Trzy siostry odc. 38 i 39: Ruchan zatrudnia Mine jako swoją asystentkę! Somer nie chce się rozwodzić! [Streszczenie + Zdjęcia]

Odcinek 38: Derya i Donus wyznają mamie, że Somer porwał ich siostrę na swój jacht. Turkan nie chce spać w kajucie i zasypia na pokładzie jachtu. Somer kładzie się tuż obok, twarzą zwrócony do żony, i także zasypia. Gdy córka Sadika budzi się, jacht znajduje się już w porcie. Somer prosi żonę, by nie odchodziła od razu, tylko została na śniadanie. Na łodzi zjawia się prawnik mężczyzny. „Termin rozprawy został wyznaczony” – oznajmia. „Czy nie możemy zatrzymać tego procesu?” – pyta syn Ruchan. „Niestety, biorąc pod uwagę, że jest weekend, nawet jeśli złożymy wniosek, możemy nie zdążyć na czas”. „A jeśli zmieniłem zdanie co do rozwodu? Czy sprawa będzie dalej rozpatrywana?”.

„Jeśli obie strony nie stawią się nie przesłuchaniu, sprawa zostanie zamknięta” – odpowiada adwokat. „Oczywiście, że się stawimy” – zapewnia Turkan. – „Dlaczego zadajesz takie pytania, Somerze?”. „Dobrze, ale ja tego nie chcę” – oznajmia Somer. „Ale ja chcę!”. „Rozpocząłem proces, ale teraz chcę z niego zrezygnować”. „Przedstawicie swoje wnioski w sądzie” – oznajmia prawnik. – „Ale jeśli nie chcecie, by sprawa się skomplikowała, lepiej się ze sobą dogadajcie”. „Kiedy odbędzie się przesłuchanie?” – pyta dziewczyna. „W ten poniedziałek”. „Tak szybko?” – Somer robi duże oczy. „Tak. Prosiłeś przecież o szybki proces”.

„Gdzie moja kopia zawiadomienia?” – pyta Turkan. „Wysłałem na pani adres” – odpowiada adwokat. „Do mojego domu? Tata nie może tego zobaczyć!”. Turkan zeskakuje z jachtu na ląd. Razem z Somerem wsiadają do samochodu. Gdy docierają do domu Kalanderów, okazje się, że list z zawiadomieniem o terminie rozprawy rozwodowej jeszcze nie dotarł. Małżonkowie siadają do śniadania wraz z domownikami. Nihat nalega, by Mine powiedziała rodzicom o dziecku. Ich dziecku. W końcu sam do nich dzwoni i umawia się na spotkanie.

Nesrin zabiera Somera do kuchni, by mogli porozmawiać na osobności. Opowiada mu o rozmowie, którą odbyła z jego mamą. O tym, że Ruchan nie chce, by Turkan była dłużej jego żoną. „Nie, to niemożliwe” – zapewnia mężczyzna. – „Mama bardzo kocha Turkan. Co się tyczy złota, doszło do nieporozumienia. Sprawa jest już wyjaśniona”. „Twoja mama mówiła bardzo stanowczo. Powiedziała, że dłużej nie będzie akceptować tego, że Somer kocha Turkan. Powiedziała, że nie chce widzieć jej przy tobie. Myślę, że powiedziała to w przypływie złości”. „Była zła, że w ostatnim czasie nie zwracam wystarczającej uwagi na Turkan. Porozmawiam z mamą. Wiem, jaka jest przyczyna jej zachowania. Mam tylko jedną prośbę. Nie mów nic o tym Turkan”.

Do domu Kalanderów kurier dostarcza szereg przesyłek zaadresowanych do Fatiha. Donus nadal rozpacza z powodu niezaliczonego egzaminu końcowego. Serdar podsuwa jej pomysł, by zgłosiła się do konkursu literackiego. Dochodzi między nimi do burzliwej rozmowy. Dziewczyna uważa, że powinni zakończyć ich znajomość. Nesrin przypomina Serdarowi, by trzymał się z dala od jej córki, inaczej przeniesie ją do innej szkoły.

Somer przyjeżdża do rezydencji. Urządza mamie awanturę za słowa, jakie powiedziała Nesrin. „Myślałam, że będziesz zadowolony” – oznajmia zdziwiona Ruchan. – „W końcu pozbędziesz się swojej żony. Synu, nie waż mi się mówić, że się w niej zakochałeś”. „Postanowiłem dać szansę mojemu małżeństwu” – oświadcza Somer. „Naprawdę dałeś się na to nabrać? Ty i Mine…”. „Z Mine wszystko skończone. Bardzo ją kochałem, ale popełniła wiele błędów. Z Turkan jest inaczej”. „Dobrze. Niech będzie tak, jak sobie życzysz. Ale Turkan musi przyjść i pocałować moją rękę. Niech przeprosi, wtedy ją przyjmę”.

Ruchan udaje się do innego pokoju i dzwoni do Mine. „Natychmiast udaj się do gaju oliwnego” – wydaje polecenie. – „Weź dokument od sekretarza i przynieś go do mnie”. „Masz wielu pracowników od takich rzeczy” – stwierdza dziewczyna. – „Nie musisz wysługiwać się mną”. „Nie korzystam z usług zwykłych pracowników do ważnych spraw. Idź i weź ten dokument, a zobaczysz jaki szacunek ci okażę”. „Co to znaczy?”. „Zatrudniłam cię jako moją główną asystentkę”. „Naprawdę nie rozumiem. Zdecyduj się. Mam być twoją asystentką czy synową?”. „Cierpliwości, Mine. Bądź jeszcze trochę cierpliwa”. Turkan dzwoni do Irfana. Prosi go, by nie przekazywał zaadresowanego do niej listu jej ojcu.

Odcinek 39: Turkan wręcza Mesutowi swojego kanarka i prosi, by zaopiekował się nim. Sama tymczasowo decyduje się zamieszkać na jachcie męża. Otrzymuje od niego nowy telefon. Nadal jest jednak zdeterminowana, by się rozwieść. Somer prosi ją, by raz jeszcze przemyślała swoją decyzję. Fatih ma nowy pomysł na biznes. Chce sprzedawać podręczniki, które szkoły w Niemczech rozdają swoim uczniom za darmo. Zanosi je do szkoły Nesrin i proponuje ich sprzedaż dyrektorowi. Żona Sadika odkrywa, że podręczniki są nielegalnymi kopiami. Namawia dyrektora, by zgłosił sprawę na policję.

Mine przyjeżdża do rezydencji. Oficjalnie zostaje asystentką Ruchan. Jej pierwszym zadaniem jest dostarczenie dokumentów Somerowi. Akcja przeskakuje do wieczora. Ozer przyjeżdża na jacht, na którym znajduje się tylko Turkan. Namawia ją, by dała jego synowi jeszcze jedną szansę. W tym samym czasie Somer jest w domu Kalanderów. Rozmawia z teściową. Nesrin udziela mu rad, co powinien zrobić, by uratować swoje małżeństwo.

„Ty i Turkan powinniście przenieść się do osobnego domu” – uważa kobieta. – „Nie może dłużej mieszkać pod jednym dachem z twoją mamą”. „Zgadzam się na wszystko. Niech tylko Turkan mi uwierzy i nie idzie do sądu”. „Jakiego sądu?” – Nesrin robi duże oczy. „Nie powiedziała ci nic? Pani Nesrin, ja… Złożyłem wniosek o rozwód. Wyznaczono już datę rozprawy i nie można nic z tym zrobić. Ale jeśli oboje nie stawimy się na przesłuchaniu, pozew zostanie anulowany. Turkan nalega na rozwód”.

Ozer mówi żonie, by przestała być taka uparta i przeprosiła Nesrin. „Nigdy” – odpowiada krótko Ruchan. Akcja przenosi się na jacht. Turkan jest w kajucie. Szykuje się do snu. Nagle słyszy dochodzące z zewnątrz odgłosy. Boi się, że na jacht zakradł się złodziej. Nie znajdując innego wyjścia, dzwoni do męża i prosi go, by przyjechał. Nie wie, że to on zakradł się na pokład, by ją przestraszyć. Małżonkowie spędzają razem noc w kajucie.

Nazajutrz małżonkowie jedzą śniadanie na jachcie. Nieoczekiwanie pojawia się Mine. Wręcza Somerowi dokument, który musi podpisać. Informuje go, że zaczęła pracować dla jego mamy. Mężczyzna z kolei wręcza Mine prezent, który kupił dla dziecka jej i Nihata, co głośno podkreśla. Rudowłosa dziewczyna od razu opuszcza jacht. Chwilę później przychodzi Nesrin.

Serial „Trzy siostry” emitowany jest na antenie Novelas+ (kanał dostępny w ofercie Canal+, Orange, Polsat Box, Netia, a także sieciach kablowych). Odcinki można również oglądać na platformie Canal+ online (pakiet SERIALE & FILMY, koszt 29 zł/mies. lub 174 zł przy płatności za rok z góry, bez konieczności podawania danych karty). Opisywane odcinki można także obejrzeć w oryginalnej wersji językowej na oficjalnej stronie Kanal D. W wyszukiwarce Google należy wpisać „Üç Kız Kardeş 12. Bölüm”. Początek 0:09:08, koniec 1:32:28.