wyniknie, tym lepiej dla nas”.

Akcja przenosi się do domu komisarza. Mężczyzna patrzy na Kiraz, oczekując wyjaśnień. „Gdzie znalazłaś tę pracę?” – pyta. „Siostrzenica cioci Nadire się tym zajmuje. Poleciła mi to. Zobaczyłam ogłoszenie na drzwiach jednego ze sklepów i weszłam do środka. Osoba, która mnie zatrudniła, dała mi wizytówkę.” – Kiraz przekazuje kartkę Aliemu. – „Właściwie to miałam zająć się gotowaniem. Kucharka jest w ciąży i w ciągu kilku dni miała zrezygnować z pracy. Aby nie siedzieć bezczynnie zgodziłam się zapakować cukierki”. „Potrzebuję więcej informacji na temat tego sklepu. Każdy szczegół, który widziałaś, jest bardzo ważny. Ilu było tam mężczyzn? Jak wyglądali?”.

Akcja przenosi się do sklepu. Mężczyźni orientują się, że pudełko z narkotykami zniknęło. Szybko zdają sobie sprawę, że nowa pracownica musiała je zabrać. Tymczasem Yaman przyjeżdża do mieszkania Ozana. Wyważa drzwi i wchodzi do środka. Na podłodze w kuchni znajduje zakrwawiony młotek, którym dzień wcześniej nauczyciel uderzał się w głowę. Otwiera leżący na stoliku laptop i ze zdumieniem odkrywa, że Ozan przez cały czas obserwował Seher, umieszczając w jej pokoju kamerę.

Kiraz odbiera telefon od swojego pracodawcy. Mówi mu, że jeszcze nie spakowała całego towaru, ale do jutra powinna skończyć. Mężczyźni uznają, że dziewczyna o niczym nie wie, i pozwalają jej dokończyć pracę, nie podejmując żadnych działań. Nadire wyznaje Sultan, że cukierki, które zjadła, zawierały w środku narkotyki. Oburzona nestorka zapowiada Kiraz, że więcej nie weźmie od niej żadnej tabletki. Uważa, że przez nią nie pójdzie do nieba. Tymczasem Yaman przyjeżdża do restauracji Selima. Staje oko w oko z przyjacielem Seher i mówi: „Szukam tego psychopaty Ozana. Wiesz, gdzie jest? Nie słyszałeś, co powiedziałem?”. „Słyszałem cię. Czego chcesz od Ozana?”.

„Gdzie on jest?!” – Kirimli chwyta Selima za sweter i przyciska go do samochodu. – „Sprowadziłeś tego psychopatę do naszego życia. Teraz powiedz mi, gdzie on jest!”. „Uspokój się trochę. Ozan nie jest złym człowiekiem”. „Próbujesz chronić człowieka, który chciał zabić Yusufa! Jest tak szalony, że próbował zabić małego chłopca! A teraz życie cioci Yusufa jest w niebezpieczeństwie. Jeśli coś wiesz, powiedz mi”. „Nie wiem…”. Yaman puszcza Selima, po czym dzwoni do Nedima i każe mu zebrać ludzi.

Ozan przynosi jedzenie. Poluzowuje łańcuch, którym dziewczyna jest przykuta do ściany, dzięki czemu może usiąść przy stole. Następnie zajmuje miejsce naprzeciwko niej i mówi: „Jedz, kochanie. Przygotowałem to wszystko dla ciebie. Udekorowałem ten pokój dla ciebie. Biała sukienka i garnitur czekają na nas. Założymy je jutro i pójdziemy razem do wieczności.” – Seher zanosi się szlochem. – „Nie płacz. Baw się dobrze. Czy nie marzyliśmy o wiecznej miłości? Wreszcie jesteśmy razem”.

„Chyba że…” – kontynuuje nauczyciel, biorąc do ręki nóż. – „Nie myślisz tak jak ja, kochanie?”. Seher postanawia przyjąć inną taktykę. Będzie mówić to, co jej porywacz chce usłyszeć. Ociera łzy z policzków i odpowiada łagodnym, przyjaznym głosem: „Myślę tak samo jak ty”. „Świetnie.” – Zadowolony Ozan odkłada nóż. – „Nie pozwól, aby jedzenie wystygło”. „Udekorowałeś stół bardzo pięknie. Bardzo mi się podoba, uszczęśliwiłeś mnie”. „Nic, co zrobię, nie jest wystarczające, Gonul. Zasługujesz na wszystko, co najlepsze. Jestem tak szczęśliwy, że nie potrafię tego opisać”.

„Ja też jestem bardzo szczęśliwa” – oznajmia Seher. – „Na początku byłam trochę zszokowana, dlatego nie przyjęłam tego do wiadomości. Teraz rozumiem. Mam wielkie szczęście, że tak bardzo mnie kochasz, że godzisz się na śmierć ze mną”. Taktyka dziewczyny przynosi skutek, gdyż Ozan zgadza się odpiąć łańcuch z jej nogi. Tymczasem Yaman i jego ludzie są w mieszkaniu nauczyciela. Wzrok Kirimliego przykuwa obraz starego domu. Domyśla się, że musi być to ważne miejsce dla Ozana. Każe Nedimowi ustalić, gdzie znajduje się ten dom. Asystent odpowiada, że będzie to trudne.

Seher próbuje odwrócić uwagę Ozana, by zabrać klucze z jego kurtki. Czy uda jej się uciec? Opisywany odcinek można obejrzeć w oryginalnej wersji językowej w serwisie YouTube. W polu wyszukiwania należy wpisać: „Emanet 73. Bölüm”. Od początku wideo do 0:41:07. Odcinki z polskim lektorem dostępne na stronie vod.tvp.pl (po emisji w TV).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *