Dziedzictwo odc. 44 i 45: Wróg Yamana porywa Seher! Begum próbuje zmusić Aliego do małżeństwa! [Streszczenie + Zdjęcia]

Odcinek 44: Seher i Yusuf spędzają radośnie czas na placu zabaw. Yaman jest razem z nimi i obserwuje ich, trzymając się nieco na uboczu. W końcu jednak także on angażuje się we wspólną zabawę. Gdy mają już wracać do domu, Seher oznajmia, że wybierze się jeszcze na zakupy. Kirimli i Yusuf wsiadają do samochodu i wracają sami. Mafiosi podążają w ślad za dziewczyną. Ta zauważa ich, rzuca siatki z zakupami i co sił w nogach biegnie przed siebie, szukając schronienia. Akcja przeskakuje do wieczora. Begum opracowuje nowy plan. Odgrywa przed Alim scenę rozpaczy. Okłamuje komisarza, że jej mama jest chora na nowotwór, i nie zostało jej dużo czasu.

„Moja mama powiedziała mi swoje ostatnie życzenie” – mówi Begum, zanosząc się szlochem. – „Muszę je spełnić”. „Powiedz mi” – prosi komisarz. – „Zrobimy wszystko, czego ona chce”. „Chce, żebym wyszła za mąż. Chce przed śmiercią zobaczyć swoje jedyne dziecko na ślubnym kobiercu. To jej ostatnie życzenie. Od razu musimy się pobrać, Ali. Natychmiast!”. Akcja przenosi się do rezydencji. Yaman siedzi w fotelu i obraca w palcach spinkę do włosów Seher. Nagle jakiś nieznany numer dzwoni na jego telefon.

„Yaman Kirimli?” – słyszy po drugiej stronie znajomy głos. „Gurbuz Soygiray!” – od razu rozpoznaje go stryj Yusufa. – „Jesteś ostatnią osobą, której głos chcę usłyszeć. Czego chcesz?”. „Mam coś, co jak myślę, może cię zainteresować. Na pewno chcesz to zobaczyć”. „Niczego więcej nie chcę widzieć. Nie zawracaj mi głowy.” – Yaman rozłącza się. Po chwili odbiera wiadomość ze zdjęciem zakneblowanej Seher i tekstem: „Myślałem, że się pożegnasz, zanim ją zabiję. Cóż, twój wybór”.

Odcinek 45: Yaman wpada w szał. Oddzwania do Gurbuza. „Natychmiast wypuść dziewczynę!” – rozkazuje. „Jeśli chcesz jeszcze zobaczyć swoją ukochaną żywą, wycofasz się z przetargu, Kirimli” – stawia warunek bandzior. – „Inaczej umrze”. „Wycofam swoją ofertę. Przyślij mi adres. Już po nią jadę!”. „Wiem, że chcesz jak najszybciej spotkać się ze swoją dziewczyną, ale to był mój pierwszy warunek. Mam jeszcze jeden”. „Nie ma innego warunku!”. „Pamiętaj, że ceną jest jej życie. Nadszedł czas na wyrównanie starych porachunków”. „Nie przedłużaj. Mów, czego chcesz”.

„Przeprosisz mnie” – oświadcza Gurbuz. „Zabiję cię, ty psie!”. „Zapytałeś, czego chcę, a ja odpowiedziałem. Przyjdziesz i mnie przeprosisz, Kirimli. Zapukasz do moich drzwi. Masz czas do jutrzejszego południa, równo dwanaście godzin. Albo przyjdziesz i mnie przeprosisz, albo znajdziesz zwłoki dziewczyny”. Akcja przenosi się do parku, gdzie spotkali się Ali i Begum. Komisarz podaje prawniczce chusteczkę, by otarła swoje łzy. „Nie czekajmy dłużej. Weźmy ślub od razu” – mówi Begum. – „W ten sposób spełnimy ostatnie marzenie mojej mamy. To jedyne, co mogę dla niej zrobić w tej sytuacji. Jeśli coś się stanie, zanim zdążymy się pobrać…” – Nie kończy, tylko wybucha płaczem.

„Begum, nie zakładaj od razu najgorszego. Dopóki twoja mama żyje, jest nadzieja” – przekonuje komisarz. – „Najlepiej będzie, jeśli do niej pojedziemy. Złożę wniosek o wizę i dołączę do ciebie tak szybko, jak to możliwe”. „Nie możemy. Mama będzie miała podawaną chemię i nie będzie mogła się z nikim widywać. Jej odporność spadnie. Jedyne, co mogę zrobić dla mamy, to spełnić jej życzenie. Jeśli pojadę do niej jako twoja żona, uszczęśliwię ją. Po raz ostatni będzie szczęśliwa”.

Akcja przenosi się do magazynu, w którym przetrzymywana jest Seher. „Twoje życie zależy od jednego słowa. Przepraszam” – oświadcza gangster, stojąc naprzeciwko przywiązanej do krzesła Seher. – „Jeśli twój ukochany mnie przeprosi, wszystko będzie dobrze. Ale jeśli tego nie zrobi, będzie musiał przygotować twój pogrzeb. O ile uda mu się odnaleźć twoje ciało”. Gurbuz skina głową na swojego człowieka, by zerwał taśmę z ust Seher. „Nie jesteśmy kochankami” – zarzeka się dziewczyna, gdy znowu może mówić. – „Mylisz się, przysięgam”. „Żartujesz sobie? Kirimli zgodził się wycofać z przetargu po jednym słowie. I to ma znaczyć, że nie jesteście w sobie zakochani?”.

„Przysięgam, nie jesteśmy” – powtarza Seher. – „Jestem w tym domu tylko dla mojego siostrzeńca. Proszę, wypuść mnie. Mój siostrzeniec jest jeszcze bardzo mały”. „Znam Kirimliego bardzo dobrze. Nie zrezygnowałby z przetargu, nawet jeśli jego życie byłoby w niebezpieczeństwie. Ale kiedy zobaczył, że mam cię w swoich rękach, nawet nie musiałem mu tego powtarzać. Jeśli mnie przeprosi, oznacza to, że naprawdę bardzo cię kocha. W przeciwnym razie…” – Wyciąga broń i przykłada ją do głowy dziewczyny. – „Nie będę miał litości i pociągnę za spust”. Drab ponownie zakleja usta Seher taśmą.

Ikbal dowiaduje się od Yamana, że Gurbuz porwał Seher, by zmusić go do wycofania się z przetargu i złożenia przeprosin. „Ani Yusuf, ani mój brat nie mogą się o tym dowiedzieć” – zaznacza mężczyzna. – „Dopóki tego nie załatwię, zaopiekujesz się Yusufem”. Ikbal opowiada o wszystkim siostrze. Nedim i inni ludzie Yamana rozpoczynają poszukiwania. Akcja przeskakuje do następnego dnia. Yusuf wypytuje stryjka o swoją ciocię. Yaman zapewnia go, że jego ciocia niedługo wróci. Chłopiec przytula się do niego. Nedimowi udaje się ustalić miejsce przetrzymywania Seher. Razem z Yamanem jadą na miejsce. Sami.

Yaman każe Nedimowi zostać w samochodzie, a sam wchodzi do magazynu. Trzymając wyciągniętą przed siebie broń ostrożnie stawia krok za krokiem. Dociera do pomieszczenia, w którym przetrzymywana była Seher, ale teraz nie ma tu już nikogo. Jest tylko puste krzesło i rzucony obok niego sznur. W tym czasie ludzie Gurbuza transportują Seher do innej kryjówki. Ziya słyszy przypadkowo o porwaniu Seher. Jest załamany.

Begum spotyka się z przyjaciółką. Pokazuje jej bukiet kwiatów, jaki Ali do niej przysłał. „Trzymaj się mocno, bo mam dla ciebie bombową wiadomość” – oznajmia prawniczka. – „Ali i ja… bierzemy ślub!”. Czy rzeczywiście dojdzie do małżeństwa? Czy może jednak Begum srogo się zawiedzie? Czy Yamanowi uda się uratować Seher? Opisywane odcinki można obejrzeć w oryginalnej wersji językowej w serwisie YouTube. Początek 0:19:29 wideo „Emanet 28. Bölüm”, koniec 0:44:14 wideo „Emanet 29. Bölüm”. Odcinki z polskim lektorem dostępne na stronie vod.tvp.pl (po emisji w TV). Zachęcamy do zostawiania komentarzy pod wpisem.

We wpisie zamieściliśmy także odcinki z hiszpańskim dubbingiem. Oglądając na komputerze, w ustawieniach odtwarzacza YouTube można włączyć automatycznie wygenerowane napisy i ich tłumaczenie na język polski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *