Zakazany owoc odcinek 380 i 381: Cagatay budzi się pijany za kierownicą samochodu! Myśli, że potrącił śmiertelnie człowieka!

Odcinek 380 – streszczenie: Policjanci przychodzą do mieszkania Ekina w związku ze śmiercią zarządcy budynku, z którym mężczyzna był skłócony. Każą mu przyjść na komisariat. Gamze – dziewczyna, z którą mężczyzna ćwiczy jogę – jest zaskoczona jego stwierdzeniem, jakoby w ogóle nie wiedział o morderstwie, choć sama słyszała, jak powiedział mu o tym Emir. Kumru odbiera telefon od Meric. Wyznaje przyjaciółce, że straciła ciąże. Yildiz poznaje Gamze i postanawia rozpocząć z nią współpracę przy sprzedaży bransoletek o magicznych właściwościach…

Omer odwiedza Cagataya w firmie. Wyciąga do niego rękę w pojednawczym geście i mówi, by zapomnieli o nieporozumieniach między nimi. Obaj panowie ściskają się po męsku. „Wkrótce otwieram franczyzę mojej restauracji w Dubaju” – oznajmia Omer. – „Wyjeżdżam i chce pożegnać się ze wszystkimi w dobrych stosunkach”. „Nie wiedziałem o tym”. „Bo jesteś pierwszym, komu o tym mówię. Jeśli dziś wieczorem jesteś wolny, pójdźmy razem na kolację. Dawno razem nigdzie nie wyszliśmy”. „Dobry pomysł. Ale wcześniej napijemy się kawy.” – Cagatay sięga po słuchawkę i zamawia kawę dla siebie i Omera.

Emir, Caner i Ekin są świadkami nieprzyjemnej sceny w restauracji. Widzą jak jeden z klientów poniewiera swoją żonę. Ekin oferuje pomoc kobiecie w uwolnieniu się od męża tyrana. Sedai ostrzega Cagataya przed Omerem. Nie wierzy, że człowiek, który niedawno mierzył do niego z pistoletu, mógł nagle porzucić wszystko w niepamięć i diametralnie zmienić swoje nastawienie. Wyczuwa w tym podstęp. Cagatay to jednak bagatelizuje.

Ender bierze udział w programie telewizyjnym na żywo. Opowiada w nim o swojej miłości do Cagataya. Mężczyzna także zabiera głos drogą telefoniczną. Potwierdza, że jest szczęśliwie zakochany, i dodaje, że małżeństwo, które niedawno zakończył, było największą pomyłką jego życia. Yildiz ogląda ten program wraz z mamą i ogarnia ją wściekłość. Udaje się do domu byłego męża, by powiedzieć mu, co o nim myśli, ale go nie zastaje, gdyż ten pojechał już na kolację z Omerem. By choć trochę ulżyć swoim nerwom, łamie wycieraczkę przedniej szyby jego samochodu.

Emir i Caner oglądają wiadomości. Pokazana zostaje informacja o tragicznej śmierci znanego biznesmena. Szybko rozpoznają, że to mężczyzna, który gościł dziś w restauracji, i był bardzo niemiły w stosunku do swojej żony. Zauważają, że to kolejny przypadek, gdy kinie ktoś, kto nie spodobał się Ekinowi. Caner uważa, że to tylko zbieg okoliczności, ale Emir nie jest co do tego taki pewien.

Odcinek 381 – streszczenie: Jest noc. Po kolacji z Omerem Cagatay budzi się za kierownicą samochodu, stojącego na środku drogi, gdzieś daleko poza miastem. Jest skołowany, kompletnie nie wie, jak się tu znalazł. Wydaje się, że znajduje się pod wpływem środków odurzających. Wysiada i widzi leżące przed maską ciało mężczyzny, oświetlone przez reflektory pojazdu. Sięga po telefon, ale wtedy na drodze pojawia się radiowóz, z którego wysiada trzech policjantów. „Czy to pan nas wzywał?” – pyta mundurowy. „Chciałem zadzwonić, ale mój telefon jest wyłączony. Tu jest jakiś człowiek, spójrzcie.” – Wskazuje na ciało przed maską.

„Jak go uderzyłeś?” – Funkcjonariusz przykłada dłoń do szyi poszkodowanego. „Nie uderzyłem go. Nie prowadziłem tego samochodu”. „Jesteś pod wpływem alkoholu?”. „Jestem, ale byłem z przyjacielem. Auto prowadził jego kierowca”. „Gdzie oni teraz są?”. „Nie wiem. Nic nie zrobiłem, spałem. Kiedy się obudziłem, siedziałem za kierownicą tego samochodu. Nic nie pamiętam”. „Twierdzisz, że miałeś wypadek ze swoim znajomym, i on posadził cię za kierownicą?”. „Mówię, że niczego nie pamiętam. Samochód prowadzić kierowca znajomego. Kiedy się obudziłem, ten człowiek leżał na ziemi. Naprawdę nie wiem, co się stało”.

„Módl się do Boga, żeby nie umarł” – mówi policjant i każe koledze zakuć Cagataya w kajdanki. Na miejsce wypadku przyjeżdża ambulans. Zanim Cagatay zostaje odprowadzony do radiowozu, lekarz stwierdza śmierć mężczyzny. Tymczasem Ender ogląda na telefonie nagranie z kamer bezpieczeństwa, na którym widać, jak Yildiz niszczy wycieraczkę w samochodzie Cagataya. „Zastanawiam się, co Dogan zrobi, kiedy zobaczy ten wybuch zazdrości u swojej żony” – mówi do brata. „Aha. Więc wbiłaś jej nóż w plecy, a teraz jeszcze nim obracasz?” – pyta Caner. „Dokładnie. Nie pozwolę im chodzić po okolicy, jak nastoletnia para zakochanych”.

„Gdzie Cagatay?” – docieka Caner. „Wyszedł na kolację z Omerem, ale jeszcze nie wrócił. Nie odpowiada też na moje telefony”. Akcja wraca do poprzedniej sceny. Radiowóz zjeżdża na pobocze. Policjanci wyprowadzają Cagataya, a jeden z nich mierzy do niego z broni. „Nie jesteście policjantami!” – stwierdza Cagatay ze złością w głosie, ale jednocześnie czuje ulgę, wiedząc, że cała historia, w której się znalazł, jest mistyfikacją. Ktoś rozkuwa go z założonych z tyłu kajdanek. Mąż Ender odwraca się i widzi przed sobą Omera.

„Co się stało? Przestraszyłeś się?” – pyta Omer, a dawny przyjaciel rzuca się na niego z pięściami. Właściciel restauracji nie pozostaje mu dłużny. – „Jesteś takim egocentrykiem, że uwierzyłeś we wszystko, co ci powiedziałem! Czy mógłbym wybaczyć ci to, co zrobiłeś?”. „Kiedy stałeś się takim człowiekiem?”. „Ty mnie nim uczyniłeś. Ten strach, którego doświadczyłeś, sprawi, że nikomu więcej nie zrobisz tego, co zrobiłeś mnie”. „Masz szczęście, że darzę szacunkiem twojego ojca. Inaczej już byś nie żył!”. „Oddajcie mu jego telefon” – Omer zwraca się do fałszywych policjantów. Wszyscy rozjeżdżają się, zostawiając Cagataya samego na środku drogi.

Akcja przeskakuje do następnego dnia. Cagatay rozmawia z Sedaiem na tarasie swojego domu. „Mówiłeś ci, byś na niego uważał” – przypomina asystent. – „To psychopata”. „Skąd mogłem wiedzieć? Minęło tyle czasu, a on nadal nie zapomniał”. „Powinniśmy dać mu nauczkę”. „Nie waż się. Jeśli zajmiemy się nim teraz, nie będziemy skupieni na tym, co najważniejsze. Dogan chciałby, żebym zaangażował się w taki problem”. „Czy Omer pozostanie bezkarny za to, co zrobił?”. „Na razie tak. Nie waż się robić czegokolwiek bez mojej wiedzy. Nikt nie może się o tym dowiedzieć. Będziemy udawać, że to się nie wydarzyło”.

Wkrótce Meric odwiedza Cagataya. Wyznaje mu, że Kumru była z nim w ciąży, ale poroniła. Przekonuje, że powinien spotkać się z nią. Ender podsłuchuje końcówkę rozmowy. Podekscytowana udaje się do pokoju brata. „Kumru wysłała swoją przyjaciółkę, aby porozmawiała z Cagatayem” – oznajmia. – „Meric ma zaaranżować ich spotkanie”. „Czy Kumru ma na jego punkcie obsesję? Nadal o nim nie zapomniała?” – pyta zdziwiony Caner. „Wygląda na to, że nie, skoro wysłała tu swoją przyjaciółkę. Zachowuje się jak zakochana licealistka. Ale to coś, z czego będziemy mieli korzyść. Powiem o tym Doganowi”. „Nie mów bzdur. Strzeliłabyś sobie w stopę. W ten sposób zdradziłabyś Cagataya”.

„Właśnie nie” – zaprzecza Ender. – „Dogan będzie nieszczęśliwy i zdenerwowany, jeśli pogorszy się jego relacja z Kumru. A to wyjdzie nam na dobre w firmie”. Omer informuje przyjaciół o swojej decyzji wyjazdu do Dubaju. Proponuje, że odda im restaurację w zarządzanie. Ender pokazuje Doganowi nagranie, na którym jego żona niszczy samochód Cagataya. Mężczyzna, widząc to, jest wyraźnie zdenerwowany. W jeszcze większą złość wpada, gdy słyszy, że jego córka umówiła się z Cagatayem na spotkanie.

W kawiarni dochodzi do spotkania Cagataya i Kumru. Mężczyzna otacza troską byłą kochankę i przytula ją. Cetin robi im zdjęcie, a następnie pokazuje je Doganowi. Wściekły mężczyzna decyduje się na radykalny ruch i wyrzuca córkę z domu! Opisywane odcinki można obejrzeć w oryginalnej wersji językowej w serwisie YouTube. W polu wyszukiwania należy wpisać: „Yasak Elma 132. Bölüm”. Początek 0:19:27, koniec 1:44:11. Odcinki z polskim lektorem dostępne na stronie vod.tvp.pl (po emisji w TV).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *