Trzy siostry odcinek 45: Somer zostaje zatrzymany! Rodzice tracą zaufanie do Turkan! [Streszczenie + Zdjęcia]

Odcinek 45: Turkan dzwoni do Mine, gdyż potrzebuje jej wsparcia. Prosi o spotkanie, ale żona Nihata odmawia, bojąc się, że mogłoby to doprowadzić do ujawnienia jej roli w skandalu. Irfan i Mesut próbują pocieszyć Sadika. Dyrektor poczty siedzi na ławce na wybrzeżu i nieobecnym wzrokiem wpatruje się w morze. Irfan dzwoni z budki do Nesrin i prosi, by przyszła. W szkole uczniowie wymieniają się gazetą ze zdjęciami z baru. Gdy Nesrin dociera na wybrzeże, nic nie mówi, tylko siada obok męża i chwyta go za rękę. Ruchan żegna się z wyjeżdżającym za granicę synem. Nie zdaje sobie sprawy, że wkrótce znowu się zobaczą.

Nezahat jest pewna, że Mine ma coś wspólnego ze skandalem, w jaki została wplątana Turkan. Uparcie próbuje wyciągnąć z bratanicy prawdę, ta jednak powtarza, że Mine nie ma żadnego związku z tymi wydarzeniami. Ozer, odwożąc syna na lotnisko, sugeruje mu, że Ferit mógł zastawić pułapkę na Turkan, by zemścić się na nim. Somer jednak w to nie wierzy. „Nie, tato. Turkan poszła tam z własnej woli” – oświadcza, pewien, że właśnie tak było. – „Nikt nie zabrał jej siłą”. „Wiesz, że Turkan nie jest taką dziewczyną. Na pewno istnieje jakieś wytłumaczenie. Być może kryje się za tym coś innego”.

Ruchan spotyka się z prawnikiem i Fatihem, kontynuując realizację planu przejęcia domu Kalanderów. „Powiedziałeś, że Nezahat przekazała swój udział Sadikowi” – kobieta zwraca się do Fatiha. – „Czy załatwili to oficjalnie przez notariusza, czy była to tylko ustna umowa?”. „Wiem o umowie ustnej, ale nie wiem, czy oficjalnie ją sfinalizowali. Mogę dowiedzieć się od siostry”. „Byłoby dobrze, gdybyś to zrobił. Przy okazji” – kieruje słowa do adwokata – „pan Fatih odda czek. Przy sprzedaży domu należy dokonać odliczenia”.

„Jak to, pani Ruchan?” – nie rozumie brat Sadika. „Wczoraj dałam ci czek, a ty umówiłeś się z Nihatem na podwójną kwotę, prawda?” – odpowiada kobieta, co jest dużym zaskoczeniem dla Fatiha. Sadik przychodzi do domu siostry. Zapłakana Turkan próbuje mu się wytłumaczyć z opublikowanych w gazecie zdjęć, ale dla mężczyzny nie istnieje wytłumaczenie dla czegoś takiego. Akcja przeskakuje do wieczora. Ozer i jego żona jedzą kolację w rezydencji.

„Somer powiedział, że zadzwoni, kiedy wejdzie na pokład” – mówi Ruchan, zmartwiona brakiem kontaktu od syna. „Samolot prawdopodobnie już wystartował” – odpowiada mężczyzna. – „Myśli Somera są zdezorientowane”. „Spodziewaliśmy się, że to inni nas zhańbią, ale Turkan przewyższyła wszystkich. Chciałam jeszcze przeprosić jej matkę”. „W ogóle nie jest to dla mnie jasne. Jak Turkan mogła zrobić coś takiego? Dlaczego tam poszła?”. „Oznacza to, że spotykała się z Feritem już wcześniej. Dziewczyna nie na próżno zgodziła się na rozwód”. „Ferit rzucił oko na Turkan podczas prezentacji w firmie. Somer wyprowadził go na zewnątrz i dał mu nauczkę. Może był zły i chciał się zemścić. Ale jak przekonał Turkan do spotkania? Jak namówił ją, by wyszła?”.

Ruchan wypuszcza powietrze i zagryza zęby. Do jej głowy przychodzi tylko jedna osoba, która mogła to zrobić. Mine. Nagle rozbrzmiewa dzwonek telefonu Ozera. Mężczyzna dowiaduje się, że jego syn został zatrzymany po wejściu na pokład samolotu i przebywa obecnie na komisariacie. Derya i Donus domyślają się, że ich siostra kogoś chroni. Znają ją zbyt dobrze, by pomyślały, że mogła tak po prostu pójść do klubu, choć nie zwykła chodzić w takie miejsca. Turkan jednak konsekwentnie milczy. Derya i Donus są zawiedzione, że ich rodzice tak szybko stracili wiarę we własną córkę.

Ruchan rozmawia przez telefon z Mine. „Nie spotkałam się z nią” – zaprzecza dziewczyna. – „Co miałabym robić z Turkan? Nie mogę nawet na nią patrzeć, nienawidzę jej”. „Mam nadzieję, że nie zrobiłaś czegoś głupiego z powodu swojej nienawiści” – odpowiada pani Korman. – „Pamiętaj, że próbując pozbyć się Turkan, możesz sama zrobić sobie krzywdę. Ktokolwiek zniszczy naszą reputację, słono za to zapłaci”. „Powiedziałam, że nie mam z tym nic wspólnego. Ale wiesz, że Ferit jest przyjacielem rodziny Nihata. Przyjedzie do nas i dowiem się, co się stało. Teraz jest w śpiączce, został dotkliwie pobity”.

„W śpiączce?” – przeraża się Ruchan. – „To z tego powodu policja aresztowała Somera”. „O czym pani mówi? Policja aresztowała Somera?” – Mine jest zaskoczona tą informacją. „Tak. Jego ojciec pojechał do niego. Dowiedz się, w jakim stanie jest Ferit, i oddzwoń do mnie. Szybko!”. Sadika dręczą wyrzuty sumienia. Żałuje, że tak ostro potraktował Turkan. Nazajutrz Somer i jego ojciec przyjeżdżają do rezydencji. Nie są jednak w dobrych nastrojach.

Mąż Turkan udaje się do swojego pokoju. Ozer siada na kanapie w salonie. „Opowiadaj szybko” – zwraca się do niego Ruchan. – „Co się stało? Co ci powiedzieli?”. „Jego rodzina złożyła skargę”. „W jakim jest stanie?”. „W ciężkim”. „Co więc zrobimy? Czy to znaczy, że Somer trafi do więzienia? Boże!” – Kobieta chwyta się za głowę. – „Dlaczego tak siedzisz? Szybko, poprośmy ich o wycofanie zarzutów!”. „Ruchan, uspokój się. Ferit jest nieprzytomny. Sytuacja się tylko pogorszy, jeśli poproszę ich teraz o pomoc”.

„W tej chwili jego życie jest w niebezpieczeństwie” – kontynuuje Ozer. – „Lekarze utrzymują go w śpiączce farmakologicznej. Prokurator zgodził się wypuścić Somera, ale nałożył na niego zakaz opuszczania kraju”. Sadik dzwoni do Somera. Prosi go o spotkanie. Mesut czuje się winny, gdyż to on pokazał gazetę Sadikowi.

Serial „Trzy siostry” emitowany jest na antenie Novelas+ (kanał dostępny w ofercie Canal+, Orange, Polsat Box, Netia, a także sieciach kablowych). Odcinki można również oglądać na platformie Canal+ online (pakiet SERIALE & FILMY, koszt 29 zł/mies. lub 174 zł przy płatności za rok z góry, bez konieczności podawania danych karty). Opisywany odcinek można także obejrzeć w oryginalnej wersji językowej na oficjalnej stronie Kanal D. W wyszukiwarce Google należy wpisać „Üç Kız Kardeş 14. Bölüm”. Początek 0:26:05, koniec 01:08:17.