Dziedzictwo odc. 66: Drogi Yusufa i Kiraz krzyżują się! Chłopiec jest w niebezpieczeństwie!

Odcinek 66 – streszczenie: Yusuf znajduje kota. Przechodząc przez ulicę nie zauważa nadjeżdżającego samochodu. W tym momencie los łączy jego drogi z Kiraz, która ratuje go przed potrąceniem. Chłopiec wyznaje, że uciekł z domu dziecka, i szuka teraz swojej cioci i wujka. „Kiedy twój wujek i ciocia dowiedzą się, że uciekłeś, będę się o ciebie bardzo martwić” – stwierdza dziewczyna. – „Może właśnie teraz ciebie szukają. Jeśli chcesz, mogę zabrać cię z powrotem do domu dziecka”. „Nie chcę tam iść. Znajdę moją ciocię. Nie chcę wracać do tego miejsca”.

Akcja przenosi się do rezydencji. Ikbal wchodzi do pokoju siostry. „Co się stało? Jesteś szczęśliwa” – zauważa zdziwiona Zuhal. „Czy powinnam być smutna? Wszystko idzie bardzo dobrze. Yaman nawet nie patrzy na skrzywioną twarz Seher. Yusuf nie wróci do domu, właśnie się dowiedziałam. Ta brzydka wieśniaczka wypadła więc z jego łask. Jeśli nie ma Yusufa, nie istnieje też Seher dla Yamana. Od teraz więcej na nią nie spojrzy”. „Wreszcie ciocia dostała to, na co zasłużyła.” – Zuhal uśmiecha się z satysfakcją. „Przygotuj się. Nadszedł twój czas”. „Ciebie trzeba się bać, siostro. Zrobiłaś to, co powiedziałaś”.

Kiraz i Yusuf idą przez park. „Znasz adres swojego wujka i cioci?” – pyta dziewczyna. „Nie znam”. „A numer telefonu?”. „Też nie”. „Może powinniśmy pójść na policję. Oni na pewno znajdą twoją ciocię”. „A jeśli policja zabierze mnie z powrotem do domu dziecka? Nie chcę tam wracać”. „Ale nie mamy innego wyjścia. Jak inaczej znajdziemy twoją ciocię i wujka? Poza tym jestem prawie pewna, że oni już wezwali policję”. „Nie zrobili tego. Gdzie jest twój dom?”. „Nie mam swojego domu. Ale wkrótce będę miała, muszę tylko znaleźć pracę. Kiedy będę miała dom, będziesz mógł odwiedzać mnie z ciocią. Będziecie moimi pierwszymi gośćmi”.

Sultan rozmawia z Begum przez telefon. „Wyrzuciłam tę dziewczynę za drzwi” – oznajmia ciocia Aliego z dumą w głosie. – „Spakowałam jej rzeczy do torby i rzuciłam jej prosto w twarz”. „Co ona zrobiła?”. „Odeszła. Co innego mogła zrobić?”. „Jak Ali zareagował? Powiedział coś na to?”. „Bardzo się zdenerwował. Krzyczał i poszedł jej szukać. Nie wiem, dlaczego tak lubi tę dziewczynę. Czego by jednak nie robił, i tak jej nie znajdzie”. „A więc całkowicie się jej pozbyłaś? I to w jeden dzień”. „Nie martw się, ta dziewucha już tu nie wróci. A Ali wróci do ciebie. Twoja ciocia jest z tobą”. „Ciociu Sultan, jesteś moją najdroższą ciocią. Do zobaczenia”.

Kiraz mówi Yusufowi, że pójdzie kupić mu bajgla. Zostawia go na placu zabaw, odchodzi na pewną odległość i dzwoni na policję, by zgłosić, że znalazła błąkające się samotnie dziecko. Wkrótce dostrzega Aliego i musi przed nim uciekać, zostawiając Yusufa. Chłopiec, gdy dostrzega zbliżających się policjantów, także ucieka. Niestety trafia prosto w ręce handlarza dziećmi. Yaman i Seher przyjeżdżają do domu dziecka, chcąc zobaczyć się z Yusufem. Wychowawczyni zlęknionym głosem informuje ich o ucieczce chłopca z ośrodka.

Porywacz zabiera Yusufa do magazynu. Chce sprzedać go gangsterowi, który zmusza dzieci do żebractwa na ulicy. W trudnych chwilach otuchy malcowi dodaje chusta Seher, którą cały czas ma przy sobie. Kiraz, szukając pracy, omal nie zostaje zgwałcona przez właściciela zakładu krawieckiego. Ratuje ją Ali, który znalazł ją, lokalizując jej telefon. Zuhal planuje, jak wykorzysta pokój Yusufa, sądząc, że malec nie wróci już do rezydencji. Opisywany odcinek można obejrzeć w oryginalnej wersji językowej w serwisie YouTube. Początek 0:21:31 wideo „Emanet 44. Bölüm”, koniec 0:09:08 wideo „Emanet 45. Bölüm”. Odcinki z polskim lektorem dostępne na stronie vod.tvp.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *