Dziedzictwo odc. 41, 42 i 43: Yaman dowiaduje się, że Seher odrzuciła oświadczyny! Begum znajduje portret Kiraz! [Streszczenie + Zdjęcia]

Odcinek 41: Begum próbuje dowiedzieć się, kim jest dziewczyna, którą widziała obok Aliego na wybrzeżu. Przeszukuje jego sypialnię i gabinet w domu Osmana, ale nie natrafia na żaden ślad. W końcu bierze do ręki telefon komisarza, na czym przyłapuje ją Kiraz. Begum opowiada jej, że widziała dziś Aliego w towarzystwie innej dziewczyny, i dlatego przeszukiwała jego rzeczy, chcąc dowiedzieć się czegoś o tajemniczej nieznajomej. Kiraz, co jasne, nie wyjawia jej, że to ona była tą dziewczyną. Selim odprowadza Seher do rezydencji. Prosi ją, by przemyślała jego propozycję, ponieważ w ten sposób może uratować siebie i Yusufa przed chłodnymi murami posiadłości.

Kiraz zwierza się Aliemu z tego, co powiedziała jej Begum. „Ty i ja?” – Komisarz wybałusza oczy. – „To śmieszne”. „Też byłam zaskoczona. To była moja wina. Komisarzu, proszę znaleźć rozwiązanie”. „Dlaczego ta dziewczyna rozmawia z tobą, zamiast po prostu zapytać mnie? Czyli mi nie ufa. Dobrze, zatem ja z nią porozmawiam”. „Nie, proszę tego nie robić.” – Kiraz zatrzymuje Aliego. – „Jeśli teraz z nią porozmawiasz, zrozumie, że ci powiedziałam. Musisz znaleźć inny sposób”. „W porządku, nie martw się. Przede wszystkim nie ma czego wyjaśniać. W końcu zda sobie sprawę, że nic takiego nie ma”.

Seher mówi Yusufowi, że od teraz będzie gotować w domu, dzięki czemu będą cały czas razem. Kiraz przygotowuje kolację przy świecach dla Aliego i Begum. Prawniczka nie może jednak uczestniczyć w kolacji, gdyż jeden z jej klientów został aresztowany. Gdy komisarz wraca do domu, proponuje Kiraz, by razem usiedli do stołu, skoro tak bardzo się napracowała. Ikbal i Zuhal próbują się dowiedzieć, jakiej odpowiedzi Seher udzieliła na propozycję małżeństwa. Gurbuz Soygiray, największy wróg Yamana, zostaje poinformowany, że Seher jest ukochaną Yamana. Mafioso postanawia, że teraz dziewczyna jest ich celem.

Odcinek 42: Widząc, że Yaman jest bardzo zdenerwowany na Seher, Ikbal i Zuhal są pewne, że dziewczyna przyjęła oświadczyny Selima. Kirimli postanawia, że od teraz to Ikbal będzie opiekować się Yusufem. Seher nie rozumie, co takiego zrobiła, że mężczyzna traktuje ją tak oschle. Pyta go o to, ale nie uzyskuje odpowiedzi. Ali wręcza Kiraz prezent w zamian za pomoc w rozwiązaniu sprawy – naszyjnik wykonany z kamieni onyks.

Nazajutrz Ikbal przychodzi do restauracji. Dowiaduje się od Selima, że Seher będzie teraz gotować w domu. Ciocia Yusufa udaje się po radę do food trucka Arifa. Przez całą drogę śledzili ją ludzie Gurbuza. „Jesteś jeszcze młoda, ale wydaje się, że dużo wycierpiałaś” – mówi zielarz. – „Domyślam się, że Yaman cię skrzywdził. Ale nie martw się. Kiedy zrozumie, że popełnił błąd, wszystko naprawi. Ale nigdy nie oczekuj, że przeprosi. Yaman wolałby umrzeć, aniżeli przeprosić”.

„Niczego takiego nie oczekuję” – odpowiada Seher. – „Wystarczy, że pozwoli mi zobaczyć się z Yusufem”. „Każdy doświadcza bólu na swój sposób, córko. Jeden boi się kochać, drugi uwierzyć, a ktoś jeszcze inny nie wie, jak prosić o przebaczenie. Musisz być cierpliwa”. Seher opiera podbródek na dłoni i zamyśla się głęboko. Gangsterzy cały czas ją obserwują.

Odcinek 43: Ikbal jest wściekły, ponieważ Seher odrzuciła propozycję Selima i zdecydowała się pracować z domu. „Co teraz zrobimy?” – pyta Zuhal. „Nie wiem. Na szczęście Yaman nie wie, że odrzuciła oświadczyny”. „W końcu się dowie”. „Dlatego musimy działać szybko. Spędziłaś cały dzień z Yusufem, prawda?”. „Tak, nawet go uśpiłam. Ledwo zasnął, cały czas mówił o swojej cioci”. „W tej chwili jedyną możliwością, jaką mamy, jest Yusuf. Musisz zdobyć serce chłopca, zanim Yaman dowie się, że Seher odrzuciła propozycję małżeństwa Inaczej ta dziewczyna znowu przylgnie do Yamana”.

„Chcę, żeby poszła do piekła!” – grzmi Zuhal. „Pozbędziemy się jej, nie martw się” – zapewnia Ikbal. – „Pójdzie tam, gdzie zasłużyła, i więcej nie wróci”. Do budki Arifa przyjeżdża Yaman. Seher nadal jest tu obecna. Przysiada się do jej stolika. W milczeniu jedzą kofty. Gdy kończą, mężczyzna postanawia, że razem wrócą do posiadłości. Seher wsiada do samochodu, a Arif zatrzymuje Yamana. „Dlaczego tak taktujesz tę dziewczynę?” – pyta zielarz. „Ona odejdzie, a Yusuf będzie cierpieć”. „Jesteś pewien, że tylko Yusuf?”. Na to pytanie Kirimli nie odpowiada, tylko odchodzi do samochodu, bojąc się, że mógłby zdradzić się ze swoimi uczuciami, które zwykł ukrywać pod maską wiecznego gniewu.

Gdy Yaman i Seher docierają do rezydencji, widzą czekającego przed bramą Selima. Dziewczyna wychodzi do niego. Przyjaciel przekazuje jej tygodniowe wynagrodzenie. Dziewczyna natychmiast przekazuje je Yamanowi, jako spłatę kolejnej części swojego długu. „Zbudowałeś swoje imperium z tych kawałków papieru” – mówi. – „Dzięki nim zamieniasz każdego w swojego sługę, ale ja nim nie jestem i nigdy nie będę. Nie pozwolę też, byś zrobił to z Yusufem. Pewnego dnia odejdę stąd razem z nim. Kiedy ten dzień nadejdzie, nawet ty mnie nie powstrzymasz. Własnymi rękami przekażesz mi Yusufa”.

„Zabieraj swoje pieniądze i swoje kłamstwa!” – krzyczy Yaman, rzucając kopertę z banknotami na podłogę. – „Zejdź mi z oczu!”. Seher odwraca się i wychodzi z gabinetu. Do pomieszczenia wchodzi Nedim. „Znowu ta sama historia?” – pyta pracownik. „Gorsza. Planuje zabrać Yusufa po ślubie. Trzeba ją natychmiast wyrzucić z tego domu!”. Wzburzony Kirimli udaje się do pokoju Seher. Ta stoi właśnie na balkonie i rozmawia przez telefon. „Selim, dziękuję, ale nie zmieniłam zdania” – mówi do słuchawki. – „Nie mogę wyjść za ciebie. To niemożliwe”. Yaman, słysząc to, momentalnie się uspokaja. Rezygnuje z pomysłu wyrzucenia Seher z domu.

Begum kolejny raz przeszukuje rzeczy w pokoju Aliego. Znajduje portret pamięciowy dziewczyny, która uderzyła go w głowę przed domem Osmana. Jest przekonana, że to portret ukochanej komisarza. Nie rozpoznaje w niej Kiraz. Z trudem powstrzymuje się, by nie zacząć rzucać wszystkim dokoła. Kiraz zauważa jej zdenerwowanie i pyta, co się stało. Begum mówi jej o znalezionym portrecie. Selim postanawia wyjechać. Seher, Yaman i Yusuf jadą razem na plac zabaw. Zuhal po raz kolejny dostaje ataku paniki.

Opisywane odcinki można obejrzeć w oryginalnej wersji językowej w serwisie YouTube. Początek 0:15:37 wideo „Emanet 26. Bölüm”, koniec 0:19:27 wideo „Emanet 28. Bölüm”. Odcinki z polskim lektorem dostępne na stronie vod.tvp.pl (po emisji w TV). We wpisie zamieściliśmy także odcinki z hiszpańskim dubbingiem. Oglądając na komputerze, w ustawieniach odtwarzacza YouTube można włączyć automatycznie wygenerowane napisy i ich tłumaczenie na język polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *