Zakazany owoc odc. 249: Wieczór panieński Yildiz! Halit cofa uprawnienia Kerima!

Odcinek 249 – streszczenie: Mert informuje Kerima, że złożył w banku wniosek o kredyt w imieniu firmy. Wkrótce panowie dowiadują się, że Halit cofnął Kerimowi uprawnienia do podpisywania ważnych dokumentów. Dyrektor udaje się do gabinetu szefa i wprost pyta go o powody takiej decyzji. „Kerimie, planuję restrukturyzację firmy” – odpowiada Halit. – „Dlatego zachodzą zmiany. Cofnięcie pełnomocnictwa jest tylko tymczasowe”. „Cieszę się. Myślałem, że jest jakiś problem”. „Myślałeś, że popełniłeś błąd?”. „Nie. Nie mam wątpliwości co do swojej pracy, ale czasami zdarzają się nieporozumienia, prawda?”. „Ciebie to nie dotyczy. Kerimie, będziesz na ślubie, tak?”.

„Tak, będę” – potwierdza dyrektor i wychodzi. Tymczasem Ender, Caner i Emir przyjeżdżają do rezydencji. Pokazują Yildiz telefon ze zdjęciami, który zabrali rzekomemu fotografowi Sahiki. „Zniszczę tę wiedźmę!” – mówi zdeterminowana Yildiz. „Poczekaj, teraz musisz być spokojna” – mówi uspokajającym tonem Ender. – „Zbliża się ślub. Kłótnia z Sahiką mogłaby wpędzić cię w kłopoty. Zajmiemy się nią powoli i potajemnie. Musisz zaprosić ją na wieczór panieński. Mam pewien pomysł”.

Asuman ostrzega córkę, że Halit może mieć kochankę. Sahika wchodzi do gabinetu Halita i mówi mu, że wybrała już suknię ślubną. „Założysz suknię ślubną?” – Mężczyzna jest wyraźnie zdziwiony. „A ty nie będziesz miał na sobie garnituru? Nasze cele są jasne. Ty chcesz zemsty na Yildiz, a ja…”. „Ty wychodzisz za mnie z tego samego powodu”. „Moim problemem nie jest tylko Yildiz. Chcę też zobaczyć, jak zareaguje Ender. Poświęciły swoje życia, aby moje było gorzkie, odkąd tu przybyłam. Obie na to zasłużyły, prawda?”.

„Ender nie obchodzi to, że za mnie wyjdziesz” – uważa Halit. „To ty tak myślisz” – odpowiada kobieta. „Sahiko, po ślubie natychmiast oddasz mi zdjęcia, a ja złożę wniosek o przyznanie opieki”. „Oczywiście, tak jak się umówiliśmy. Będę dobrą mamą dla Halitcana. Tak przy okazji, Yildiz zaprosiła mnie na wieczór panieński”. „Chyba nie zamierzasz pójść?”. „Pójdę. W rzeczywistości to Yildiz będzie na moim wieczorze panieńskim”.

Gdy wieczorem Sahika udaje się na wieczór panieński, dzwoni do Nihal, którą chce połączyć ze swoim bratem, i zaprasza ją do domu Kayi. Tymczasem Halit spotyka się w restauracji ze swoim starym przyjacielem Enisem. Wyznaje mu, że wcale nie zamierza ożenić się z Yildiz. „Yildiz popełniła wielki błąd, zawstydziła mnie” – oznajmia Argun. „Zdradziła cię?” – domyśla się przyjaciel. „Tak, i dlatego chcę dać jej lekcję. Mówię ci to, żebyś jutro nie był zaskoczony. Tylko ty i Metin wiecie”. „Jaki masz plan na jutro?”. „Yildiz usiądzie przy ślubnym stole, myśląc, że zostaniemy małżeństwem. Wtedy pojawi się Sahika”.

„Halicie, jesteś pewien? Czy to nie przesada?” – pyta Enis. „Jest więcej. Główną niespodziankę zostawiam na koniec”. Akcja przenosi się do rezydencji, gdzie trwa wieczór panieński. Sahika rozmawia z bratem przez telefon. Często wymienia imię Nihal, upewniając się, że Ender ją słyszy. Robi to po to, by zdenerwować rywalkę. Ta sztuka jej się udaje. Asuman wręcza córce drogą bransoletkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *