Dziedzictwo odcinek 225: Ikbal jest torturowana! Yaman i Seher szukają jej razem!

Odcinek 225 – streszczenie: Yaman podejmuje kolejną próbę sklejenia złamanego pióra. W następnej scenie razem z Seher jest w kuchni. Odbiera telefon od nieznanego numeru. „Yamanie Kirimli” – mówi po drugiej stronie męski głos. – „Twoja bratowa, Ikbal Kirimli, jest w naszych rękach. Teraz posłuchaj mnie uważnie”. „Co ty mówisz?! Jak Ikbal może być w twoich rękach? Odpowiedz mi! Kim jesteś?”. „Zostaw swoje słowa. Przygotuj milion dolarów. Nie zadawaj pytań, czekaj na wieści od nas. I nie dzwoń na policję, inaczej ją zabijemy”. „Jak śmiesz mi grozić? Kim jesteś? Pytam się ciebie!”. Yaman nie słyszy odpowiedzi, bo drab rozłączył się.

„Czy porwali panią Ikbal?” – pyta przerażona Seher. „Tak, zażądali pieniędzy” – pada odpowiedź. W tym samym momencie rozlega się trzask spadającej doniczki. To Ziya, który właśnie wszedł do kuchni, wypuścił doniczkę z kwiatkiem z rąk. „Porwali Ikbal? Porwali ją?” – pyta, wpadając w panikę. – „Dlaczego porwali Ikbal? Co teraz zrobię?”. Seher stara się uspokoić szwagra. Tymczasem do pomieszczenia, w którym przetrzymywana jest Ikbal, wchodzi kobieta o imieniu Aylin i zaczyna ją torturować, tak jak chciała tego Zuhal.

Yaman powiadamia swoich ludzi. Jest przekonany, że za porwanie odpowiada któryś z jego wrogów. Przez myśl mu nie przeszło, że Zuhal może być w to zamieszana. Akcja przenosi się na cmentarz. Ali jest na grobie Kiraz. „Wiem, że wszyscy próbują mnie pocieszyć” – mówi komisarz. – „Robią wszystko, żeby być blisko mnie. Oni też są smutni. Ale nie potrafię. Nie chcę nikogo widzieć ani słyszeć. Nie wytrzymam dłużej. Nie mogę nawet znieść siebie. Teraz, gdy jesteś tutaj, każdy oddech przychodzi mi z trudem. Chcę, żeby wszystko się skończyło. Nie kocham już życia. Obiecałem ci wiele. Chciałem, żebyśmy zamieszkali razem. Ale zostawiłaś mnie, odeszłaś. Powiedz mi, komu teraz zaufam, Kiraz? Po co mi życie, skoro ty jesteś tutaj?”.

Yaman i Seher razem szukają Ikbal. „Bratowa była z nami od samego początku” – opowiada mężczyzna. – „Towarzyszyła nam w dobrych i złych dniach. W tamtym czasie mój brat był w jeszcze gorszym stanie niż dzisiaj. Nie było nic, co mogłoby przekonać go do opuszczenia pokoju. Dostawał ataku paniki za każdym razem, gdy próbowaliśmy go wyprowadzić. Aż pewnego dnia bratowej udało się go wyciągnąć”. „Brat Ziya… Jak poznał Ikbal, będąc w takim stanie? Jak to się stało?”. „Ikbal zaczęła przychodzić do rezydencji, aby pomagać w pracach domowych. Nie wiem, jak to się stało, ale udało jej się zdobyć jego zaufanie, choć wcześniej nikt tego nie dokonał”.

„Na początku zaczął zostawiać otwarte drzwi, aby ją zobaczyć” – mówi dalej Yaman. – „Któregoś dnia bratowa wyciągnęła do niego rękę i powiedziała: chodź. Mój brat chwycił tę rękę i…”. „I potem się pobrali, prawda?” – pyta Seher. „Tak. Bratowa jest dla nas bardzo ważna. Jeśli coś jej się stanie, mój brat…”. „Nic się nie stanie. Ikbal wróci do nas. Kiedy myślałam, że biorę ostatni oddech, wyciągnąłeś mnie z grobu. To było prawie niemożliwe, ale udało ci się mnie uratować. Teraz zrobisz to samo”.

Melahat pokazuje Zuhal na telefonie film, na którym jej siostra poddawana jest torturom. Zuhal z wielką satysfakcją ogląda, jak Ikbal raz za razem uderzana jest w twarz i błaga o litość. „Podoba ci się?” – pyta liderka. – „Dostaje niezłe lanie, co?”. „Bardzo mi się podoba. Wykonałaś cudowną robotę. Zastanawia się teraz, dlaczego ją porwali. Płacisz cenę za wszystko, co mi zrobiłaś, siostro! Tak naprawdę zasługujesz na więcej!”. „Dziewczyno, jaka jesteś mściwa. Czy to naprawdę twoja siostra? Powiedz mi prawdę”.

„Jest moją siostrą, ale bardzo bym chciała, żeby nie była” – odpowiada Zuhal. „Okazałaś się jadowitą żmiją. Co teraz zrobimy? Mamy ją nadal torturować?”. „Niech nie przestają! Ale to za mało. Chcę czegoś innego. Czegoś, co sprawi jej niewyobrażalne cierpienie.” – Zuhal uśmiecha się przebiegle. – „Nie, nie jestem z tego zadowolona. To mi nie wystarczy. Gdyby była na moim miejscu, co by mi zrobiła? Przez co przechodzę w tym śmierdzącym miejscu, Ikbal Kirimli?”. Co Zuhal wymyśli, by zmusić siostrę do jeszcze większego cierpienia? Czy Yamanowi i Seher uda się odnaleźć Ikbal?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *