Zakazany owoc odcinek 408 i 409: Sedai mówi Cagatayowi, że mogą być braćmi! Ender dowiaduje się, że Fido jest naciągaczem!

Odcinek 408 – streszczenie: Ekin przychodzi do domu Cagataya. „Próbuję tego nie pokazywać, ale jestem strasznie zdenerwowany” – oznajmia mąż Kumru. – „Dogan zniszczył cały mój plan!”. „Wiem to, ale musimy poznać wszystkie szczegóły” – przekonuje Cagatay. „Widziałeś przecież. Przywiózł moją babcię”. „To znaczy, że musiał wiedzieć, że planujesz coś zrobić na weselu. Dogan jest bardziej niebezpieczny niż myśleliśmy”. „Nie możemy czekać. On mi wprost grozi”. „Jedyne, co możemy odnaleźć, to kluczową osobę”. „Cetina. O ile żyje”. „Nieważne, znajdziemy go. Żywego czy martwego”.

Fido zabiera Ender na obiad na jachcie i wręcza jej naszyjnik. Asuman dzwoni do Emira. „Potrzebuję twojej pomocy” – oznajmia kobieta. – „Yildiz musi zajść w ciążę”. „Co ty mówisz? Nie mogę pomóc w tej kwestii…”. „Nie chodzi o to. Znajdź kogoś, kto jej pomoże”. „Masz na myśli lekarza?”. „Nie. Kogoś, kto uprawia czary”. „Gdzie znajdę kogoś takiego?”. „Skąd mam wiedzieć? Jeżeli sam nie potrafisz znaleźć, znajdź kogoś, dla kogo to nie problem”. „Dobrze, ale co ta osoba miałaby zrobić?”. „Odprawić rytuał lub cokolwiek innego, co nam pomoże”.

Gdy Ender opuszcza jacht, na pokładzie pojawia się jeszcze jeden mężczyzna. „Jak poszło?” – zwraca się do Fido. „Jeszcze trochę i nie będzie chciała stracić kogoś takiego jak ja. Wkrótce wyjdzie za mnie”. „Miejmy nadzieję, że nie zorientuje się, że naszyjnik jest fałszywy”. „Tak ją oślepiłem, że nie ma szans, by to zrozumiała”.

Yildiz odkrywa, że jej mąż ma tajny profil na Instagramie. Choć nikogo nie obserwuje, sam jest obserwowany przez wiele młodych dziewczyn. W związku z tym, że Cagatay zostanie dziś dłużej w pracy, Nurgul zaprasza do jego domu swoją koleżankę i urządza imprezę, zupełnie nie zwracając uwagi na Halitcana, który znajduje się pod jej opieką. Na jej nieszczęście w willi pojawia się Ender, która myślała, że zastanie tu swojego brata. Zabiera chłopca z rąk nieodpowiedzialnej opiekunki i odnosi go jego mamie.

Yildiz dzwoni do Cagataya, następnie udaje się do jego domu, by urządzić awanturę Nurgul. Pracownica zdążyła już wszystko posprzątać, a jej koleżanka ulotniła się, więc po opisanej przez Ender imprezie nie ma ani śladu. „Pani Yildiz, chciałam do ciebie przyjść” – tłumaczy Nurgul. – „Jakaś kobieta przyszła tutaj i zabrała mi Halitcana z rąk. Czytałam mu książkę. Powiedziała, że jeśli nie dam jej Halitcana, zwolni mnie z pracy. Wyglądała jak wariatka”.

Wkrótce do domu wraca Cagatay. Dowiaduje się od Yildiz o tym, co zaszło. Nie chce od razu zwalniać Nurgul, ale postanawia dobrze jej się przyjrzeć. Była żona podpowiada mu, by zainstalował w domu kamery. Dogan wyjaśnia żonie powód założenia konta na portalu społecznościowym. By nie było żadnych nieporozumień, podaje jej nawet hasło. Yildiz natychmiast umieszcza własne zdjęcie na profilu męża oraz fotografię ich obrączek ślubnych. Emir przekonuje Sedaia, by podzielił się z Cagatayem problemem, który nie daje mu spokoju.

Odcinek 409 – streszczenie: Sedai umieszcza szpiegowską kamerę w salonie, by Cagatay mógł obserwować, jak Nurgul wykonuje swoje obowiązki podczas jego nieobecności. Yildiz podsłuchuje rozmowę męża i jego nowego asystenta Murata. Dowiaduje się, że mężczyzna, z którym spotyka się Ender, nie jest żadnym bogatym biznesmenem, a zwykłym naciągaczem. Sedai zbiera się na odwagę i mówi Cagatayowi o rewelacjach, które usłyszał od swojej cioci.

„Coś mi się tu nie zgadza” – oznajmia Cagatay, a jego głowa natychmiast napełnia się podejrzeniami. „Ciocia nalega na ekshumację. Oczywiście nie mogę się zgodzić na coś takiego, ale boję się, że ona przyjdzie i coś ci powie”. „Jeśli jesteśmy braćmi, wystarczy, że wykonamy test DNA. Nie potrzeba żadnej ekshumacji. Nie rozumiem, jak twoja ciocia wpadła na coś takiego. I dlaczego ujawniła to teraz, po tylu latach?”. „Twierdzi, że to z powodu wypadku. Czy myślisz, że ktoś za tym stoi?”. „To możliwe, Sedaiu. Zostałeś potrącony przez samochód. Kierowca był pijany z samego rana. Twoja ciocia przybywa niespodziewanie i wyznaje ci coś takiego. Czy nie wygląda ci to dziwnie?”.

„Czy to możliwe, że Dogan za tym stoi?” – rzuca myśl Sedai. „Tak podejrzewam, ale nie mogę tego udowodnić. Nie zrozum mnie źle, ale ten człowiek musiał dać pieniądze twojej ciotce”. „Czego chce od nas?”. „To proste. Chce nas zniszczyć”. „Zniszczę go!”. „Uspokój się. Nie możemy postępować impulsywnie. Musimy wykonywać mądre ruchy”. „Co więc zrobimy?”. „Najpierw sprawdzimy, czy to, co powiedziała ci ciocia, jest prawdą”. „Nie proszę cię o to”. „Nie możemy błądzić w ciemności. Ten, kto to zrobił, nie jest świadomy, jak bardzo jesteś lojalny. Myślał, że pieniądze mogą stanąć między nami, ale tak nie jest”.

„Sprawdzimy, czy to, co powiedziała ciocia, jest prawdą” – powtarza Cagatay. – „Reszta jest prosta. Mam już coś na myśli. Tylko my obaj będziemy o tym wiedzieć”. Emir i Asuman odwiedzają zielarkę. Kupują od niej specjalną mieszankę, która ma sprawić, że Yildiz zajdzie w ciążę. Kumru przychodzi do firmy. Oznajmia swojemu ojcu i Ender, że Ekin powierzył jej udziały. „Więc jeśli coś stanie się Doganowi, ty będziesz miała większościowy udział?” – pyta Ender. „Czyżbyś planowała zabić mojego tatę? Nie martw się, kierowanie firmą nie jest w moich planach”.

Caner i Gamze postanawiają zrobić sobie przerwę w związku. Dzięki zainstalowanej kamerze Cagatay odkrywa, że Nurgul jest oszustką. Wypłaca jej należne pieniądze i zwalnia ją. Yildiz postanawia podziękować Ender za uratowanie Halitcana z rąk nieodpowiedzialnej gosposi i mówi jej, że Fido jest łowcą pieniędzy. Obie obmyślają plan, dzięki któremu pozbędę się zarówno jego, jak i innej łowczyni fortun – Handan. Tymczasem Emir natrafia w Internecie na artykuł o aresztowaniu zielarki, którą dziś rano odwiedził wraz z Asuman. Okazuje się, że mieszanki, które kobieta sprzedawała, nie tylko nie miały działania leczniczego, ale były po prostu trujące.

Emir przyznaje się przyjaciółce do tego, co zrobił wraz z Asuman. Yildiz postanawia dać swojej mamie nauczkę. Udaje przed nią, że chce wrócić do Cagataya. Ender informuje Fido, że jest bankrutką, czym skutecznie zniechęca do siebie naciągacza. Yildiz do tej samej restauracji ściąga Handan, przedstawiając jej Fido jako miliardera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *