Trzy siostry odcinek 23 i 24: Donus oblewa egzamin! Somer myśli, że to Nihat jest ojcem dziecka! [Streszczenie + Zdjęcia]

Odcinek 23: Donus i Derya wraz z rodzicami poznają wyniki końcowego egzaminu. Donus jest załamana, gdy okazuje się, że nie zaliczyła egzaminu, przez co straciła cały rok. Z kolei wynik Deryi jest jednym z trzech najlepszych w całej szkole. Hakan zabiera ją na przejażdżkę motocyklem, co nie podoba się Dilek. Hikmet przychodzi do placówki pocztowej i zwierza się Sadikowi, że wyprowadził się z domu. „Z powodu tego łajdaka ja i Nezahat się pokłóciliśmy” – oznajmia. „Gniew Nesrin na mnie też nie ustaje” – mówi Sadik. „Brak mi słów na Fatiha. Nezahat jeszcze go broni. Wybrała tego oszusta zamiast swojego męża”.

Fatih, mówiąc o swoim nieszczęśliwym życiu i przywołując wspomnienia z dzieciństwa, próbuje zmanipulować Nezahat, by oddała mu swoją złotą biżuterię. Serdar zabiera Donus na wybrzeże. Dziewczyna jest bliska wyznania mu miłości, ale nagle pojawia się ojciec chłopaka i mówi mu, że muszą pilnie porozmawiać. „Twoja przyjaźń z Donus nie będzie kontynuowana” – oświadcza Metin, gdy on i syn zostają sami. „Co takiego?” – pyta Serdar, patrząc na ojca z niedowierzaniem. „Słyszałeś. Nie zobaczysz się więcej z Donus”. „Skąd to się teraz wzięło? Przecież bardzo lubisz Donus”.

„Synu, jej matka tego nie chce” – odpowiada Metin. „Ale dlaczego? Co takiego zrobiłem? Niedawno dałem Donus wisiorek, jej mamie też to się nie spodobało. Nie rozumiem tego”. „Synu, nie przedłużaj. Nie spotkasz się z nią więcej. Obiecałem to pani Nesrin. Temat jest zamknięty”. Derya jest szczęśliwa, bo spędza miłe chwile z Hakanem. Wieczorem odbywa się licytacja gaju oliwnego, do której przystępują Somer i Nihat. Ruchan, umówiwszy się wcześniej z Nihatem, uniemożliwia synowi wygranie licytacji. Nesrin i Sadik próbują pogodzić Nezahat z Hikmetem. Ich rozmowa nie przynosi jednak efektu i do tego kończy się kłótnią kobiet.

Donus i Mesut świętują urodziny mężczyzny. Hakan i Derya stoją na wzgórzu, skąd obserwują nocną panoramę miasta. W pewnym momencie ujmują się za ręce, a ich usta zbliżają się do siebie. Dochodzi do burzliwej rozmowy między Somerem a Mine, po której dziewczyna traci przytomność. Nihat bierze ją na ręce. Nesrin odkrywa, że Derya nie wróciła na noc do domu. Natychmiast budzi Donus i pyta ją, gdzie jest jej siostra.

Odcinek 24: Ozer nie rozumie, dlaczego Ruchan pozwoliła Nihatowi wygrać licytację. Kobieta jednak ma w tym swój cel. Nihat, który zabrał Mine do szpitala, dowiaduje się od lekarza, że dziewczyna jest w ciąży. Wchodzi do jej sali, siada przy jej łóżku i kładzie dłoń na jej dłoni. „Nie denerwuj się już” – prosi delikatnym głosem. – „Razem otworzymy nową stronę. Akceptuję wszystko.” – Przenosi rękę na brzuch dziewczyny, nie zauważając, że do sali weszli właśnie Somer i Turkan. – „Będziemy bardzo szczęśliwi z naszym dzieckiem”. Na twarzy syna Ruchan pojawia się gniew i zdumienie. Jest w szoku, że była kochanka mogła go tak bezwzględnie oszukać.

Donus ukrywa przed rodzicami, że Derya po szkole spotkała się z Hakanem. Nesrin dzwoni po domach koleżanek jej córki, mając nadzieję, że jest u którejś z nich. Tymczasem Derya pojawia się w rezydencji. Ruchan dzwoni do Nesrin i informuje ją, że jej córka tu jest, i przekazuje dziewczynie słuchawkę. Derya mówi mamie, że zostanie na noc w rezydencji, i kończy połączenie. Sadik i Nesrin martwią się o Donus. Wspominają trudne dni, gdy dziewczyna jako dziecko chorowała na białaczkę.

Somer odwozi żonę do rezydencji, a sam wraca do szpitala. Wparowuje do sali Mine, gdzie nie ma już jej byłego męża. „Kochanie, wiedziałam, że przyjdziesz” – mówi Mine, uśmiechając się. „Gdzie on jest?” – pyta Somer. „Wrócił do hotelu, przyjdzie jutro. Posłuchaj, między nim a mną…”. „Zadam ci tylko jedno pytanie. Czyje jest to dziecko?”. „Za kogo ty mnie uważasz?” – Mine czuje się obrażona pytaniem ukochanego. – „Jesteś świadomy tego, o co mnie oskarżasz?”. „Jestem bardzo świadomy! Wiem bardzo dobrze, co widziałem i słyszałem”. „Wstydź się! Tak mało dla ciebie znaczę, że jesteś gotowy wyrzec się własnego dziecka!”.

„Mine przyszedłem tutaj, a ten facet trzymał rękę na twoim brzuchu” – przypomina wzburzony mężczyzna. – „Mówił o życiu, które razem zbudujecie”. „Powiedział to, ponieważ zostawiłeś mnie z dzieckiem w brzuchu!” – Do oczu Mine napływają łzy. – „Zostawiłeś mnie w rozpaczy!”. „Gdybyś nie dała temu facetowi szansy, nie stanąłby przede mną i nie powiedział, że stworzycie szczęśliwą rodzinę”. „Somerze, nie dałam mu żadnej szansy. Tak, popełniłam błąd i wzięłam od niego pieniądze. W końcu mam prawo do tych pieniędzy. Wrócił do mojego życia, kiedy ty się ode mnie odwróciłeś. Wykorzystał okazję, rozumiesz?”.

„Jesteś wobec mnie niesprawiedliwy, Somerze” – kontynuuje Mine i wskazuje na swój brzuch. – „To dziecko jest twoje. Jest nasze. Nie rań mnie więcej, trzymając Turkan za rękę. Błagam cię, zapomnijmy o tym, co się stało. Wyjedźmy stąd, stwórzmy nowy świat z dala od wszystkich i wszystkiego. Jestem gotowa zacząć z tobą od zera. Praca, pieniądze, władza… Zaufaj mi, już mnie to nie interesuje. Wystarczy mi tylko, że razem wyjedziemy”. W tym momencie rozbrzmiewa dzwonek telefonu dziewczyny. Somer zerka okiem na jego ekran i widzi wyświetlone na nim imię Nihata. Od razu wychodzi.

Ruchan dowiaduje się od synowej, że po zakończonej licytacji wraz z Somerem pojechali odwiedzić Mine w szpitalu. „Jest w ciąży, dlatego zemdlała” – oznajmia Turkan. „Czy ojciec dziecka był obecny?” – pyta Ruchan. „Nie wiem, kto jest ojcem dziecka, ale był przy niej jej były mąż. Mamo Ruchan, muszę ci coś powiedzieć. Miałaś rację, co do mojej przyjaźni z Mine”. „Oczywiście, że miałam rację, ale dlaczego teraz to mówisz?”. „Nie oceniam Mine. Nie wiem, przez co przechodzi, ale niektóre rzeczy mnie zaniepokoiły. Najpierw powiedziała, że ma ukochanego, potem pojawił się jej były mąż, a teraz okazuje się, że jest w ciąży. To rzeczy, których nie mogę zaakceptować w ramach przyjaźni”.

Nazajutrz Nihat przywozi Mine do jej domu. Udaje się do kuchni, by przygotować śniadanie dla byłej żony. Widzi przyklejone do lodówki jej wspólne zdjęcia z Somerem. Każe się dziewczynie spakować. Nie chce, by dłużej tu mieszkała. „Pomimo wszystkiego, co mi zrobiłaś, akceptuję cię razem z dzieckiem” – oświadcza Nihat. „Nie prosiłam cię o to”. „Mine, nie jestem twoim kołem ratunkowym. Nie możesz mnie wykorzystywać, kiedy tego potrzebujesz, a potem wyrzucić. Wróciłem do twojego życia tak jak wcześniej. Powiedziałem ci, że pewnego dnia tak będzie”.

„Jesteś szalony” – odpowiada dziewczyna. – „Robisz to wiedząc, że nigdy cię nie pokocham. Za pomocą pieniędzy wkradłeś się do mojego życia. Żeby się zemścić”. „Nazywaj to, jak chcesz. Odbieram to, co straciłem. Odzyskuję kobietę, którą kiedyś bardzo kochałem. Tym razem to Somer będzie przegranym”. „Trzymaj się z dala od Somera!” – Mine podnosi się gwałtownie. „Jego mama i ja jesteśmy teraz w dobrych stosunkach. Ona i ja umówiliśmy się”. „O jakiej umowie mówisz?”. „W zamian za szczęście syna z niewinną żoną pozwoliła mi kupić gaj oliwny. Ale są rzeczy, o których ona nie wie. Nie jestem człowiekiem, który zadowoli się tylko tym. Dopiero się rozkręcam”.

Serial „Trzy siostry” emitowany jest na antenie Novelas+ (kanał dostępny w ofercie Canal+, Orange, Polsat Box, Netia, a także sieciach kablowych). Odcinki można również oglądać na platformie Canal+ online (pakiet SERIALE & FILMY, koszt 29 zł/mies. lub 174 zł przy płatności za rok z góry, bez konieczności podawania danych karty). Opisywane odcinki można także obejrzeć w oryginalnej wersji językowej na oficjalnej stronie Kanal D. Początek 1:43:42 wideo „Üç Kız Kardeş 7. Bölüm”, koniec 0:40:03 wideo „Üç Kız Kardeş 8. Bölüm”.