Dziedzictwo: Seher i Yusuf zatrzymują się w domu komisarza! Begum poznaje prawdę o Kiraz!

Odcinek 77 – streszczenie: Ali i Firat uwalniają Seher z pokoju. Dziewczyna zabiera swoją torebkę i razem jadą do domu dziecka. Begum odbiera telefon od swojej znajomej. Dowiaduje się, że Kiraz jest poszukiwana za kradzież i napaść na mężczyznę. Prawniczka nie może się doczekać, aby wykorzystać tę wiedzę i raz na zawsze pozbyć się dziewczyny z życia Aliego. Tymczasem Yaman wraca do rezydencji. Widząc pusty pokój, wpada w szał. „Mleczny brat Seher i ten drugi policjant przybyli tutaj i ją zabrali” – wyjaśnia Ikbal. „Jak mogłaś na to pozwolić?!” – Kirimli uderza pięścią w ścianę. „Komisarz zagroził, że zrobi nalot na cały dom. Co miałam zrobić? Byłam zmuszona, Yamanie”.

Yaman odbiera telefon od swojego człowieka. „Mam złe wieści” – oznajmia mężczyzna po drugiej stronie. – „Ciotka właśnie podpisała dokumenty i zabrała Yusufa z domu dziecka. Według tego, co mówią prawnicy, proces odzyskania dziecka będzie bardzo trudny. Myślę, że straciliśmy Yusufa”. „Wyślij ludzi we wszystkie możliwe miejsca! Na dworce autobusowe i lotniska! Niech sprawdzą każde miejsce, jakie przyjdzie im do głowy. Nie zapomnij o dzielnicy, z której pochodzi”. „W porządku. Natychmiast wydam rozkaz wszystkim naszym ludziom”. „Niech obserwują też właściciela restauracji. Może zwrócić się do niego o pomoc”.

Akcja przenosi się przed dom dziecka. Yusuf jest już razem z Seher i policjantami. „Dziękuję wam za wszystko” – mówi dziewczyna. – „Sprawiłam wam kłopot”. „To nasza praca” – stwierdza Ali. „Ciociu, czy stryjek przyjedzie po nas?” – pyta Yusuf. Firat odprowadza go do samochodu, następnie mówi: „Seher, zostań z nami tej nocy. Mama na ciebie czeka”. „Nie może zostać u was” – sprzeciwia się komisarz. – „Ten człowiek wie o twoim domu. Od razu ich znajdzie”. „Macie rację, znajdę rozwiązanie” – oznajmia Seher. – „Nie chcę już nikogo niepokoić”. „To nie jest takie proste. Dokądkolwiek się udasz, Kirimli cię znajdzie”.

„Człowiek, który odzyskał Yusufa z rąk handlarza dziećmi” – kontynuuje komisarz – „ciebie znajdzie w mniej niż dwie godziny”. „Co więc zrobimy?” – pyta Firat. „Mój dom będzie na razie najbezpieczniejszym miejscem”. „Nie, nie chcę ci przeszkadzać” – mówi Seher. „Jedziemy do mojego domu. Temat zamknięty. Moja ciocia i Kiraz są w domu, poznasz się z nimi”. W następnej scenie wszyscy są już przed domem komisarza. „Ciociu, gdzie jesteśmy?” – pyta Yusuf. – „Czy stryjek tutaj przyjedzie?”. „Tej nocy będziesz moim gościem, młodzieńcze” – oznajmia Ali.

Kiraz wychodzi z domu, by wyrzucić śmieci. „Cukierkowa siostra” – Yusuf od razu rozpoznaje dziewczynę, z którą spędził kilka godzin po swojej ucieczce z domu dziecka. W środku Kiraz opowiada o tym, jak poznała się z chłopcem. Sultan, co oczywiste, nie jest zadowolona z obecności gości. „Synu, gromadzisz samych przestępców w swoim domu” – mówi, gdy zostaje sama w pokoju z Alim. – „Zamiast wsadzać ich do więzienia, udzielasz im schronienia pod własnym dachem. Naprawdę tego nie rozumiem”.

„Powiedziałem ci już przez telefon, ciociu” – przypomina Ali. „Skąd wiesz, że ona nie jest złodziejką, synu?”. „Seher jest mleczną siostrą Firata”. „Jak długo tu zostaną?”. „Nie wiem, przez jakiś czas”. „Zobaczymy, jak się będzie zachowywać Kiraz. W ogóle nie jest miła dla gości, którzy przychodzą do naszego domu. Ale nie mam zamiaru jej upominać. Nie chcę problemów w tym domu”. Kiraz znajduje za szafką swój dokument tożsamości. Nie rozumie, jak znalazł się w tym miejscu, ale nie podejrzewa też, by mógł wpaść w niepowołane ręce. Chowa dokument do portfela.

Seher kładzie Yusufa do łóżka. „Kiedy wrócimy do domu?” – pyta chłopiec. – „Stryjek na pewno martwi się o nas”. „Kochanie, nie wrócimy tam przez jakiś czas”. „Ale tam jest nasz dom. Mam tam swój pokój. Wszyscy tam są. Mój stryjek także”. „Bardzo kochasz swojego stryjka, wiem o tym. Ale siostra z domu dziecka powiedziała, że nie będziemy mogli mieszkać w rezydencji przez jakiś czas. Musimy stosować się do tego, co mówią”. „Co jeśli powiedzą, że nigdy nie będę mógł tam wrócić? Już nigdy nie zobaczę stryjka?”. „Oczywiście, że go zobaczysz. Musimy po prostu trochę poczekać”. „Tylko trochę?”. „Tak, trochę. Teraz śpij, jest już późno”.

Akcja przeskakuje do następnego dnia. Nedim jest w gabinecie Yamana. „Niestety, jeszcze nie ustaliliśmy ich lokalizacji” – oznajmia asystent. „Gdzie mogli się udać? Jak to możliwe, że nie możecie ich znaleźć? Co z Firatem?”. „Wysłałem ludzi, by obserwowali Selima i Firata, ale nie ma śladu po Seher”. „Samotna kobieta z dzieckiem nie znika tak łatwo. Na pewno nie opuściła Stambułu? Żaden z ludzi niczego nie widział? Po co mają oczy?”. „Nic im nie ucieknie, ale ciotka jest chroniona przez policję. Wiesz, że to nie jest łatwe”. „Nie akceptuję tego! Dokonaj niemożliwego i znajdź tę dziewczynę! Dziś wieczorem chcę, żebyś przyprowadził mi Yusufa!”.

W następnej scenie Yaman wchodzi do pokoju bratanka. Tuż za nim wchodzi Ikbal, by zawołać go na śniadanie. „Nie mogę uwierzyć, że Seher zrobiła coś takiego” – mówi kobieta. – „Zaufaliśmy jej. Daliśmy jej dach nad głową. Robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, by była blisko swojego siostrzeńca”. „To moja wina” – oskarża siebie Yaman, ze złością zaciskając pięści. – „Jej cel był jasny od samego początku. Planowała to, odkąd przybyła do tego domu. Krok po kroku, patrząc mi w oczy, osiągnęła swój cel. Oszukała nas wszystkich”.

„Ciężko w to uwierzyć, ale może to ona zawiadomiła służby socjalne” – sugeruje Ikbal. „Cokolwiek zrobiła, zapłaci za wszystko!” – zapowiada mężczyzna z determinacją w głosie. Opisywany odcinek można obejrzeć w oryginalnej wersji językowej w serwisie YouTube. Początek 0:44:01 wideo „Emanet 52. Bölüm”, koniec 0:33:42 wideo „Emanet 53. Bölüm”. Odcinki z polskim lektorem dostępne na stronie vod.tvp.pl (po emisji w TV).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *