Zakazany owoc odcinek 311: Yildiz próbuje odzyskać naszyjnik! Wpada w kolejne kłopoty!

Odcinek 311 – streszczenie: Yildiz jest zdesperowana, ponieważ nie ma wystarczająco dużo pieniędzy, aby odkupić zgubiony naszyjnik, i prosi Zehrę o pomoc. Ta zgadza się udzielić pożyczki, ale tylko częściowej. Tymczasem Sahika rozmawia ze swoją prawniczką. „Dołączyłaś zdjęcia do akt?” – pyta. „Oczywiście” – potwierdza adwokatka. „A skargę na umowę, którą podpisałam?”. „Także”. „Czy dostanę zatem połowę jego majątku?”. „Jeśli pani Ender powie, że była w związku z Hasanem Alim, nasza praca będzie znacznie łatwiejsza”. „Powie to, złoży zeznania. A kiedy Hasan Ali się o tym dowie?”. „Prawdopodobnie do wieczora otrzyma informację”.

„Dzisiaj więc rozpęta się piekło” – stwierdza Sahika z malującym się na twarzy podekscytowaniem. Cagatay odkrywa, że jego ojciec po raz kolejny odważył się ingerować w sprzedaż jego firmy, i teraz jest na niego naprawdę zły. Postanawia dać mu nauczkę. Yildiz i jej mama zastanawiają się, w jaki sposób zdobyć brakującą kwotę. Wpadają na pomysł, by sprzedać należącą do Feride wazę. Z pieniędzmi i wazą przychodzą do sklepu jubilerskiego. Złotnik informuje je jednak, że sprzedał już naszyjnik za dwukrotnie wyższą kwotę.

„Dlaczego to zrobiłeś?” – pyta oburzona Asuman. – „Powiedziałyśmy ci, że wrócimy po naszyjnik. Wstydź się!”. „Nie mogłem dotrzymać obietnicy. Nie chciałyście, żebym zadzwonił do pani Feride”. „Co teraz zrobimy?” – pyta przerażona Yildiz. „Nabywca naszyjnika przeprowadzi jutro aukcję. Jeśli jesteście zainteresowane, weźcie w niej udział”. Samochód Zehry zostaje odholowany przez straż miejską za parkowanie w niedozwolonym miejscu.

Akcja przenosi się do firmy. Ender rozmawia z Hasanem. „Naprawdę zraniłem Cagataya” – mówi z przejęciem w głosie mężczyzna. „Zrobiłeś błąd, ponieważ nie zwróciłeś się z tym do mnie” – przekonuje siostra Canera. „Przyszedłem do ciebie, kiedy miałem problem z Sahiką. Nie mogę za każdym razem przychodzić do ciebie, kiedy mam problemy”. „Dlaczego nie? Gdybyś przyszedł do mnie na początku, to by się nie stało”. „Jesteś w tym aż taka dobra?”. „Powiedzmy, że mam doświadczenie. Potrzebujesz mnie teraz, mogę to naprawić”. „W jaki sposób?”. „Wieczorem pójdziemy razem do Cagataya. Porozmawiam z nim. Powiem, że to był mój pomysł, przekonam go. W razie potrzeby Yildiz nam pomoże”.

Yildiz i Asuman wracają do domu bez naszyjnika. Dodatkowo Yildiz upuszcza drogocenną wazę Feride, która rozbija się na dziesiątki odłamków. Dziewczyna wzywa Aysel i każe jej skleić wazę. Akcja przeskakuje do wieczora. „Sahiko, wychodzę” – informuje lokatorkę Ender. – „Jadę z Hasanem Alim do Cagataya”. „Znowu? Widzę, że staliście się prawdziwą parą. Robisz to wszystko dla mnie?”. „Zgadza się”. „Dobrze, cieszę się. Pomaga mi to, kiedy jesteście razem. Im więcej ludzi uwierzy, że jesteście parą, tym lepiej dla mnie”.

„Zrobię, co w mojej mocy, możesz być pewna” – mówi Ender. – „Przy okazji, Hasan Ali jeszcze nic nie wie?”. „Nie. Chcę, żeby wieczorem dowiedział się wszystkiego. Gdyby dowiedział się o tym w firmie, zrobiłby scenę”. „Wiesz, że wpadnie w szał?”. „Wiem i jestem na to gotowa”. Akcja przenosi się do domu Hasana, gdzie właśnie przyjechał adwokat mężczyzny. „Nastąpił zwrot w sprawie rozwodowej” – oznajmia prawnik. – „Sahika twierdzi, że została zmuszona do podpisania umowy rozwodowej i że była maltretowana w trakcie małżeństwa z tobą. Powiedziała jeszcze, że ją zdradziłeś”.

„Ta kobieta nie jest normalna” – stwierdza Hasan Ali. – „To nie było prawdziwe małżeństwo”. „Ma dowody i anonimowego świadka”. „Jakie dowody? Jakiego świadka?”. „To nie wszystko, jest jeszcze coś. Sahika chce połowę twojego majątku”. „Co?! Co z niej za żmija! Co mam teraz zrobić? Pójść do Cagataya czy walczyć z nią?”. „To zajmie zbyt dużo czasu. Spróbuję dowiedzieć się, kim jest jej świadek, ale nie mamy dużo czasu. Zachowaj spokój. Nie możesz się z nią teraz wdawać w kłótnię. Może to wykorzystać w sądzie”. „Jestem naprawdę zły. Czy musiałem się tego dowiedzieć akurat dziś wieczorem? Idę teraz do Cagataya, porozmawiam z nim”.

Feride inscenizuje zdarzenie, by pokazać przed Feride, że to niania Halitcana stłukła jej pamiątkowy wazon. Ta sztuka jej się udaje. Tymczasem Hasan Ali i Ender są w drodze do domu Cagataya. „Co z niej za kobieta? Co teraz planuje?” – pyta mężczyzna. – „Podobno ma jakiegoś anonimowego świadka”. „Nie jestem zaskoczona. Nie byłaby sobą, gdyby czegoś nie zrobiła”. „Gdybym wiedział, że zażąda połowy mojego majątku, nigdy bym się z nią nie rozwiódł”. „Wolałbyś umrzeć?”. „Spójrz na tego węża. Chce połowy wszystkiego, co posiadam. Byłoby lepiej, gdybyśmy się nie rozwodzili. Jakoś bym z nią wytrzymał”.

„Wszystko jest na swoim miejscu” – mówi Ender spokojnym tonem. – „Najpierw załatwimy sprawę z Cagatayem”. „Czy masz już jakiś plan?”. „Powiedziałam ci, że zawsze będę przy tobie”. „Posłuchaj, jeśli uratujesz mnie przed tym bolesnym rozwodem, możesz zażądać ode mnie, czego tylko zechcesz”. „Mam pewien pomysł, ale to dobra rzecz. Pozbędziemy się Sahiki, a potem omówimy resztę”. W następnej scenie Ender i Hasan Ali są już na miejscu. Kobiecie udaje się pogodzić ojca i syna.

Akcja przeskakuje do następnego dnia. Sahika i Ender są gotowe do wyjścia. „Hasan Ali będzie w szoku, kiedy zda sobie sprawę, że to ja jestem tym tajemniczym świadkiem” – stwierdza siostra Canera. „Po wszystkim udamy się na zasłużony odpoczynek” – oznajmia Sahika. „Ale nie razem”. „Nie, kochana, osobno. Kupię sobie jacht, już złożyłam zamówienie”. „Naprawdę? W takim razie możesz też mnie zaprosić. Najlepszą łodzią jest łódź twojego przyjaciela. Zrobimy to, gdy dostaniemy nasze pieniądze”.

Nim wychodzi, Ender zatrzymuje się przed lustrem. Uśmiecha się cwaniacko, jakby miała w zanadrzu coś, co zaskoczy wszystkich. Tymczasem Asuman i Yildiz biorą udział w licytacji. Nie znając zasad, nabywają obraz za abstrakcyjnie wysoką cenę, na co oczywiście ich nie stać. Po czyjej stronie Ender stanie podczas rozprawy rozwodowej? Opisywany odcinek można obejrzeć w oryginalnej wersji językowej w serwisie YouTube. W polu wyszukiwania należy wpisać: „Yasak Elma 106. Bölüm”. Początek 1:05:44, koniec 1:47:38. Odcinki z polskim lektorem dostępne na stronie vod.tvp.pl (po emisji w TV).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *