Zakazany owoc odcinek 403 i 404: Kumru wybacza Ekinowi! Bierze z nim ślub! Cagatay mówi Yildiz, czego dopuścił się Dogan!

Odcinek 403 – streszczenie: Dogan przyjeżdża do apartamentu Ekina. Pokazuje mu teczkę, w której znajdują się dowody popełnionych przez niego przestępstw na złych ludziach. „Wiedziałem, że nie jesteś normalną osobą” – mówi ojciec Kumru. – „Ale nigdy nie myślałem, że jesteś wystarczająco szalony, żeby zachowywać się jak bohater miasta. Co się stało? Twój wyraz twarzy się zmienił. Wygląda na to, że mnie nie doceniłeś”. „Nie wiem, o czym mówisz”. „Dowiesz się, kiedy przejrzysz akta”. „Nie masz żadnych dowodów. To tylko twoja nieporadna próba ratowania siebie”. „Nie zostawiłeś nikogo przy życiu. Słuchaj, jedno moje słowo i rozpocznie się śledztwo”.

„Proszę bardzo” – odpowiada Ekin, starając się zachować pewność siebie w głosie. – „Nie mam nic wspólnego z tym, o co mnie oskarżasz. I mogę to udowodnić. Myślę, że to raczej ty powinieneś pomyśleć o mojej skardze”. „A ja myślę, że oboje jesteśmy w tej samej sytuacji”. „Teraz rozumiem. Chcesz powiedzieć, że oboje powinniśmy milczeć? Dobrze, a co z tym, że zostawiłeś mnie na pewną śmierć? Mam o tym tak po prostu zapomnieć?”. „Ty zrobiłeś to samo. Ekinie, trzymaj się z daleko od mojej córki. Już wystarczająco wycierpiała, bo ją zostawiłeś”.

„Ale nie wie, że jej ojciec próbował mnie zabić” – zauważa Ekin. „I nigdy się nie dowie” – mówi stanowczo Dogan. – „Jeśli ja utonę, ty pójdziesz na dno razem ze mną. Więcej się nie zobaczymy.” – Opuszcza apartament. W tym czasie Cetin szuka jakiś dowodów, które potwierdziłyby, że to nie on uratował Ekina. Niczego jednak nie znajduje. Ender chce, by Handan naprawiła szkody, jakie wyrządziła jej reputacji, ale rywalka jeszcze bardziej pogarsza sytuację.

Ender nawiązuje połączenie z mamą Kumru. „Chcesz umrzeć, Handan?” – pyta ogarnięta wściekłością. „Naprawdę trudno cię zadowolić. Zrobiłam, co chciałaś. Poprosiłaś mnie, żebym powiedziała, że nie miałaś operacji plastycznych twarzy. Poszłam do telewizji i powiedziałam to. Nie powiedziałaś mi, żebym nie mówiła o operacjach plastycznych ciała. Gdybyś mnie ostrzegła, nie zrobiłabym tego”. „Dlaczego miałam cię ostrzegać? Zwyczajnie skłamałaś!”. „Ty też mnie nie znasz. Nikt mi nie mówi, co mam robić. Jeśli spróbujesz, dostaniesz coś jeszcze gorszego. Musiałam ci to zwizualizować”.

„Niech chcesz mieć we mnie nieprzyjaciela, Handan. Uwierz mi” – przestrzega Ender. „Ty nie możesz być moim wrogiem” – odpowiada ze spokojem w głosie mama Kumru. – „Wiem, że o mnie rozpytywałaś i dotarłaś do pewnych informacji, ale nie możesz wykorzystać ich przeciwko mnie, ponieważ Dogan i ja rozwiązaliśmy nasze problemy.” – Kobieta rozłącza się. „Niech to szlag! Moją misją życiową jest pozbycie się ciebie stąd, Handan!” – mówi do siebie zdeterminowana Ender.

Caner o mały włos wpada w poważne kłopoty, myśląc, że Emir znowu zatrudnił aktorów, aby połączyć go z Gamze. Ekin przypływa jachtem do willi, aby zabrać Kumru na przejażdżkę. Dziewczyna początkowo stawia opór, ale po namowach swojej macochy wchodzi na pokład. Ekinowi udaje się uzyskać jej przebaczenie, co zostaje potwierdzone namiętnym pocałunkiem. Tymczasem Handan przyjeżdża do willi, by porozmawiać z córką. Potyka się o znajdujący się w przedpokoju robot sprzątający, który zakupiła Yildiz, i boleśnie ląduje na podłodze, krzycząc, że złamała nogę. Asuman i Yildiz podnoszą ją i pomagają dojść na kanapę.

Odcinek 404 – streszczenie: Po upadku i rzekomym złamaniu nogi Handan spędza dzień z Yildiz i Asuman. Razem oglądają seriale, piją herbatę i jedzą pestki. W końcu do willi wraca Kumru. Yildiz wypytuje ją o przebieg randki na jachcie, ale pasierbica nie chce jej niczego zdradzić. Akcja przeskakuje do wieczora. Handan odwiedza Ekina. „Kiedy nagle przepadłeś, pomyślałam, że Dogan coś ci zrobił” – oznajmia kobieta, siadając na kanapie. – „Zawsze mówiłam Kumru, że jej nie zostawisz. Jak się okazuje, miałam rację. Czy między wami jest teraz wszystko w porządku?”. „Tak, w jak najlepszym”.

„Tylko nie mów nic Doganowi. Czasami bywa nieprzewidywalny” – ostrzega kobieta. Ekin zna już jej prawdziwe zamiary, gdyż Kumru powiedziała mu na jachcie, że to mama wylała jej na rękę gorącą herbatę, a nie ojciec. „Masz rację” – przyznaje dla niepoznaki chłopak. – „Mógłby jeszcze pobić Kumru, nie daj Boże. Pani Handan, bądź pewna, że pan Dogan wcale mi się nie podoba. Nawet gdyby umierał, nie pomógłbym mu. Za płaszczykiem uprzejmych manier kryje się psychopata, wiem to. Ale wiem też, że nie zrobił nic Kumru”.

„Nie mogę uwierzyć” – mówi Handan. – „Ciebie też udało mu się oszukać”. „W tej kwestii nie może mnie oszukać, nie martw się. Chcesz się na nim zemścić, to też wiem. Zamiast przychodzić tutaj i opowiadać mi kłamstwa, zostaw tę sprawę mnie. To zaoszczędzi ci czas”. „W porządku, nie musisz mi wierzyć. Wiem, że moja córka jest z tobą bezpieczna. To mi wystarczy. Co się zaś tyczy zemsty, interesuje mnie tylko to, by moja córka uwolniła się od tego człowieka i była szczęśliwa. Pójdę już. Do zobaczenia”.

Emir sugeruje Ender, że jej brat mógłby związać się z Gamze, ale kobieta sprzeciwia się stanowczo temu pomysłowi. W domu Cagataya zaczyna pracę nowa gospodyni – młoda dziewczyna o imieniu Nurgul. Akcja przenosi się do sąsiedniej willi. Asuman i jej córka rozmawiają w salonie. „Posłuchaj, teraz powiemy coś, żeby Handan stąd odeszła” – oznajmia Yildiz. – „Jeśli wypowie się swoje życzenie wystarczająco wiele razy, wszechświat sprawi, że się spełni”. „Skąd to wiesz?”. „Przeczytałam gdzieś albo usłyszałam w jakimś programie. Teraz powtarzaj: Niech Handan odejdzie. Niech Handan odejdzie”.

„Niech Handan odejdzie” – powtarza za córką Asuman i po chwili dodaje: „Niech zostanie nam zesłane dziesięć milionów dolarów…”. „Mamo! Dlaczego mylisz wszechświat?”. „Jak to dlaczego? Gdy będziemy miały dziesięć milionów dolarów, odeślemy Handan do domu w Halkali i uspokoimy się. Dziesięć milionów, dziesięć milionów…”. Dogan dochodzi do wniosku, że nie jest w stanie ponownie zaufać Cetinowi po jego wpadce z uśmierceniem Ekina, i musi zerwać z nim współpracę. Zastępuje go nowy asystent – Murat.

Caner i Gamze zostają parą. Ender spotyka się z biznesmenem, który jest zainteresowany zakupem holdingu. Nie zdaje sobie sprawy, że mężczyzna jest zwykłym oszustem, który chce naciągnąć ją na pieniądze. Dogan już o tym wie, ale nie ma najmniejszego zamiaru ostrzegać Ender. Tymczasem Sedai, nie widząc nigdzie Cetina, obawia się, że Dogan mógł kazać usunąć go z tego świata. Ze swoich podejrzeń zwierza się Cagatayowi.

Akcja przeskakuje do następnego dnia. Kumru wraz z Ekinem wychodzi na taras, gdzie znajduje się jej ojciec. „Co ty tutaj robisz?” – pyta Dogan, posyłając ukochanemu córki wrogie spojrzenie. „Mamy dla ciebie niespodziankę” – oznajmia dziewczyna. „Powinniśmy stopić lód między nami” – odpowiada Ekin i po krótkiej przerwie dodaje: „Ojcze”. Dogan jest zdezorientowany. Patrzy pytająco na córkę. Ta uśmiecha się szeroko, unosi dłoń, na której znajduje się pierścionek, i mówi: „Pobraliśmy się”.

Akcja przenosi się do domu Cagataya, gdzie przyszła Yildiz, wezwana przez byłego męża. „Co się stało?” – pyta, wchodząc do salonu. – „Znowu jesteś we mnie zakochany?”. „Posłuchaj, nie byłoby tej rozmowy, gdyby mój syn nie mieszkał pod jednym dachem z tym człowiekiem. Ale muszę to zrobić. W tym domu grozi ci wielkie niebezpieczeństwo”. „O czym ty mówisz?”. „Ekin nie zniknął z własnej woli. Dogan kazał Cetinowi zabić Ekina. Cetin odurzył Ekina i wrzucił go do jeziora, myśląc, że nie żyje. Widziałem to i pomogłem Ekinowi”.

„Ale teraz Cetin zniknął” – kontynuuje Cagatay, podczas gdy jego była żona stoi jak słup soli, zszokowana tym, co właśnie usłyszała. – „Myślę, że Dogan zabił Cetina, ponieważ nie wykonał należycie swojej pracy”. „Co ty mówisz?”. „Yildiz, twój mąż jest bardzo niebezpieczny. Dogan jest mordercą”. Czy Yildiz uwierzy słowom Cagataya? Co zrobi Dogan po „niespodziance”, jaką zgotowali mu Kumru i Ekin? Opisywane odcinki można obejrzeć w oryginalnej wersji językowej w serwisie YouTube. W polu wyszukiwania należy wpisać: „Yasak Elma 141. Bölüm”. Od 0:26:46 do końca wideo. Odcinki z polskim lektorem dostępne na stronie vod.tvp.pl (po emisji w TV).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *