Dziedzictwo odcinek 302 i 303: Ziya wraca do rezydencji! Przypomina sobie, że to Ikbal zabiła Kevser!

Odcinek 302 – streszczenie: Yusuf jest obrażony na swoją ciocię po tym, jak dowiedział się, że ta strzeliła do jego stryjka. Odwraca od niej głowę, nie chcąc z nią rozmawiać, a następnie ucieka do swojego pokoju i zamyka drzwi na klucz. „Kochanie, dlaczego zamknąłeś drzwi?” – pyta Seher, szarpiąc za klamkę. – „Dlaczego jesteś na mnie zły? Jeśli nie powiesz, co zrobiłam, nie będę wiedzieć, jak to naprawić. Otwórz drzwi, porozmawiajmy”. „Nie chcę z tobą rozmawiać! Jesteś zła!”. „Kochanie, co ty mówisz? Co zrobiłam złego?”. „Nie mnie, zrobiłaś stryjkowi!”.

„Yusufie, proszę, otwórz drzwi” – nalega Seher. – „Nie sprawiaj mi więcej przykrości”. „Dlaczego strzeliłaś do stryjka? Przez ciebie został ranny!”. „Kto ci to powiedział?”. „Słyszałem, jak rozmawialiście. Uciekliśmy, bo do niego strzeliłaś. A gdyby coś mu się stało?”. Stojąca na schodach Cicek po cichu przemieszcza się do pokoju Zuhal. Budzi ją. „Co się dzieje?” – pyta siostra Ikbal, pocierając dłońmi sklejone powieki. „Nie zgadniesz, czego się dowiedziałam. Seher… strzeliła do pana Yamana!”.

„Strzeliła?” – Zaskoczona Zuhal podnosi się do pozycji siedzącej. „Tak, dosłownie to zrobiła”. „Dlaczego?!” – Sparaliżowaną dziewczynę ogarnia wściekłość. „Nie wiem. Yusuf też się o tym dowiedział. Zamknął się w swoim pokoju, a Seher płacze pod drzwiami”. „Jak to możliwe? Seher? Do Yamana? Więc to przez nią Yaman był na intensywnej terapii! Z pewnością musi być między nimi większy problem, niż nam się wydawało. W przeciwnym razie Seher… To niemożliwe, by zrobiła coś takiego. Między nią a Yamanem jest o wiele większa przepaść, niż nam się wydawało. Jakkolwiek ta rana nie powstała, powiększanie jej będzie ogromną przyjemnością”.

Yaman wyjaśnia Yusufowi, że Seher strzeliła do niego przez przypadek, chcąc chronić go przed złymi ludźmi. Mężczyźnie udaje się załagodzić sytuację, ale żona nadal jest na niego wściekła. Uważa, że powiedział to tylko po to, by Yusuf nie dowiedział się, że jest mordercą jego mamy. Dziewczyna postanawia przekazać zdjęcia Firatowi, gdy tylko usunie z telefonu męża wiadomości świadczące o jego niewinności w sprawie przemytu broni, by nie mógł się uratować przed więzieniem.

Odcinek 303 – streszczenie: Ali jest zdeterminowany, by wykluczyć Duygu z operacji policyjnej, widząc, że policjantka jest w nią zaangażowana emocjonalnie, choć nie zgłębił jeszcze powodów jej zachowania. Cicek przynosi karafkę z wodą do pokoju Zuhal. „Gdzie byłaś? Czekam na ciebie od pół godziny” – mówi siostra Ikbal. „Zatrzymali mnie w kuchni. Neslihan jest straszną gadułą. Jak zacznie mówić, nie potrafi skończyć. I nie mogę tak swobodnie chodzić. Cenger nie spuszcza ze mnie wzroku”. „Zostaw teraz Cengera i Neslihan. Powiedz mi, jakie są wieści”.

„Pan Yaman jest w pokoju ze swoim bratankiem” – odpowiada Cicek. „A Seher? Ona też jest z nimi?”. „Nie widziałam jej. Prawdopodobnie jest w swoim pokoju. Dzisiaj jest rocznica śmierci siostry Seher. Przygotowują chałwę w kuchni”. „Musimy jak najszybciej dowiedzieć się, co się między nimi dzieje”. „W porządku, zajmę się tym”.

Yaman udaje się na grób Kevser. „Bardzo się pomyliłem” – mówi. – „Zraniłem wiele osób, aby odnaleźć światło w ciemności, ale nikogo nie skrzywdziłem tak bardzo, jak skrzywdziłem ciebie. Żadne wyrzuty sumienia nie bolały mnie tak bardzo. Yusuf zawsze był dla mnie dziedzictwem mojego brata. Ale to nie tak. On jest dziedzictwem także po tobie. Śpij spokojnie. Twój syn jest moim dziedzictwem, tak samo jak twoja siostra. Oboje są moją rodziną. Oboje znaczą dla mnie więcej niż własne życie. Oddam życie, ale nie pozwolę, aby coś im się stało”.

Yaman wyciąga chusteczkę z kieszeni marynarki, by przetrzeć krzyż. Nie zauważa, jak na ziemię, przy samym kopcu, spada jego pióro. W tym czasie Nedim przywozi Ziyę do rezydencji. W salonie trwają właśnie modlitwy za duszę zmarłej Kevser. Zastała sytuacja ma duży wpływ na stan psychiczny brata Yamana. Ponownie jest zdezorientowany, zastanawiając się, czy to on jest zabójcą Kevser. Zuhal dochodzi do wniosku, że niezgoda między Yamanem i Seher musi mieć jakiś związek z Kevser.

Ziya siada na schodach i modli się do Boga, by pomógł mu przypomnieć sobie to, co tak bardzo nie daje mu spokoju. Pamięta, że wręczył Kevser kwiaty. Jest pewien, że w przeciwieństwie do innych, nigdy nie był na nią zły, nigdy nie uważał jej za złą osobę. „Tamtego dnia padał deszcz” – mówi do siebie mężczyzna. – „Grzmiało i wiał silny wiatr. Poszedłem do ogrodu zająć się kwiatami. Nie chciałem, by się połamały. Wtedy usłyszałem krzyk. Ale kto krzyczał? Przypomnij sobie!” – Pociera dłonią czoło, intensywnie rozmyślając. – „Kevser! Tak, to ona krzyczała. To był jej głos”.

Nagle Ziya doznaje olśnienia. Przypomina sobie, jak wszedł do rezydencji i zobaczył swoją żonę, która wypchnęła Kevser za balustradę. Pamięta także, że to Ikbal zmusiła go, by milczał, grożąc, że odejdzie od niego, jeśli komuś powie. Natychmiast wraca do swojego pokoju i dzwoni do brata, chcąc powiedzieć mu, że to nie on zabił Kevser. Niestety Yaman nie odpowiada, gdyż wychodząc, zapomniał zabrać swojego telefonu.

Duygu otrzymuje informacje o młodej dziewczynie, która zginęła podczas walk między gangami. Natychmiast jedzie do kostnicy, gdzie znajduje ciało dziewczyny z bransoletką na ręku, której szukała od kilku dni. Czuje, jak nogi uginają się pod nią, ale naraz przypomina sobie, że jej siostra miała na nadgarstku charakterystyczne znamię, którego ta dziewczyna nie ma. „To nie ona! To nie Yasemin!” – zakrzykuje uradowana, w spontanicznym odruchu przytulając się do Aliego, który przyjechał tu razem z nią.

Gdy modlitwy w rezydencji dobiegają końca, Seher udaje się na cmentarz. Na grobie siostry znajduje znajome pióro, dzięki czemu wie, że jej mąż był tutaj. Nie jest jednak z tego powodu zadowolona. „Ty… Jak ci nie wstyd tu przychodzić?!” – pyta siebie podniesionym głosem. Czy teraz, gdy Ziya odzyskał wspomnienia, sytuacja między małżonkami ulegnie poprawie? Czy Seher uwierzy, że jej mąż wcale nie zabił jej siostry, a przyznał się do tego tylko dlatego, by chronić swojego brata?

Opisywane odcinki są dostępne na YouTube. Oglądaj od 34:41 wideo „Emanet 219. Bölüm” do 1:00:43 wideo „Emanet 220. Bölüm”. Wszystkie streszczenia opublikowane na tej stronie są moją własnością intelektualną. Zabrania się ich kopiowania, publikowania na innych stronach internetowych, kanałach YouTube, oraz wykorzystywania w jakikolwiek inny sposób bez mojej wyraźnej zgody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *