Dziedzictwo: Yusuf pyta Aliego i Kiraz, czy się pobiorą! Yaman idzie na wojnę z Seher!

Odcinek 79 – streszczenie: Yusuf coraz bardziej tęskni za swoim stryjkiem. Cały czas pyta o niego. Ludzie Yamana nie odchodzą sprzed domu komisarza. Selim informuje Seher, że znalazł dla niej kilka domów do wynajęcia. Razem udają się je obejrzeć. Ikbal dzwoni do Seher. Gdy dowiaduje się, że Selim jej pomaga, od razu udaje się do szwagra. „Nie spodziewałam się, że się tak zachowa” – mówi, stojąc przed biurkiem mężczyzny. – „Nie chciałam, żeby Seher popełniła takie błędy”. „Co dokładnie powiedziała?” – pyta Yaman. „Powiedziała, że zaczyna nowe życie i że pomaga jej Selim. Kto wie, co chodzi jej po głowie. Może nawet planuje ślub, by mieć pewność utrzymania opieki nad Yusufem”.

„Wiesz, że urzędnicy w pierwszej kolejności przyznają opiekę parom małżeńskim” – dodaje kobieta, a jej szwagier gwałtownie opuszcza gabinet. Ali zabiera Yusufa na plac zabaw. Towarzyszy im Kiraz. Selim i Seher są już po oględzinach pierwszego domu, który jednak nie spełnił oczekiwań dziewczyny. „Nie bądź smutna, są jeszcze inne domy do obejrzenia” – oznajmia właściciel restauracji. – „Galip także szuka”. „Nie chodzi o dom. Yusuf wciąż pyta o swojego stryjka. Nawet dzisiaj, kiedy się obudził, od razu o niego zapytał. Nie wiem, czy nie wyrządzam mu krzywdy, oddzielając go od stryjka”.

„Nie robisz nic złego” – zapewnia Selim. – „Wypełniasz tylko decyzję urzędników. Chodź, obejrzyjmy inne domy na końcu ulicy”. W kolejnym domu, który oglądają, czeka na nich… Yaman! „Miałaś wszystko zaplanowane na ten dzień, prawda?” – pyta Kirimli, podchodząc do Seher i wbijając w nią groźny, oskarżycielski wzrok. – „Opracowałaś plan, czekałaś cierpliwie i zaatakowałaś. Zapłacisz mi za to!”. „Słuchaj, nie możesz zachowywać się jak bandyta” – ostrzega Selim, stając oko w oko ze stryjkiem Yusufa.

„Selim, możesz zaczekać na zewnątrz?” – prosi dziewczyna. Jej towarzysz odchodzi, zaciskając pięści ze złości. „Zaplanowałaś wszystko jak wąż!” – grzmi Kirimli. „Od samego początku starałam się tylko o spokój dla Yusufa”. „Powoli wstrzykiwałaś mu swoją truciznę. Zamiast być dla niego matką, stałaś się raną! Każdego dnia raniłaś go coraz bardziej, a teraz oddzieliłaś go od rodziny!”. „Nigdy nie nauczysz się ufać ludziom. Ja też dorastałam bez matki, ale na szczęście nie stałam się taka jak ty”. Yaman, gotując się z wściekłości, przez dłuższą chwilę patrzy z najbliższej odległości prosto w oczy Seher, jakby miał zaraz wybuchnąć. Powstrzymuje się jednak i odchodzi bez słowa.

W następnej scenie Yaman jest w rezydencji. Siostry obserwują z balkonu, jak płonie gniewem i wyżywa się na zasadzonych przez Seher kwiatach. Wieczorem Ali, Kiraz i Yusuf wracają do domu. Dorośli spierają się o to, czy chłopiec powinien jeść cukierki. „Weźmiecie ślub?” – pyta nieoczekiwanie Yusuf. – „Kłócicie się jak rodzice”. „W żadnym razie” – zaprzecza zawstydzona, zmieszana Kiraz. „Jesteśmy przyjaciółmi” – oznajmia Ali.

Akcja wraca do rezydencji. Ziya podchodzi do siedzącego na tarasie brata. „Dlaczego jeszcze nie śpisz?” – pyta Yaman. „Tęsknię za Yusufem. Powiedziałeś mi, że przywieziesz go do domu. Gdzie jest Yusuf?”. „Dałem ci słowo, bracie. Yusuf wróci, ale jeszcze nie teraz”. „A Seher? Ona też wróci?”. To pytanie pozostaje bez odpowiedzi. Na tarasie pojawia się Ikbal. Każe mężowi wrócić do sypialni, po czym zwraca się do szwagra zatroskanym głosem: „Nie czuje się dobrze, odkąd Yusuf odszedł. W ogóle nie śpi w nocy. Czy powinniśmy nieco zwiększyć dawkę jego lekarstw?”.

„Nie ma takiej potrzeby” – odpowiada Yaman. – „Yusuf wkrótce wróci”. „Mam nadzieję, że stanie się to jak najszybciej. Twój brat bardzo cierpi. Nie mogę znieść, kiedy jest w takim stanie”. Tymczasem Ali ogląda zdjęcia, jakie zrobił Yusufowi i Kiraz na placu zabaw. Swój wzrok skupia jednak na dziewczynie. Yaman jest w swoim gabinecie. Z zostawionego przez Seher portfela wyciąga jej dowód osobisty. Do pomieszczenia wchodzi Nedim.

„Ponieważ wytoczyła mi wojnę, słono za to zapłaci” – oświadcza Kirimli, podsuwając dokument w stronę swojego asystenta. – „Ukarz ją! Zrób wszystko, co konieczne, Nedimie!”. Opisywany odcinek można obejrzeć w oryginalnej wersji językowej w serwisie YouTube. W polu wyszukiwania należy wpisać „Emanet 54. Bölüm”. Od 0:21:15 do końca wideo. Odcinki z polskim lektorem dostępne na stronie vod.tvp.pl (po emisji w TV).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *