Elif odcinek 669: Selim, Zeynep i Aliye wyjeżdżają do Ameryki! Arzu zabija Umita! [Streszczenie + Zdjęcia]

669: Mija tydzień od wydarzeń z poprzedniego odcinka. Arzu w swoim pokoju rozmawia przez telefon. „Nie, nie jestem bankrutem. Proszę cię tylko o trochę cierpliwości” – mówi kobieta do słuchawki. – „Znajdę pieniądze, nie martw się. Tak, wiem, czterdzieści tysięcy dolarów. Daj mi jeszcze kilka dni, proszę. Okej, rozumiem. Czekaj na mój telefon”. Arzu kończy połączenie i udaje się do kuchni, gdzie przebywa jej mąż. „Słuchaj, musimy jak najszybciej sprzedać dom” – oznajmia. „Doprawdy?” – pyta Umit z drwiącym uśmiechem. „Co to za postawa? Mówię ci ważną rzecz, a ty traktujesz mnie niepoważnie!”. „Ponieważ to, co mi powiedziałaś, jest dla mnie zabawne”.

„Dobrze, nie możemy znieść siebie nawzajem, więc to zakończmy” – proponuje Arzu. – „Sprzedajmy dom i podzielmy się pieniędzmi po połowie”. „To niestety niemożliwe” – odpowiada Umit. – „Wiesz dlaczego? Ponieważ sprzedałem już farmę…”. „Że co?!”. „Kiedy byłaś na tamtym świecie, wiele rzeczy się zmieniło. Farma już do nas nie należy. Co więcej dzisiaj musimy się stąd wyprowadzić. Napijesz się kawy? To będzie ostatnia filiżanka kawy, którą tutaj spożyjesz”.

Akcja przenosi się do domu bibliotekarza. Selim znosi walizki na dół. „Na pewno niczego nie zapomnieliście?” – pyta Aliye. „Tak, wszystko jest w walizkach” – odpowiada Selim. „Sprawdźcie raz jeszcze i upewnijcie się, że niczego nie przeoczyliście” – sugeruje Melek. „Selim, masz bilety?” – pyta Zeynep. „Tak, moja miłość”. „Dobrze. Włożę jeszcze raporty medyczne do walizki”. „Schowaj je lepiej do swojej torebki” – mówi pani Emiroglu. – „Będą tam bezpieczniejsze. Na lotniskach często dochodzi do zaginięć bagażu”. „Mamo, spakowałaś swoje lekarstwa?” – pyta Melek. „Tak, zrobiłam to. Są tutaj”.

„Może już jedźmy. Nie chcę się spóźnić” – mówi Selim. „Zaniosę walizki do samochodu” – oznajmia Yusuf. Wkrótce do jego domu przychodzą Veysel, Tulay, Murat i Ayla. „Jak się czujesz?” – zwraca się Veysel do zięcia. „Na tę chwilę całkiem dobrze” – odpowiada mąż Zeynep. – „Staram się być dobrej myśli”. „Jesteś twardy jak kamień! Dasz radę!”. „Na początku miałem wiele wątpliwości. Nie byłem pewien, czy zdecydować się na leczenie, ale teraz już wiem, że nie mogę się poddać bez walki”.

„Pani Aliye, stresujesz się?” – pyta Tulay. „Oczywiście. Dla mnie to zupełnie nieznany kraj i język” – odpowiada pani Emiroglu. – „Poza tym będę oddzielona od Elif i Melek. To pierwszy raz, kiedy będziemy tak daleko od siebie, ale dla zdrowia mojego syna jestem gotowa udać się nawet na koniec świata”. „Proszę się nie martwić o Melek i Elif. Dobrze się o nie zatroszczymy” – zapewnia Murat. „Wasze dziecko odwiedzi Amerykę” – zabiera głos córka lichwiarza. – „Kiedy dorośnie, będzie miało o czym opowiadać swoim przyjaciołom. To takie piękne”. „Ayla…” – ucisza żonę Murat. – „Leczenie nie potrwa długo. Z pewnością wrócą do nas jeszcze przed narodzinami. Wszyscy będziemy świętować narodziny mojego siostrzeńca”.

Akcja wraca na farmę. „Nie mów bzdur!” – krzyczy zbulwersowana Arzu. – „Co ma znaczyć to, co powiedziałeś?! Nie wiesz, ile ta farma dla mnie znaczy? Zrezygnowałam ze wszystkiego, by ponownie była moja!”. „Wiem o tym doskonale” – oznajmia z uśmiechem Umit. „Czy ty jesteś szalony?! Gdzie teraz będziemy mieszkać?! Myślałeś o tym?! Masz odzyskać farmę! Nie pozwolę na sprzedaż czegoś, co należy do mnie! Ta posiadłość jest dla mnie wszystkim!”.

Karapinarówna sięga po porcelanowy kubek i z wściekłością rozbija go o podłogę. „Arzu, co ty robisz?! Przestań!” – wybucha Umit. – „Krzyki i tupanie nóżką w niczym ci nie pomogą. Ty jesteś jedyną winną obecnej sytuacji. Doprowadziłaś do tego swoją nieskończoną nienawiścią do Melek i Elif. Przez swoje chore ambicje straciłaś dziecko, farmę, a także mnie. Przegrałaś, Arzu Karapinar… A teraz idź do swojego pokoju i spakuj się. Szybko!”. „Nie opuszczę tego miejsca!” – oświadcza stanowczo kobieta. – „W razie potrzeby umrę tutaj! Umrę, ale stąd nie odejdę!”.

Elif i Inci wręczają Selimowi własnoręcznie wykonany rysunek. Jest na nim cała ich rodzina. „Zrobiłyśmy to specjalnie dla ciebie” – mówi Elif. – „Proszę, miej go zawsze przy sobie. Będzie ci przypominał o nas”. „Jak mógłbym o was zapomnieć? Będziecie zawsze w moim sercu” – zapewnia Selim. „Będziemy za tobą bardzo tęsknić”. „Nie martwcie się. Każdego dnia będziemy nawiązywać ze sobą połączenia wideo” – oznajmia Zeynep. „Oczywiście, że tak” – potwierdza syn Aliye. – „Wiecie, że nie mógłbym wytrzymać nawet dnia bez zobaczenia i posłuchania was”. „Będziemy się za ciebie modlić, żebyś szybko wyzdrowiał i do nas wrócił” – mówi Elif.

„Księżniczki, pamiętajcie, że nie ważne, co się stanie, zawsze będę was kochać” – Selim obejmuje dziewczynki i mocno je przytula. Akcja wraca na farmę. Umit rozmawia przed drzwiami z nowymi właścicielami posiadłości. „Dajcie nam jeszcze chwilę” – prosi Koroglu. – „Moja żona kończy pakowanie swoich rzeczy. Opuszczenie domu jest dla niej bardzo ciężkim przeżyciem”. „Możemy poczekać jeszcze pół godziny, to nie problem” – oznajmia nabywca. „Dziękuję wam. Zajrzę do żony”.

Po chwili Umit jest już w pokoju Arzu. Kobieta leży na łóżku i przegląda gazetę. „Arzu, co ty robisz?” – pyta mężczyzna. – „Poprosiłem cię, żebyś się spakowała!”. „Myślę, że powinniśmy przygotować ravioli na obiad” – oznajmia Karapinarówna, zupełnie nie przejęta słowami męża. „Arzu, musimy iść!” – Umit chwyta żonę za ramię i siłą podnosi ją z łóżka. „Puszczaj mnie! Co ty robisz?!”. „Próbujesz doprowadzić mnie do szaleństwa, ale to nie zadziała. Idziemy!”. „To mój dom i nigdzie się nie wybieram!”. Umit, nie zważając na sprzeciw żony, siłą sprowadza ja na dół.

„Kim oni są?!” – pyta Arzu, patrząc na stojących przed wejściem nowych właścicieli. – „To oni chcą nas stąd wyrzucić?!”. Karapinarówna podbiega do nabywcy, chwyta go za marynarkę i zaczyna nim szarpać. „To mój dom! Nie możecie mnie wyrzucić!” – wydziera się kobieta. „Arzu, wystarczy, nie zawstydzaj nas” – prosi Koroglu. „Wynoście się z mojego domu! Natychmiast!”. Umit chwyta żonę i wpuszcza do środka nowych właścicieli rezydencji. Arzu upada na ziemię i wybucha płaczem. „Umit, to jest mój dom. Ta farma należy do mnie” – mówi załamana kobieta. – „Zrób coś, proszę…”.

Selim, Zeynep i Aliye żegnają się z bliskimi. Następnie wsiadają do samochodu Orhana, który odwozi ich na lotnisko. To ostatni raz, kiedy widzimy ich w serialu. Melek i Yusuf wracają do salonu. „Jak dom nagle ucichł” – mówi kobieta i zauważa leżący na sofie sweter Zeynep. Bierze go w ręce. – „Zapomniała go. Mam nadzieję, że nie zmarznie”. „Ta rozłąka nie będzie trwała wiecznie. Selim wyzdrowieje i wszyscy wrócą do Turcji” – mówi Yusuf. – „Z całego serca w to wierzę”. Tymczasem na podwórku dziewczynki podlewają niedawno posadzoną sadzonkę drzewa. „Dlaczego robicie to akurat w tym momencie?” – pyta Sitare. „Posadziliśmy to drzewo razem z wujkiem Selimem” – oznajmia Elif. – „Poprosił nas, abyśmy o nie dbali i obiecał, że jak wróci, to zasadzimy kolejne”.

Akcja wraca na farmę. Arzu szarpię za zamkniętą furtkę. „Otwórzcie! Ten dom należy do mnie!” – krzyczy. – „Nie pozbędziecie się mnie z mojej farmy! Każę wam otworzyć!”. „Arzu, uspokój się!” – prosi Umit. – „To koniec, nie walcz więcej”. „Nic się nie skończyło! Nie pozwolę na to! Ta farma należy do mnie!”. „Już nie jest twoja. Teraz ma nowych właścicieli. Jeśli nadal będziesz nachodzić ich własność, zadzwonią na policję i zostaniesz aresztowana. Musimy stąd iść”. „Co z ciebie za mężczyzna?! Dlaczego nic nie zrobisz?! Gdyby był tu Kenan, zrobiłby wszystko, żeby odzyskać posiadłość! A ty po prostu odchodzisz! Wstydź się!”.

„Rób co chcesz, Arzu!” – mówi Umit z obojętnością w głosie. – „Włam się do środka i walcz o swoją rezydencję! Nie obchodzi mnie to!”. Oburzony mężczyzna odwraca się i odchodzi. Karapinarówna biegnie za nim i woła: „Uciekasz ode mnie, prawda? I dobrze, ponieważ nie potrafisz zrobić niczego! Jesteś bezużytecznym tchórzem! Ucieczka to jedyne, co potrafisz zrobić! Miałam wysokie oczekiwania co do ciebie, ale okazało się, że jesteś tchórzliwym, niekompetentnym idiotą! Jak możesz pozwolić, byśmy zostali wyrzuceni z domu?!”.

„Dość! Zamknij się, Arzu!” – wybucha Koroglu i odwraca się do żony. – „Nie mam najmniejszej ochoty na wysłuchiwanie twoich obelg! Mam cię dość! Trzymaj się z dala ode mnie!”. „Ja też mam dość ciebie!” – oświadcza kobieta. „Kazałaś mi myśleć, że jesteś martwa, rozumiesz?! Twoje szaleństwo nie ma końca. Nigdy nie powinienem był się z tobą ożenić. Nigdy nie powinienem był ci pomagać”. „Musiałam upozorować własną śmierć, by nie trafić do więzienia. Nie miałam innej opcji”. „To rozumiem, ale dlaczego nie dałaś mi znać, że żyjesz?! Myślisz, że możesz mnie oceniać?!”. „Oczywiście, że mogę! Przez ciebie straciłam moją farmę! Wszystko jest twoją winą!”.

„Dość! Nie będę się kłócił z martwą kobietą!” – grzmi Umit. – „Odejdź, póki do reszty nie straciłem cierpliwości!”. „Dokąd mam pójść? Przez ciebie nie mam nawet domu!” – odpowiada Arzu. – „W tej chwili wymyśl jakieś rozwiązanie! Nie pozwolę ci zrujnować mojego życia i po prostu odejść! Odzyskaj moją farmę!”. „Co zrobisz, jeśli tego nie zrobię? Mnie także zabijesz? Zasługujesz na takie życie, ponieważ jesteś skończoną wariatką. Zasługujesz na to przez wszystkie krzywdy, które wyrządziłaś innym ludziom”. Mężczyzna odwraca się i zaczyna iść przed siebie. Rozsierdzona Arzu z całych sił popycha go od tyłu. Umit przewraca się i z całym impetem uderza głową o leżący przy drodze kamień!

„Umit, proszę, obudź się” – mówi Karapinarówna, pochylając się nad mężem. Ten jednak nie daje znaku życia! Tymczasem Yusuf, Melek i dziewczynki wychodzą z domu. „Sitare nie będzie nam towarzyszyć?” – pyta Elif. „Nie, jest bardzo wyczerpana” – odpowiada Melek. „Dokąd idziemy?” – pyta Yusuf. „Do wesołego miasteczka!” – zakrzykują równocześnie dziewczynki. „A dokąd ty chciałabyś pójść?” – bibliotekarz zwraca się do Melek. „Najpierw pójdźmy coś zjeść” – odpowiada kobieta. „W porządku. Najpierw coś zjemy, a potem pójdziemy do wesołego miasteczka”.

Cała czwórka opuszcza podwórko. Z ukrycia obserwuje ich Mustafa. Mężczyzna wyciąga komórkę i nawiązuje połączenie z Macide. „Czy Yusuf przeczytał mój list?” – pyta kobieta. „Myślę, że tak. Widziałem, że wziął kopertę” – odpowiada Mustafa. „Mam nadzieję, że odwiedzi mnie zanim zamknę oczy”. „Proszę się nie martwić. Na pewno chce to najpierw skonsultować ze swoją żoną”. „Jest ożeniony?”. „Tak, ma żonę i dwie córki. Wyglądają na bardzo szczęśliwych”.

Akcja wraca na drogę. Arzu trzyma męża za głowę. Z rany na jego czole wypływa krew. „Umit, proszę, obudź się” – mówi spanikowana kobieta. – „Otwórz oczy i odpowiedz mi. Umit!”. Kobieta przesuwa ręce na szyję mężczyzny. Nie wyczuwa pulsu! „Nie, to nieprawda… Co ja zrobiłam?!” – Karapinarówna chwyta się za głowę. – „Nie zostawiaj mnie. Nie poradzę sobie sama… Proszę, nie…”. Arzu zaciąga zwłoki na skraj lasu. Następnie przysypuje je ściółką, by nie były widoczne z drogi. Ma już odejść, ale nagle zatrzymuje się. Ponownie pochyla się nad ciałem, zdejmuje z ręki Umita zegarek i zabiera pieniądze, które mężczyzna miał w kieszeni.

Akcja przenosi się do restauracji. Dziewczynki udają się do pokoju zabaw, a Melek i Yusuf zostają sami przy stoliku. „Jedna kwestia zaprząta moje myśli” – oznajmia bibliotekarz. – „Selim i Zeynep wiedzieli, ale…”. „O czym mówisz?” – nie rozumie Melek. „O nas. Aliye o tym nie wie. Nie mogłem z nią porozmawiać o moich uczuciach i intencjach. Mam nadzieję, że Selim szybko wyzdrowieje i wrócą do nas. Kiedy to nastąpi, powiem wszystko”.

Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania streszczeń na inne strony! Za łamanie praw autorskich grozi odpowiedzialność karna.

24 thoughts on “Elif odcinek 669: Selim, Zeynep i Aliye wyjeżdżają do Ameryki! Arzu zabija Umita! [Streszczenie + Zdjęcia]

 1. Swoją drogą, gdyby komuś brakowało Zeynep i Selima, to na YouTube jest film pełnometrażowy „Cin Ayet-i Aşk” z ich udziałem – Gülçin Tunçok i Emre Kıvılcım.

  1. Zeynep i Selim już nie wrócą. Tak, wyzdrowieje. W 4 sezonie Tulay i Veysel otrzymają od nich list z Ameryki, który potem Tulay i Veysel przeczytają Melek. Gülçin Tunçok i Emre Kivilcim po odejściu z serialu zagrali główne role w filmie “Cin Ayet-i Aşk”.

   1. A możesz podać w którym odcinku tureckim który veysel i tulay otrzymują od nich list ?

  1. co będzie z aliye z serialu się dowiadujemy z listu ?Selima,iż gdy uslyszy o wypadku Yusufa,Melek i Elif zamknęła się w sobie, Elif będzie jeszcze ją i swoją rodzinę .wspominać w 777 odcinku tureckiej numeracji na począku 5 sezonu potem już nie nie wiadomo co się stało z czy dowiedziala sie o tym ,iż Melek i Elif żyją od Veyselai Tulay czy potem od Mahira syna Kijmet ,kuzyna Yusufa Ustuna i Hactanirów czy nie no nie wiem ,może ktoś z państwa wie

 2. Trup pada gęsto, wielu wyjeżdża, czyli zbliża się koniec „sezonu” i aktorzy mają dość swoich ról, albo produkcja ma dość aktorów. No bo ileż można grać taką samą rolę? Nie dziwię się, że dla zdrowia psychicznego „wyjechali” albo „zmarli” nagle.

  1. Prędzej czy później gra w tasiemcach jest nużąca dla aktorów. Warto też dodać, że praca na planie serialu to nierzadko tryb 12-godzinny od poniedziałku do soboty, co uniemożliwia aktorom przyjęcie angażu do innych produkcji, a „Elif” był serialem emitowanym jak nasze seriale obyczajowe – od września do czerwca. Gülçin Tunçok (Zeynep) i Emre Kivilcim (Selim) dopiero po odejściu z serialu „Elif” mogli przyjąć główne role w pełnometrażowym filmie. Cemre Melis Çinar (Arzu) miała z kolei przerwę pod koniec 3 sezonu, a wtedy powstał film i seriale z jej udziałem. Selin Sezgin (Melek) nie wystąpiła w kilkudziesięciu odcinkach 4 sezonu, zapewne też ze względu na jakąś produkcję, nie rezygnując jednak z kontynuacji gry w „Elif”. Umut Özkan (Yusuf) też zaczął intensywniej grać, gdy po 3 sezonie odszedł z obsady. Trzeba zrozumieć aktorów i specyfikę wyczerpującej pracy na planie serialu, ale dla flanów to zawsze przykra sytuacja, gdy ulubieni aktorzy znikają z serialu.

 3. Jak zakończył się w Turcji 5 sezon? I czy będzie kolejny? Czy to już koniec? ?

  1. Koniec 5 sezonu byl drastyczny Kijmet ciotka Yusufa znajoma Rany
   kochanki Tarika po rozwodzie z Humeyrą potrzeil} Yusufa . {swego syna }Mahira i Kerema kuzyna i zastrzelila ciotkę Yusufa Macide ale Mahir wyszedl calo z opresji i zostal z Melek i Elif,ktorym nic się nie stalo bo przybiegly do garażu wcześniej .rodzin Hactanirow zbankrutowala w wyniku dzialań ?Rany kochanki Tarika,ktory zmarl w więzieniu,jakiś czlowiek z zsygnetem ,krewny Arzu albo jej maż albo znajomy Tarika albo wszystko na raz kazal jakimś mężcyznom w czerni filmowac i robić zdjecia Elif ale nie wiagomo na co Julide i szafak,znakomi Veysela i Tulay,ktora odeszla z Inci do miasta Marsin pododzilisię ze sobą,Leman krewną JulideS i Emirhanem po pobiciu prez szafaka Tufana ojca Emirhana i poprzedniego meża Julide.Elif Melek iMahir zostają razem.To koniecserialu dziwny cy będzie jeszcze jakaś kontynuacja kilkudziesięciodcinkowa nie widomo część ludzi na swiecie i w samrjTurcji tego chce ale czy tak będzie no noe wiadomo.Okaze sie wiosna albo jesienia tego roku jak skończy sie Bahari Bekleren w ktorym gra byla Elif Isabel Damla Guvenilir.jak jesienia tegi roku nie będzie no to definitywnie nie będzie, Zobaczymy.

  1. Trzeba zaczekać. Może TVP zapowie 4 sezon podczas prezentacji wiosennej ramówki. Bodajże nie było tureckiego serialu, którego TVP nie wyemitowałaby do ostatniego sezonu, więc emisji „Elif” też nie byłoby sensu przerywać po 3 sezonie.

   1. Był. Przerwany w momencie, kiedy jedna z głownych bohaterek wpada do Bosforu z wózkiem inwalidzkim i bezwładnymi nogami.

 4. Nasze polskie seriale też trwają bardzo długo :Klan,Barwy szczęścia,Na wspólnej,Na dobre i na złe
  i jeszcze kilka innych,bo nie sposób wszystkich oglądać.Jednak Elif pomimo ,że ma liczną rzeszę wielbicieli ,ma tak naiwną akcję,aktorzy nagminnie kłamią,albo nie wyjawiają prawdy,akcja się „ślimaczy”,wszystkie złe uczynki Arzu nie są ujawniane,Leila też wiele złego zrobiła,ale też się to nie wyjaśniło ! Jak czytam komentarze,to zauważam ,że wielu ludzi ma już dosyć tego serialu – ja teżzątku wyczytałam w google,że turecki serial ma około 700 kilka odcinków.Polska telewizja dzieli te odcinki na dwa,więc polskich odcinków powinno być ok.1400 ?

  1. „Elif” jest odpowiednikiem polskich seriali obyczajowych, ale w porównaniu z naszymi serialami jest bardziej treściwy, każdy odcinek ma jakąś fabułę, podczas gdy u nas jeden wątek może być prowadzony przez połowę sezonu lub nawet całą serię. Naszych seriali możemy nie oglądać nawet przez 2 lata, a po obejrzeniu 2-3 odcinków znamy wszystkich nowych bohaterów, którzy w tym czasie się pojawili, i wątki, jakie dotychczas miały miejsce. W przypadku „Elif”, jeśli nie oglądaliśmy tego serialu od początku, mamy wiele do nadrobienia, gdyż fabuła w ciągu sezonu zmienia się wielokrotnie. Osobiście nadrabiam pierwsze 2 sezony, których nie oglądałem w momencie ich premierowej emisji, przy okazji uświadamiając sobie, że należy go oglądać chronologicznie, by poznać występujące postaci i sytuacje, w jakich bohaterowie kolejno dołączyli do obsady.

 5. szkoda jak selim i zeynep odeszli z tego serialu ja ich uważam za najlepszą pare grającą w tym serialu zeynep to moja ulubiona aktorka bardzo ją lubie wogóle jako dziewczyna mi sie podoba cudowna i szkoda jakby miała odejść z serialu jak faktycznie już nie odeszła selim też fajny szkoda że to stambuł fajnie by było ich zobaczyć poznać na żywo gulcin tuncok (zeynep)musi być fajna dziewczyna w życiu i prywatnie zresztą selim też,kiedyś z gulcin byli parą w życiu poza serialem potem ponoc sie rozeszli już nie są razem teraz gulcin ponoć jest z jakimś prokuratorem czy kimś a emre (selim) nie wiem czy ma jakąś dziewczyne/żone poza serialem w prawdziwym życiu bo z gulcin kiedyś byli parą bez ślubu i w serialu elif grali razem od 3 lat tylko że w serialu grali małżeństwo już po ślubie a w życiu byli tylko parą zazdroszcze selimowi takiej żony jak zeynep piękna kobieta co ja bym oddał żeby ją zobaczyć kiedyś poznać na żywo w rzeczywistości to moja marzenie jest tak szczerze a co do emre znaczy selima w filmie będzie dobrze a właśnie teraz będzie scenariusz że ich już nie ma bo są w ameryce i wiadome zeynep też już nie ma i piszecie ze oni już odeszli całkowicie z serialu zresztą w streszczeniu na 669 odcinek który będzie jutro jest napisane urywek widzimy ich poraz ostatni w serialu czy coś takiego to dobra nie będzie selima nie bedzie zeynep i aliye to dobra a teraz ostatnia scena zeynep jest w cąży z selimem spodziewają sie dziecka to jak teraz grają ze wyjechali na leczenie z selimem do ameryki to jak będzie wiadomo oczywiscie w filmie nie naprawde że zeynep już urodziła kiedy urodziła i co czy chłopak czy dziewczynka a?jak to bedzie wiadomo jak już do serialu nie wrócą odeszli a ich fani ludzie będą ciekawi co z zeynep kiedy urodziła i co urodziła to jak to i kiedy będzie wiadomo co.?napiszcie coś jak to będzie wyglądało.

 6. a otym urywku w streszczeniu na 669 odcinek jutrzejszy to to można przeczytać w googlach wpisując elif odcinek 669 albo strona seriale tureckie.pl tam jest napisany ten urywek.

Comments are closed.