Zakazany owoc odc. 242: Halit nie chce podpisywać intercyzy! Lila wyjeżdża do Stanów!

Odcinek 242 – streszczenie: Yildiz ze zdumieniem odkrywa, że Ender usunęła ją z grona znajomych w mediach społecznościowych. Oburzona dzwoni do byłej przyjaciółki i każe jej natychmiast przyjechać, nie rozumiejąc powodów jej zachowania. W rezydencji pojawia się Yigit. Jest w szoku, gdy dowiaduje się od Zehry, że Lila wyjechała z kraju i udała się do mieszkającej w Stanach mamy. Tymczasem Halit mówi swojemu prawnikowi, że nie chce podpisywać intercyzy, ponieważ Yildiz wspierała go w najtrudniejszych chwilach i ma do niej pełne zaufanie. Następnie jedzie do szkoły, gdzie jego syn wdał się w bójkę.

Ender przyjeżdża do rezydencji. Wchodzi do salonu i staje twarzą w twarz z Yildiz. Obie czują się przez siebie zdradzone. „Coś ci się stało po rozwodzie” – oznajmia żona Halita. – „Masz dziwne nastawienie”. „I mówi mi to ktoś, kto od dnia rozwodu pracuje za moimi plecami”. „Kto niby pracuje za twoimi plecami? Myślę, że jesteś przygnębiona z powodu wszystkiego, co się stało”. „Och, teraz mi współczujesz?”. „Moja mama ma rację. Naprawdę jesteś o mnie zazdrosna”. „O czym ty mówisz? Dlaczego miałabym być zazdrosna?”.

„Ty się rozwiodłaś, a ja wychodzę za mąż” – stwierdza Yildiz. – „Twoje życie się rozpada, a moje jest teraz idealne”. „Uważasz, że twoje życie jest idealne? Naprawdę mi ciebie żal. Spójrz, gdzie teraz jesteśmy. Spójrz na swoje ubrania. Wszystko jest drogie, prawda? Jesteś od tego uzależniona. Poślubiasz Halita tylko po to, żeby korzystać z tych rzeczy. Jedyną osobą, która tego nie widzi, jest Halit. Poza tym jesteś szaleńczo zakochana w Kerimie!”.

W tym momencie Halit wraz z Erimem wchodzą do salonu! Mężczyzna kieruje pytające spojrzenie na swoją narzeczoną. Yildiz czuje, jak strach ściska jej gardło. Porusza ustami, ale nie jest w stanie wydobyć z siebie ani słowa. „O czym rozmawiacie?” – pyta w końcu Halit, który najwyraźniej nie usłyszał dokładnie słów Ender. „O niczym.” – Yildiz odzyskuje zdolność mowy. – „Tak sobie gawędzimy”. „Ja już wychodzę” – oznajmia Ender i opuszcza posiadłość.

Wkrótce Yildiz i Ender ponownie się spotykają. Tym razem ta pierwsza przyjeżdża do domu tej drugiej. „Dlaczego musiałaś powiedzieć to przed Halitem?” – pyta wściekła mama Halitcana. „Nie zrobiłam tego celowo. Halita nie było, kiedy przyjechałam. Jeśli wiedziałaś, że jest w domu, powinnaś mnie ostrzec”. „Kto dał ci prawo, by przychodzić do mnie i krzyczeć na mnie?”. „Powinnaś pomyśleć o tym, zanim zaprosiłaś Sahikę”. „Zrobiłam to dla ciebie”. „Dla mnie? Dziękuję ci, bardzo mi pomogłaś…”. „Ty naprawdę jesteś szalona! Co jeśli Halit to usłyszał?”. „Gdyby tak było, teraz nie rozmawiałabyś ze mną. Halit niczego nie usłyszał”.

„Erim był z nim” – stwierdza Yildiz. – „Spójrz, w jakiej sytuacji mnie postawiłaś”. „Jeśli tak bardzo się martwisz, porozmawiaj też z Erimem. Poza tym nie powiedziałam niczego nieprawdziwego. Powiedziałam coś, co wszyscy już wiedzą”. „Dlaczego mnie zablokowałaś?”. „Czy muszę cię obserwować? Może nie chcę oglądać twoich zdjęć”. „Od teraz nie będziesz ich widzieć.” – Córka Asuman wychodzi. Bez pożegnania. Mert zwraca jej pieniądze, ale nie całość, gdyż jak twierdzi, wcześniejsze wycofanie środków wiąże się z poważnymi opłatami. Pieniędzy jest za mało, by Yildiz opłaciła karę za naruszenie warunków umowy z firmą produkującą przecier.

Yigit zaprasza rodziców do kawiarni. Jest na nich zły. Uważa, że to przez nich Lila go zostawiła. W końcu zostawia ich samych. Byli małżonkowie oskarżają siebie nawzajem. Tymczasem Zehra przychodzi do firmy. Prosi Merta o pomoc w zainwestowaniu zaoszczędzonych pieniędzy. Kiedy wychodzi, mężczyzna mówi do siebie rozbawiony: „Zamiast bawić się z tą firmą, mogę zarobić wystarczająco dużo pieniędzy w ten sposób. Ta rodzina jest naprawdę głupia”.

Sahika telefonuje do Yildiz. Nagrywa jej głos i każe Halukowi odpowiednio go zmontować. „Niech Ender usłyszy, jakie Yildiz mówi mi miłe rzeczy” – instruuje kobieta. – „Niech myśli, że Yildiz jest mi bliska. Jeszcze bardziej popsujemy ich stosunki, dzięki czemu nie będą mogły spiskować przeciwko mnie. Zajmij się tym”. Wkrótce Sahika w obecności Ender odbiera telefon rzekomo od Yildiz. Udaje jej się osiągnąć założony cel. Ender czuje jeszcze większą wrogość do Yildiz. Nie chce nawet słyszeć jej imienia.

Opisywany odcinek można obejrzeć w oryginalnej wersji językowej w serwisie YouTube. Początek 1:57:04 wideo „Yasak Elma 80. Bölüm”, koniec 0:36:00 wideo „Yasak Elma 81. Bölüm”. Odcinki w polskiej wersji dostępne na vod.tvp.pl (po emisji w TV).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *