Dziedzictwo odcinek 110: Seher zauważa, że Yaman zmienił się i traktuje ją w wyjątkowy sposób! Kiraz łapie przestępcę!

Odcinek 110 – streszczenie: Seher widzi ukulele oraz kostkę do gry w pokoju Yusufa, co przywołuje w niej traumatyczne przeżycia. Dziewczyna dostaje ataku paniki. Prosi Neslihan, by została z Yusufem, sama zaś udaje się do swojego pokoju i zakłada maskę tlenową na twarz. Po chwili rozbrzmiewa dzwonek jej telefonu. Na ekranie wyświetla się nazwa kontaktu: Opieka społeczna. Dziewczyna odbiera. „Dzień dobry, pani Seher” – mówi kobieta po drugiej stronie. – „Musisz stawić się dzisiaj, aby podpisać dokumenty. Czy możesz przyjść?”.

„Właściwie… Dzisiaj nie mogę” – odpowiada Seher, bojąc się wyjść na zewnątrz. Żyje w ciągłym strachu, że może znowu wpaść w ręce Ozana. – „Jeśli nie stanowi to problemu, czy mogę przyjść jutro lub pojutrze?”. „Jeśli pojawisz się dzisiaj, będzie to dla ciebie korzystne. To ważne”. „W porządku, przyjdę. Do widzenia.” – Rozłącza się. Kamera pokazuje całą jej sylwetkę. Dziewczyna cała drży. Wkrótce, gdy jest już w innym stroju, do jej pokoju wchodzi Yaman.

„Wychodzisz gdzieś?” – pyta mężczyzna. „Aha. Dostałam telefon z opieki społecznej. Chcą, żebym podpisała kilka dokumentów”. „Rozumiem. Dlaczego więc nie idziesz? Boisz się wyjść?” – Seher nieśmiało potakuje głową. – „Mówiłem ci, że jest w szpitalu”. „Wiem, ale…”. „Nie bój się, nie może cię skrzywdzić. Dopóki żyję, nie pozwolę mu nawet zbliżyć się do ciebie”. Kamera przenosi się na dół. Siostry siedzą w salonie. Zuhal zerka na zegarek i mówi zniecierpliwiona: „Yaman nadal nie przychodzi. Powinniśmy już wyjść, spóźnimy się na spotkanie”.

W tym momencie z góry schodzi Yaman. Zuhal natychmiast podchodzi do niego. „Jedźmy od razu, jest już późno” – mówi. „Nie pojedziemy na spotkanie” – oznajmia mężczyzna. „Ale…”. „Odwołaj to. Mam inne ważne sprawy”. Na schodach pojawia się Seher. Zuhal już wie, o jakie ważne sprawy chodzi. Ciocia i stryjek Yusufa wychodzą razem. „Oszaleję! Przysięgam, oszaleję!” – grzmi Zuhal. – „Dokąd, do diabła, oni znowu jadą?!”. „Zuhalcim, uspokój się. Pojechali już, nic nie zrobisz”.

Kiraz udaje się wraz z Sultan do apteki. Nestorka robi wszystko, by ich pobyt poza domem trwał jak najdłużej. Dzięki temu Begum będzie miała czas, by zbliżyć się do Aliego. Po wizycie w urzędzie Yaman zabiera Seher do kawiarni. Widząc w lokalu zakochane pary, sam zdaje sobie sprawę, że nie może dłużej dusić w sobie swoich uczuć. Seher zauważa, że mężczyzna zachowuje się inaczej niż zwykle. Akcja przenosi się do parku, gdzie Sultan i Kiraz usiadły na ławce. Dziewczyna zauważa przechodzącego w pobliżu draba. Rozpoznaje w nim mężczyznę, który grozi Begum. Natychmiast dzwoni do komisarza i informuje go o tym.

Begum jest wściekła. Zamówiła jedzenie dla siebie i Aliego, a ten zostawił wszystko po jednym telefonie Kiraz. Wkrótce grożący prawniczce mężczyzna wpada w ręce komisarza. Begum nie ma więc powodu, by dłużej mieszkać w domu Aliego. Yaman dowiaduje się, że Seher kocha watę cukrową, i zaskakuje ją miłym prezentem. Dziewczyna uzmysławia sobie, że wszystkie gesty z jego strony nie mogą być przypadkowe, i postanawia z nim porozmawiać. Udaje się do jego gabinetu. Staje przed biurkiem, po czym milczy przez dłuższą chwilę.

„Kiedy po raz pierwszy przyszłam do tego domu, chciałeś się mnie pozbyć” – przypomina Seher. – „Ale teraz… Teraz jesteś obok mnie w najtrudniejszych chwilach. Ryzykujesz nawet dla mnie swoje życie. Byłeś moim wrogiem, a stałeś się osobą, której ufam najbardziej. Dlaczego?”. Opisywany odcinek można obejrzeć w oryginalnej wersji językowej w serwisie YouTube. W polu wyszukiwania należy wpisać: „Emanet 78. Bölüm”. Od 0:16:03 do końca wideo. Odcinki z polskim lektorem dostępne na stronie vod.tvp.pl (po emisji w TV).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *