Dziedzictwo odcinek 236 i 237: Yaman prosi Seher, by została jego prawdziwą żoną! Neslihan znowu daje oszukać się Borze!

Odcinek 236 – streszczenie: Ikbal ponownie wysyła Seher do apteki. Po raz kolejny próba zaaranżowania wypadku kończy się fiaskiem, tym razem z powodu awarii samochodu opłaconego zbira. W tym czasie Zuhal, zmuszona do prania bielizny Melahat i innych więźniarek, rozpacza nad swoim losem. Znajdując się na skraju załamania, zaczyna uderzać głową w metalową szafkę. Strażniczka zabiera ją do ambulatorium. Seher piecze dla Yamana ciasto. Następnie wyznaje mu, że zgubiła obrączkę. Gdy wieczorem Neslihan idzie wyrzucić śmieci, obok niej pojawia się Bora.

„Dlaczego nie odbierasz telefonu? Czy coś się stało?” – pyta chłopak. Neslihan chce odejść, ignorując go, ale on jej na to nie pozwala. – „Nawet nie patrzysz na moją twarz! Co ci zrobiłem? Jeśli jest jakiś problem, porozmawiajmy, proszę”. „Okazuje się, że nie miałeś żadnego wypadku! Samochód, którym podobno jechałeś, jest jak nowy. Firat powiedział mi wszystko. Oszukałeś mnie!”. „Rozumiem. Bardzo wierzysz temu policjantowi, ale mnie w ogóle. W porządku, zobacz więc.” – Bora wyciąga telefon. Nawiązuje wideorozmowę z mechanikiem. Prosi, by pokazał jego rozbity samochód, następnie obraca ekran w stronę Neslihan.

„Nie mam tylko jednego samochodu, Neslihan” – oznajmia Bora. – „Zastanów się dobrze, zanim osądzisz mnie następnym razem. Fakt, że uwierzyłaś temu policjantowi, a nie mnie, bardzo mnie zranił. Nadal nie rozumiesz? Ten facet próbuje nas rozdzielić”. „Tak mi przykro, Bora” – w głosie Neslihan słychać ogromne poczucie winy. – „Przez chwilę myślałam, że wszystko między nami jest kłamstwem, i bardzo się zdenerwowałam. Chyba nie potrafię racjonalnie myśleć. Możesz mi wybaczyć?”. „Wiesz, że nie mogę znieść widoku twojego smutku. Oczywiście, że ci wybaczam. Ale od teraz ufaj mi, dobrze?”.

„To się nigdy więcej nie powtórzy, obiecuję” – zapewnia Neslihan. – „Bardzo chciałabym zostać i dłużej z tobą porozmawiać, ale muszę wracać do domu, inaczej ciocia nabierze podejrzeń”. „Dobrze, idź. Nie chcę, żebyś miała przeze mnie problemy. Nie mogę się doczekać naszego kolejnego spotkania. Nie każ mi czekać zbyt długo”. Neslihan odchodzi, szeroko się uśmiechając. Okazuje się, że Bora usłyszał jej rozmowę z policjantem, i przygotował intrygę z mechanikiem, by znowu przekonać dziewczynę do siebie. Yaman jest coraz bardziej otwarty w wyrażaniu swoich uczuć. Pisze kolejne listy miłosne do Seher i ukrywa je w różnych miejscach.

Odcinek 237 – streszczenie: Yaman przygotowuje dla Seher wyjątkową niespodziankę. W blasku ustawionych na ziemi świec, pod nocnym, rozgwieżdżonym niebem oświadcza się Seher. Chce, by została jego prawdziwą żoną. Dziewczyna nie musi zastanawiać się nad odpowiedzią. Wzruszona zgadza się. Ikbal ogląda tę romantyczną scenę z tarasu. Kipi z wściekłości. „Jutro rano obudzimy się jako prawdziwe małżeństwo. Nie tylko na papierze” – mówi Yaman, gdy wraz z żoną idą spać. – „Pozostała tylko jedna rzecz. Miesiąc miodowy. Stanie się to jutro, w naszym pokoju”.

Seher upuszcza pudełeczko z obrączką, które trzymała w ręku. Podnosi je szybko, życzy mężowi dobrej nocy i kładzie się do łóżka. Przytula głowę do poduszki, ale zaśnięcie po takich emocjach nie będzie proste. Nazajutrz Seher wymyka się z pokoju, gdy jej mąż jeszcze śpi, a przynajmniej ona tak myśli. Jest podekscytowana. Nadal do niej nie dociera, że ich małżeństwo stało się prawdziwe. W kuchni rozmarzona Neslihan opowiada cioci o romantycznym wieczorze, jaki Yaman przygotował dla swojej żony.

„Mam nadzieję, że Bóg ciebie też obdarzy takim szczęściem” – mówi Adalet. – „Znajdziesz kogoś, kogo pokochasz, i kto pokocha ciebie. Chcę, żeby cię to spotkało”. Gdy kobieta wychodzi, Neslihan mówi do siebie: „Ach, kochana ciociu… Nie mogę ci tego powiedzieć, ale już kogoś takiego znalazłam”. Jak nietrudno odgadnąć, dziewczyna nie ma na myśli Firata. Na chwilę wyciąga z kieszeni pierścionek, który dostała od Bory, i dodaje: „Będę się modlić do Boga, aby te dni wkrótce nadeszły. Będziemy szczęśliwi, jak Seher i pan Yaman”.

Firat, Ibrahim i Ali nie potrafią zorganizować wspólnego życia w jednym domu. Sultan postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Neslihan na prośbę Yamana zmienia pościel w sypialni. Akcja przenosi się do więzienia. Jedna z osadzonych przyznaje się Melahat do pomocy, jakiej udzieliła Zuhal. Liderka jest wściekła jak nigdy wcześniej. Gdy Zuhal wróci z ambulatorium, nie czeka ją nic dobrego… Odcinki serialu Dziedzictwo dostępne są z polskim lektorem na stronie vod.tvp.pl (po emisji w TV).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *