Dziedzictwo odc. 62 i 63: Yusuf trafia do domu dziecka! Yaman szuka osoby, która złożyła skargę!

Odcinek 62 – streszczenie: Nawet moc Yamana nie wystarcza, by zatrzymać działania urzędników, i jest on zmuszony zostawić bratanka w domu dziecka. Natychmiast jednak zbiera swoich prawników i każe im zrobić wszystko, co w ich mocy, by Yusuf jak najszybciej wrócił do domu. Seher jest w szoku, gdy dowiaduje się, że Ziya i Yaman spędzili część swojego życia w domu dziecka. Ziya bardzo przeżywa obecną sytuację. Jego stan psychiczny ulega znacznemu pogorszeniu. Yusuf już pierwszego dnia w nowym miejscu napotyka liczne trudności, ale wiara, że stryjek przyjedzie po niego, dodaje mu sił.

Ali i Kiraz opłakują śmierć Osmana. Oboje wspierają się w trudnych chwilach. Nedim informuje Yamana, że prawnicy wystosowali skargi do odpowiednich instytucji, jednak nie jest możliwe, by Yusuf wrócił na noc do domu. Kirimli jest wściekły. Yusuf cały czas stoi przy oknie i wygląda na podwórko, czekając na przybycie stryjka. W rączce ściska chustę swojej cioci, którą zabrał, by czuć jej obecność. Seher zamawia taksówkę i przyjeżdża przed ośrodek opiekuńczy. Po chwili zjawia się tu także Yaman. Oboje patrzą w rozświetlone okna pokoju. W końcu światło gaśnie.

„Śpij, mój jedyny” – mówi Seher. – „Jesteśmy obok ciebie. Nie bój się. Yusuf… Yusuf jest tak wrażliwym dzieckiem. Dzisiejsza noc będzie dla niego bardzo trudna”. „Pierwsza noc jest zawsze najtrudniejsza” – stwierdza Yaman, pamiętając dokładnie swoją pierwszą noc spędzoną w domu dziecka. – „Yusuf wróci do rezydencji. Najszybciej, jak to możliwe”. Mężczyzna odbiera telefon od Nedima. „Mam złe wieści” – oznajmia asystent. – „Będzie trudniej niż myśleliśmy. Jeśli dochodzenie zakończy się dla nas negatywnie, możemy nigdy nie odzyskać Yusufa”. „Dlaczego miałoby zakończyć się negatywnie? W czym jest problem?”. „Yusuf nie został zabrany przypadkowo. Ktoś złożył skargę, że warunki w rezydencji nie są odpowiednie dla Yusufa”.

Odcinek 63 – streszczenie: Yaman jest wściekły, gdy dowiaduje się, że Yusuf został zabrany do domu dziecka, ponieważ ktoś doniósł, że chłopiec mieszka w złych warunkach. Nakazuje Nedimowi ustalić, kim jest ta osoba. Begum i Sultan – siostra Osmana – przyjeżdżają do domu komisarza. Ciotka od samego początku jest negatywnie nastawiona do Kiraz, o co zadbała Begum, opowiadając jej o dziewczynie same najgorsze rzeczy. Siostry dowiadują się o działaniach podjętych przez Yamana. „Co teraz zrobimy?” – pyta zaniepokojona Zuhal. – „Jeśli Yaman dowie się, że to my złożyłyśmy skargę, będziemy skończone”.

„Podjęłam środki ostrożności” – oznajmia Ikbal. – „Ostrzegłam tego mężczyznę. Dałam mu bardzo dużo pieniędzy. To niemożliwe, by Yaman się dowiedział. Ale oczywiście poczynię teraz także inne kroki. Znajdziemy kogoś, kto przyciągnie uwagę Yamana”. „Kogo masz na myśli?”. „Kogoś, kogo od razu zacznie podejrzewać”. Yusuf w nocy zmoczył się w spodnie. Inni wychowankowie śmieją się z niego. Seher i Yaman chcą spotkać się z Yusufem, ale spotykają się z odmową. Dopóki trwa dochodzenie, żadne wizyty nie są możliwe. Gdy Yusuf widzi ich przez okno, krzyczy i błaga, by go nie zostawiali. Opiekunka zasłania okno, brutalnie oddzielając malca od najbliższych.

Ikbal przychodzi do restauracji. Rozmawia z Selimem. „Jest coś, o czym muszę z tobą porozmawiać” – oznajmia kobieta – „ale musisz mi obiecać, że zostanie to między nami. Mogę ci zaufać?”. „Oczywiście, nie martw się”. „W posiadłości dzieją się złe rzeczy. Powiedziałam ci już, że Yusuf został zabrany do domu dziecka. Ale co najgorsze, dowiedzieliśmy się, że został zabrany z powodu skargi. Ktoś złożył skargę, że Yusuf nie ma w rezydencji należytej opieki”. „Kto mógł zrobić coś takiego?”. „Jeszcze nie wiemy, ale Yaman szuka tej osoby. I prędzej czy później ją znajdzie”.

„Nie zrozum mnie źle, Selimie, ale…” – kontynuuje Ikbal. – „Przez lata prowadziliśmy zamknięte życie. To się zmieniło kilka miesięcy temu. Mam nadzieję, że rozumiesz, w jakim kierunku zmierzają podejrzenia Yamana”. „Podejrzewa Seher?” – pyta mężczyzna ze zdumieniem i oburzeniem jednocześnie. – „Czy coś jej zrobił?”. „Poczekaj, spokojnie. Nie powiedziałam tego. Po prostu… Zaopiekuj się Seher. Oprócz ciebie, nie ma nikogo. Nie zostawiaj jej samej. Yaman jest bardzo nieprzewidywalny. Wiesz, co się dzieje, kiedy jest zły”.

Psycholożka przeprowadza wywiad z Yusufem. Chłopiec wyjawia, że w rezydencji miał miejsce pożar, z którego uratował go stryjek. Nie zdaje sobie sprawy, że taka informacja może negatywnie wpłynąć na jego powrót do domu. Ikbal wraca do rezydencji. Dołącza do siedzącej na kanapie siostry. „O czym rozmawiałaś z Selimem?” – docieka Zuhal. „Selim połknął przynętę. Nawet jeśli śmierć zajrzy mu do oczu, nie zostawi Seher. Dzieciak jest w niej po uszy zakochany. Teraz musimy się upewnić, że Yaman zacznie go podejrzewać”.

Begum mówi Sultan, że to Kiraz jest odpowiedzialna za śmierć Osmana. Ikbal i Zuhal prowadzą głośną rozmowę przy Yamanie, w której sugerują, że to Selim może stać za zgłoszeniem do opieki społecznej. Seher bardzo przeżywa rozstanie z Yusufem. Tuli do piersi jego koszulkę i płacze. Opisywane odcinki można obejrzeć w oryginalnej wersji językowej w serwisie YouTube. Początek 0:12:17 wideo „Emanet 41. Bölüm”, koniec 0:41:40 wideo „Emanet 42. Bölüm”. Odcinki z polskim lektorem dostępne na stronie vod.tvp.pl (po emisji w TV).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *