Trzy siostry odcinek 22: Turkan poznaje byłego męża Mine! Somer każe Mine trzymać się z dala od Turkan! [Streszczenie + Zdjęcia]

Odcinek 22: Nesrin opowiada Nezahat, że Somer chce mieć dziecko z Turkan. Siostra Sadika sugeruje, że Turkan może nawet być już w ciąży. Gdy w domu Nezahat pojawia się Fatih, oburzona Nesrin natychmiast wychodzi. Irfan przynosi na pocztę listy, które wcześniej ukradł Mesut. Derya, choć się myliła, nie ma zamiaru przeprosić Donus. Serdar także uważa, że Donus powinna na samym początku powiedzieć, że Dilek kazała jej napisać list. Turkan przyjeżdża do kawiarni, gdzie spotyka się z Mine. Kochanka Somera prosi ją, by wyciszyła telefon, by nikt im nie przeszkadzał.

Mine wyznaje rozmówczyni, że ukochany mężczyzna zostawił ją dla innej kobiety. „Jest ktoś inny?” – pyta Turkan z przejęciem w głosie. „Tak. Przyczepiła się do niego i nie chce puścić”. „Boże, tak mi przykro. Nie rozumiem, jak osoba, którą kochasz, może na to pozwalać. Kim on jest? Kim jest człowiek, który tak z tobą postąpił?”. „Ty też go znasz”. „Ja?” – Córka Sadika robi zdziwioną minę. – „Kto to?”. Mine chce odpowiedzieć, ale nagle zauważa znajomą twarz w kawiarni. Do lokalu wszedł Nihat, jej były mąż. Mężczyzna dosiada się do stolika i zapoznaje z Turkan.

Somer przyjeżdża do domu Mine. Ma nadzieję, że znajdzie tutaj swoją żonę. Zagląda przez okna do środka, ale nikogo nie widzi. Turkan opuszcza kawiarnię, widząc, że Somer uporczywie próbuje się z nią skontaktować. Mine i jej były mąż zostają sami przy stoliku. „Kiedy wzięłaś ode mnie czeki na spłatę długów, powiedziałaś, że nie spotykasz się już z Somerem” – przypomina Nihat. „Bo nie spotykam się”. „A jednak widujesz się z jego żoną”. „Turkan jest moją przyjaciółką”. „Więc jesteście przyjaciółkami. Jak Somer na to pozwala?”. „A co on ma do tego?”.

„Mine, niczego przede mną nie ukrywasz, prawda?” – dopytuje Nihat. „Oczywiście, że nie. Co mogłabym ukrywać?”. „W porządku. W takim razie my też nie musimy przed nikim ukrywać, że znowu się spotykamy”. Tymczasem Turkan wsiada do samochodu męża. „Kiedy tak bardzo zbliżyłaś się do Mine?” – pyta Somer, dając żonie do zrozumienia, że nie podoba mu się ta znajomość. „Spotykałyśmy się już wcześniej. To dobra dziewczyna”. „Skoro nie mogłaś odebrać telefonu, musi mieć poważny problem”. „Rozstała się z chłopakiem. Była w nim bardzo zakochana. Trochę porozmawiałyśmy”.

„Co to nas obchodzi?” – pyta syn Ruchan. „Nie mów tak. Biedna dziewczyna, jest mi jej żal. Powiedziała mi, że ja też znam tego człowieka. To mnie zainteresowało. Gdy już miała powiedzieć jego imię, pojawił się jej były mąż…”. Somer gwałtownie zatrzymuje samochód. „Życie innych ludzi to nie nasza sprawa, rozumiesz?” – mówi stanowczo mężczyzna. – „Dlaczego siedzisz przy jednym stole z byłym mężem obcej kobiety? Ponieważ jesteśmy małżeństwem, zachowuj się z godnością. Dałem ci telefon, żebyś mogła kontaktować się ze mną i ze swoją rodziną, a nie po to, żebyś zawierała nowe znajomości”.

Sadik i Irfan próbują ustalić adresatów listów, które otworzył Mesut, pozbywszy się później kopert. Gdy Somer i Turkan wracają do rezydencji, dziewczyna całuje męża przed bramą. Somer ukrywa przed mamą, że Turkan widziała się z Mine. Nesrin próbuje przekonać Deryę do pogodzenia się z siostrą. Nie osiąga sukcesu. Hikmet chce wyrzucić Fatiha z domu, uważając go za najgorszego łajdaka, ale Nezahat staje w obronie brata. Wobec tego Hikmet sam postanawia opuścić dom.

Mine wysyła do Somera wiadomość, w której ostrzega go, że jeśli dziś wieczorem do niej nie przyjedzie, popełni samobójstwo. Mężczyzna, niczego nie wyjaśniając rodzinie, w pośpiechu wychodzi. Ruchan wzywa do siebie synową. Wie, że dziewczyna spotkała się dzisiaj z Mine. Za karę, że ją oszukała, niszczy jej telefon. Tymczasem Somer dociera do domu Mine. Dziewczyna wiesza mu się na szyi, gdy tylko przekracza próg. „Nie przyjechałem tu z powodu twojej wiadomości” – oświadcza przybyły, delikatnie, acz stanowczo odpychając od siebie byłą kochankę. – „Wiem, że nie jesteś na tyle głupia, żeby się zabić. Robisz to wszystko, żeby mnie zranić. Przyszedłem powiedzieć ci, żebyś trzymała się z dala od Turkan”.

„Proszę?” – Na twarzy Mine pojawia się oburzenie. – „Jak znaleźliśmy się w tym punkcie? Byłam dla ciebie najważniejsza, nawet gdy byłeś na mnie zły”. „Tak było wcześniej. Zanim zaczęłaś spotykać się ze swoim byłym mężem”. „Popełniłam błąd, Somerze. Między nami nie może być nic poza pieniędzmi”. „Mine, nie kłam. Nadal spotykasz się z tym człowiekiem. Nie chodzi tylko o pieniądze. Między tobą a tym mężczyzną jest coś jeszcze”. „Nie, nie ma niczego. Nie zobaczę się z nim więcej, chyba że z powodu pieniędzy”. „Kłamiesz! Nawet dzisiaj, kiedy Turkan była z tobą, on też tam był!”.

„Tak, był, ale to nie jest tak, jak myślisz” – tłumaczy dziewczyna. – „Nie umówiłam się z nim. Nie wiem nawet, jak mnie znalazł. Pogoniłam go, gdy tylko Turkan wyszła. Powiedziałam, by trzymał się ode mnie z daleka. Somerze, proszę, uwierz mi. Nie mogę bez ciebie żyć. Nie mogę bez ciebie oddychać. Bardzo cię kocham! Noszę nasze dziecko.” – Ujmuje ręce mężczyzny. – „Somerze, wyjedźmy gdzieś daleko, gdzie nikt nas nie znajdzie. Zacznijmy razem nowe życie. Błagam, nie zostawiaj mnie. Nie rezygnuj z nas, proszę”.

„To nie jest jednorazowy błąd” – stwierdza syn Ruchan. – „Popełniłaś go wiele razy. Dlatego nas już nie ma.” – Puszcza ręce dziewczyny. – „Jest tylko moje dziecko. Kiedy nadejdzie czas, zrobię wszystko, co w mojej mocy”. „Co takiego zrobisz?”. „Dowiesz się we właściwym czasie”. Choć Mine próbuje desperacko zatrzymać Somera, ten odchodzi. Wraca do rezydencji. Razem z Turkan siadają przed telewizorem i oglądają film, zajadając się popcornem. Mine nie przestaje wysyłać SMS-ów do mężczyzny.

Serial „Trzy siostry” emitowany jest na antenie Novelas+ (kanał dostępny w ofercie Canal+, Orange, Polsat Box, Netia, a także sieciach kablowych). Odcinki można również oglądać na platformie Canal+ online (pakiet SERIALE & FILMY, koszt 29 zł/mies. lub 174 zł przy płatności za rok z góry, bez konieczności podawania danych karty). Opisywany odcinek można także obejrzeć w oryginalnej wersji językowej na oficjalnej stronie Kanal D. W wyszukiwarce Google należy wpisać „Üç Kız Kardeş 7. Bölüm”. Początek 1:00:02, koniec 1:43:35.