Przysięga odcinek 83: Reyhan przekonuje Sunę do kontynuacji leczenia! Nigar zabiera jej obrączkę! [Streszczenie + Zdjęcia]

83: Reyhan wchodzi do pokoju Suny. Siada obok niej na łóżku i bierze ją za rękę. “Dowiedziałam się od siostry Melike, że jutro masz wizytę u lekarza” – mówi żona Emira. “Na pewno dowiedziałaś się także, że nie chcę pojechać” – domyśla się córka Cavidan. “Jeśli chcesz, mogę pojechać razem z tobą”. “Jaka to różnica? Co to zmieni? Próbowałam już wszystkiego. Nawet nie mogę poruszyć nogą, a co dopiero chodzić. Jestem przywiązana do wózka i tak będzie do końca życia. Już się z tym pogodziłam”. “Cuda same się nie staną. Musisz w nie uwierzyć. Może spróbujesz jeszcze raz? Zrób to dla mnie, proszę”.

“Zrezygnowałam z tej wizyty, to postanowione” – oświadcza Suna. – “Już późno, pójdę spać”. Reyhan przytula szwagierkę i opuszcza jej pokój. “Co powiedziała? Pójdzie do lekarza?” – pyta stojąca na korytarzu Melike. “Siostro Melike, masz numer do lekarza Suny?” – pyta Reyhan. “Oczywiście, że mam”. “Możesz mi go dać? Chcę zadzwonić i porozmawiać z nim”. Akcja przenosi się do domu Kemala. “Co znaczy, że zamknięta?” – pyta zdumiona Sehriye. – “Tak nie można. Otwórz drzwi i wypuść dziewczynę. Synu, chyba zapomniałeś, że ona jest szalona. Wywróci wszystko w tym pokoju do góry nogami. Zhańbimy się tylko przed sąsiadami”.

“A jeśli zadzwoni na policję i powie, że przetrzymujesz ją na siłę? Co wtedy powiemy?” – kontynuuje gospodyni. “Nie może zadzwonić” – odpowiada Kemal, wyciągając z kieszeni komórkę. – “Mam jej telefon. Zostanie w pokoju, dopóki się nie opamięta”. Akcja przeskakuje do następnego dnia. Reyhan rozmawia przez telefon z lekarzem szwagierki. “Co mogę jej powiedzieć? Jak ją przekonać?” – pyta dziewczyna. – “Jestem bardzo zdezorientowana. Nie chcę jej urazić. To bardzo drażliwy temat”. Następuje zbliżenie na podsłuchującego pod drzwiami Emira.

“Wydaje się, że mówi o mnie” – szepcze do siebie mężczyzna. – “Ona słyszała, co mówiłem. Wszystko słyszała. Szuka sposobu na rozmowę ze mną, żeby mnie nie zranić”. Nagle z pokoju wychodzi Reyhan. “Musimy porozmawiać” – oznajmia dziewczyna. “Muszę się przygotować. Porozmawiamy wieczorem” – oświadcza Emir i odchodzi. W następnej scenie Reyhan jest w pokoju szwagierki. “Proszę, nie naciskaj na mnie” – mówi Suna. – “Lekarz nie jest dla mnie rozwiązaniem. Wszyscy w domu to wiedzą. Nie mogę chodzić i to się nie zmieni”. “Nie mogę tego zaakceptować. I ty też tego nie akceptuj” – prosi żona Emira. – “Rozpacz jest jedną z najgorszych rzeczy na świecie. Wiele razy przeżywałam to uczucie. Proszę, nie każ przeżywać mi tego po raz kolejny”.

“W tym mieście jest tak mało ludzi, których mogę wziąć za rękę i porozmawiać o swoich problemach” – kontynuuje Reyhan. – “Ty jesteś jedną z takich osób. Jeżeli dzisiaj nie będę razem z tobą, to będę czuła się tak, jakbym straciła przyjaciółkę”. “Dobrze, ale zrobię to po raz ostatni. I tylko ze względu na ciebie” – oświadcza Syna. Akcja przenosi się do salonu, gdzie znajdują się Cemre i Cavidan. “Chciałam porozmawiać. Chciałam powiedzieć mu o swoich uczuciach, ale… Nie mogłam” – oznajmia córka Suheyli. – “Emir pobiegł prosto do Reyhan. Co mam robić, ciociu Cavidan? Doradź mi coś, bo zaraz oszaleję”.

“W ostatnim czasie jestem bardzo obca mojemu synowi” – oznajmia pani Tarhun. – “Zrozumiałam to, gdy powiedział do Reyhan: Nie mogę bez ciebie żyć“. “Jak to? On coś takiego powiedział?” – Cemre robi duże oczy. “Reyhan nie była wtedy przytomna, a Emir był bardzo zrozpaczony”. “Nie mogę uwierzyć. On doszedł już do takiego stanu? Wyznał jej swoją miłość?!”. “Moja droga, zachowaj spokój. Powiedziałam ci, co się stało, co przeżyliśmy”. “Reyhan z każdym dniem staje się coraz ważniejsza dla Emira”.

Akcja przenosi się do domu Kemala. Masal próbuje otworzyć drzwi do pokoju Leyli. “Tato, dlaczego drzwi się nie otwierają?” – pyta zmartwiona dziewczynka. “Ponieważ… Ponieważ…” – odzywa się Sehriye, szukając dobrego wyjaśnienia. – “Ponieważ zamek się zepsuł”. “I siostra Leyla nie może wyjść?”. “Wezwałam już majstra. Gdy przyjdzie, uwolni ją”. Masal kieruje wzrok na ojca i siada na podłodze. “Więc będę tu czekać, aż majster przyjdzie” – oświadcza.

Jakiś czas później, Leyla zwraca się przez drzwi do Masal: “Zrobisz coś dla mnie, jeśli cię poproszę?”. “Zrobię” – potwierdza dziewczynka. “Więc zanieś to tacie” – córka Talaza wsuwa pod drzwi kartkę. Masal podnosi ją z podłogi i zanosi do znajdującego się w salonie Kemala. “Siostra Leyla kazała ci to przekazać” – oznajmia. Kemal rozkłada kartkę i czyta znajdujący się na niej tekst: “To, co zrobiłeś, jest bardzo głupie. Nie możesz trzymać mnie w zamknięciu siłą. Otwórz drzwi, usiądziemy i porozmawiamy jak dwoje cywilizowanych ludzi”.

Hikmet wchodzi do kuchni. Zastaje tam zmywającą naczynia Zeynep oraz stojącą obok niej Nigar. “Zeynep, co ty robisz, moje dziecko?” – pyta mężczyzna i kieruje wzrok na służącą. – “Nigar, czy ty zmuszasz dziecko do pracy?”. “Ależ skąd, panie Hikmecie…” – odzywa się żona Safera. “Nie waż się. Zeynep to korona na naszej głowie. W tym domu ma być tak samo traktowana jak Suna czy Emir”. “Siostra Nigar jest niewinna. Ja sama chciałam pomóc” – tłumaczy dziewczynka. “No właśnie. Sama bardzo chciała, a ja nie mogłam jej odmówić”.

Kemal wchodzi na górę. Puka do pokoju Leyli, a następnie mówi: “Nie mieszaj Masal w ten incydent. Słyszysz mnie? Jest jeszcze na tyle mała, że nie może tego zrozumieć”. “Więc otwórz te drzwi” – odpowiada córka Talaza. “Nie otworzę, dopóki się nie uspokoisz”. Reyhan szykuje się do wyjazdu wraz z Suną do lekarza. Gdy jest już gotowa, sięga do torebki i brudzi dłoń w tuszu z pióra. Zdejmuje obrączkę z palca, kładzie ją na ławie i udaje się do łazienki, by umyć rękę. Po chwili do pokoju wchodzi Nigar, by przetrzeć kurze. Obrączka od razu wpada jej w oko. Kobieta podnosi ją, zakłada na palec i podziwia z każdej strony.

“Mnie pasuje o wiele bardziej” – mówi Nigar i słyszy nagle, że w łazience ktoś jest. Chce ściągnąć obrączkę z palca, ale nie jest w stanie tego zrobić! W pośpiechu opuszcza pokój. Po chwili z łazienki wychodzi Reyhan. Podchodzi do ławy, na której zostawiła obrączkę. “O Boże, przecież tutaj ją położyłam” – mówi i zaczyna rozglądać się dokoła w poszukiwaniu zguby. Tymczasem Nigar udaje się ściągnąć pierścień z ręki. “Teraz to źle zrozumie” – mówi do siebie służąca. – “Później pójdę i odłożę to na miejsce”.

Akcja przenosi się do samochodu Emira. Jest razem z nim Cemre, która poprosiła mężczyznę o odwiezienie do domu. “Emir, nie wyglądasz zbyt dobrze. Co się stało?” – pyta dziewczyna. “Nic się ze mną nie dzieje. Jestem po prostu zmęczony” – odpowiada syn Cavidan. “Nie byłeś w stanie poprawić swoich relacji z Reyhan? Dlaczego mnie nie słuchasz? Mówiłam, byś dał jej trochę czasu”. “Mamy wystarczająco czasu, Cemre. Nie myśl o tym”. “Ja myślę o tobie. Jestem twoją najbliższą przyjaciółką”. Córka Suheyli kładzie dłoń na ręce swojego ukochanego. Ten jednak natychmiastowo ją zabiera.

“To osobiste problemy, które sam muszę rozwiązać” – oświadcza Emir. “Rozumiem. Chcesz powiedzieć, bym nie wchodziła między męża i żonę” – stwierdza Cemre. – “Wysadź mnie gdzieś tutaj”. “Mówiłaś, że spieszysz się do domu”. “Możesz się zatrzymać, proszę?”. Mężczyzna zjeżdża na pobocze, a jego pasażerka odpina pas. “Możesz do mnie dzwonić, kiedy tylko będziesz chciał” – zapewnia i opuszcza pojazd. Następna scena rozgrywa się w firmie. Zafer wchodzi do gabinetu Emira i wskazuje na kalendarz. “Dzisiaj mijają trzy miesiące, odkąd się ożeniłeś” – oznajmia przyjaciel. – “A jeszcze niedawno mówiłeś, że miną trzy miesiące i się rozwiedziesz. Nauka płynie z tego taka, że nie można niczego stwierdzać z wyprzedzeniem”.

Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania streszczeń na inne strony! Za łamanie praw autorskich grozi odpowiedzialność karna.

2 thoughts on “Przysięga odcinek 83: Reyhan przekonuje Sunę do kontynuacji leczenia! Nigar zabiera jej obrączkę! [Streszczenie + Zdjęcia]

  1. Odc. 84: Reyhan zabiera Sunę do lekarza i próbuje ją namówić na leczenie. Emir znajduje obrączkę żony i jest zły o to, że ją zdjęła. Dziewczyna próbuje mu wytłumaczyć, ale on nie chce jej słuchać. Później Reyhan i Emir odwiedzają panią Hatice i pomagają kobiecie w kuchni. Przy okazji bardzo się do siebie zbliżają. Leyla próbuje przekonać Kemala, żeby bronił jej ojca w sądzie.

  2. I znowu emir jej nie slucha a potem z wielkim wyrzutem bedzie 2 odcinki żałował co zrobil. Nic na błędach sie nie uczy. Ona zaczela wreszcie sie odzywac to on odstawia szopki. Taki kontaktowy jak mamusia dobra dla biedaków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *