Przysięga odcinek 183 i 184: Reyhan stawia się Cemre! Taci odwiedza Sunę w ośrodku! [Streszczenie + Zdjęcia]

183 i 184: Cemre wchodzi do pokoju dla gości, w którym jest Reyhan. „Posłuchaj mnie, miarka się przebrała!” – grzmi córka Suheyli. – „Rozumiem, że postradałaś zmysły i nie jesteś w stanie myśleć logicznie. W tej chwili zabierzesz swoje manatki i wyniesiesz się z rezydencji! A jeśli dalej będziesz się upierać, ja bez najmniejszego zawahania zaniosę to nagranie na policję”. Reyhan ze spokojem sięga po swoją komórkę i pokazuje ją Cemre. Na ekranie wpisany jest numer alarmowy. „Mówiłam ci, że zrezygnowałam z ukochanego” – przypomina była żona Emira. – „Kiedy w moim wnętrzu wszystko płonęło, zgodziłam się stracić go, byle tylko go chronić. A teraz ty pokaż, jak wiele jesteś gotowa poświecić dla ukochanego. No dalej, zadzwoń na policję”.

„Co to ma być? Jakieś twoje nowe przedstawienie, wieśniaczko?!” – pyta Cemre. – „Nie łudź się, nie nabiorę się na to!”. Reyhan w odpowiedzi wciska klawisz połączenia. „Halo, tu centrum powiadamiania alarmowego” – z głośnika wydobywa się kobiecy głos. Córka Suheyli natychmiast wyrywa słuchawkę swojej rywalce i rozłącza się. Reyhan zabiera swój telefon i mówi: „A teraz ty posłuchaj mnie uważnie. Jeszcze raz spróbuj mi zagrozić, a zobaczysz, co się z tobą stanie. Od teraz będę miała na oku każdy twój krok. Dotarło to do ciebie? Jesteś największą egoistką, jaką w życiu widziałam. Nawet nie zauważasz, jak przez ciebie cierpi człowiek, którego podobno kochasz. Bardzo mi ciebie żal, ponieważ on nigdy ciebie nie pokocha”.

„Czego byś nie robiła, nie rozerwiesz więzi między nami” – kontynuuje Reyhan. – „Nie starczy ci na to sił! Nasz rozwód jest twoim jedynym zwycięstwem. Kolejnego już nie będzie. Emir nigdy o mnie nie zapomni. Jego serce zawsze będzie należało tylko do mnie. Zawsze!”. Kamera przenosi się na korytarz. Widzimy podsłuchującego pod drzwiami… Emira! „Tak bardzo jest pewna mojej miłości?” – pyta siebie mężczyzna. Następnie chce nacisnąć na klamkę i wejść do środka, ale w ostatnim momencie zatrzymuje się, odwraca i odchodzi.

„Moje serce także do końca życia należeć będzie do niego” – mówi dalej Reyhan. – „Tylko do niego. Ale bądź spokojna, dla jego bezpieczeństwa będę się trzymać z dala”. Pełna oburzenia Cemre opuszcza pokój i udaje się prosto do salonu. Podnosi z kanapy swoją torebkę i zamierza w kierunku wyjścia. „Cemre, co się dzieje? Dokąd idziesz?” – pyta zaniepokojona Cavidan, zatrzymując dziewczynę. – „Kochana, uspokój się trochę. Co się stało? Dlaczego tak szalejesz?”. „Co chcesz, żebym ci powiedziała? Nie widzisz tego, co się tu dzieje?! Ta żmija wróciła do rezydencji, by wszystko zepsuć!”.

„Kochana, wytrzymaj jeszcze trochę” – prosi pani Tarhun. „Nie mogę już tego dłużej znieść! Ty i te twoje głupie plany doszczętnie mnie zmęczyły! Nie mam już sił dłużej przegrywać!” – oświadcza wzburzona Cemre, po czym opuszcza rezydencję. Tymczasem wściekły Emir chodzi od ściany do ściany po gabinecie. W końcu uderza rękoma w blat biurka i mówi: „Jak ona może być taka pewna mojej miłości?! Myśli, że odejdzie i przyjdzie, kiedy tylko będzie chciała, a ja pokornie będę to znosił z powodu mojej miłości?! Nigdy! Od teraz przed tobą będzie taki Emir, że zobaczysz, że nic nie zostało z jego miłości! Będę bezduszny jak ściana!”.

Emir otwiera drzwi, wzywa Nigar i każe jej przyprowadzić do siebie Reyhan. Po chwili dziewczyna zjawia się w gabinecie. Staje niepewnie przy biurku byłego męża i czeka, aż ten zabierze głos. Emir powoli odwraca głowę i mówi z groźnym wyrazem twarzy: „Jeżeli jesteś pewna swojej decyzji, to możesz zostać w tym domu dla swojego wujka tak długo, jak tylko będziesz chciała”. „Dziękuję, że mnie zrozumiałeś” – odzywa się Reyhan. – „Ja… Nie mogłabym zachować się inaczej wobec wujka”. Mężczyzna nagle podnosi się na równe nogi i pyta: „Rozumiesz, że od teraz nic nie będzie takie, jak wcześniej, prawda?”.

„Za każdym razem, kiedy będziesz się budzić, po tysiąckroć będziesz żałować” – kontynuuje syn Cavidan. – „Zrozumiesz, że wcale mnie nie znałaś. Po tym, co mi zrobiłaś, chyba nie oczekujesz, że dalej będę takim samym Emirem? Od teraz moja twarz będzie miała tylko taki wyraz. Ta twarz stanie się twoim koszmarem. To będzie zapłata za to, że tak okrutnie mnie zdeptałaś. Zapłacisz za to!”. Tymczasem Kemal jest już w swoim domu. Narin siedzi na łóżku obok niego. „To, co zaszło, nie jest związane z tobą” – zapewnia ojciec Masal. – „Nie jesteś temu winna. To wszystko robota Talaza”.

„Talaz to ojciec Leyli, tak?” – docieka przyjaciółka Reyhan. Kemal potakuje głową i oznajmia: „Jesteśmy wrogami. Dosłownie mnie nienawidzi. Przy każdej sposobności próbuje zadać mi ból. Tym razem wykorzystał do tego ciebie. Dlatego nie obwiniaj się niepotrzebnie”. Akcja wraca do rezydencji. Reyhan wchodzi do kuchni, gdzie Safer rozmawia z Melike. „Zupełnie nie poznaję swojej żony, siostro” – oznajmia mężczyzna. – „Zachowuje się tak, jakby nie była sobą. Cały czas chodzi roztrzęsiona, pełna nerwów. Na przykład ostatniej nocy obudził ją koszmar. To oznacza, że czegoś się boi, ale kompletnie nie wiem, co to może być”.

„Stale jest zamyślona” – kontynuuje Safer. – „Kiedy się do niej odzywam, wzdryga się, jakby ktoś ją przestraszył. Może powinienem zawieźć ją do lekarza?”. Następuje zbliżenie na twarz Reyhan. „Na pewno to ty, Nigar” – mówi w myślach dziewczyna, domyślając się, że to właśnie służąca jest autorką liściku, który znalazła w swojej torebce. – „Boisz się przez wiedzę, którą posiadasz. Mówiłaś, że chcesz porozmawiać, a potem nagle zamilkłaś”.

Reyhan opuszcza kuchnię i udaje się do pokoju Hikmeta, gdzie znajduje się Nigar. Służąca od razu chce wyjść, lecz dziewczyna staje jej na drodze. „Chciałaś powiedzieć mi coś ważnego, o czym powinnam wiedzieć” – przypomina była żona Emira. – „Więc powiedz mi to teraz. Nie chowaj się, nie uciekaj więcej. Porozmawiaj ze mną otwarcie”. „Ja tylko chciałam podziękować. Nie ma w tym nic innego” – zarzeka się Nigar. – „Na kuchence jest zupa. Pójdę, żeby nie wykipiała”. „Nie uciekaj, Nigar. Wiem, że to ty napisałaś ten liścik. Wszystko, co się wydarzyło, masz mi szczegółowo opowiedzieć. Teraz!”.

Służąca milczy. „Nigar, nie bój się. Nikomu nie powiem, że dowiedziałam się od ciebie” – zapewnia Reyhan. – „Możesz mi zaufać”. Gdy wydaje się, że żona Safera zacznie już mówić, nagle do pokoju wchodzi Emir. „Nigar, mogę cię prosić na słowo?” – pyta mężczyzna. „Chwileczkę. Teraz ja rozmawiam z Nigar” – oświadcza przyjaciółka Narin. „To pilne, Nigar. Będzie lepiej, jeśli mnie posłuchasz”. Służąca potakuje ze zrozumieniem głową i udaje się za Emirem.

Reyhan wyciera ręce Hikmeta. „Co się z tobą stało, wujku?” – pyta dziewczyna. – „Dlaczego w tym liście napisano, że jesteś w niebezpieczeństwie? Emir też nie mógł sobie znaleźć lepszego momentu, żeby ją wezwać”. Reyhan podnosi się. Chce poprawić kołnierzyk Hikmeta i wtedy jej wzrok przykuwa blizna po szwie na szyi mężczyzny. Przyjaciółka Narin postanawia jak najszybciej porozmawiać z Nigar, ale od Melike dowiaduje się, że żona Safera niedawno wyszła z domu.

W następnej scenie widzimy Talaza idącego przez miasto. Nagle obok mężczyzny zatrzymuje się radiowóz i wyskakuje z niego dwóch mundurowych. „Talaz Yener!” – zakrzykuje jeden z nich, pokazując odznakę. – „Pojedziesz z nami na komisariat”. „Nie rozumiem. O co jestem oskarżony, panie policjancie?”. „Została złożona na ciebie skarga”. „Skarga? Kto taki ją złożył?”. „Wszystkiego dowiesz się na miejscu. Jeżeli okaże się prawdą, że jesteś niewinny, to zostaniesz zwolniony”. Talaz wykonuje telefon do swojego adwokata, a następie wsiada do radiowozu.

Reyhan chodzi po salonie z komórką przy uchu. „No dalej, Nigar, odbierz ten telefon” – mówi dziewczyna, ale po drugiej stronie nikt się nie odzywa. Do salonu wchodzi Safer. „Siostra Melike powiedziała, że pytałaś o Nigar” – mówi mężczyzna. „Tak. Wiesz może dokąd poszła?”. „Niestety. Ostatnio jest jakaś dziwna. Nigdy wcześniej tak się nie zachowywała”. „Rozumiem. Powiadom mnie jak wróci, dobrze?”. „Oczywiście. Jest jakiś problem? To znaczy, czy Nigar coś przeskrobała? Jeśli tak, to…”. „Nie, spokojnie. To coś związanego ze mną”. „Dobrze” – Safer potakuje i odchodzi.

Akcja przenosi się do domu Kemala. Sehriye i Nigar siedzą w kuchni. „Od kiedy tu przyszłaś twój telefon nie milknie” – zauważa gospodyni. „To nic ważnego, dzwonią z rezydencji” – odpowiada żona Safera. „A ty tak po prostu tutaj przyszłaś? Nie żebym miała coś przeciwko, ale widzę, że coś z tobą jest nie tak. Opowiedz, co cię gnębi, a razem znajdziemy rozwiązanie”. „Posprzeczaliśmy się trochę z Saferem, ale nie mów mu niczego, dobrze?”.

Emir traktuje Reyhan jak służącą. Każe jej posprzątać pokój, a następnie posegregować dokumenty w gabinecie. Dziewczyna posłusznie wykonuje jego polecenia. Tymczasem Taci odwiedza Sunę w ośrodku. „W okolicy miałem pewne sprawy do załatwienia i postanowiłem cię zobaczyć” – oznajmia chłopak. „Dobrze zrobiłeś” – mówi siostra Emira. – „Tutaj mam świetną opiekę, ale mimo to człowiek chciałby zobaczyć kogoś znajomego”. „No to właśnie widzisz. Przyniosłem ci coś” – Taci z torebki wyciąga dwie książki. – „Siostra Oya powiedziała, że lubisz kryminały”.

„Bardzo lubię. A ty też lubisz?” – docieka dziewczyna. „Tak po prawdzie to ja wolę słuchać” – oznajmia Taci. – „Umówmy się więc tak, ty przeczytasz te książki i opowiesz mi o nich, kiedy następnym razem cię odwiedzę”. Suna potwierdza skinieniem głowy i uśmiecha się szeroko. Akcja wraca do rezydencji. Reyhan w szufladzie biurka znajduje zdjęcia z jej ślubu z Emirem, a także krawat, który niegdyś podarowała mężczyźnie. Pamiątki te przywołują w niej wspomnienia. Dziewczyna zamyśla się tak głęboko, że nawet nie zauważa jak jej były mąż wchodzi do gabinetu!

Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania streszczeń na inne strony! Za łamanie praw autorskich grozi odpowiedzialność karna.

16 thoughts on “Przysięga odcinek 183 i 184: Reyhan stawia się Cemre! Taci odwiedza Sunę w ośrodku! [Streszczenie + Zdjęcia]

 1. I Reyhan nie mogła być taka od początku? …
  Uniknęłaby szopki z rozwodem itd.

  + fakt, ze za każdym razem, gdy Emir podsłuchuje Reyhan i ta coś mówi, co ma dwa dna… standardowo wysłucha czegoś na swoje nerwy a drugiej części nie posłucha bo odchodzi.

  Do pewnych nawyków można się przyzwyczaić – bez zachodzenia w głowę, czy może stanie się inaczej!

  Pozdrawiam! ❤️

  PS. Chyba jakoś na dniach już powinna być akcja z matka Cemre? Dobrze myśle? Czy jeszcze coś tu się będzie ciągnąć jak flaki z olejem?

 2. do akcji z matką Cemre jeszcze daleko, najpierw Cavidan będzie kazała Reyhan zarobić na jedzenie w rezydencji, potem Reyhan znajdzie pracę, będzie sprzątaczką, Cemre ją nagra i wyśle film Emirowi, ten się zezłości, potem będzie się coś paliło w mieszkaniu w którym sprząta Reyhan i emir ją uratuje, następnie Emir pozwoli Reyhan robić co chce i ina będzie nadal pracować ale Emir pojawi się w tym mieszkaniu (bo jest ono jego kolegi, a Emir już ma podejrzenia że Rehan wzięła z nim rozwód pod przymusem) i będzie żądał prawdy (to będzie fajna scena jak Emir przyciąga Reyhan do siebie za pomocą kabla od odkurzacza), następnie pojawi się matka Cemre, potem gdzieś razem pojadą i Reyhan zostawi telefon w aucie i Emir znajdzie ten film… no i Emir dowiaduje się prawdy i ratuje Reyhan a Cemre oddaje w ręce policji 😉 to tak w skrócie

  1. Cemre to jest taka podła kreatura…
   W którym momencie Emir się skapnie, ze ten rozwód jest fikcją? Pod przymusem?
   Albo może inaczej… jak?
   Ja co prawda oglądłlam te odcinki, ale po turecku, więc pewnych rzeczy po prostu nie rozumiałam. 😀

  2. Będzie też sytuacja, że Reyhan się przestraszy że Emir się zabił na motocyklu, zacznie gadać do siebie że nie może bez niego żyć i oddychać i wtedy wejdzie do pokoju Emir który to wszystko słyszał (ale Reyhan nie będzie pewna czy słyszał czy nie). Puszczą jej hamulce, rzuci mu się na szyję i się wyściskają. Po chwili Reyhan się skapnie, że mogła się zdekonspirować i zacznie bagatelizować swój gest, ale chyba od tego momentu Emir będzie pewny że ona go kocha i nawet chyba jej to powie, i że on nie odpuści i dowie się, dlaczego wnioskowała o rozwód.

 3. Na ten trudny czas traumatycznych odcinków, kiedy biedna Reyhan zbiera ciosy z różnych stron, dla poprawienia nastroju mam propozycję obejrzenia dwóch programów. Pierwszy, to program kulinarny z marca tego roku, w którym możemy zobaczyć dwie główne pary z serialu Yemin w jakże innych okolicznościach. https://www.youtube.com/watch?v=QHfIm5mGCvw
  Niestety, wszystko po turecku, ale czasami pojawiają się tam napisy, więc przynajmniej choć trochę można się zorientować o czym rozmawiają, przepisując przeczytane słowa do translatora.
  No i druga propozycja. Materiał z 2016 roku. Jest to jakiś cykliczny program (niestety także wszystko po turecku), a ten konkretny odcinek był poświęcony sprawom kulinarnym. https://www.youtube.com/watch?v=YpBAKbk4xv0
  Pojawia się tu kilka razy 19-letnia Ozge (!!!), zaraz na początku po czołówce, i później jeszcze tak w przybliżeniu między minutami 11:20-14:07, 20:30-22:44, 23:18-26:21 i 33:50-34:57 (to tak dla ułatwienia, ale można obejrzeć całość). Młoda uśmiechnięta dietetyczka.
  Pozdrawiam i życzę miłego oglądania (a jeśli ktoś to już widział, to może sobie przypomnieć ?).

 4. Coś kojarzę, że przy kolacji, którą zorganizuje Emir dla Reyhan (jak ją uratuje z mieszkania, w którym sprzątała- gaz zacznie się ulatniać, zawiezie ją do szpitala i okaże się, że Reyhan nic nie jadła od dłuższego czasu i będzie mieć słabe wyniki krwii.) Przez jakiś czas będą w nastrojach spędzać kolację, ale po tym jak Reyhan dostanie wiadomość na telefon nagle się przestraszy i wyjdzie z pokoju. Później będzie akcja z Shuleją, zobaczy nagranie na cd na którym Emir niby kogoś postrzelił i badać po Cemre do Tarhunów usłyszy rozmowę córki z Cavidan o ich planie rozdzielenia zakochanych. Wtedy zadzwoni do Emira i będzie chciała mu wyjawić prawdę, ale potrąci ją samochód i powie tylko o płycie, że ją ma. Reszta na turecka serialomania ?

  1. Szkoda mi matki Cemre. Widziałam ten moment jak wparowała do rezydencji po ta wariatkę.

   Tez rozbrajający był moment, jak Cemre nagrała film, gry Reyhan myła okna i wieczorem na tarasie zobaczył go Emir. Ja miałam odczucie, ze on tam zaraz zacznie płakać, miał tak przekrwione oczy… a później co? Opitolił Reyhan. Standardowo!

   1. A dlaczego ją ochrzanil??? O co??? Ze pracuje ? Czy ze sprzata??czy ze u kolegi?
    A co z ta praca remontową u bogatych sponsorek??

 5. Nie wiem czy dobrze przeczytałam ale ponoć w 2 sezonie nie tylko Reyhan umrze ale też Talaz ma wykończyć Cavidan… Bez Cavidan i Reyhan to ja już nie wiem co tam się będzie dzialo…

 6. Według internetu to Sila raz ma grać nową Reyhan…. raz ma nie grać…
  Pewne na 1000% jest to, że Ozge nie wraca do serialu.
  Trwają podobno spekulacje co zrobić i rozmyślają nad:
  1. uśmierceniem
  2. wyjazdem
  3. zamianą aktorki (ale tu coś mają pod górkę)

  Według mnie to wszystko zrobili źle.
  Powinni zakończyć serial na sezonie drugim.
  Bez sensu jest wymyślanie akcji na siłę. Oglądać się tego nie da.
  Co prawda został wątek Hikmeta.

  1. Teraz to juz przepadlo. Mało to seriali pozostało niedokonczonych? Jakas akcja w ostatnim odcinku zostala pokazana i koniec wszystkiego. Nastepny

 7. Nie wierzę Emir ruszy głową czegoś zacznie się domyślać, coś wreszcie usłyszał, no no. Dajcie spokój naszej Reyhan, czepiajcie się scenarzystki z lukami w pamięci, brakiem logicznego myślenia i reżysera. Kazali dziewczynie milczeć a Emirowi krzyczeć nie na nasze nerwy. Oglądamy dla Reyhan i Emira

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *