Dziedzictwo odcinek 126: Seher przekonuje świadka do mówienia! Yaman zostaje zaatakowany w więzieniu!

Odcinek 126 – streszczenie: Nedim próbuje wyciągnąć od ochroniarza magazynu, kto go przekupił, ale mężczyzna konsekwentnie milczy, nawet gdy jego żona ma przystawiony pistolet do głowy. Akcja przeskakuje do następnego dnia. Seher zasnęła przy biurku w gabinecie Yamana, rozmyślając o mężczyźnie. Wybudza ją dzwonek telefonu. Odbiera szybko, myśląc, że może to być coś związanego z Yamanem. Po drugiej stronie słyszy jednak głos Selima: „Słyszałem, co się stało, więc zadzwoniłem. Nie znam szczegółów, ale…”. „Zastawili na niego pułapkę, to wszystko”.

„To i tak wcześniej czy później by się stało, wiesz o tym” – stwierdza Selim. – „Świat tego człowieka jest mroczny. To w sumie dobre zakończenie dla niego”. „Nic nie wiesz, Selimie. Wcale go nie znasz” – odpowiada z naciskiem Seher. – „Muszę kończyć, Yusuf mnie woła. Do usłyszenia.” – Rozłącza się, choć Yusuf wcale jej nie wołał. Po prostu nie chce rozmawiać z Selimem. Gdy schodzi na dół, słyszy rozmawiających w salonie Nedima i Ikbal.

„Zaoferowaliśmy mu miliony” – oznajmia asystent Yamana. – „Posunęliśmy się także do przemocy, ale najwyraźniej ktoś musiał go bardzo przestraszyć. Nie boi się nawet śmierci. Nie wiem, jak możemy go przekonać”. „Co więc zrobimy, Nedimie?”. „Musimy się przygotować na najgorsze…”. Seher, słysząc te słowa, wychodzi wstrząśnięta na zewnątrz. Gdy z posiadłości wychodzi także Nedim, zwraca się do niego: „Czy pozwolisz mi się spotkać z tym człowiekiem o imieniu Sedat?”. „Nie sądzę, aby to pomogło”. „Powinniśmy spróbować, nic przecież nie stracimy”. „Nie jestem do tego przekonany, ale w porządku”.

W następnej scenie Seher jest już w domu Sedata. Odwołując się do Yusufa, udaje jej się przekonać żonę mężczyzny do wyznania prawdy. „Mój syn Halit… Mój jedyny syn!” – mówi kobieta, zanosząc się płaczem. – „Porwali mojego syna Halita…”. „Kto porwał waszego syna?” – pyta Seher z troską w głosie. „Mów, Sedacie!” – rozkazuje Nedim. – „Czy bracia Camgoz za tym stoją?”. „Mój syn studiuje w Ankarze” – odpowiada ochroniarz magazynu. – „Powiedzieli, że zatrzymają go do czasu otrzymania wyroku przez pana Yamana. Powiedzieli, że jeśli pisnę choć słowo, zabiją go”.

Kiraz odzyskuje dawną formę w gotowaniu, ale jej poprzednie niepowodzenia sprawiły, że restauracja jest pusta. Z pomocą przychodzi komisarz, który zaprasza swoich kolegów z pracy do lokalu. Wszyscy ze smakiem zjadają przygotowane dania. Nieoczekiwanie w restauracji pojawia się Melisa – dziewczyna, z którą Ibrahim korespondował na portalu randkowym. Natychmiast rozpoznaje Aliego i wiesza mu się na szyi. Mężczyzna jest kompletnie zdezorientowany.

Begum wręcza Sultan złotą bransoletkę. Wydaje się, że udało jej się w ten sposób udobruchać nestorkę. Nedim angażuje obecnych w Ankarze ludzi Yamana, by odnaleźli syna Sedata i uwolnili go. Seher zostaje z pogrążonym w rozpaczy małżeństwem. „U Halita zdiagnozowano białaczkę, gdy był jeszcze dzieckiem” – opowiada Sedat. – „Przeszedł wiele zabiegów, wiele wycierpiał, ale cudem utrzymał się przy życiu. Potem dorósł i stał się silny. Ciężko pracował i dostał się na wydział medycyny. Jeśli mój Halit doszedł tak daleko, to tylko dzięki panu Yamanowi. Odkąd zacząłem dla niego pracować, jest nam lepiej”.

„Zwłaszcza, gdy pan Yaman dowiedział się, że Halit wybiera się na studia medyczne, zrobił dla niego wszystko” – kontynuuje mężczyzna. – „Kiedy myślałem, jak mu się odwdzięczyć, spadł nam na głowę ten kłopot. Zawsze nas chronił, opiekował się nami. Zobowiązał się nawet do zapłaty za całoroczne kontrole Halita. To bardzo trudne, kiedy grożą ci dzieckiem. Jak teraz spojrzę panu Yamanowi w oczy?”. Do domu wraca Nedim. „Mam dobrą wiadomość” – oznajmia z uśmiechem na twarzy. – „Nasi ludzie znaleźli Halita”.

Akcja przenosi się do więzienia. Yaman wchodzi do łazienki, by zmierzyć się z liderem celi w pojedynku na pięści. Nieoczekiwanie inny osadzony, którego wcześniej chronił, wbija mu nóż w plecy! Odcinki serialu Dziedzictwo dostępne są z polskim lektorem na stronie vod.tvp.pl (po emisji w TV).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *