Meandry uczuć odcinek 72: Tahsin jest nieuleczalnie chory! [Streszczenie + Zdjęcia]

72 (poniedziałek 19 marca): Prokurator stwierdza, że nie może użyć płyty z nagraniem jako dowodu w sprawie, bo nośnik został zdobyty nielegalnie (skradziony). Alemdaroglu próbuje skierować podejrzenia prokuratora na Rizę. Sugeruje, że na nagraniu to Riza mógł rozmawiać z Salihem i instruować go, jak zabić Fugen i wrobić we wszystko Tahsina. Mówi, że gdy sprawy potoczyły się nie po ich myśli, to Riza właśnie mógł zamordować Saliha. Riza w tym czasie zwalnia pracownika hotelu, który wpuścił Suhan do jego pokoju, przez co kobieta wykradła płytę.

Prokurator mówi Cesurowi, że musi go ukarać za wszystkie bezprawne czyny, których się dopuścił, m.in. za ucieczkę przed wymiarem sprawiedliwości i grożenie bronią urzędnikowi państwowemu. Serhat dodaje także, że dla dobra śledztwa będzie wnioskował o areszt dla niego! Najbliższą noc Alemdaroglu spędzi w pokoju dla zatrzymanych, a już jutro stanie przed sądem. Mihriban udaje się pod celę Tahsina i kpi z niego. „Na pewno stąd wyjdę. Za wcześnie się cieszysz” – odpowiada jej Korludag. Kobieta wyjawia mu, że to ona przywiozła świadka jego zbrodni i to przez nią tu trafił.

Riza i Turan czekają na kogoś na skraju lasu. Wkrótce podchodzi do nich starzec, który pozwolił uciec Aliemu. Mężczyzna mówi, że zakopał pistolet (ten, z którego zabito Saliha) za domem Alemdaroglu. Riza każe mu odkopać broń. Wpadł bowiem na pewną intrygę, która pozwoli mu zdobyć kolejne pieniądze. Policjant zamyka Cesura w jednej celi z Tahsinem. Mihriban nieoczekiwanie wraca do domu. W środku zastaje Bulenta i Banu, częściowo roznegliżowanych. Cesur mówi Tahsinowi, że już wie, że to nie on zabił jego matkę. Prosi go, by powiedział mu wszystko, co wie o człowieku, który naprawdę za to odpowiada. Korludag jednak, mając w pamięci swoją rozmowę z Rizą, zaprzecza by brał on jakikolwiek udział w morderstwie Fugen. Twierdzi, że od początku do końca była to robota Saliha.

Cesur jest zaskoczony tym, że Tahsin nagle zaczął bronić Rizę. Kiedy przyciska mężczyznę, Korludag dostaje ataku astmy. Do aresztu zostaje wezwana karetka. Korhan przyjeżdża do szpitala. Na korytarzu zastaje Hulję. Kobieta mówi mu, że wszystko z dzieckiem jest w porządku i zapewnia, że to nie ona zepchnęła Cahide ze schodów. Korhan wchodzi na salę i kładzie rękę na brzuchu żony. Mówi, że bardzo się wystraszył. Wydaje się, że ta sytuacja może ich ponownie zbliżyć do siebie. Wkrótce do szpitala zostaje przywieziony także Tahsin. Korhan namawia żonę, by złożyła skargę na Hulję, że celowo zepchnęła ją ze schodów, chcąc zabić. Cahide mówi, że nie może tego zrobić ze względu na Zafera. Wobec tego Korhan decyduje, że Cahide ponownie zamieszka w jego domu.

Kiedy Korhan wychodzi z sali, na szpitalnym korytarzu spotyka siostrę. Oboje są zaskoczeni spotkaniem. Nazajutrz Cesur wychodzi na wolność. Okazuje się, że prokurator nie wnioskował o areszt dla niego. Banu prosi go, by od teraz był bardzo ostrożny. Służby na pewno nie spuszczą go z oka. Prokurator pokazuje Rizie płytę CD, którą znaleziono w jego pokoju. Mężczyzna nie daje się podejść – żąda pokazania oficjalnego protokołu z przeszukania. Cahide zostaje wypisana do domu. Sirin bardzo się denerwuje. Nie wie, jak ma teraz spojrzeć w oczy Cesurowi. Alemdaroglu tymczasem wraca na farmę. Cahide mówi Korhanowi o plamce krwi, którą znalazła na koszuli Tahsina w dzień zamordowania Saliha.

Policjanci zatrzymują starca, który przetrzymywał Aliego. Znajdują przy nim pistolet, z którego zastrzelono Saliha. Sirin z Kemalem postanawiają opuścić farmę. Kobieta czuje się niezręcznie po tym co zrobił jej ojciec. Cesur jednak nie zgadza się na to. „Zostaniecie tutaj, dlatego, że jesteście moją rodziną” – mówi. Lekarz prosi do siebie Suhan; chce porozmawiać z nią o stanie jej ojca. Kiedy kobieta wychodzi z gabinetu, jest zapłakana. Turan przychodzi do szpitala, by dowiedzieć się w jakim stanie jest Tahsin. Wraz z Rizą chcą z niego wyciągnąć jeszcze wiele pieniędzy i śmierć mężczyzny nie jest im na rękę. Nieoczekiwanie w szpitalu spotyka Neclę.

Sirin wyjawia Cesurowi, że to Riza ją napadł po tym, jak odkryła wśród jego rzeczy kolekcję zdjęć Suhan. Starzec przyznaje się do zabójstwa Saliha, co jednocześnie oczyszcza Tahsina z podejrzeń. Korludag zostaje wypisany ze szpitala. Suhan jednak nadal jest czymś poważnie zmartwiona… Cesur nie chce wierzyć, że to starzec stoi za zamordowaniem Saliha. Turan dowiaduje się od Necli, że Tahsin jest poważnie chory i nie zostało mu wiele czasu. Mówi o tym Rizie. Cesur i Suhan wracają do rezydencji. Kobieta jeszcze nie powiedziała ojcu o jego chorobie…

Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania streszczeń na inne strony! Za łamanie praw autorskich grozi odpowiedzialność karna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *