Dziedzictwo odcinek 106: Yaman ratuje Seher! Kiraz zostaje zdemaskowana przez mafiosów!

Odcinek 106 – streszczenie: Selim raz jeszcze rozmawia z sąsiadem Ozana. Otrzymuje od niego wizytówkę psychiatry, u którego leczył się porywacz jego przyjaciółki. Akcja przenosi się do starego domu. Nauczyciel ubiera garnitur, który kupił na swój ślub. „Spójrz, kochana” – mówi, stając przed przywiązaną do krzesła Seher. – „Wybrałaś dla mnie ten garnitur, ale nigdy nie widziałaś mnie w nim. Jak ci się podobam? Dzisiaj jest nasz ślub, Gonul. W końcu się pobierzemy. Niczego nam nie zabraknie. Pomyślałem o wszystkim, zwłaszcza o obiedzie weselnym.” – Nakrywa stół obrusem. – „Pokochasz wszystkie potrawy, które dla ciebie przygotowałem”.

Ludzie Yamana znajdują dom, który przypomina ten z obrazu w mieszkaniu Ozana. Kirimli, chociaż kula nadal tkwi w jego ramieniu i jest skrajnie wycieńczony, postanawia pojechać pod wskazany adres. Jest zdeterminowany i zrobi wszystko, by uratować ciocię Yusufa. Tymczasem Ozan rozkuwa Seher i każe jej się ubrać w suknię ślubną. Dziewczyna nie ma zamiaru spełnić tego polecenia. Ogarnięta szałem rzuca się na mężczyznę i zasypuje go lawiną uderzeń. Są jednak zbyt słabe, by wyrządzić mu krzywdę. Nauczyciel ponownie przywiązuje ją do krzesła.

Selim dzwoni do psychiatry. Otrzymuje od niego adres starego domu Ozana. Właściciel natychmiast wsiada do samochodu. Po drodze dzwoni do Firata i także jemu przekazuje prawdopodobną lokalizację, gdzie przetrzymywana jest Seher. Tymczasem adres, pod który pojechał Yaman, okazuje się niewłaściwym miejscem. Nedim ustala jednak kolejny adres. Ten ma być już poprawny. Akcja przenosi się do sklepu przemytników. Kiraz pod pretekstem posprzątania wchodzi do gabinetu szefa. Znajduje notatnik z ważnymi kontaktami i robi zdjęcia. Gdy chce odłożyć notatnik na miejsce, nagle na ramieniu czuje dotyk masywnej, męskiej dłoni. To jeden z mafiosów! Mężczyzna wyciąga z jej ucha słuchawkę, przez którą kontaktowała się z policjantami.

Ozan uszkadza instalację gazową. Pomieszczenie momentalnie wypełnia się charakterystycznym zapachem. „Wybrałem dla ciebie najmniej bolesną śmierć, kochanie” – mówi do przykutej do ściany Seher. – „Nic nie poczujesz. Zaśniesz głęboko bez odczuwania jakiegokolwiek bólu. Przez cały czas będę blisko ciebie. Nigdy się nie rozstaniemy. Nigdy więcej”. Seher zakrywa usta dłonią, by nie wdychać toksycznego gazu. Jak długo jednak wytrzyma?

Ali wyczuwa, że coś musiało się stać. Rozprawia się z dwójką stojących na zewnątrz drabów, po czym wraz z Karanfil wchodzą do środka sklepu różnymi wejściami. Tymczasem Selim dociera do starego domu. Próbuje wyważyć barkiem zamknięte drzwi, ale te wydają się stanowić przeszkodę nie do przejścia. Kamera przenosi się do środka. Seher desperacko szuka dopływu świeżego powietrza. Wie, że nie wytrzyma długo wśród toksycznych oparów gazu. Dosięga do stojącego przy stole krzesła i rzuca nim w zabite deskami okno. Bez rezultatu. Upada. Z szyi zrywa jej się wisiorek ze zdjęciem Yusufa w środku. Traci przytomność.

Wkrótce Selimowi udaje się dostać do środka. Dopada do Seher i próbuje uwolnić jej nogę z przypiętego do ściany łańcucha. Akcja wraca do sklepu. Kiraz znajduje się z szefem mafiosów w jego gabinecie. Mężczyzna stoi przed drzwiami i trzyma wyciągniętą przed siebie broń. Po drugiej stronie drzwi znajduje się Ali, gotowy wtargnąć do środka. Nim to robi, Kiraz zadaje gangsterowi swoje specjalne uderzenie, czyli cios w potylicę, po którym mężczyzna upada nieprzytomny na podłogę.

Selimowi nie udaje się sforsować łańcucha. Musi wyjść na zewnątrz i zaczerpnąć świeżego powietrza, bo za chwilę on także by zemdlał. W tym momencie przed bramą zatrzymuje się auto, z którego wysiada Yaman. Choć sam słania się na nogach, wchodzi do środka. „Wytrzymaj. Nie poddawaj się” – mówi do Seher. Przy pomocy młotka udaje mu się zniszczyć metalowe zapięcie na kostce dziewczyny. Bierze ją na ręce i wynosi na zewnątrz. Kładzie ją na ziemi.

„Wytrzymaj” – mówi Yaman, nie zwracając uwagi na znajdującego się obok Selima. – „Nie możesz odejść, nie waż się. Nie możesz mnie zostawić samego”. Wycieńczony mężczyzna kładzie się tuż przy Seher. Jego powieki opadają. Opisywany odcinek można obejrzeć w oryginalnej wersji językowej w serwisie YouTube. W polu wyszukiwania należy wpisać: „Emanet 75. Bölüm”. Od 0:13:57 do końca wideo. Odcinki z polskim lektorem dostępne na stronie vod.tvp.pl (po emisji w TV).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *