Dziedzictwo odc. 30 i 31: Yaman nie chce, by Seher pracowała! Begum szpera w rzeczach Kiraz! [Streszczenie + Zdjęcia]

Odcinek 30: Begum chce dowiedzieć się więcej o Kiraz i zadaje jej różne pytania. O to, skąd pochodzi, i dlaczego opuściła swoją rodzinną miejscowość. Seher zmienia opatrunek na plecach Yamana i przypomina mu o wzięciu antybiotyku. Następnie opuszcza rezydencję, by pomóc w restauracji. Kirimli śledzi ją. Jest przekonany, że dziewczyna poszła zobaczyć się ze swoim chłopakiem w czasie, gdy powinna zajmować się Yusufem. Ani trochę mu się to nie podoba. Chce podejść do niej i urządzić jej awanturę, ale powstrzymuje się i odjeżdża. Wraca wściekły do rezydencji, co nie umyka uwadze Ikbal.

Gdy Kiraz idzie wyrzucić śmieci, Begum zakrada się do pokoju. Przeszukuje jej rzeczy, podejrzewając, że dziewczyna coś ukrywa. Znajduje portfel z dowodem osobistym w środku. Nie udało jej się jednak zobaczyć danych widniejących na dokumencie, gdyż do pokoju wszedł Ali. Gdy Kiraz wraca do domu, komisarz ostrzega ją, by nie zostawiała swoich rzeczy osobistych na wierzchu. Yusuf podczas kolacji pyta, kiedy wróci jego ciocia. Ikbal daje znak siostrze, by wykorzystała tę okazję. Zuhal podchodzi do Yusufa i zaczyna go karmić. Yaman jednak tego nie zauważa. Jego wzrok cały czas utkwiony jest w pustym miejscu przy stole, gdzie powinna siedzieć Seher. Jako pierwszy wstaje i odchodzi od stołu. Nadire zaprasza Kiraz na wspólne zakupy. Dziewczyna nieumyślnie zgadza się.

Odcinek 31: Zuhal wchodzi do gabinetu Yamana. Opowiada mu o przygotowaniach do przyjęcia urodzinowego Yusufa i własnych pomysłach na tę okoliczność. Kirimli każe dziewczynie porozmawiać z ciotką chłopca. „Próbowałam z nią rozmawiać, ale nie wydawała się być zainteresowana” – okłamuje Zuhal, czym wzmaga gniew mężczyzny. – „No nic, wzięłam to na siebie, więc sama się tym zajmę”. Siostra Ikbal wychodzi. Yaman także opuszcza gabinet, by zaczerpnąć świeżego powietrza. Zatrzymuje się jednak obok pokoju Yusufa, słysząc dochodzący ze środka głos Seher.

„Czy to nie jest pyszne?” – pyta dziewczyna, karmiąc chłopca. – „Brat Selim zrobił to specjalnie dla ciebie. Ja trochę mu pomogłam”. „Więc poszłaś do restauracji, żeby to przynieść?” – dopytuje Yusuf. „I tak, i nie, kochanie. Poszłam, bo muszę pracować”. „Pracować? Dlaczego?”. „Ponieważ dżentelmen, którego bardzo kocham” – szczypie malca w policzek – „niedługo będzie miał urodziny i chcę zrobić mu mały prezent. Poszłam więc do pracy, aby zarobić pieniądze, i wróciłam do ciebie”.

Akcja przeskakuje do następnego dnia. Ali uczula Kiraz, by była bardzo ostrożna podczas zakupów na targu. Nie chce, by nawet Nadire poznała jej prawdziwy wygląd. Seher nadal opatruje Yamana. Jego rana jest już wyraźnie mniejsza. Podczas śniadania Ikbal informuje Seher, że jej sukienka uległa zniszczeniu w pralni chemicznej. Dziewczyna jest bardzo smutna, bo wie, jak bardzo cenna ta rzecz była dla Adalet. Jakiś czas później Seher przychodzi do sypialni Ikbal. Mówi jej, że zaczęła pracować, i prosi, by w czasie, gdy jej nie będzie, zajęła się Yusufem.

W następnej scenie Ikbal rozmawia z siostrą. „Mam dla ciebie dobre wieści” – oznajmia. – „Seher rozpoczęła pracę w restauracji Selima. Więc, moja droga siostro, to wspaniała okazja, aby nie było jej na przyjęciu urodzinowym. Mam świetny plan. Zadzwonię teraz do restauracji i złożę duże zamówienie. Biedna Seher nie będzie miała nawet czasu na oddech. Nie zdąży na przyjęcie urodzinowe”. „Nawet jeśli się pojawi, to niczego nie zmieni” – mówi pewna siebie Zuhal. – „Wydaje mi się, że nie doceniasz swojej siostry”. „Brawo. Taka postawa mi się podoba”.

Wracająca z targu Kiraz spotyka mężczyznę, który bije swojego syna. Wbrew temu, o co prosił ją Ali, postanawia zainterweniować i uderza mężczyznę kijem w głowę. Yaman przyjeżdża do restauracji. Każe Seher natychmiast rzucić pracę. „Twoim jedynym zadaniem jest opieka nad Yusufem” – oświadcza. – „Nie możesz mieć innej pracy”. Opisywane odcinki odcinki można obejrzeć w oryginalnej wersji językowej w serwisie YouTube. Od 0:35:04 wideo „Emanet 18. Bölüm” do końca wideo „Emanet 19. Bölüm”. Odcinki w polskiej wersji dostępne na vod.tvp.pl.