Dziedzictwo odc. 54 i 55: Ali poznaje prawdę o kłamstwie Begum! Wyrzuca ją ze swojego życia!

Odcinek 54 – streszczenie: Yamana prześladują słowa, które powiedział do Seher – o jej dumie i statusie w domu. Do późna w nocy stoi na zewnątrz i zamyślony wpatruje się przed siebie. Seher także nie śpi. Nazajutrz dziewczyna wychodzi wcześnie rano. Ali przymierza garnitur, który założy na ślub. Begum pomaga mu dobrać krawat. Przy okazji wspomina swojego zmarłego ojca, z którym komisarz był blisko zaprzyjaźniony. Mężczyzna odbiera telefon od Firata z prośbą o szybkie przyjście na komisariat. Selim przychodzi do restauracji, gdzie czeka na niego Seher. Dziewczyna wyraża chęć ponownego gotowania potraw z domu. Dzwoni do niej Yaman, ale nie odbiera.

Ibrahim, Kara i Firat wysyłają Aliemu nagranie z mamą jego narzeczonej. Komisarz dzwoni do Begum i mówi jej, że muszą natychmiast się spotkać. Tymczasem Osman mówi Kiraz, że po ślubie chce zamieszkać w innym domu, by nie przeszkadzać nowożeńcom. Chce, by dziewczyna zamieszkała razem z nim. Kiraz jest blisko wyznania prawdy o kłamstwie Begum, ale ostatecznie rezygnuje. Zuhal jedzie samochodem. Zauważa idącą drogą Seher. Z szaleństwem w oczach wciska gaz w podłogę, gotowa rozjechać rywalkę, ale ta wcześniej traci przytomność z wyczerpania i upada na asfalt. Siostra Ikbal patrzy na nią przez chwilę, po czym odjeżdża.

Ali przyjeżdża do domu. Na podwórku znajdują się Begum, Osman i Kiraz. Mężczyzna staje oko w oko z narzeczoną i wbija w nią groźne spojrzenie. „Wróciłeś wcześnie, synu” – zauważa zdziwiony Osman. „Czy możemy porozmawiać w twoim pokoju lub…” – odzywa się prawniczka, przeczuwając, że zaraz rozpęta się piekło. „Porozmawiamy tutaj” – odpowiada stanowczo komisarz. – „Powiedz mi, słucham cię”. „Co mam ci powiedzieć? Przecież ty mnie tutaj wezwałeś”. „Powiedz mi o twojej mamie. Jak przebiega jej terapia w szpitalu? Ile jeszcze życia jej zostało?”.

„Ali, synu, o czym ty mówisz?” – pyta zdezorientowany Osman. – „Uspokój się”. „Poczekaj chwilę, wujku. Niech Begum odpowie”. „Ja… Mogę wszystko wyjaśnić…” – mówi Begum załamującym się głosem. „Co twoja mama robi we Włoszech? Wyjaśnij mi to, proszę! Okłamałaś mnie! Zrobiłaś ze mnie głupka! Jak mogłaś opowiadać takie kłamstwa o swojej mamie? Ona umiera, zostało jej niewiele życia… Jakiego rodzaju osobą jesteś?!”.

Odcinek 55 – streszczenie: Kontynuacja sceny przed domem Osmana. „Ali, posłuchaj mnie. To nie jest tak, jak myślisz.” – Begum chce ująć dłoń narzeczonego, ale ten natychmiast ją odtrąca. „Odejdź stąd!” – rozkazuje komisarz. „Możesz mnie wysłuchać?”. „Wynoś się, powiedziałem! To koniec! Nie chcę cię więcej widzieć!”. Mężczyzna dosłownie wypycha za bramę zapłakaną prawniczkę. Ta błaga go, by dał jej jeszcze jedną szansę, ale bez skutku. Ali wraca do wujka i Kiraz. Jest wściekły, że dał się tak bardzo oszukać.

Seher odzyskuje przytomność. Podnosi się z asfaltu i masuje po widocznym na czole guzie. Podczas upadku skręciła sobie także kostkę i teraz kuleje. Szczęśliwym zbiegiem okoliczności tą samą drogą jedzie Yaman. Zatrzymuje się obok Seher, wysiada i pyta się, co się stało. Chce zabrać dziewczynę do szpitala, lecz ta odmawia, twierdząc, że chce szybko wrócić do Yusufa. Akcja przenosi się do rezydencji. Zuhal z dumą w głosie opowiada siostrze, jak zostawiła nieprzytomną Seher na drodze.

„Naprawdę się tym chwalisz?” – pyta niezadowolona Ikbal. – „Jesteś świadoma, co zrobiłaś, Zuhal?”. „Co miałam zrobić, siostro? Pomóc jej?”. „Naprawdę nie widzisz, jaką okazję przegapiłaś? Gdybyś choć trochę ruszyła głową i pomyślała…”. „Co próbujesz powiedzieć, siostro? Jaka okazja?”. „Tylko pomyśl. Wracasz do domu razem z Seher, ranną, bezradną, potrzebującą pomocy. Wyobraź sobie chwilę, gdy Yaman widzi, jak jej pomagasz. Od razu zapomniałby o wszystkim i ci wybaczył”.

Z zewnątrz dobiega odgłos silnika samochodu. Siostry podchodzą do okna i widzą Yamana, który prowadzi Seher pod rękę. Ikbal jest jeszcze bardziej zła na bezmyślność siostry. Obawia się, że Seher mogła zobaczyć przejeżdżającą obok niej Zuhal. Wychodzi z pokoju i stara się dyskretnie wybadać sprawę. Yaman postanawia opuścić ważne spotkanie, aby zająć się Seher. Yusuf jest smutny, gdy widzi ranną ciocię. Boi się, że przydarzy jej się to samo, co spotkało jego mamę.

Ali udaje się do Arifa, by poradzić się go w sprawie sytuacji z oszustwem Begum. Ibrahim obawia się, że komisarz odkryje, kto wysłał mu nagranie. Firat zapewnia go, że nie ma czym się martwić, bo w końcu nie zrobili nic złego. Akcja przenosi się do rezydencji. Siostry rozmawiają w pokoju. „Nie mogę za tobą nadążyć, siostro” – oznajmia Zuhal. – „Dlaczego mamy teraz pozbyć się Yusufa?”. „Do dzisiaj myślałyśmy, że Yaman czuje coś do Seher, prawda? Ale nie mogłyśmy mieć pewności, ponieważ szukałyśmy w złym miejscu. Gdybyśmy spojrzały tam, gdzie powinnyśmy, zobaczyłybyśmy, co przyciąga Yamana”.

„Yusuf?” – domyśla się Zuhal. „Zaczynasz myśleć” – chwali Ikbal. – „To poprzez Yusufa Yaman i Seher zbliżyli się do siebie. Maluch kocha swoją ciocię. To lojalność i miłość sprawiają, że Yaman koncentruje się na dziewczynie. Seher sama w sobie nie stanowi zagrożenia. Dlatego nie musimy pozbywać się jej, tylko Yusufa. Ten dzieciak musi opuścić ten dom. Tak szybko, jak to możliwe”. W jaki sposób Ikbal zamierza pozbyć się Yusufa z rezydencji? Czy Begum odpuści już sobie Aliego, czy jednak będzie próbowała do niego wrócić?

Opisywane odcinki można obejrzeć w oryginalnej wersji językowej w serwisie YouTube. Początek 0:19:14 wideo „Emanet 35. Bölüm”, koniec 0:41:07 wideo „Emanet 36. Bölüm”. Odcinki z polskim lektorem dostępne na stronie vod.tvp.pl (po emisji w TV).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *