Zakazany owoc odc. 234: Sahika odkrywa, że Ender nadal ma swoje udziały! Postanawia to wykorzystać!

Odcinek 234 – streszczenie: Akcja odcinka rozpoczyna się w restauracji. Wychodząca z łazienki Yildiz natyka się na Kerima. Chce go minąć, ale mężczyzna nie pozwala jej na to. „Powiem ci coś” – odzywa się córka Asuman. – „Dobrze z nią wyglądasz. Życzę wam szczęścia”. „Powiedziała mi to kobieta, która wkrótce wyjdzie za mąż”. „Cieszę się, że to zrobię. Mogłam ci zaufać i skrzywdzić Halita. Teraz jest dla mnie jasne, że podjęłam dobrą decyzję”. „Jeśli w to wierzysz, dlaczego rozmawiasz teraz ze mną?”. „Mówię ci, że nie możesz mieć wszystkiego, co chcesz”.

„Nie byłaś wszystkim, czego chciałem” – oświadcza Kerim, patrząc Yildiz prosto w oczy. – „Byłaś jedynym, czego chciałem”. W tym momencie z głównego pomieszczenia restauracji wychodzi Halit i wbija zdziwione spojrzenie we wpatrzonych w siebie Kerima i Yildiz. Dziewczyna tłumaczy byłemu, a zarazem przyszłemu mężowi, że zatrzasnęła się w łazience i Kerim pomógł się jej uwolnić. Nazajutrz o wszystkim opowiada Ender, która przyszła do jej domu. Sahika postanawia przekazać bratu dziesięć procent udziałów, aby nie być gorsza od Ender.

„Kiedy dokonam transferu udziałów, moimi wspólnikami będą pan Halit, Yigit, Erim i mój brat, tak?” – dopytuje prawnika, któremu zleciła zajęcie się tą sprawą. „W firmie jest obecnie tylko trzech udziałowców. Ty, pan Halit i pani Ender”. „Jak to?” – Sahika robi duże oczy. „W ostatnim czasie nie było żadnego transferu udziałów”. „Przecież Ender miała przekazać dzieciom swoje udziały. Jesteś pewien?”. „Tak. Przed chwilą sprawdziłem wszystko”. „Możesz przysłać mi wykaz udziałowców?”. „Dobrze, zajmę się tym od razu”. „I jeszcze jedno. Niech nikt się o tym nie dowie, dobrze?”. „Oczywiście, proszę pani.” – Prawnik wychodzi.

„Ender, popełniłaś właśnie największy błąd swojego życia” – mówi do siebie Sahika. – „Sprawię, że mój brat zostawi cię na zawsze”. W następnej scenie kobieta spotyka się z bratankiem w domu, który dla niego kupiła. Namawia go, by zakupił sąsiednią działkę i stworzył na niej duży ogród. „To nie jest zły pomysł, tylko że mnie nie stać” – odpowiada Yigit. „Twój tata zapłaci”. „Nie mogę go o to prosić. Jestem już dorosły i sam muszę o siebie zadbać”. „Byłoby dobrze, gdybyś ją kupił. Wartość tego domu znacząco by wzrosła. Pomyśl o tym”. „Masz rację, ale nie chcę teraz obciążać ojca”.

„Nie musisz go obciążać” – przekonuje Sahika. – „Możesz wziąć kredyt. Masz udziały w firmie, które mogą posłużyć jako zabezpieczenie”. „Mogę to zrobić?” – pyta Yigit z zaciekawieniem. Wizja domu z dużym ogrodem, który przedstawiła mu ciotka, stała się nagle całkiem realna. „Oczywiście, że możesz. Mam znajomego w banku, on nam wszystko ułatwi”. Tymczasem firma, która produkuje przecier dla dzieci według receptury Yildiz, zrywa z nią umowę za złamanie jej warunków i kieruje sprawę do sądu. Yildiz jest załamana. Wszystko stało się przez to, że zgodziła się na pomysł Akina i Zehry, by sprzedawać przecier przez Internet na własną rękę. Dzwoni do Kayi i prosi go o pomoc. Prawnik nie ma dla niej dobrych wieści.

Yildiz opowiada o swoich problemach Halitowi. Mężczyzna zapewnia ją, że jest przy niej i w razie czego zapłaci karę. Yigit konsultuje z ojcem pomysł wzięcia kredytu na zakup działki. Kaya nie jest zachwycony tym pomysłem, ale wyraża zgodę. Chłopak chce powiedzieć o swoich planach swojej mamie, gdy ta wróci do domu. Sahika sugeruje, by szampanem uczcili decyzję o zakupie działki. Do kieliszków brata i bratanka dodaje środek nasenny. W ten sposób obaj nie będą mogli powiedzieć Ender o sprawie działki i kredytu, a ona nie będzie mogła nic zrobić, by się uratować.

Opisywany odcinek można obejrzeć w oryginalnej wersji językowej w serwisie YouTube. Początek 01:48:33 wideo „Yasak Elma 77. Bölüm”, koniec 00:41:33 wideo „Yasak Elma 78. Bölüm”. Odcinki z polskim lektorem dostępne na stronie vod.tvp.pl (po emisji w TV). Zachęcamy do zostawiania komentarzy pod wpisem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *