Złoty chłopak odcinek 199 i 200: Seyran niszczy Ferita, pokazując mu, że wybrała Akina!

Odcinek 199 – streszczenie: Suna wysyła do męża SMS z informacją, że jej ciocia zachorowała, dlatego spędzi noc w domu ojca. Kaya czuje, że traci żonę, ale nic nie może zrobić, by temu zapobiec. Okkes stawia Seyran ultimatum: albo rozwiedzie się z Feritem i poślubi jego siostrzeńca, albo Orhan zginie w więzieniu. „Czy słyszysz, co mówisz?” – pyta przerażona dziewczyna. „Tak, słyszę doskonale” – odpowiada wujek Akina. „To groźba. Tak postępują bandyci. Mówisz, że zabijesz człowieka”. „To właśnie powiedziałem. Wiesz, że mogę to zrobić. Czy ktoś musi umrzeć, żebyś potraktowała moje słowa poważnie, Seyran?”.

Halis mówi córce, że w Stanach znajduje się ośrodek, który specjalizuje się w leczeniu pacjentów z jej schorzeniem. „Znowu, o nic nie pytając, postanowiłeś mnie od siebie odsunąć” – stwierdza Nukhet z oburzeniem. „Myślałem, że się ucieszysz. Wyzdrowiejesz i przez cały czas będziesz z nami”. „Przez cały czas? Tak jak w dzieciństwie? Albo tak jak wtedy, gdy zostałam matką? Ile czasu nam zostało?”. „Może jest już za późno, żeby cokolwiek naprawić. Mogę jedynie prosić o wybaczenie, że nie było mnie przy tobie. Ale przed tobą jest wiele lat. W tym domu będziesz opowiadać historie swoim wnukom. Może nawet w tym pokoju”.

„Nawet jeśli nie zgodzisz się od razu, przemyśl to” – prosi nestor. – „Jeżeli nie dla mnie, zrób to dla swojego syna. Dla dzieci mojego wnuka”. Nukhet opuszcza gabinet ojca, niczego nie mówiąc. Ferit zapoznaje się z nagraniem, na którym jego żona mówi do dziennikarzy, że nic go z nim nie łączy. Natychmiast jedzie do domu Kazima. Małżonkowie rozmawiają na zewnątrz. „Dlaczego to robisz?” – pyta złoty chłopak. – „Coś jest z tobą nie w porządku”. „Mówię ci, ale nie rozumiesz”. „Co mi mówisz? Co to znaczy, że możemy umawiać się z innymi?”.

„Nie możemy już być razem” – oświadcza Seyran. – „Istnieje tysiąc powodów. To efekt tego wszystkiego. Nie chcę cię. Gdybym tak cię pragnęła, dlaczego bym do ciebie nie przyszła? Dlaczego nie powiedziałabym prawdy? Kazałeś mi przemyśleć i podjąć decyzję. Zrobiłam to. Nie chcę cię”. „Nie, Seyran, nie wierzę ci. To nie może być prawda. Kłamiesz!”. „Nie chcesz zobaczyć prawdy, Fericie. Czy ci się to podoba, czy nie, to moje życie. I moja decyzja”. Dziewczyna odwraca się i odchodzi. Ferit nie widzi, jak po jej policzku spływa łza.

Odcinek 200 – streszczenie: Orhan po raz kolejny zostaje pobity w więzieniu. Okkes przesyła Seyran zdjęcie, na którym widać, jak nieprzytomny leży w łazience. Przerażona dziewczyna prosi siostrę o pomoc, by oderwać Ferita od siebie. „Zejście z tej ścieżki może być bardzo trudne” – stwierdza Suna. – „Zdajesz sobie z tego sprawę?”. „Rozumiem to, ale co mam zrobić? Pozwolić młodemu człowiekowi stracić ojca?”. „Co mogę zrobić? Nawet jeśli cały kraj uwierzy, że nie kochasz Ferita, on w to nie uwierzy”. „Niech uwierzy, że go zostawiłam, że go nie chcę. To wystarczy”.

Hatice odbiera telefon od Halisa. „Powiedz, czego chcesz” – mówi nestorka. „Martwię się. Usłyszałem, że jesteś chora”. „Tak, byłam chora, dlatego przyszła moja bratanica. Zaopiekowała się mną i wyzdrowiałam”. „Uwierz mi, gdyby to zależało tylko ode mnie, chętnie przyjechałbym do ciebie”. „To było w twoich rękach, panie Halisie. Tak jak zawsze. Ale tego nie zrobiłeś, nie odważyłeś się. Teraz, jeśli nie masz nic więcej do powiedzenia, rozłączę się”. „Poczekaj, nie odrzucaj mnie. Jestem bardzo zmęczony. Pozwól mi trochę odpocząć w ciszy twojego głosu. Czy po tylu latach nie potrafimy zamienić chociaż kilku słów?”.

„Spotkajmy się jutro” – proponuje Halis. – „Chodźmy na wzgórze, na którym byliśmy w Stambule”. „Po co? Czy w tym wieku weźmiesz mnie za żonę? Nadal nie zapomniałam, jak wyrzuciłeś nas za drzwi. Nie ma powodu, żebym się z tobą spotkała. Zobaczę, co otrzymasz od Najwyższego za swoje czyny”. Kobieta rozłącza się. Słowo „żona”, które powiedziała podczas rozmowy, daje Halisowi nadzieję.

Nazajutrz Pelin pakuje swoje rzeczy. Wychodzi z domu i wsiada do samochodu, w którym znajduje się Serter. „Jeśli pojedziesz teraz ze mną, zgodzisz się na życie na moich warunkach” – zaznacza mężczyzna. – „Jesteś tego pewna?”. „Jestem. Po prostu dotrzymaj obietnicy, którą mi dałeś. To wystarczy”. Suna zabiera Ferita do restauracji, w której spotkali się jej siostra i Akin. Złoty chłopak obserwuje z zewnątrz, jak jego żona doskonale czuje się w towarzystwie nowego mężczyzny. Są roześmiani i nie odrywają wzroku od siebie.

Ferit nie może znieść tego widoku. Wysiada z samochodu i rusza w stronę lokalu. Akin i Seyran właśnie wychodzą. Naraz pojawiają się fotoreporterzy. Ferit chce chwycić żonę za rękę, ale ta ignoruje go, ujmuje dłoń Akina i razem z nim odchodzi. Oczy wnuka Halisa wypełniają się łzami. Należące do Korhanów sklepy zostają ostrzelane. Kto za tym stoi? Okkes czy Nevra? Jaką obietnicę Serter złożył Pelin? Czy dziewczyna wprowadzi się do jego domu?

Wszystkie streszczenia opublikowane na tej stronie są moją własnością intelektualną. Zabrania się ich kopiowania, publikowania na innych stronach internetowych, kanałach YouTube, oraz wykorzystywania w jakikolwiek inny sposób bez mojej wyraźnej zgody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *