Dziedzictwo odcinek 249 i 250: Seher odzyskuje władzę w nogach! Yaman każe Nedimowi zbadać przeszłość fizjoterapeutki!

Odcinek 249 – streszczenie: Kara udziela Ibrahimowi wskazówek na temat gotowania. Ikbal naciska na Belgin, żeby jak najszybciej podała Seher zastrzyk, który ją całkowicie sparaliżuje. Rehabilitantka chce to zrobić, gdy dziewczyna zaśnie, by z niczego nie zdała sobie sprawy. Neslihan pomaga Firatowi w porządkach. Przypadkowo znajduje wiele zdjęć z młodości policjanta, z których celowo została usunięta jakaś osoba. „Myślę, że niechcący przywołałam w tobie złe wspomnienia” – mówi dziewczyna, gdy jej towarzysz nagle zamilkł. – „Przepraszam. Jeśli będziesz chciał porozmawiać, wysłucham cię”.

„Zapytałaś mnie kiedyś, dlaczego zdecydowałem się zostać policjantem” – przypomina Firat. – „Odpowiedziałem ci, że z powodu złego człowieka. Tym złym człowiekiem był mój ojciec”. „Więc te podarte zdjęcia… Myślałam, że twój tata nie żyje”. „Być może dla innych wciąż jest żywy, ale dla mnie jest martwy. Zamiast pamiętać ojca zamieszanego w przestępstwa, lepiej uznać go za zmarłego. Dobrze wspominasz swojego tatę, a mnie wspomnienia o moim ojcu sprawiają jedynie ból”. „Choć na różne sposoby, oboje straciliśmy naszych bohaterów. Nie jesteś więc sam”.

Ikbal dodaje do wody Seher środek nasenny. Następnie, gdy dziewczyna zapada w głęboki sen, prosi Yamana o rozmowę. Belgin w tym czasie wchodzi do sypialni małżonków. Jest zestresowana. Przez nieostrożność strzykawka wyślizguje jej się z ręki i wpada za wezgłowie łóżka. Rehabilitantka przez długi czas męczy się z tym, by ją wyciągnąć. Gdy ta sztuka jej się udaje i ma już wbić igłę w rękę Seher, ktoś pojawia się za jej plecami. To Yaman! Trzymając kobietę za ramię, wyprowadza ją z sypialni.

„Co robisz?” – pyta, obrzucając fizjoterapeutkę groźnym spojrzeniem. – „Powiedziałem ci, żebyś nie podawała żadnych zastrzyków”. „Ja… Weszłam do pokoju, aby ją przekonać” – tłumaczy nieporadnie Belgin. – „Kiedy zobaczyłam, że śpi, pomyślałam, że zrobię to dla jej dobra. Nie powinna przerywać leczenia”. „Jak śmiesz podejmować taką decyzję? Nie wejdziesz więcej do tego pokoju bez mojej zgody!”. „Masz rację, przepraszam. Chciałam tylko, żeby poczuła się lepiej”. „Teraz wiesz, jak się zachowywać. Odejdź!”.

Rehabilitantka wychodzi na korytarz, gdzie czeka na nią Ikbal. „Powiedz, że ci się udało” – mówi żona Ziyi. – „Powiedz, że podałaś jej ten zastrzyk”. „Nie mogłam. Złapał mnie w momencie, kiedy chciałam to zrobić…”. Ikbal ogarnia wściekłość.

Odcinek 250 – streszczenie: Akcja odcinka rozpoczyna się w więzieniu. Gdy Zuhal zasypia, Melahat podchodzi do pryczy, na której leży, i zaciska ręce na jej szyi! „Pokażę ci, kim jestem! Umieraj!” – krzyczy była liderka, podczas gdy jej następczyni desperacko walczy o oddech. Po chwili ręka Zuhal bezwładnie opada. Akcja przenosi się do rezydencji. Seher budzi się. Jej dłoń spleciona jest z dłonią męża. Podnosi się do pozycji siedzącej, chcąc sięgnąć po karafkę z wodą, i nagle ogarnia ja wielkie zaskoczenie. Zrzuca z siebie kołdrę i… porusza nogami! Yaman wybudza się. Widząc, że żona odzyskała władzę w nogach, jest bardzo szczęśliwy.

Seher samodzielnie wstaje na nogi. Nie wie, czy to jej się tylko śni, czy dzieje się naprawdę. „Jak to się stało?” – pyta, zdumiona nagłym ozdrowieniem. – „Przecież przestałam brać zastrzyki”. Yaman przypomina sobie moment, gdy przyłapał rehabilitantkę ze strzykawką w ręku, i nabiera podejrzeń. Akcja przeskakuje do następnego dnia. Gdy Belgin wychodzi z pokoju, dopada do niej Ikbal. „W domu świętują! Seher wstała na nogi!” – grzmi żona Ziyi. – „Dałam ci torbę pieniędzy, żebyś ją unieruchomiła!”.

„Powiedziałam ci, że jeśli choć przez jeden dzień nie dostanie zastrzyku, niestety szybko wyzdrowieje” – przypomina fizjoterapeutka. „Nie mów do mnie niestety! Seher nie wyzdrowieje! Już nigdy nie wstanie na nogi, zrozumiałaś?!” – Ikbal wbija w Belgin mordercze spojrzenie. Akcja przenosi się do więzienia. Zuhal przeżyła, gdyż w ostatnim momencie uratowała ją Ayse. Teraz mści się na Melahat. Kara przychodzi do domu komisarza i szkoli Ibrahima w obowiązkach domowych. Policjant jest jednak opornym uczniem. Do tego wydaje się, że na nowo rozpala się w nim uczucie, jakim darzył przyjaciółkę z pracy.

Yaman odbiera telefon od lekarza. „Otrzymałem wyniki analiz” – oznajmia doktor. – „Wszystko wygląda dobrze. Zatem przyczyna pogorszenia i natychmiastowej poprawy stanu pani Seher nie ma podłoża neurologicznego. W tym przypadku istnieją dwie możliwości. Albo problem ma swoje źródło w psychice, albo jest to efekt uboczny jakiegoś lekarstwa. Czy w ostatnim czasie wprowadziliście jakieś zmiany, o jakich nie wiem?”. „Seher zrezygnowała z przyjmowania zastrzyków”. „Niemożliwe, aby zastrzyki, które przepisałem, dawały taki skutek oboczny. Obserwuj swoją żonę i informuj mnie o każdej zmianie”.

„Dobrze, będziemy w kontakcie.” – Yaman rozłącza się. Schodzi na dół, gdzie znajduje Belgin, i oznajmia, że chce z nią kontynuować współpracę. Następnie dzwoni do Nedima i każe mu dokładnie zbadać przeszłość fizjoterapeutki. Opisywane odcinki można obejrzeć w oryginalnej wersji językowej w serwisie YouTube. Początek 0:18:33 wideo „Emanet 182. Bölüm”, koniec 0:37:56 wideo „Emanet 183. Bölüm”. Odcinki z polskim lektorem dostępne na stronie vod.tvp.pl (po emisji w TV).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *