Elif odcinek 653: Zeynep i Selim mówią rodzinie, że spodziewają się dziecka! Yusuf jest załamany! [Streszczenie + Zdjęcia]

653: “Kochanie, mówię ci, że jestem w ciąży” – powtarza Zeynep, widząc osłupienie, w jakie popadł jej mąż. – “Ja także nie spodziewałam się tej wiadomości. Będziesz ojcem, czyż to nie piękne?”. Dziewczyna przytula się do męża. Nie widzi, jak z kącika jego oka wypływa łza… Akcja przenosi się na wybrzeże. “Leyla mówiła prawdę. Nie mogę w to uwierzyć” – mówi zdumiony Yusuf, patrząc na siedzących przy jednym stoliku Melek i Yahyę. Następuje zbliżenie na wyglądającą zza drzewa Leylę. “Patrz na nich, Yusuf” – mówi do siebie kobieta. – “Dobrze zapamiętaj widok tych dwojga zakochanych. Kobieta, którą kochasz, jest ukochaną kogoś innego…”.

Akcja wraca do rozmowy Selima i Zeynep. “Wiesz, w ostatnich dniach nie czułam się dobrze” – mówi dziewczyna. – “Miałam zawroty głowy i nudności. Zastanawiałam się, dlaczego czuję się tak źle. Postanowiłam wykonać test ciążowy i wynik okazał się pozytywny. Wkrótce zostaniemy rodzicami. To będzie najszczęśliwszy moment w moim życiu. Stworzymy pełną, szczęśliwą rodzinę. Co się dzieje? Dlaczego płaczesz, moja miłość?”. “Dziękuję. Bardzo mnie uszczęśliwiłaś” – mówi Selim, choć wcale nie widać po nim tej radości.

Akcja przenosi się do kawiarni. “Dlaczego nie jesteś przekonana?” – pyta Yahya. “Ponieważ moja obecna praca wiążę się z dużą odpowiedzialnością. Nie wiem, czy poradzę sobie z nowym wyzwaniem” – odpowiada Melek. “Posłuchaj, oferuję ci wysokie wynagrodzenie. Zdecydowanie lepsze od twojej obecnej pensji. W tym małym miejscu tylko zmarnujesz swój talent. Taka okazja może się już nie powtórzyć”. Kamera przenosi się na Leylę. “Dlaczego on nadal z nią rozmawia? Osiągnęliśmy już to, co chcieliśmy” – mówi kobieta. Następnie sięga po komórkę i wybiera numer do kuzyna. Ten jednak odrzuca jej połączenie. – “Och, jak on śmiał się rozłączyć! Później z nim sobie porozmawiam!”.

Yusuf jest już przed swoją księgarnią. Zasmucony siada przy stoliku na zewnątrz. Przed oczami wciąż ma obraz Melek w towarzystwie innego mężczyzny. “Nie mogę uwierzyć, że Leyla powiedziała prawdę” – mówi bibliotekarz. Tymczasem Melek opuszcza kawiarnię. Leyla od razu dosiada się do stolika, przy którym wciąż siedzi jej kuzyn. “Co to, do diabła, miało znaczyć?!” – pyta wściekła córka Fevziye. – “Dlaczego rozmawiałeś z nią przez tyle czasu? I dlaczego nie odebrałeś mojego telefonu?”. “Leyla, proszę, uspokój się. Bardzo ci dziękuję, że zaangażowałaś mnie w swój plan. Naprawdę ci dziękuję, kuzynko”.

“O czym ty mówisz?” – nie rozumie Leyla. “Mam na myśli to, że jestem zakochany…” – wyznaje Yahya. “Co?!” – kobieta robi wielkie oczy. “Ona jest wyjątkowa. Nigdy wcześniej nie spotkałem tak uroczej kobiety”. “Owszem, jest wyjątkowo nikczemna i przebiegła”. “Wręcz przeciwnie. W jej obecności czułem się jak w raju”. “Masz jakieś problemy ze wzrokiem?”. “Ona jest bardzo miła, niewinna i do tego taka piękna”. “Przestań mówić te bzdury!”. “Ach, a te jej oczy, te włosy… To doprawdy perfekcyjna istota”. “Czy ty przez ostatnie lata żyłeś zamknięty w jaskini i nie widziałeś żadnej kobiety?”.

“Nie spotkałem takiej jak ona” – oznajmia Yahya. – “Ona świeci niczym gwiazda na niebie”. “Jesteś głupi, przysięgam!” – grzmi Leyla. “Dlaczego jesteś taka zdenerwowana?”. “Mówię tylko prawdę!”. “Nie przejmuj się, twój plan zadziałał. Ja zabiorę Melek do Kocaeli, a ty zostaniesz tutaj z tym… Jak mu tam było?”. “Z Yusufem”. “No właśnie. Wszystko będzie tak, jak tego chciałaś, droga kuzynko. Wszyscy będziemy szczęśliwi”.

Selim i Zeynep czekają na przyjazd taksówki. Mają pojechać na umówioną wizytę u lekarza. “Myślę, że będzie padać. Lepiej przełóżmy tę wizytę” – sugeruje mężczyzna, próbując utrzymać w tajemnicy prawdę o swojej chorobie. Nagle siostra Murata zasłania swoje usta dłonią. “Zeynep, wszystko w porządku? Masz mdłości?”. Dziewczyna potakuje głową. Jej mąż pomaga jej usiąść na ławce. Akcja wraca do kawiarni. “Powiedziałeś to wszystko na poważnie?” – pyta Leyla. – “Chodzi mi o twoje uczucia do Melek”. “Tak, oczywiście” – potwierdza kuzyn. “Nie mogę w to uwierzyć. To ona miała się w tobie zakochać, a wyszło wszystko na odwrót. Ale dobrze, życzę wam jak najlepiej”.

“Doceniam to. Podarowałaś mi najpiękniejszego anioła” – oznajmia Yahya, a Leyla aż się krzywi z niesmakiem. “Dobrze, na mnie już czas” – córka Fevziye wstaje od stolika i odchodzi. Akcja wraca na ławkę, na której siedzą Selim i Zeynep. “Nadal masz mdłości?” – pyta mężczyzna. “Nadal” – potwierdza córka Veysela. – “Przeze mnie spóźniliśmy się na wizytę lekarską”. “Zeynep, ty jesteś najważniejsza. Kiedy indziej mogę pójść do lekarza”. “No nic, umówimy się na inny termin. Selim, jestem taka podekscytowana. Nadal w to wszystko nie wierzę. Będziemy rodzicami. Jestem taka szczęśliwa”.

W następnej scenie widzimy idącą po chodniku Leylę. “To miała być tylko gra, a wszystko wskazuje na to, że przerodzi się w rzeczywistość” – mówi kobieta. – “Yahya naprawdę zakochał się w Melek. Najważniejsze, że wreszcie pozbędę się tej przebrzydłej żmii, a Yusuf zostanie tu ze mną”. Po chwili Leyla jest już przy księgarni. Dosiada się do stolika, przy którym siedzi Yusuf. “Rozmawiałam przez telefon z kuzynem” – oznajmia córka Fevziye. – “Jego spotkanie z Melek bardzo się udało. Cieszę się z ich szczęścia. Melek jest piękną kobietą, a mój kuzyn szanowanym biznesmenem. Myślę, że razem stworzą bardzo szczęśliwą parę”.

“Gdyby ktoś powiedział mi, że sprawy potoczą się w ten sposób, nie uwierzyłabym” – kontynuuje Leyla. – “Niezamierzenie zostałam ich swatką. Co za historia. W każdym razie muszę już iść. Chcę osobiście porozmawiać z kuzynem i usłyszeć od niego o wszystkich szczegółach”. Akcja przeskakuje do wieczora. Selim i Zeynep wracają do stołu. Sitare podaje właśnie jedzenie do stołu. W jadalni znajdują się także Melek, Aliye i dziewczynki. “Przyszliśmy w samą porę” – stwierdza Selim. “Martwiliśmy się o was. Gdzie byliście?” – pyta pani Emiroglu. – “Jak poszła twoja wizyta u lekarza, synu?”.

“Najpierw mamy wam do przekazania jedną wiadomość” – oznajmia Selim i obejmuje żonę. “Przy stole brakuje jednego miejsca” – oświadcza z uśmiechem Zeynep. – “Ponieważ wkrótce w naszej rodzinie pojawi się nowy członek”. Wszyscy wpadają w zachwyt. “Nie mogę uwierzyć” – mówi Melek. – “Tak bardzo się cieszę. Moje gratulacje”. “To najlepsza wiadomość, jaką mogłam otrzymać” – mówi Aliye. – “Dzięki Ci, Boże”. “To znaczy, że jest w tobie dziecko?” – pyta Inci. – “To właśnie chcesz powiedzieć?”. “Tak, ale jest jeszcze bardzo małe” – odpowiada Zeynep. “Super, wreszcie będę miała kuzyna!” – cieszy się Elif.

Akcja przenosi się do antykwariatu, gdzie znajdują się Yusuf i Orhan. “Z początku nie wierzyłem Leyli” – mówi bibliotekarz. – “Musiałem się upewnić i poszedłem do miejsca, w którym mieli się spotkać. Siedzieli przy jednym stoliku i rozmawiali. Wyglądali na bardzo szczęśliwych”. “Gdybym nie znał Melek, może i bym w to uwierzył, ale…” – odzywa się Orhan. “Czy to nie dziwne, że jest tak blisko z człowiekiem, którego dopiero co poznała?”. “Może znali się już wcześniej? Może ukrywali swoją znajomość, a Leyla o niczym nie wiedziała?”. “Jak mogliby się zapoznać?”. “Przez Internet. To częste w tych czasach”.

“To dlatego Melek nie dała mi odpowiedzi” – stwierdza Yusuf. Akcja przenosi się do domu Tulay. Wszyscy siedzą przy stole i spożywają kolację. Veysel rozmawia przez telefon. “Co mówisz, córko?!” – pyta rozemocjonowany mężczyzna. “Tato, co się stało?” – pyta zaciekawiony Murat. “Tato, będziesz dziadkiem” – powtarza Zeynep. “Och, jak wspaniale! To będzie mój drugi wnuk!”. “Veysel, mówisz poważnie?” – nie może uwierzyć Tulay. “Zeynep, włączę głośnik, aby wszyscy mogli to usłyszeć” – ojciec Murata przełącza rozmowę w tryb głośnomówiący. – “Córko, teraz wszyscy dobrze cię słyszą. Powtórz, proszę, ostatnią rzecz, którą mi powiedziałaś”.

“Cześć wszystkim” – mówi Zeynep. “Kochanie, czy to, co powiedział twój tata, jest prawdą?” – pyta Tulay. “Oczywiście, że tak”. “Siostro, jestem bardzo szczęśliwy!” – zakrzykuje Murat. “Ja także bardzo ci gratuluję” – odzywa się Ayla. “Dziękuję bardzo. Selim siedzi obok mnie i każe przekazać wam pozdrowienia”. “Selim, zostaniesz ojcem” – mówi Veysel. – “Uwierz mi, to najlepsze, co może spotkać mężczyznę w życiu”. “Tak się cieszę! Wreszcie będę wujkiem!” – mówi Murat. “Nasze dzieci będą w podobnym wieku. Będą się razem bawić i dorastać” – oznajmia Ayla. Czy rzeczywiście tak będzie wyglądać przyszłość?

Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania streszczeń na inne strony! Za łamanie praw autorskich grozi odpowiedzialność karna.

8 thoughts on “Elif odcinek 653: Zeynep i Selim mówią rodzinie, że spodziewają się dziecka! Yusuf jest załamany! [Streszczenie + Zdjęcia]

  1. Yusuf trochę niekumaty a tego Yahyę niech wyjaśni a i wreszcie Selim będzie ojcem cały drugi sezon czekalam na to od poronienia Zeynep w 2 sezonie

    1. Maks Kotlowski możesz w wielkim skrócie streścić 4 cześć Elif? Kim jest rodzina w której mieszka Elif ( wcześniej przetrzymywana przez Tarika)?

  2. Rodzina, w której będzie mieszkała Elif to rodzina Yusufa. Macide jest ciotką Yusufa i głową rodziny Haktanir, jej mąż nie żyje. Kerem jest synem Macide. Chłopak zakocha się w Reyhan, która pochodzi z biednej rodziny. Zakochana w Keremie Parla swoją intrygą doprowadzi do tego, że Reyhan wyjedzie i nigdy nie wróci. Później Kerem pożyczy Parli zepsuty samochód i dojdzie do wypadku, w którym dziewczyna straci władzę w nogach. Gdy już zacznie chodzić ukryje to przed domownikami. Kerem postanowi ożenić się z Parlą, ale do ślubu nie dojdzie bo wszyscy dowiedzą się o oszustwie przyszłej panny młodej. Tarik to mąż Humeyry, córki Macide. Bardzo zależy mu na majątku teściowej i z tego powodu będzie chciał pozbyć się Melek i Elif. Pod koniec sezonu porwie Melek i będzie chciał ją zabić, ale uratuje ją Veysel. W tym czasie Tulay dowie się, że jest w ciąży. Veysel nie dowie się o tej informacji ponieważ zostanie zamordowany przez Tarika. W ostatnim odcinku 4 sezonu Rana, kochanka Tarika wsadzi go do więzienia.

    1. Dziękuję bardzo. Obejrzałam 4 i 5 sezon Elif (nie mogłam się powstrzymać) choć nie wiele rozumiem. Teraz oglądam na yt Baharı Beklerken też jest super bardzo wciąga.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *