Dziedzictwo odcinek 317 i 318: Zuhal odzyskuje władzę w nogach! Policjanci znajdują zwłoki w lesie! Yaman wyprowadza się z domu!

Odcinek 317 – streszczenie: Duygu decyduje się powiedzieć mamie o śmierci Yasemin, ale Semra nie przyjmuje tego do świadomości. Wkrótce Duygu odbiera telefon od inspektora. Szef na prośbę Aliego postanowił dać jej kilka dni na przemyślenie swojej decyzji o odejściu z pracy. Nie chce tracić tak dobrego funkcjonariusza. Podczas ćwiczeń rehabilitacyjnych Zuhal zdaje sobie sprawę, że odzyskała czucie w nogach. Może nawet poruszać palcami. „Wracasz do zdrowia!” – zakrzykuje szczęśliwa Cicek. – „Zadzwońmy do doktora i dowiedzmy się, co robić dalej”.

„Nie! Nikt nie może się dowiedzieć!” – sprzeciwia się Zuhal. „Ale doktor mógłby…”. „Cicek, nie waż się. Jeśli wyzdrowieję, nie będę mogła zostać w rezydencji, a muszę tu zostać, dlatego nikomu nic nie powiesz. Będziesz ostrożna, nikt oprócz nas nie będzie wiedział”. Duygu, zła na Aliego za rozmowę z inspektorem w jej sprawie, przychodzi na komisariat i urządza mu awanturę. Komisarz zabiera policjantkę na grób Kiraz. „Czyj to grób?” – pyta córka Semry.

„Kogoś, kogo pochowałem w swoim sercu” – odpowiada Ali. – „Tak, komisarz Duygu, ja także pochowałem kogoś w swoim sercu. Bardzo dobrze rozumiem, co czujesz. Ale w twoim przypadku jest inaczej. Musisz mieć pewność, że naprawdę masz kogo pochować. Ale nie tutaj” – wskazuje na głowę – „a tutaj.” – Wskazuje na serce. – „Kiedy pochowałem Kiraz, w głębi serca czułem, że jej już nie ma. Pozostała tylko pamięć i miłość. Umieściłem ją w najpiękniejszym miejscu w swoim sercu. Teraz wiem, że jest tutaj, pod tą ziemią”.

„A ty tylko w tym miejscu uważasz swoją siostrę za zmarłą.” – Ali ponownie wskazuje na głowę. – „Wiesz dlaczego? Ponieważ nie masz odwagi. Jeśli znajdziesz jej ciało i będziesz pewna, że nie żyje, wtedy zaakceptujesz to także tutaj.” – Ponowne wskazanie na serce. – „Teraz próbujesz tylko uciec od pogrzebania jej w swoim sercu. Czy nie masz odwagi stawić czoła jej ciału? Gdzie jest twoja nieustraszoność? Czy nie chcesz, żeby twoja siostra miała grób, na którym będziesz mogła się pomodlić? Oczywiście, o ile naprawdę nie żyje”.

Komisarz odbiera telefon od Firata. Okazuje się, że Sakiz (mężczyzna, którego zatrzymali wraz z Duygu) odzyskał przytomność w szpitalu. Nie będąc już pod działaniem narkotyków zatrzymany wskazuje policjantom obszar w lesie, gdzie pochował zamordowaną dziewczynę. Duygu i Ali wraz z zespołem wyruszają na poszukiwania.

Odcinek 318 – streszczenie: Policjanci błądzą po lesie. Duygu ma wrażenie, że Sakiz okłamuje ich i próbuje wyprowadzić w pole. Nagle natrafia na ciało znajdujące się w znacznym stopniu rozkładu. Ponownie przeżywa ogromny szok, sądząc, że to zwłoki jej siostry. Seher boi się znowu zaufać Yamanowi i żyć w strachu, że po raz kolejny się na nim zawiedzie. Informuje męża, że jutro odejdzie z rezydencji. „Choć wszystko się zmieniło, strasznie trudno jest żyć razem pod jednym dachem” – tłumaczy, a z jej oczu płyną dwa strumienie łez. – „Po tym wszystkim, co się wydarzyło, nie mogę zostać z tobą. Nie mogę żyć tak blisko ciebie”.

„Ale nie martw się, Yusuf zostanie tutaj” – kontynuuje dziewczyna, ocierając łzy. – „Zaczął szkołę, jest podekscytowany i szczęśliwy. Nie zakłócę jego życia. Codziennie będę do niego przychodzić”. Yaman chce coś powiedzieć, zaprotestować, ale jego żona gwałtownie odchodzi. W pokoju pakuje swoje rzeczy do walizki. „Jesteś taka głupia, Seher” – mówi do siebie. – „Nadal go kochasz… Odejdę stąd. Muszę odejść!”. Do pomieszczenia wchodzi Yaman. Zamyka walizkę i oświadcza: „Nigdzie nie odejdziesz. Jeśli ktoś ma odejść z tego domu, to będę ja, nie ty. To twój dom i Yusufa, należysz do tego miejsca”.

„Wystarczająco błąkaliście się po różnych miejscach” – mówi dalej mężczyzna. – „Nie chcę, żebyś nadal była zdenerwowana z powodu tego, co się stało. Na razie powiemy Yusufowi, że jestem w podróży służbowej. Poczekam do dnia, kiedy wszystko będzie jak dawniej. Nawet jeśli będę musiał czekać na to latami. Do tego dnia ty i Yusuf będziecie tu mieszkać”. Yaman wraca do swojego pokoju i pakuje rzeczy do torby. Zabiera także ślubne zdjęcie z Seher.

Ali postanawia wykonać test DNA za plecami Duygu. Każe oddać butelkę, z której piła policjantka, do analizy i porównać ją z materiałem pobranym ze zwłok. Nadal nie wierzy, że rzeczywiście była to jej siostra. Zuhal z pomocą Cicek staje na nogi. Niewiele brakowało, a o jej nagłym ozdrowieniu dowiedziałaby się Neslihan. Jak długo Zuhal uda się ukrywać swój powrót do zdrowia? Czy znalezione w lesie zwłoki należą do siostry Duygu? Jak długo Yaman będzie mieszkał poza rezydencją?

Opisywane odcinka są dostępne na YouTube. Oglądaj od 12:19 wideo „Emanet 229. Bölüm” do 28:24 wideo „Emanet 230. Bölüm”. Wszystkie streszczenia opublikowane na tej stronie są moją własnością intelektualną. Zabrania się ich kopiowania, publikowania na innych stronach internetowych, kanałach YouTube, oraz wykorzystywania w jakikolwiek inny sposób bez mojej wyraźnej zgody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *