Dziedzictwo odcinek 232 i 233: Yaman i Seher piszą do siebie listy miłosne! Ikbal zleca zabójstwo Seher!

Odcinek 232 – streszczenie: Ali informuje swoich przyjaciół, że nie będzie prosił przełożonego o przywrócenie do pracy na komisariacie. Od jutra zacznie szukać nowej pracy. Inspektor dzwoni do niego i mówi, że raport ze zdarzenia został zatwierdzony przez komisję i jutro musi stawić się na komisariacie. Akcja przeskakuje do następnego dnia. Seher i Yaman zasnęli na kanapie w salonie wtuleni w siebie. Ikbal z samego rana pojechała do więzienia. „Jak mogłaś mi to zrobić?” – pyta, gdy jej siostra pojawia się w pokoju widzeń. – „Oszalałaś? Jestem twoją siostrą!”.

„Zrobiłam to, co ty byś zrobiła, będąc w mojej sytuacji” – odpowiada ze spokojem Zuhal. – „Potraktowałam cię tak, jak sama mnie potraktowałaś, kochana siostro”. „Zdajesz sobie sprawę, co mi zrobili? Przez co przeszłam? Prawie mnie zabili! Gdyby Yaman nie przybył na czas, nie znaleźliby nawet mojego ciała! Postradałaś rozum?”. „Spróbuj zrozumieć, dlaczego to zrobiłam. Żaden z twoich planów, z których byłaś tak dumna, nie zadziałał. Seher, ta biedna wieśniaczka, doprowadziła cię do upadku. Jeśli masz zamiar wściekać się na kogoś, wyładuj się na niej. Bo teraz to ona jest panią rezydencji, a ty jesteś tylko żoną szaleńca”.

„Mam nagranie twojego głosu, które cię spali na zawsze” – kontynuuje Zuhal. – „Wyciągniesz mnie stąd i sprawisz, że mój powrót do rezydencji będzie możliwy. Inaczej powiem Yamanowi wszystko. Wiesz lepiej ode mnie, co zrobi, kiedy usłyszy, że miałaś udział we wszystkim, co się wydarzyło”. „Dam z siebie wszystko, nawet teraz to robię” – zapewnia Ikbal. – „Zajmę się tym, zanim trafisz przed sąd, tylko pozbądź się tych nagrań. Nie waż się zrobić nic głupiego, rozumiesz? Jesteśmy martwe”.

„Ikbal Kirimli, nie mam już nic do stracenia” – oświadcza młodsza z sióstr poważnym tonem. – „Nie mogę się doczekać, aż wyciągniesz mnie stąd. Tak szybko, jak to możliwe! Dasz z siebie wszystko albo ja powiem wszystko Yamanowi.” – Podnosi się i pochyla nad siedzącą przy stoliku Ikbal. – „Chciałam, żebyś zrozumiała, do czego jestem zdolna. Ty też spłoniesz ze mną, kochana siostro.” – Opuszcza pokój widzeń. Akcja przenosi się na komisariat. Ali po rozmowie z szefem wchodzi do głównego pomieszczenia. Mówi przyjaciołom, że inspektor zmienił treść raportu dzięki ich wstawiennictwu. Komisarz nadal będzie pracował na komisariacie.

Gdy Ikbal wraca do rezydencji, znajduje w kuchni Yamana i Seher. Małżonkowie jedzą razem śniadanie. Karmią się nawzajem i są wpatrzeni w siebie. Widok ten jeszcze bardziej rozwściecza kobietę. Zuhal miała rację, mówiąc, że to Seher jest teraz panią rezydencji, czego Ikbal nie może zaakceptować. „Muszę coś zrobić” – mówi do siebie zdeterminowana. – „Muszę odciąć głowę tej żmii!”.

Odcinek 233 – streszczenie: Firat próbuje powiedzieć Neslihan, że Bora wcale nie miał wypadku samochodowego, ale ostatecznie rezygnuje. Seher w gabinecie męża znajduje kosz pełen zmiętych kartek papieru. Zaintrygowana prostuje je i odkrywa, że Yaman próbował napisać do niej list miłosny! Czytając jego słowa, czuje w sercu ciepło, a jej policzki różowieją. Sultan jest chora z powodu wysokiego ciśnienia krwi, ale jej stan poprawia się natychmiast, gdy słyszy, że Ali nadal pełni obowiązki komisarza.

Seher na łóżku w sypialni znajduje list od męża – ostateczną wersję, którą udało mu się napisać po wielu próbach, z których nie był zadowolony. Czyta go, czując ekscytację i rosnącą w niej radość. Myślę, że wszystko jest ukryte w twoim imieniu. Weszłaś w moje życie jak słońce. Rozświetliłaś cały mój świat, wszystkie moje ciemne strony. Wiem, że na początku widziałaś we mnie twardego mężczyznę, ponurego i strasznego. Nieustępliwego i bezkompromisowego. Taki byłem, dopóki nie oświetliło mnie słońce, które ze sobą niesiesz.

Zawsze wiedziałem, gdzie coś się zaczyna i kończy, dopóki nie zdałem sobie sprawy, że nie znam miłości. Czuję się, jakbym nigdy nie brał głębokiego oddechu, zanim poznałem ciebie. Choć z zewnątrz byłem twardy jak skała, w środku mnie płonął ogień. Ogień, który rósł z każdym twoim uśmiechem. Wiem, że ten ogień spali świat, jeśli na to pozwolę. Spali każdego, kto nas dotknie. Ale słysząc echo twojego głosu, mówię do siebie: „Zwolnij, Yamanie. Nie musisz podpalać świata. Stwórz z nią nowy świat”.

„Ona jest wyjątkowym kwiatem, który kwitnie w twojej ciemności. Zwolnij i chroń ten delikatny kwiat. Jeśli upadnie, pomożesz jej wstać. Jeśli będzie płakać, otrzesz jej łzy. Usuniesz wszystkie jej zmartwienia, rozśmieszysz ją. Opowiesz jej historię, której nigdy wcześniej nie słyszała. Będziesz bohaterem tej opowieści. Sprawisz, że ta bajka się spełni”. Każdego dnia będziesz rozjaśniać moje życie, prawda? Po policzkach Seher spływają łzy wzruszenia. Do pokoju wchodzi jej mąż.

„Nie wiem, co powiedzieć” – odzywa się dziewczyna. – „To, co napisałeś, jest bardzo piękne. Teraz napiszę odpowiedź na ten piękny list”. „Nie mogę się doczekać” – odpowiada Yaman. Jakiś czas później czyta list od żony: Czuję, jakby rósł we mnie ogród kwiatów. Myślę, że moje serce było z dala od słońca i ziemi, jakby nawet nie istniało. Teraz bije mocno, gdy cię dotykam. Kiedy mówisz, uśmiechając się, a nawet kiedy marszczysz brwi. Z każdym twoim spojrzeniem i słowem w moim sercu kwitnie kolejny kwiat.

Czuję w sobie lekki strach. Może boję się, że to, co zasiałeś w moim sercu, zniknie. Wyschnie, zabraknie mu wody. Ale kiedy patrzę w górę, wszystkie moje lęki znikają. Teraz wiem, że nigdy nie będzie mi zimno. To słońce grzeje mnie tak bardzo, że zapiera mi dech w piersiach. Cieszę się, że dałeś mi duży ogród kwiatów. Wiem, że oboje zawsze będziemy w tym ogrodzie. Będziemy zachwycać się zapachem i kolorami. Tak jest dobrze.

Wieczorem Yaman zabiera ukochaną na niecodzienną randkę. Ikbal, szalejąc ze złości, kontynuuje swój plan rozdzielenia tej dwójki. W swoim szaleństwie posuwa się do ostateczności. Zleca zabójstwo Seher! Firat odwozi Neslihan do domu. Nim dziewczyna wchodzi na teren rezydencji, pojawia się przed nią Bora. Mówi, że chce się rozstać! Opisywane odcinki można obejrzeć w oryginalnej wersji językowej w serwisie YouTube. Od 0:29:38 wideo „Emanet 169. Bölüm” do 0:06:53 wideo „Emanet 171. Bölüm”. Odcinki z polskim lektorem dostępne na stronie vod.tvp.pl (po emisji w TV).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *