Dziedzictwo odc. 72: Policjanci przyjeżdżają do rezydencji! Yusuf, Yaman i Seher spędzają noc na zewnątrz!

Odcinek 72 – streszczenie: Yaman, Yusuf i Seher uciekają pieszo z wioski w środku nocy. Malec zasypia, a jego stryjek rozpala ognisko. „Powiedzieliśmy Yusufowi, że rozbijemy obóz” – mówi Seher. – „Co powiemy mu jutro? Jak długo to potrwa?”. „Tak długo, jak będzie to konieczne. Co ważne, Yusuf nauczy się radzić sobie z przeszkodami”. „Twoje życie było pełne zmagań. Rozumiem, że cały czas musiałeś walczyć. Ale czy Yusuf musi przechodzić przez to samo?”.

„Obiecałem Yusufowi, że nigdy go nie zostawię. Dotrzymam tej obietnicy” – oświadcza Kirimli. „Wiesz, dlaczego cię nie wydałam, kiedy przyjechała policja? Milczałam ze względu na Yusufa. Mogli oskarżyć nas o porwanie. Prawdopodobnie już nigdy byśmy go nie odzyskali”. Akcja przeskakuje do następnego dnia. Sultan dzwoni do Begum. „Moja córko, sprawy idą bardzo dobrze” – oznajmia nestorka. – „Ali praktycznie zaakceptował to małżeństwo, ale ta dziewczyna… Może sprawić problemy. Musimy jeszcze trochę nad nią popracować”.

„To o tym nie mogłaś mi wczoraj powiedzieć przez telefon?” – pyta Begum. „Tak. Przyjdź i przemów temu wężowi do rozsądku. W ten sposób przyspieszymy cały proces”. „Dobrze. Przyjdę, jak tylko zajmę się swoimi sprawami”. Yaman dokonuje połowu ryb, które następnie całą trójką smażą na ognisku. Yusufowi podoba się obozowanie, choć chciałby, żeby stryjek Ziya także był z nimi. Begum przychodzi do domu komisarza i prosi Kiraz o rozmowę w ogrodzie.

„Wiem, że bardzo cię zraniłam” – przyznaje prawniczka. – „Jak bardzo bym cię nie przepraszała, to nie wystarczy. Ale chcę naprawić swoje błędy.” – Kładzie dłoń na dłoni rozmówczyni. – „Chcę być twoim przyjacielem, a nie wrogiem. Czy możesz dać mi jeszcze jedną szansę?” – Kiraz nieśmiało potakuje głową. – „Bardzo ci dziękuję. Nic ci nie jest? Wyglądasz bardzo poważnie”. „Nie, jestem po prostu zmęczona.” – Wstaje od stolika. – „Mam kilka rzeczy do zrobienia w kuchni. Pozwól mi się nimi zająć”. „W porządku, kochana”. Na zewnątrz wychodzi Sultan.

„Jeśli idziesz do kuchni, zrób nam dwie kawy” – wydaje polecenie nestorka. Następnie zajmuje miejsce naprzeciwko Begum. – „Co się stało? Co ci powiedziała?”. „Lód zaczął się topić” – odpowiada prawniczka z szerokim uśmiechem. Jakiś czas później kobiety kończą pić kawę. Kiraz przychodzi, by zabrać filiżanki. „Wezmę moje lekarstwo, póki pamiętam. Porozmawiajcie sobie.” – Sultan podnosi się i odchodzi. Begum i Kiraz ponownie zostają same.

„Kochana, słyszałam, że masz narzeczonego” – mówi prawniczka. – „Uwierz mi, jestem taka szczęśliwa z twojego powodu. Ciocia Sultan opowiedziała mi trochę o nim. To dobry chłopak i bogaty. Wygląda na to, że Ali też mu ufa. Bądź spokojna, policjanci znają się na ludziach. Jeśli Ali zaakceptował ten związek, nie masz się nad czym zastanawiać”. Do rezydencji przyjeżdżają policjanci. Szukają Yamana. Mimo to Kirimli potwierdza w rozmowie z Nedimem, że jutro wraz z Yusufem wsiądzie na pokład statku.

Ali jest zdezorientowany swoimi uczuciami do Kiraz, ale myśli, że to tylko kwestia troski o nią. Opisywany odcinek można obejrzeć w oryginalnej wersji językowej w serwisie YouTube. W polu wyszukiwania należy wpisać „Emanet 49. Bölüm”. Początek 0:11:06, koniec 0:53:45. Odcinki z polskim lektorem dostępne na stronie vod.tvp.pl (po emisji w TV).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *