Elif odcinek 232: Kenan zostaje postrzelony! Aliye dowiaduje się, że Elif jest jej wnuczką! [Streszczenie + Zdjęcia]

232: Ipek idzie po lekarstwa dla matki, która jest cała roztrzęsiona po tym, jak Kenan wybiegł z bronią z domu. Nagle w rezydencji zjawia się Melih. Mężczyzna pyta o Kenana. Aliye odpowiada mu, że jej syn był tu, wziął broń i od razu pognał z nią na farmę Necdeta. Melih rusza jak rażony, by go powstrzymać. Aliye wie, że jeżeli jej syn zostanie mordercą, to jest tylko jedna osoba za to odpowiedzialna – Arzu.

Rozzłoszczona Aliye idzie do pokoju synowej. „To twoja wina!” – krzyczy, gdy tylko przekracza próg. Następnie podchodzi do łóżka, na którym leży Arzu, szarpie ją i stawia na równe nogi. Dochodzi do ostrej wymiany zdań. „Dlaczego zachowujesz się tak, jakbyś o niczym nie wiedziała?!” – pyta Arzu.

Kenan przybywa na farmę Necdeta. „Jeśli jesteś mężczyzną, pokaż się!” – krzyczy. Necdet wychodzi ze swojej posiadłości. „Najwyraźniej nie jesteś bystry. Nie wyciągasz wniosków z własnych doświadczeń” – mówi Necdet spokojnie krocząc w stronę Kenana. Emiroglu wyciąga broń, przeładowuje i wymierza ją w kierunku swojego jeszcze teścia. „Wiesz na ile lat trafisz za to do więzienia?”. „Nie obchodzi mnie to. Muszę to zrobić…”. Nagle pada strzał! Jednak to nie Kenan strzela, a sam zostaje postrzelony przez Erkuta!

„Słyszałam twoją rozmowę! Wiem, że ty to wiesz!” – mówi Arzu. „Co mam ci wyznać?!”. „Myślisz, że nie wiem, o czym mówiłaś z Melek?! A zastanawiałam się, dlaczego jesteś dla niej taka miła… Dowiedziałaś się o wszystkim i dlatego doniosłaś na mnie policji! Chciałaś się mnie pozbyć z farmy, by móc być ze swoją wnuczką!”. „To nie miało nic wspólnego z moją wnuczką. Nie waż się nawet o niej wspominać” – odpowiada Aliye. „Nie rób ze mnie głupca! Pozbyłaś się mnie z domu, by zrobić miejsce dla wnuczki, która przybyła po tylu latach… Zrobiłaś to wszystko dla Elif!”.

„Co? Elif jest moją wnuczką?!” – z trudem wydobywa z siebie Aliye. „Skończ tę grę. Słyszałam twoją rozmowę z Melek. Powiedziałaś, że będziesz ją wspierać, w końcu jest członkiem rodziny. Od kiedy to masz tak wiele uczuć?!”. Aliye omal nie omdlewa. Aż przytrzymuje się o szafkę z wrażenia. „To znaczy, że Elif jest córką Melek i Kenana” – mówi Aliye, będąc w ciężkim szoku.

„Uratowałeś mi już po raz drugi życie” – dziękuje Necdet Erkutowi. Kenan tymczasem leży na ziemi i zwija się z bólu. Ma przestrzelony bark. Nagle na farmie zjawia się Melih. Erkut natychmiastowo wycelowuje w niego broń i każe się nie zbliżać. Po chwili do Meliha dobiegają kolejni ochroniarze Necdeta i unieruchamiają go. „To ty o niczym nie wiedziałaś?!” – Arzu jest zszokowana. „A więc dlatego Aysze przyprowadziła ją do domu” – mówi Aliye. – „Moja mała dziewczynka… Elif…”. Arzu osuwa się na podłogę. Nie dowierza, że tak nieopatrznie mogła wyjawić tak wielką tajemnicę…

„Puście mnie!” – krzyczy Melih, szarpiąc się z ochroniarzami. Nacdet każe opuścić broń i puścić Meliha. Uwolniony mężczyzna podbiega do leżącego na ziemi Kenana. „Lepiej zabierz go do szpitala” – radzi Necdet. – „I nigdy więcej nie wracajcie tu!”. Melih podnosi Kenana z ziemi i pomaga mu dojść do samochodu. Aliye przychodzi do swojego pokoju. Siada na łóżku wycieńczona po ciężkich przeżyciach. „Dlaczego Melek… Dlaczego nam nie powiedziałaś? Była tutaj i nie wiedziałam, kim jest…”. Wkrótce do pokoju wchodzi Arzu. Prosi Aliye by zapomniała o wszystkim, co powiedziała. Ale ona jest jakby w innym świecie… Aliye wspomina właśnie dzień, gdy po raz pierwszy Elif pojawiła się w ich rezydencji…

Arzu wraca do swojego pokoju. Siada na łóżku i bardzo szlocha. „Jaka jestem głupia… Wykopałam swój własny grób… Wszystko zrujnowałam…”. Ipek wchodzi do pokoju matki. „Ach, tutaj jesteś…” – nagle przerywa, widząc, że matka płacze. – „Co się stało? Znowu miałaś kłótnię z Arzu?”. Aliye jednak nie odpowiada. Tylko płacze…

„Nic mi nie jest, nie martw się” – mówi Kenan do Meliha podczas podróży samochodem. „Dlaczego tam poszedłeś? Przecież wiesz, jak to niebezpieczne… I dlaczego nie powiedziałeś mi, że chcesz go zabić?!”. „W tamtym momencie o tym nie myślałem…”. Kenan prosi Meliha, by zabrał go na farmę. Melih jednak nie zgadza się i jedzie prosto do szpitala.

Na myjni Veysel próbuje przeprosić Tulay, która właśnie pakuje swoje rzeczy do walizki. „Posłuchaj mnie, to było nieporozumienie. Wiem, że jestem skończonym idiotą. Proszę… Wybacz mi. Nie opuszczaj mnie, błagam cię. Powiedz coś…”. Tulay nie odzywa się. Zabiera swoje torby i udaje się w kierunku wyjścia. „Proszę… Proszę, wybacz mi” – próbuje zatrzymać ją Veysel. Kobieta jednak nie daje się ubłagać i opuszcza myjnię… „To było tylko draśnięcie” – mówi Melih do Kenana w szpitalu. – „Nigdy nie rób czegoś takiego ponownie. Wiesz jak niebezpieczny jest Necdet. Pamiętaj, że masz córkę, która naprawdę cię kocha. Masz matkę, rodzeństwo. Gdyby coś ci się stało…”. „Zrobię wszystko, by chronić moją rodzinę” – deklaruje Kenan. „Wiem to. Ale oni przede wszystkim potrzebują ciebie”.

„Jeszcze raz udowodniłeś, jak odważny jesteś i co potrafisz” – chwali Necdet Erkuta. – „Gdybym miał syna, chciałbym by był taki, jak ty. Odważny i silny”. Kiedy nazajutrz dziewczynki szykują się do wyjścia do szkoły, Kiraz i Tugce z zaskoczeniem patrzą, jak Aliye czule żegna się z Elif. Tymczasem Melek, Zeynep i Selim spożywają herbatę. Melek ma zatroskaną minę. „Martwię się o Elif” – mówi. – „Kiedy tam byłaś razem z nią, byłam spokojna. W każdej chwili mogłam dowiedzieć się, co robi”. „Elif jest bezpieczna” – uważa Selim. – „Większość dnia spędza w szkole, gdzie poznaje nowych kolegów i koleżanki”. „Ale pod koniec dnia zawsze będzie wracała do rezydencji, gdzie jest Arzu…” – odpowiada Melek. – „Kto tam ochroni ją przed niebezpieczeństwem…?”.

„Dlaczego płaczesz?” – pyta Elif. „To z radości. Spotkałam dzisiaj osobę, której nie widziałam od lat” – odpowiada Aliye. Następnie kobieta zastanawia się, czy Kenan może wiedzieć o tym, że Elif jest jego córką. Szybko jednak uświadamia sobie, że to niemożliwe. W innym razie na pewno by jej o tym powiedział. Aliye chwyta telefon i dzwoni do syna. Połączenie odbiera Melih. „Co się stało z Kenanem?! Dlaczego nie odebrał? Chce natychmiast z nim porozmawiać!”. „Zdarzył się mały wypadek, ale z Kenanem wszystko w porządku” – odpowiada Melih. Nie może podać Kenana do telefonu, gdyż ten właśnie śpi. „Jaki wypadek?! Co ty mówisz?!” – niepokoi się Aliye.

„Kenan został postrzelony, a pocisk ranił go w ramię. Ale wszystko z nim w porządku” – wyjaśnia Melih. „Kto go postrzelił?! Czy to był ten człowiek?!”. „Tak, to sprawa Necdeta. Teraz jesteśmy w szpitalu, lekarze opatrzyli ranę, a Kenan odpoczywa…”. „W jakim szpitalu jesteście? Chce go zobaczyć!”. „Nie, nie ma takiej potrzeby. Jak tylko Kenan się obudzi, od razu wrócimy na farmę. Proszę się nie martwić”.

Zmęczony po pracy w kawiarni Murat wraca na myjnię. Siada na krześle i z ulgą przeciąga się. Nagle zauważa ojca, który jest bardzo przybity i nie wygląda dobrze… „Tato? Co się dzieje?” – pyta. „Tulay… Odeszła…” – wzdycha Veysel. „Co?! Czyli miałeś rację we wszystkim, co mówiłeś… Nie mogę w to uwierzyć…” – Murat aż łapie się za głowę. „Nie synu… To ja się pomyliłem… Jestem winny!”. Tugce przychodzi do pokoju matki. Arzu siedzi na łóżku, ciągle płacze i wygląda jak siedem nieszczęść. „Dlaczego wcale nie wychodzisz z pokoju? Dlaczego ze mną nie rozmawiasz?” – pyta dziewczynka z przejęciem. „Stało się coś złego… Jestem zrujnowana…”.

„Proszę, nie walcz z moim tatą” – mówi Tugce do matki. – „Spójrz, ja i Elif jesteśmy przyjaciółkami. Nie walczymy ze sobą. Jesteśmy jak siostry…”. Veysel mówi synowi, że Tulay znalazła i wynajęła dla nich dom, żeby mogli żyć razem w lepszym miejscu. Murat stara się namówić ojca, by spróbował przeprosić kobietę. Veysel jednak nie wierzy, że Tulay kiedykolwiek wróci do niego… „Musisz ją jak najszybciej przeprosić” – upiera się Murat. – „Ale to nie może być zwykłe przepraszam. To musi być coś niezwykłego”. Selim obiecuje Melek, że jutro zabierze do niej Elif, czym bardzo uszczęśliwia kobietę.

Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania streszczeń na inne strony! Za łamanie praw autorskich grozi odpowiedzialność karna.

19 thoughts on “Elif odcinek 232: Kenan zostaje postrzelony! Aliye dowiaduje się, że Elif jest jej wnuczką! [Streszczenie + Zdjęcia]

 1. Co się stanie z Arzu po wyjściu z więzienia? Czy Necdet będzie brał ślub z Goncą? Z jakiego powodu Melih umrze? I gdzie znajduje sie Elif w 4 sezonie że są nowe postacie i co sie stalo z rodziną emiroglu i wgl czemu nie ma tam żadnego z teraźniejszch aktorów? Wytłumaczy mi to ktoś?

  1. Julciaa pod koniec 3 sezonu miał miejsce wypadek Melek i jej nowego męża Yusufa. To znaczy pewnym osobom bardzo zależało na tym, aby ten związek się nie udał. I dlatego osoby zamieszane w to podcięły hamulce w aucie. Działo się to w dniu ślubu. Jechali z nimi Elif i Inci( wiesz kto to?). To odcinek 560. Po tym wypadku Elif trafiła do rodziny Yusuwa, Melek została bez pieniędzy, straciła pamiec- została bezdomna, zaś Inci została adoptowana przez Tulay I Veysela, którzy otworzyli własny sklep. To rodzina Yusuwa nie nawiedziła go i zleciła zabójstwo( ostatnie odcinki 3 sezonu). Natomiast pokaż koniec owego sezonu Swoim zachorował na raka mózgu i wraz z Zeynep i Aliye wyjechali na leczenie do USA. Wcześniej cała rodzina Emigrolu straciła wielki majątek przez intrygi Arzu, która wyszła za Umita. I tak wraz z innymi zniszczyli tę rodzinę.

 2. Nie swoim tylko Selima. A wracając Arzu po podpaleniu chatki na ślubie Kenana ( 360) i śmierci jego i Tugce kompletne się załamała. Trafiła do psychiatryka. Potem związała się z Umitem i zniszczyli Emigrolu, pozbawiając ich majątku( cały 3 sezon). W końcu i oni wszystko stracili- Umit miał długi. Pozbawili ich majątku, a Arzu została bezdomna i z gniewu zabiła Umita( odc. Końcowe 3 sezonu). Zabiła także Gońce, przez którą poroniła dziecko Arzu. W poprzednich sezonach Arzu zabiła także: Meliha i jego ojca( z pomocą Necdeta)

  1. A co się stanie z Ipek,Muratem,Feride ,GulnurErkutem i Necdetem i innymi dwuplanowymi postaciami? I kto to jest ta dziewczynka Inci? I co sie stało z posiadłością? Zamieszkał ktoś tam czy jak jak wyjechali do tego USA? I w jakich okolicznościach dowiedział sie Kenan że Elif to jego córka? Melek sie przyznała czy ktoś inny mu to powiedział?

   1. Ipek wyjechała chyba 230 odcinek. Że względu na prawdę, która poznała m.in. o morderstwie rodziców Melek i Elif. Zszokowana opuściła gród Emigrolu. Z Muratem i Feride do końca nie wiem ( trzeba by oglądać dokładnie wszystkie odcinki). Inci to dziecko chyba Yusufa- nie pamiętam lub adoptowane. Póki co występuje w 3 i 4 sezonie. Obejrzyj 3 sezon. Zaś całą posiadłość trafiła w ręce Arzu i jej nowego męża Umita, po tym jak Arzu zabiła Kenana i Tugce została zeswatana przez Nedceta- jej ojca. Małżeństwo postanowiło za wszelką cenę pozbyć Emigrolu majątku, dobić ich. Była to zemsta Arzu za rozwód z Kenanem i jego ponowny związek z Melek, poznanie przez niego prawdy o Elif, pozbawienie mścicieli wszystkich dóbr jakie posiadała, cierpienie, aż w końcu pomszczenie śmierci Tugce. W 360 odcinek.wraz z Erkutem podpaliła chatke, w której przebywała rodzina- Melek, Kenana, Elif,Tugce. Działo się to na ślubie Melek i Kenana. Potem okazało się, że Kenana i jego przybrania corka- Tugce spłonęli żywcem. Obejrzyj ten odcinek i 3 sezon i wówczas wszystkiego się dowiesz. Natomiast Kenan dowiedział się prawdy o Elif w ostatnich odcinkach 3 sezonu, podczas bilionowego porwania Elif. Stało się tak dzięki Serdarowi- kochankowi Arzu i biologicznemu ojcu Tugce. Był to jego ostateczny cios zadany Arzu, za jego porzucenie przez nia- wcześniej ujawnił prawdę o Tugce. Nie wiem, w których to odcinkach się działo, ale na pewno gdzieś ok. 340. Pozdrawiam

   2. Murat weźmie ślub z Feride potem z nią wyjedzie i tyle. Ipek się zdenerwuje że każdy coś przed nią ukrywa i wyjedzie do Stanów Zjednoczonych. Nie wróci. Gülnur chyba umrze. O Elif Kenanowi powiedział Serdad, gdy Elif zostanie porwana. W czasie jakiegoś porwania Elif pozna Inci. Jej rodzice nie są dla niej dobrzy. Gdy Elif opowie Melek o Inci ta zamieszka z nimi. Potem za adoptują ją Tulay i Veysel. Necdet zginie w więzieniu.

 3. W odcinku 247 Necdet zabije tzn. przetnie hamulce w samochodzie Meliha. Zginie on i jego duchowy ojciec. Tym samochodem pojedzie także Elif, która na ponad 100 odcinków zaginie i będzie nieustannie szukana. Dziewczynka straci pamięć i będzie tułać się po slumsach Stambułu. W 340 odcinek się odnajdzie. To wszystko zemsta Necteda za poznanie prawdy przez Kenana.

 4. Jakim cudem Kenan i Tugce się spalą a Melek i Elif przeżyje, no i co to za dziewczynka co uważa Selima i Zeynep za rodziców, przeleciałem odcinki 2 sezonu i nigdzie nie było że Zeynep rodzi albo jest jakiś noworodek. I czy Zeynep, Selim i Aliye potym jak wyjechali do USA powrócą pod koniec 3 sezonu powrócą ?

  1. Selim i Zeynep zajma się dziewczynką Inci z ktora sie zaprzyjaznila Elif podczas porwania , w 4 sezonie juz ich nie bedzie, bedzie tylko informacja w postaci listu od Selima do Weysela ze leczenie przebiega pomyslnie i ze niedlugo dziecko sie urodzi

 5. No wiec tak…….
  2 sezon-
  Elif zostaje porwana przez Nacgeta. Melec bardzo cierpi . W końcu Serdar chce zemścić się na Arzu …. odnajduje Elif ….Spotyka się z Kenanem i mówi mu ze Tucge jest córką jego i Arzu. Kenan nie może uwierzyć, jest w szoku…ale dalej będzie kochał Tucge jak własną córkę bo uważa że Arzu jest złą matką …..wtedy Serdar mówi mu ze Kenan ma córkę. ….na co ten drugi jest zdziwiony. …ten pierwszy mówi mu ze ma córkę z Melec……A kiedy Kenan dowiaduje się że to Elif….to jest wściekły zabiera dziewczynkę ze sobą….ma pretensje do Melec dlaczego mu nie powiedziała. …Melec mu wyjaśnia ale on nie chce słuchać. …Później Ibeck się dowiaduję no i dziewczynki ze są Siostrami z czego się bardzo cieszą. …Arzu gdy się o tym dowie to się wścieka na Serdara i chce go zabić. .Kenan się z nią Rozejdzie. ..Za jakiś czas Arzu z swoim ojcem zabije Melicha i jego ojca ….Melec odziedziczy po nim majątek. ..będzie bogata bardzo. Ale mimo tego wpadnie w załamanie. Veisel i Murat wygradną jej kawiarnie i majątek. Melec znów stanie się biedna.Malo tego Elif znów będzie porwana..Wraz z Kenanem będą jej szukać. Znajdzie się. ..Pod koniec 2 szoku będą zaręczyny Melec i Kenana. Alije się ucieszy ba rdzo. …Ibeck wejdzie do USA na studia.Matka nie będzie się jej już sprzecuwiac. Później Arzu będzie chciała się zemścić i zabić Rodzinę Emirolgu. W miedzyczasie Zeinep stanie na nogi. Podczas ślubu Melec i Kenana Arzu z Erkutem podpali hatke w lesie w której będą :Kenan, Melec, Tucge i Elif. Jak goście ich znajdą to będzie już za późno. Tucge i Kenan właśnie na nich poleci pierwszy ogień co się dostanie do środka. Umra na miejscu. Melec i Elif zaczadzone trafia do szpitala. Ale przeżyją. Kiedy Arzu uświadomi sobie ze Zabiła. Własna córkę wpadnie w depresję i trafi do psychiatryka ( to już 3 sezon)
  3sezon- Kobieta będzie w psychiatryku. Sejm codziennie będzie rozpqczal nad grobem Kenana i Tucge. Zeinep tez będzie zalamana. …Później Zeinep zajdzie e ciążę. Arzu pozna Umita a Gondza wyjdzie za Nacgeta. Jednak zostawi go dla Serdara z którym będzie w ciąży. Veisel ożenił się z Tyłu a Murat z Fardie . Będą mieć dziecko.Arzu będzie więzic Gondze a później do prowadzi do tego ze Dziewczyna poroni. A jak Arzu będzie w ciąży to Gondza zrobi to samo jej. W tym czasie Nacget trafi do więzienia i tam umrze.Arzu zabije Gondze .Trafi do aresztu ale szybko z tamtą d wyjdzie. Elif będzie 1000rzay porywana. .Później Zeinep poroni ale nie wiem dlaczego. Melec pozna Yusulfa a Elif podczas spotkania Inci która zaadoptuja Veisel z żoną. ..Gunlur zniknie z planu serialu. Selim strzeli do Arzu ale ona przeżyje. …Później znów Zeinep będzie w ciąży i wtedy juz urodzi..Będzie ślub Yusulfa z Mielec. Ale ona ma pecha i rodzina jej nowego męża przednie chamulce w samochodzie po to by zginęli . 4sezon-
  Maz Melec zginie.Melec trafi do szpitala w ciężkim stanie a Elif zostanie porwana do rodziny Yusulfa. Tam jest prawie cały 4 sezon. Arzu zabije Umita bo on popadnie w długi i staną się biedni. Alije wyjedzie wraz z Zeinep i Selimme na leczenie do USA bo Selim będzie mieć raka. (Ale to chyba pod koniec 3sezonu) Kira i sadyk ucieka bo nikogo już nie będzie w Rezydencji. ( WRACAJĄC DO 4 SEZONU) to Melec będzie mieć Amnezje i potajemnie będzie szukać Elif.Bedzie grzebać w śmietnikach. Arzu zginie .I to na razie tyle musimy poczekać do czerwca jak w Turcji skończy się 4 sezon i zobaczymy co daje czy zakończą emituje czy wymyśla coś co pewnie będzie juz nudne na 5 sezon. ….

  1. Jeśli chodzi o Yusuf’a… Yusuf krótko przed śmiercią dowie się że ma bibliotekę z kawiarnią. Będzie spadkobiercą Macide która jest jego ciocią. O ten spadek będzie się też ubiegał Tarık. Ostatecznie po ślubie Melek i Yusuf’a spowoduje wypadek samochodowy w którym zginie Yusuf a Elif zostanie porwana przez Tarik’a, będzie ją więzi z jakąś służącą. Melek będzie uważana za zmarłą wróci w 4 sezonie chora na Amnezję potajemnie będzie szukać Elif. W 700 tureckim przyjdzie do rezydencji w której chyba będzie Elif. W tej rezydencji Elif będzie jak księżniczka.

  2. Fanka
   Po pierwsze Arzu pozbawi w 3 sezonie całego majątku rodzinę Emiroglu wraz z swoim mężem Umitem ( w ten sposób będzie chciała pomścić Tugce).
   Po drugie Arzu zabije Umita w 3 sezonie za to że stracił ich cały majątek.
   Po trzecie Arzu nie zginie ponieważ pod koniec 3 sezonu straci wszystko i upozoruje własną śmierć. Zabije Gonce wrzuci ją do auto i będzie potem że to ona zginęła. Potym Arzu zniknie z serialu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *