Elif odcinek 482: Selim przegrywa przetarg! Ranny w wypadku Umit trafia do szpitala! [Streszczenie + Zdjęcia]

482: Akcja odcinka rozpoczyna się w gabinecie Goncy. „Serdar zawsze obwiniał Emiroglu za śmierć swojej córki Tugce” – oznajmia dziewczyna. – „To jest jedyny powód, dla którego pragnął zemsty. I to właśnie dlatego założył firmę Doruklar”. „Wiedziałaś o tym od początku?” – pyta Erkut. „Powiedzmy, że dowiedziałam się, zanim mi powiedział”. „Rozumiem. Zatem dzisiaj to ty jesteś u steru firmy, która doprowadziła Emiroglu na skraj bankructwa. Czy udasz się na przetarg i staniesz przed Selimem?”. „Sugerujesz, bym tego nie robiła?”. „Wręcz przeciwnie. Chcę, byś przystąpiła do przetargu, ale nie jako Gonca Acar. Musisz się ukrywać tak samo, jak robił to twój mąż”.

„Masz rację” – przyznaje Gonca. – „Serdar ukrywał swoje nazwisko, mimo że był właścicielem firmy. Doruklar jest zarejestrowana na nazwisko Turan Ereli”. „To bardzo dobrze. Musimy się ukryć przed rodziną Emiroglu” – mówi Erkut. „To prawda. Porozmawiaj z kierownikiem i powiedz mu wszystko, co musimy zrobić. On będzie reprezentantem firmy na przetargu”. „W porządku”. Mąż Asuman opuszcza gabinet. Tymczasem Selim próbuje skontaktować się z Umitem, ale ten nie odbiera połączeń. Zeynep przynosi mu kawę do gabinetu. „Kochanie, co się dzieje?” – pyta dziewczyna, widząc strapienie u męża. „Dzwoniłem do Umita, ale jego telefon nie odpowiada” – oznajmia Selim. – „Robi się już późno”.

„Cóż, myślę, że może być w drodze” – mówi Zeynep. Tymczasem Melek wraz z Elif są w kawiarni znajdującej się w pobliżu szwalni. „Jesteś zła na mojego wujka?” – pyta dziewczynka. „Kochanie, nie jestem na niego zła” – zapewnia Melek. „To dlaczego sprzeczaliście się ze sobą?”. „To nie było sprzeczanie się. Po prostu rozmawialiśmy. Może się tak zdarzyć, że dorośli mają odmienne zdania. Po prostu myślimy inaczej, to wszystko”. „Chciałabym mieć wehikuł czasu. Ty i wujek nie pokłócilibyście się, a tata i Tugce nadal by żyli. Wymazalibyśmy złe wspomnienia, a zachowali te dobre. Byłoby to piękne, prawda mamo?”.

Selim nieustannie wydzwania do Umita. Do jego gabinetu wchodzi Aliye. „Synu, to, co powiedziała Melek, powiedziała tylko dlatego, że martwi się o ciebie” – tłumaczy pani Emiroglu. „Więc ty myślisz to samo? Może ja jestem jedynym, który nie widzi prawdy?!” – pyta oburzony Selim. – „Umit jest moim pracownikiem i znam go bardzo dobrze. Gdyby kłamał, zauważyłbym to!”. „Synu, nie unoś się tak…”. „Nie mogę zrozumieć! Umit nie zrobił niczego poza ciężką pracą dla naszej firmy! Czego od niego chcecie?!”. „Wystarczy, uspokój się. Dlaczego zachowujesz się w ten sposób?”. „W porządku, będę już spokojny”. Selim siada na swoim fotelu.

„W działaniach banku jest dla mnie coś niepokojącego” – oznajmia Aliye. – „Kiedy poszłyśmy wraz z Melek do banku, by zapłacić pierwszą ratę kredytu, usłyszałyśmy, że na koncie nie ma żadnych pieniędzy”. „Tak, wiem o tym. Wytłumaczono nam, że był to zwykły błąd systemu” – odpowiada mąż Zeynep. – „Melek nie powiedziała ci o tym?”. „Powiedziała, ale nie wydaje ci się to dziwne, synu? W jaki sposób w banku mogłoby dojść do tak poważnego błędu? Jestem bardzo tym zmartwiona. Zastanawia mnie, czy Umit nie ma czegoś wspólnego z tą sytuacją…”. „Nie mogę uwierzyć! Oskarżacie Umita o wszystko! Gdy tylko pojawia się jakiś problem, w waszych oczach Umit jest od razu winny!”.

„Selim, mój synu, rozmawiajmy jak na rodzinę przystało” – prosi Aliye. – „Melek zauważyła pewne nieprawidłowości. Dlaczego tak się unosisz?”. „W porządku, staram się to zrozumieć, ale wszystko jest skomplikowane” – mówi Selim. – „Straciłem mojego brata, ty syna, a Melek ojca swojej córki. Mimo to stara się być silna dla Elif. Każdego dnia pracuje od świtu do zmierzchu. Jest bardzo zmęczona i nie myśli trzeźwo. Ja jednak wiem, że te wszystkie oskarżenia wobec Umita są bezpodstawne”.

Selim raz jeszcze wybiera numer Umita i po raz kolejny z tym samym skutkiem. Mężczyzna nie zamierza dłużej czekać. Zabiera swoją teczkę i udaje się na przetarg. Akcja przenosi się do antykwariatu, gdzie Yusuf rozmawia z Orhanem. „I potem pojechaliśmy do jego domu” – opowiada adwokat. – „Przynajmniej tak myślę, że to był jego dom, chociaż nie wiem dokładnie. Na razie mamy dwa adresy. Firmę Nihata i ten dom. Pamiętasz, jak ostatnio powiedziałem ci, że prawa ręka Nihata ma kontakty z policją? Zamierzam dzięki niemu przeprowadzić obszerne śledztwo. Prawda jest taka, że Umit jest kimś bardzo niebezpiecznym”.

„Najgorsze, że udało mu się przedostać do rodziny Melek” – mówi Yusuf. – „Musimy to zbadać i dowiedzieć się, czego od nich chce”. Akcja przenosi się do rezydencji Karapinara. Arzu budzi się na potwornym kacu. „Och, moja głowa” – wzdycha kobieta. Następnie podnosi się z łóżka i zauważa leżącą na szafce czerwoną szkatułkę z naszyjnikiem, który podarował jej Umit. Z wściekłością ciska prezentem o podłogę. „Nie pozostawię niczego, co będzie mi przypominać o tobie!” – krzyczy Karapinarówna i wyciąga kolejne rzeczy pozostałe po mężczyźnie. Je także rzuca na podłogę. – „Przeklęty Umit! Przez cały czas tylko mnie okłamywał! Nie, Arzu, ty go nie kochasz… Musisz się kontrolować. Nic do niego nie czujesz!”.

Tymczasem firma Doruklar wygrywa przetarg. Jej przedstawiciel opuszcza salę i dzwoni do Goncy. „Konkurencja była mocna, ale ostatecznie wygraliśmy” – oznajmia. – „Wylicytowana kwota wyniosła milion i dwieście pięćdziesiąt tysięcy dolarów”. „Z kim on rozmawia? Kogo informuje?” – zachodzi w głowę stojący za mężczyzną Selim. – „A może rozmawia z Umitem…?”. Akcja przenosi się do gabinetu Goncy. „Wygraliśmy? Dobrze usłyszałem?” – pyta Erkut. „Wygraliśmy!” – potwierdza przeszczęśliwa Gonca. „Wiedziałem! Co za wspaniała wiadomość. Gonca, zobaczysz, od teraz będziemy odnosić sukces za sukcesem”.

Akcja przenosi się przed szwalnię. Melek i Feride wnoszą pudła z dostarczonymi materiałami. Yusuf podchodzi pod warsztat i chwyta jedną z przesyłek. „Co ty robisz?” – pyta Melek. „Chcę tylko ci pomóc” – odpowiada bibliotekarz. „Nie prosiłam o twoją pomoc”. „Czy zrobiłem coś złego?”. „Znasz odpowiedź. Podejrzewam, że jesteś przemytnikiem i nie chcę twojej pomocy. Poradzę sobie sama”. Akcja przeskakuje do wieczora. W rezydencji Emiroglu Melek, Aliye i Zeynep przygotowują kolację. „Mam nadzieję, że Selim wróci z dobrymi wieściami” – mówi pani Emiroglu. Po chwili mężczyzna wchodzi do salonu.

„Synu, dobry wieczór” – mówi Aliye. – „I jak tam? Wygrałeś przetarg?”. „Usiądźcie” – prosi mąż Zeynep. „Selim, powiedz nam, co się dzieje?” – dopytuje Melek. „Mam złą wiadomość. Nie wygrałem przetargu, matko”. „Synu, co ty mówisz? Przecież byłeś tego tak pewny. Umit powiedział, że wszystko będzie w porządku. Umit nie przyszedł?”. „Nie… Nie odpowiada na moje telefony”. „Nie mogę uwierzyć w to, co się z nami dzieje. Krok po kroku nadzieja we mnie gaśnie…”.

„Melek, wiem, co myślisz. Domyślam się, co chcesz powiedzieć” – oznajmia Selim. – „Wiem, że wczoraj cię rozgniewałem, ale dziś rano sam zacząłem coś podejrzewać. Postanowiłem sprawdzić firmę Doruklar, która to wygrała przetarg. Dodatkowo zaniepokoił mnie brak kontaktu z Umitem”. „I co odkryłeś, synu?” – pyta Aliye. „Wszystko, co chcemy wiedzieć o firmie Doruklar, jest w tej kopercie. Nie wiem, co jest w środku. Jeszcze tego nie czytałem. Sprawdźmy to razem”. „Selim, naprawdę dałabym wiele, żebym nie miała racji” – oznajmia Melek. „Będzie lepiej, jeśli ty to otworzysz”.

Selim przekazuje Melek kopertę. Kobieta otwiera ją i czyta znajdujące się w środku dokumenty. „Siedziba firmy jest w Gumushane” – oznajmia mama Elif. – „Jest zarejestrowana na nazwisko Turana Ereli”. „Więc nie ma nic wspólnego z Umitem” – stwierdza Selim. „Ale ja nie znam nikogo o ty nazwisku”. „Ja także. Pierwszy raz słyszę o tym człowieku. Najważniejsze, że Umit nie ma nic wspólnego z tą firmą. Teraz, kiedy wszystko jest już jasne, chcę, abyśmy zostawili ten temat za sobą”.

Nagle komórka Selima zaczyna dzwonić. „Dobry wieczór” – mówi mąż Zeynep do słuchawki i nagle na jego twarzy pojawia się przerażenie. – „Co?! Jaki wypadek?! W porządku, zaraz tam będę”. „Selim, co się stało?” – pyta zaniepokojona Melek. „Dzwonili ze szpitala. Umit miał wypadek samochodowy” – pada odpowiedź. – „Jego stan jest bardzo poważny. To dlatego nie mógł odebrać moich telefonów i nie zjawił się na przetargu”.

Tymczasem do antykwariatu przychodzi Orhan. „Znam wszystkie szczegóły o Umicie” – oznajmia adwokat. „I kim on jest?” – pyta Yusuf. „To było oczywiste, współpracuje z Nihatem. W przeszłości był skazany za oszustwa i malwersacje, za co trafił do więzienia. Po odbyciu kary został doradcą finansowym Selima Emiroglu”. „Niewiarygodne…”. „Yusuf, rzeczy są skomplikowane. Musimy rozpocząć proces sądowy”. „Przyjdzie czas i na to. Najpierw jednak musimy zdobyć dowody. Z pewnością będzie to niebezpieczne. Przede wszystkim nie możemy się zdradzić, że podjęliśmy jakiekolwiek działania”.

Akcja przenosi się do rezydencji Karapinara. Arzu siedzi na kanapie i beznamiętnie wpatruje się przed siebie. Asuman przynosi jej kolację. „Arzu, dalej, musisz coś zjeść” – mówi służąca. – „Inaczej w końcu zemdlejesz. Zjedz, póki nie ostygnie”. „Jeśli nie zostawisz mnie samej, będzie bardzo źle” – ostrzega Arzu. – „Odejdź stąd natychmiast!”. Nagle komórka Karapinarówny zaczyna dzwonić. „Arzu, proszę cię, odbierz ten telefon” – mówi Asuman. – „Słyszę ten sygnał przez cały dzień i doprowadza mnie to do szaleństwa!”. „W porządku, zaraz rozwiążę ten problem!” – Arzu chwyta swoją komórkę i chce cisnąć nią o podłogę, ale żona Erkuta ją powstrzymuje. Następnie sama odbiera połączenie.

„Tak, to telefon pani Arzu” – mówi Asuman. – „Jestem jej asystentką… Co?! Kiedy to się stało?! W porządku, rozumiem. Dziękuję za informację”. Służąca rozłącza się i zaaferowana mówi do Arzu: „Umit jest w szpitalu! Miał wypadek samochodowy!”. Tymczasem Erkut i Gonca siedzą na ławce w parku. „Wreszcie dzieje się coś dobrego” – mówi dziewczyna. – „To niesamowite, że ludzie, którym kiedyś służyłam, teraz są na skraju bankructwa. To jest jak sen. Kiedyś byłam na każdy ich rozkaz. Wszystko robiłam za nich, a teraz to ja jestem ponad nimi. I to jest fakt”.

„Taka jest już ironia losu, Gonca” – stwierdza Erkut. – „Kiedy jeden przegrywa, to drugi wygrywa. Tym razem to my jesteśmy zwycięzcami. Co jest?”. „Nie wiem. Wróciłam myślami do przeszłości” – odpowiada dziewczyna. – „Byłam po uszy zakochana w Selimie, ale on nigdy nawet na mnie nie spojrzał. Co się śmiejesz? Przecież i ty byłeś zakochany w Zeynep”. „Tak, to prawda. I to jeszcze jak”. „Wiesz, co jest w tym najzabawniejsze? Że oni oboje się ze sobą pobrali, a my zostaliśmy partnerami i jednocześnie konkurencją dla nich. Nigdy bym tego nie przypuszczała”.

„Cóż, życie potrafi nas zaskakiwać” – oznajmia Erkut. „Nie mieliśmy szczęścia w miłości, za to mamy szczęście w interesach” – stwierdza Gonca. Akcja przenosi się do szpitala. Selim przez szybę widzi nieprzytomnego Umita, który jest cały poobijany. Wkrótce z sali wychodzi lekarz. „Jestem przyjacielem Umita Koroglu. Jaki jest jego stan?” – pyta mąż Zeynep. „Niestety pacjent nie odzyskał jeszcze przytomności” – mówi doktor. – „Jest to spowodowane silnym uderzeniem, którego doznał podczas wypadku. Na razie musi pozostać na intensywnej terapii”. „Wiadomo coś, jak do tego doszło?”. „Wypadek miał miejsce dziś rano. Z relacji świadków wynika, że pan Umit jechał z nadmierną prędkością”. „Zatem spieszył się na przetarg” – szepcze do siebie Selim. Następnie wchodzi na salę Umita.

Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania streszczeń na inne strony! Za łamanie praw autorskich grozi odpowiedzialność karna.

20 thoughts on “Elif odcinek 482: Selim przegrywa przetarg! Ranny w wypadku Umit trafia do szpitala! [Streszczenie + Zdjęcia]

 1. Dla tych którzy nie wiedzą co będzie w kolejnych odcinkach:
  483. Selim odwiedza Umita w szpitalu. Arzu postanawia zrobić to samo. Tulay wraca do Veysela
  484. Umit postanawia zabić Yusufa
  485. Elif zostaje porwana
  486. Yusuf ratuje Elif
  487. Arzu mierzy do Umita z broni. Namawia go, by zabił Elif
  488. Umit chce zabić Elif
  489. Feraye dostaje pracę w szwalni. Arzu wybacza Umitowi
  490. Melek wpada w pułapkę Umita. Elif zostaje porwana
  491. Melek i Elif w samym środku pożaru
  492. Yusuf odwiedza Arzu
  493. Selim atakuje Yusufa. Oskarża go o próbę zabójstwa Melek i Elif
  494. Yusuf trafia do więzienia
  495. Gonca odzyskuje dom. Elif dowiaduje się o aresztowaniu Yusufa
  496. Arzu zostaje aresztowana
  497. Arzu ucieka przed policją. Yusuf wychodzi z więzienia
  498. Policja przesłuchuje Arzu. Selim dowiaduje się, że Gonca jest właścicielką firmy Doruklar
  499. Selim atakuje szefa Zeynep. Cevahir zamyka Melek i Yusufa w szwalni
  500. Kłótnia Selima i Yusufa. Zeynep odchodzi od Selima. Gonca dowiaduje się, że to Arzu zabiła Kenana i Tugce
  501. Powrót Pelin. Selim oskarża Yusufa o współpracę z Arzu
  502. Wypadek samochodowy Goncy
  503. Gonca walczy o życie. Bójka Erkuta i Umita
  504. Arzu odłącza Goncę od aparatury
  505. Selim widzi Arzu i Umita razem. Postanawia zabić zdrajcę
  506. Elif i Taylan chcą pomóc Hakkiemu. Gonca traci pamięć
  507. Hakki trafia do rezydencji
  508. Zeynep widzi Selima i Pelin razem. Kobieta wyprowadza się z rezydencji. Veysel spotyka się z Erkutem
  509. Veysel i Erkut porywają Umita. Yusuf ratuje Hakkiego
  510. Arzu chce przejąć majątek Goncy. Erkut udaremnia jej plan
  511. Erkut przejmuje firmę Goncy. Veysel zostaje jego wspólnikiem
  512. Yusuf zostaje ugodzony nożem
  513. Melek opiekuje się rannym Yusufem
  514. Emiroglu nie mają jak spłacić kredytu
  515. Gonca zostaje służką Arzu. Aliye udaje, że jest chora. Ludzie Erkuta porywają Veysela i Umita
  516. Erkut zmusza Veysela, by zabił Umita
  517. Arzu zamyka Goncę w piwnicy. Ayla kupuje Muratowi zegarek
  518. Murat i Umit zawierają sojusz. Zeynep godzi się z Selimem
  519. Melek i Yusuf zbliżają się do siebie
  520. Arzu wprowadza się do rezydencji
  521. Umit proponuje Arzu ślub
  522. Arzu i Umit biorą ślub. Murat ratuje życie Erkutowi
  523. Emiroglu tracą dom. Arzu i Umit przejmują rezydencję. Selim zostaje aresztowany
  524. Selim zostaje zwolniony z aresztu
  525. Murat chce okraść Erkuta
  526. Emiroglu wprowadzają się do nowego domu
  527. Ayla wmawia Muratowi, że ze sobą spali
  528. Asuman zabiera Inci do siebie. Ayla jest w ciąży
  529. Selim zostaje taksówkarzem. Inci płata figle Arzu
  530. Selim w śmietelnym niebezpieczeństwie
  531. Murat zostaje zmuszony do ślubu z Aylą. Arzu i Cevahir zawierają sojusz
  532. Ayla chce popełnić samobójstwo. Umit dowiaduje się, że Arzu spiskuje z Cevahirem
  533. Arzu zamyka Goncę w piwnicy
  534. Murat wpada w ręce ojca Ayli
  535. Murat i Ayla biorą ślub. Inci wraca do rodziny Emiroglu
  536. Erkut jest zauroczony Zeynep. Gonca odzyskuje pamięć. Emiroglu tracą drugi dom
  537. Pojawia się Leyla, była dziewczyna Yusufa. Emiroglu wprowadzają się do Yusufa
  538. Zeynep dostaje pracę w szwalni. Kobieta ulega wypadkowi
  539. Elif podsłuchuje rozmowę Cevahira
  540. Yusuf widzi Arzu i Cevahira razem
  541. Spotkanie Yusufa i Leyli
  542. Melek poznaje Leylę
  543. Selim znów pakuje się w tarapaty
  544. Arzu zostaje kierowniczką szwalni
  545. Yusuf zostaje ugodzony nożem
  546. Yusuf walczy o życie
  547. Bójka Selima i Erkuta. Yusuf wychodzi ze szpitala
  548. Arzu zostaje postrzelona
  549. Erkut chce podłożyć Selimowi narkotyki
  550. Ostateczna konfrontacja Selima i Erkuta. Gonca chce otruć Umita
  551. Umit wyrzuca Goncę z pracy
  552. Gonca wraca do pracy w rezydencji
  553. Arzu jest w ciąży
  554. Ludzie Erkuta porywają Asuman. Ktoś włamuje się do domu Yusufa. Umit dowiaduje się o ciąży Arzu
  555. Asuman ucieka ze szpitala
  556. Arzu zostaje aresztowana
  557. Melek odwiedza Arzu w więzieniu
  558. Arzu wychodzi z więzienia
  559. Leyla i jakiś facet biorą ślub. Jakaś kobieta zostaje pobita przez Erkuta
  560. Przyjęcie urodzinowe Elif.
  561. Arzu traci ciążę
  562. Arzu porywa Elif
  563. Arzu chce zabić Elif
  564. Arzu myśli, że Elif to Tugce. Dziewczynka ucieka od psychicznie chorej kobiety
  565. Arzu odnajduje Elif. Kobieta odzyskuje zmysły
  566. Rodzina Emiroglu dokonuje identyfikacji zwłok
  567. Umit chce Elif do matki
  568. Erkut zostaje pobity
  569. Selim chce zrzucić Arzu ze skały
  570. Elif zostaje odnaleziona
  571. Arzu ucieka przed policją. Umit zostaje aresztowany
  572. Arzu ginie w wypadku samochodowym
  573. Erkut zostaje okradziony
  574. Umit dowiaduje się o śmierci Arzu. Cevahir zakochuje się w kobiecie, którą pobił Erkut
  575. Umit wychodzi z więzienia. Mężczyzna oskarża rodzinę Emiroglu o śmierć Arzu
  576. Selim ma zawroty głowy. Elif i Inci żebrzą na ulicy
  577. Melek dowiaduje się, że Elif i Inci żebrzą na ulicy. Jest wściekła na dziewczynki
  578. Strzelanina przed antykwariatem Yusufa
  579. Selim krzyczy na Elif i Inci
  580. Melek zostaje oskarżona o kradzież
  581. Selim traci przytomność
  582. Selim ma guza mózgu
  583. Veysel zostaje potrącony przez motor
  584. Elif dowiaduje się o chorobie Selima
  585. Elif mówi Yusufowi o chorobie Selima
  586. Zeynep jest w ciąży
  587. Melek widzi Yusufa i Leylę razem
  588. Zeynep dowiaduje się o chorobie Selima
  589. Zeynep trafia do szpitala
  590. Arzu żyje. To Gonca zginęła w wypadku
  591. Ayla jest już gruba. Selim, Zeynep i Aliye wyjeżdżają do Ameryki
  592. Śmierć Umita
  593. Yusuf zostaje zaatakowany
  594. Melek i Yusuf biorą ślub, następnie giną w wypadku samochodowym

  1. Chodzi mi o te zdania np: ” Veysel zostaje potrącony przez motor” czy sam je pisałeś czy skądś je wziąłeś?

 2. w ostanim odinku 3 sezonu podobnie jak potem w 4 Melek nie zginie ,ale Yusuf zaś Melek będzie ranna i jak się okaże pożniej straci pamięć a jadąe z nimi dziewzynki Indzi i &Elif będą ranne Elif się wymknie bypotem trafić do domu zastępzxego krewnyh Yusufa Haktamir ktorzy pod koniec 3 sezonu przejęli majątki Emiroglu i Arzu a Indzi trafi pod opiekę Veysela i Tulay i razem potem odnajdą Melekktora dzięki nim odnadzie Elif e domu Haktaniróe ale Veysel już tego nie dożyje bo zabiją go ludzie Tarika zięia Haktanirow, ktorry pojawią się pod koniec trzeiciego sezonu……Tulay Indzi,Melek się spotkają pod koniec 4 sezonu,ale Tulay się wyprowadzi..potem Melek i Elif się wyprowadzą,hociaż ktoś z gangu Tarika będzie chial je zabić,ale przeżyją,jednak jest owo streszzenie 4 i początku 5 sezonu więc oddaję glos panu przedmówcy,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *